PDA

View Full Version : Как шофираш ти?



SWASTIKA
09-26-2009, 22:11
Общо взето всеки си има начин на шофиране...

Бързо, бавно, лашкане в завоите, малко сменяне на скорости, повече сменяне на скорости... Държене на волан, маниери и т.н. 8-)

PsychologicalDisorder
09-26-2009, 22:36
Като пълен кретен и с рязко пускане на съединителя.

Canis_Dirus
09-26-2009, 23:16
Мене ме карат. Даже по няколко коли на ден сменям...
В момента не изпитвам нужда от собствен превоз, нито имам излишни пари, за да подържам кола. А да искам от нашите не искам. Не са ми длъжни.

Canis_Dirus
09-26-2009, 23:24
Моето мнение изобщо нямаше връзка с твоето.

Друг е въпроса, че като човек, който постоянно разправя за "мамини синчета", а в разрез с това очакваш от вашите да ти купуват кола и да ти поемат някакви разходи.

MakeMeLaugh
09-26-2009, 23:34
Карам агресивно, винаги с настъпан здравата педал, редовно си пера с 100-120 из града, където е еднопосочно и пътя го позволява.
Пък и работата ми е свързана с шофиране и винаги бързам :)
Именно затова и винаги спирам със превкючване на скорости иначе ше се утрепя ;д
Често се случва да се разминаваме бързо на 15-20 санта един от друг с някоя кола и отсреща понякога се шашкат ;д
Като возя някой завивам както си му е реда да не му става гадно, иначе като съм сам се случва по-рязко.
А да и винаги съм с пуснати фарове да се виждам :)
Но по принцип карам внимателно въпреки, че не спазвам никога ограниченията и всичко е изчислено и не съм егоист на пътя, гледам да си карам по-бързичко, но да не се пречкам излишно на хората, щото е тъпо.
А бе отстрани ако ме гледат приличам понякога на безразсъдник, но по всяко време знам какво се случва и каква е ситуацията :)
Особено като се връщам от работа и улуча зелената вълна 8-)

machoka
09-26-2009, 23:35
Зависи какво карам и в какво настроение го карам.

Когато шофирам личната кола и съм в лежерно настроение шофирам бавно и икономично като немец. Когато не съм на кеф съм постоянно с ръчна в завоите и други, не до там по закон маневри.

Когато карам служебни автомобили за по над 100к евро принципно карам бавно като брандиран шофьор, но чат-пат наказвам самозабравилите се селяни по светофарите с една втора предавка, на която до сега не се е намерил кой да се опре.. а по магистралите съм постоянно в лява лента с пуснат мигач. Или пък не.

machoka
09-26-2009, 23:46
MakeMeLaugh, сеатите ви от кога могат да вдигат 120? 8-)

имам чувството, че само аз успях да им направя един път 180 на магистралата по нанадолнище и щеше да излети тва 1.2 мижитурче :lol:

MakeMeLaugh
09-26-2009, 23:48
Сега следва тема:
Кой колко контролни точки има на талона и какви официални* нарушения е правил :smt036

Canis_Dirus
09-26-2009, 23:49
Мен талончето ми е пълно. Имам тук няколко нарушения, които ми струваха по ~120 евро всяко и от тогава крака много ми олекна.
Иначе сега си смених книжката и в тази пак имам пълен брой точки.

MakeMeLaugh
09-26-2009, 23:49
Вдигат, вдигат :>
То затова и днес видях, че антифриза е под минимума 8-)


П.П.
Поздрав с една изпушила котка:
http://vbox7.com/play:2c26d01b
:lol: :lol: :lol:

machoka
09-26-2009, 23:53
пффф мен ме вози един път русата от благоевград с 160, с корсата и щях да пометна вътре... и благодарих на Господ, че времето беше хубаво - щото на тая въшка малко да те духне вятъра странично и си в другата лента :D

иначе талона ми е пълен, да 'не повярваш' 8)

MiRaCuLiXbb
09-26-2009, 23:55
За София!
1. Първа кола на сфетофар не оставам
2. Ако мога да се прередя го правя
3. Никога не давам път на хора без предимство
4. Най-бързата лента... моята
5. Най-бързият начин да стигнеш някъде - с нарушение
6. На кристовище минавам първо аз, после най-нахалният и накрая по закон
7. Желязно правило за мен - винаги давам мигач
Но кого заблуждаваме, половин София е като лунен пейзаж. Такива случки съм имал заради тия дупки че не е за разправяне.

MakeMeLaugh
09-26-2009, 23:56
ХАхаха, мда и Клио-тата и те същия чеп ;д
Е Сеата е като дъвка на платното, няма грижи :P

И моя е пълен и дано да остане дълго така 8-)
Обаче чичко паяк ме е открадвал 8-) :lol:

Boot
09-27-2009, 00:04
пролича си вече кой е със селския манталитет. Похвалете се сега, че и на тротоара паркирате... :-x

MiRaCuLiXbb
09-27-2009, 00:06
Който си няма гараж да му мисли. :-D Докато в София почти всяко нарушение продължава да е 10-ка и всеки гледа да те изцака както може няма да оставам и аз по-назад. Ако не си егоист няма кой да помисли за теб.

SWASTIKA
09-27-2009, 00:09
Аз държа винаги волана само с лява ръка, нещо не мога да си слагам и дясната, по - лесно ми идва само с една.
Постоянно сменям скорости, на път с доста завои карам с 80-90, на магистралата 130-140. Не лашкам в завоите. 8-)

machoka
09-27-2009, 00:10
За съжаление е факт, че ако караш по закон в София ще предизвикаш ПТП, или най-малкото майка ти ще стане най-желаната жена. За това 'мразя' начинаещите шофьори, които карат с 40 и правят предпоставки за сериозни катастрофи, подтиквайки лявата лента да се задръства.
Не е въпросът да не нарушаваш правилата, въпросът е да го правиш културно, само когато се налага и да има ТОЛЕРАНС на пътя!

MakeMeLaugh
09-27-2009, 00:15
И аз винаги с лява и с подпрян лакът на вратата.
А другата е на скоростния лост или отпусната на крака ми за готовност.
С дете ми е много некомфортно.

Canis_Dirus
09-27-2009, 00:16
То хората така съвсем културно и изискано разпродадоха на безценица държавата. Много културно Царя си заграби имоти.
Абе. Важното е, че е културно.

Интересно, защо в стррани, където се спазват законите и културните нарушения са съпроводени с културни глоби има по-малко инциденти на пътя, че и движението върви по-добре?

MiRaCuLiXbb
09-27-2009, 00:20
Много е деликатна темата за толеранса по "пътищата"./ Sofia=offroad/
Само едно изтъркано до болка клише ще напиша - мигачът не ти дава предимство! Затова колкото и да ви е неприятно ако не искате да ви засичат не спазвайте прекалено голяма дистанция. Ще кажете че е лудост, но с опит се свиква да се ориентираш по най-добрия начин в обстановката и да подбираш оптимални параметри на шофиране.

MakeMeLaugh
09-27-2009, 00:21
^^ Добре ве, има ли тема в която ти да не се разхленчиш бе мама му стара.
Пиши по темата и тва е.
Мрън това, мрън онова, много си глезена значи..

МираКули е прав, всичко е до опит и тренинг.


хахаха кво се сетих сега - одеве чувам патрулка бипка с мегафона или там каквото е. и след малко съседа изхвърча с форда си през улицата, патрулката почна да го гони, и няколко пъти го видях да бяга с мръсна газ из квартала из тротоари, улицата навсякъде и патрулката след него със сирените... все 1но филм гледах, бахти лудия, винаги пиян и филмиран е, ама тоя път си замина.. ;д

SWASTIKA
09-27-2009, 00:27
И аз винаги с лява и с подпрян лакът на вратата.
А другата е на скоростния лост или отпусната на крака ми за готовност.
С дете ми е много некомфортно.

Мда, същия съм. 8-)

MiRaCuLiXbb
09-27-2009, 00:32
Eййй за изцепките по пътя трябва направо нова тема да си отворим. Няколко пъти съм снимал докато карам и могат да се видят невероятни куриози. Просто тоя народ съм убеден че не е наред. :D Ае майтап да става; ако си със здрави нерви може дори да ти е забавно да си караш из наша София и околности.

Canis_Dirus
09-27-2009, 00:47
^^ Добре ве, има ли тема в която ти да не се разхленчиш бе мама му стара.
Пиши по темата и тва е.
Мрън това, мрън онова, много си глезена значи..

МираКули е прав, всичко е до опит и тренинг.

До опит и тренинг е, ако си на пистата сам, а не си насред натоварен път. С твоето агресивно шофиране е напълно възможно да предизвикаш неправилна реакция в начинаещ шофьор и да стане инцидент.

Май така преди няколко години един професионален шофьор - неколкократен рали шампион взе едно семейство със себе си.

Като си отидеш на село се прави на опитен колкото си искаш.

А има ли някоя тема, в която ти да не се изперчиш по най-селския начин?

Ако капаците ти не бяха големи като капака на тоалетната чиния можеше и да се усетиш, ама ...

MiRaCuLiXbb
09-27-2009, 00:59
Пък я съм си в моето село. Сериозно ако един ден подкараш кола, което не ти пожелавам в София ще видиш каква ненормална история е. И то не заради шофьори като мен, а заради хора с платени книжки/или без/. Заради хора употребили невероятни количества алкохол. Буквално заради хора с нисък коефициент на интелигентност и без грам чуство за динамика, ориентировка и логическо мислене. Да не говорим за хората, качили се в колата да правят всичко друго, но не и да внимават какво се случва около тях.

Canis_Dirus
09-27-2009, 01:06
И това оправдава да караш като състезател?
Оправдава да заемеш безсъмртната поза с лакет на прозореца, ръка стиснала скоростния лост и да се мислиш за по-велик от няколко хиляди човека, които са работили по законите за движение по пътищата?

Карал съм коли, които позволяват много повече отколкото позволява обстановката. Това, че колата може и си се помислил за най-великия не селянията.

hamilcar
09-27-2009, 01:12
Спокоен шофьор съм докато някой селски калъф не ме засече или се опита да се предреди без мигач. Пък и с моята кола е трудно да се бърза.

Но като цяло съм по-нахален, защото иначе никой няма да те пусне да минеш.

MiRaCuLiXbb
09-27-2009, 01:58
Говориш като предубеден за мен човек, което на мен ми говори, че споренето е безмислено. Ho въпреки това... Селянията за мен е в това да нарушаваш правата на останалите шофьори с нелогични или известни само на теб действия. Навлизам малко в конкретиката, но няма как иначе. Селско е да засечеш някого на пътя. Без светлинен сигнал да предредиш някого почти винаги с висока/опасна скорост като с тази маневра отнемаш правото му да кара безопасно и комфортно. Аз никога не засичам на пътя. Предреждам обикновено заспали шматки в задръствания или някой, който смята за забавно да кара бавно в лявата лента, когато дясната е свободна. На кръстовище/доста често т-образно/ на дооста хора им убягва кой е с предимство и докато вземат да решат аз вече съм минал. Това разбира са някакви подробности, които всеки върши. Има и страшно много други подобни ситуации, които отново са си за отделна тема. Превишената скорост е спорна тема. Ако отричаш факторът рефлекси няма смисъл да говорим. Така или иначе в градовете в България по правило не можеш да караш особено бързо заради дупките и неправилно паркираните коли. Напоследък и наличието на камери започва да оказва влияние, така че можеш да спиш спокоен. Иначе какво има да задълбаваме в тази тема. За мен основният бич за обикновения шофьор са най-общо разсеяните шофьори, дали под влияние на алкохол или други странични фактори.
В заключение ще кажа, че всеки носи последствията от действията си и трябва да живее с тях.

Disrespect
09-27-2009, 06:48
волана го държа с две ръце ако карам с по-висока скорост, през останалото време си държа лоста
от светофар винаги се изнасям по възможно най-бързия начин

абе всъщност в общи линии карането ми зависи от настроението ми
ако съм на кеф и съм спокоен си карам спокойно, ама ако съм ядосан не ми пука нито за другите, нито за предимства и знаци, нито за ограничения

zero
09-27-2009, 07:04
Как шофирам аз ?
Според мен неорентирано, понеже съм още млад шофьор :)
След взимането на изпита съм имал 3 карания на наща кола още не съм свикнал много, но като цяло не обичам да тормозя колата с една предавка постоянно сменям. Не карам бързо и бясно, но бащата кат ми каже ГАЗ ... аз кво да напрая ? :lol:
+ туй немам много кураж да напъна газта и гледам да съм по-внимателен :)
А и не уважавам гъзарлъка по пътищата за мен по-добре е като си светне жълто да си изчакам една минута от колкото да нанизвам газта до дупка :-o

tuzaro
09-27-2009, 08:07
щом си зех изпита начи карам горе-долу 8-)

hottie
09-27-2009, 08:32
Уфф ами по принцип в София не обичам да карам. Избягвам. Много ме стресират тия задръствания и луди шофьори :D :oops: И все пак ако ми се наложи съм нащрек. Абе не ми е приятно.

Извънградско обаче обичам да натискам педала и съм много спокойна и уверена.

Това, което правя (или по-скоро не правя) е,че никога не мигам на колите отсреща, когато видя полицаи по пътя, защото така големи олигофрени,, които карат като ненормални се измъкват и после отнемат чужд човешки живот. Нека бъдат наказани мамка им.

OtherDimension
09-27-2009, 08:37
шофирам спокойно
обичам да возя, а не да карам, когато съм с хора съм задължен да се чувстват приятно, а не да се държат за дръжките за да не литнат
тъй като автомобилът си е мой, подръжката моя, бензинът го плащам пак аз си карам икономично
гледам винаги да съм колегиален, мигач пускам винаги
извънградско не се правя на мъж, но и не съм бабата на пътя

никога не карам пил
досега нямам констатирано нарушение

machoka
09-27-2009, 08:44
То хората така съвсем културно и изискано разпродадоха на безценица държавата. Много културно Царя си заграби имоти.
Абе. Важното е, че е културно.

Интересно, защо в стррани, където се спазват законите и културните нарушения са съпроводени с културни глоби има по-малко инциденти на пътя, че и движението върви по-добре?

Нямам нищо против да карам културно, ако и другите го правят така. Както казах - не мисля да създавам предпоставки за ПТП, карайки по правилата - в Скопие бях образцов шофьор, защото там карат по европейски спрямо това, което видях. Само един тарикат ми се случи, типично по нашенски да ме засича от двете страни и да ми крещи нещо от вътре, с някакъв по-стар от мен баварец..и го наказах разбира се на подходящия широк булевард, защото такива селяни ги оставям далеч назад с подходящата кола.

hardball
09-27-2009, 10:06
Аз искам да карам трамвай :D

1n5ub0rd1na73
09-27-2009, 12:02
Хора, тук, в Дания, шофьорите са пълната противоположност на тези в България. Започват да намалят от учудващо голямо разстояние, винаги спират за пешеходци и велосипедисти, на червено досега не съм видял някой да мине и всички се чакат, без да надуват клаксона. ПТП не съм видял засега.

MakeMeLaugh
09-27-2009, 13:07
До опит и тренинг е, ако си на пистата сам, а не си насред натоварен път. С твоето агресивно шофиране е напълно възможно да предизвикаш неправилна реакция в начинаещ шофьор и да стане инцидент.

А има ли някоя тема, в която ти да не се изперчиш по най-селския начин?

Ако капаците ти не бяха големи като капака на тоалетната чиния можеше и да се усетиш, ама ...
Ти за моите капацитети не говори мамино синче, щото моите не са силни само на думи ;)

Може и с 20 да караш, ама като не си уверен какво правиш и ако не владееш ситуацията пак ще се натресеш/те натресат като балък.
Всеки сам си знае възможностите - ти като не можеш бързо - карай си бавно, аз като мога бързо - си карам бързо.

И не може човек, който не е и не кара редовно кола да дава адекватни мнения как се кара по пътищата било то из София или на село ;) Все 1-но аз да ти говоря за проектите на Наса..

И ако наитина мислиш да спазваш законите и да ми караш на главните улици из Сф с 40-50 по закон - успех ти пожелавам и от сега ще купя карамфили за всеки случай ;д Сам знаеш, че няма как да стане това, обаче нали трябва да се дърдори нещо..

PainMonopoly
09-27-2009, 15:24
Имам книжка от 3 години, но съм карал много малко.

Стила ми на шофиране е... страхлив.

MiRaCuLiXbb
09-27-2009, 17:11
Ае големи сте били разбойници всички ве. Смешници. Кво чупите. Прозорци на "разни самоповярвали си шофери". Хахаха и кво, като видиш некой дет не те кефи на пътя почваш да го следиш докато разбереш къде живее. После вечерта се събирате с дружките си и му пукате гумите. Тъй ли?

bulgarche
09-27-2009, 17:19
Това с гумите и аз го пробвах, а прашката и сачма от лагер не прощава на паркиралия на тротоара :)

Иначе карам бързо, винаги с колан, веднъж не го сложих и талона и портфейла ми олекнаха, не паркирам неправилно, само спирам така, но рядко. Случва се да мина на жълто, преотстъпвам си предимството, а наглите за шофьори наай-много мястото зад мен. Няколко пъти искаха да ме избутват от пътя, но на мен за колата не ми пука, а и съм бил с предимство. Лъскавите коли и шофьорите с анцузи не се перчат :)
Винаги съм с пуснати фарове, пускам мигачи, спирам внезапно 8-) Пресичащите неправилно не ги пускам, минаващите на червено ги псувам и им свиря, тези на пешеходната ги пускам.

BioX
09-27-2009, 17:24
сутрин като си пия кафенцето и си пуша цигарата карам със краката..като лапна цигарата да си дръпна сменям скоростите....

Canis_Dirus
09-27-2009, 20:12
Ти за моите капацитети не говори мамино синче, щото моите не са силни само на думи ;)

Може и с 20 да караш, ама като не си уверен какво правиш и ако не владееш ситуацията пак ще се натресеш/те натресат като балък.
Всеки сам си знае възможностите - ти като не можеш бързо - карай си бавно, аз като мога бързо - си карам бързо.

И не може човек, който не е и не кара редовно кола да дава адекватни мнения как се кара по пътищата било то из София или на село ;) Все 1-но аз да ти говоря за проектите на Наса..

И ако наитина мислиш да спазваш законите и да ми караш на главните улици из Сф с 40-50 по закон - успех ти пожелавам и от сега ще купя карамфили за всеки случай ;д Сам знаеш, че няма как да стане това, обаче нали трябва да се дърдори нещо..
Спри повервина, щото не ти влияе добре.

Ти сериозно ли? Имал опит и така го усещал и затова карал в най-лявта лента и над разрешеното.
По твоята логика ти с твойте 5 години опит трябва да си в дясните ленти, защото има достатъчно водачи с 20+ години стаж зад волана и по-добри коли.
Тоест не е до опит, а до манталитет.

Всеки може да кара бързо. И една тухла да сложа и тя ще кара бързо.

Кола не карам в момента, но е имало периоди, в които съм карал по 300+ километра всеки ден. Включително и доста мощни коли, но не съм се държал като селянин на пътя.

Та по твоята логика, какво му е по-адекватното на твоето мнение от това на няколко стотици професионални шофьори с по 30+ години стаж?

Иначе ми е супер интересно, как в големи градове в Европа всички си карат в ограничението и движението си върви супер, докато не се появят диви източни субекти.

Та айде спирай повервина, щото изобщо не си готин.

cherinka
09-27-2009, 20:20
Мене ме карат. Даже по няколко коли на ден сменям...
В момента не изпитвам нужда от собствен превоз, нито имам излишни пари, за да подържам кола. А да искам от нашите не искам. Не са ми длъжни.
и мен само ме возят 8-)

MiRaCuLiXbb
09-27-2009, 20:31
София е пренаселена и няма добра инфраструктура. Стига сте сравнявали София със света... Ясно е, че не струваме. Незнам дали си карал в чужбина, но селяци има навсякъде. Както казах не е селско да караш бързо, а да пречиш на околните.
За големите европейски градове може да се говори много и ще стане ясно на всички защо тук е толкова зле. Ако имаше метро, аутобани, свестни магистрали и пътища нещата щяха да изглеждат много по-различно. Ехх мечтии...

Canis_Dirus
09-27-2009, 20:34
Някои хора, ако им се изсереш в главите, ще им е по-качествено съдържанието от сега.

Бързото каране на някои стресира другите водачи и един вид ги принуждава те да настъпват газра, ако не искат да влизат в конфликтни ситуации със засичане и неспазване на дистанция.

Селско е да е се усещаш, че пречиш.

MiRaCuLiXbb
09-27-2009, 21:02
Затуй са автокаското и гаражите. Който нема да му мисли. Пък кое е по-селско нека всеки решава сам за себе си.

MakeMeLaugh
09-27-2009, 21:39
Ама като почнете с думата "манталитет" и "селско" и сте много праведни и готини.

Canis_Dirus
09-27-2009, 21:44
Ама като почнете с думата "манталитет" и "селско" и сте много праведни и готини.
Каза човека, в чийто подпис стой "Има само 2 мнения - Моето и грешното!"

Може и да сме грешни и абсолютно не-готини, но ти пак ще си останеш със селски манталитет.

MakeMeLaugh
09-27-2009, 22:08
Точно от теб не се обиждам, мрънкало такова. Не те смятам за някакъв вид критерий.
То няма тема, дето да не се размърмориш като лелка, глезенчо мамин, не се ли усещаш, че света е по-суров от твоята мека душа.

Мисля, че се изказах по темата, няма какво да добавя :)
Всеки кара според възможностите си, важното е да е преценено и да не създава опасни ситуации, било то с 20-60-100...
Нещо, което споменах преди няколко страници, че правя въпреки начина си на каране понякога, но няма кой да види и се прави на "ощипана госпожица".

Лека вечер ;)

OtherDimension
09-27-2009, 22:09
^ много бъркаш, не знам дали се сещаш?
какво значи според възможностите си, ще ми обясниш ли?
ако човек кара бавно, то не е добър шофьор, това ли се опитваш да кажеш?

MakeMeLaugh
09-27-2009, 22:18
Не.
Ти можеш да караш примерно супер добре и да не създаваш опасни ситуации по един начин като караш с 40-50, а аз мога да се справям еднакво добре по същия начин като теб и пак да не създавам опасни ситуации като карам с 70-80.
Не съм казал, че пера навсякъде с бясна скорост или че я поддържам.
Карам там, където ми го позволява и няма голямо движение или самата ситуация го позволява.
Не съм тръгнал да се правя на камикадзе.
И въпреки, че понякога си позволявам по-агресивно каране (понякога се и налага) когато мога - съм съвестен шофьор и не преебавам другите водачи за моя сметка.
пак си пускам винаги* мигач, давам път и т.н., просто пак потретвам когато може ускорявам по-бързо и си карам бързичко по еднопосочните.
Дано поне този път се разбрахме ;д

Canis_Dirus
09-27-2009, 22:18
Точно от теб не се обиждам, мрънкало такова. Не те смятам за някакъв вид критерий.
То няма тема, дето да не се размърмориш като лелка, глезенчо мамин, не се ли усещаш, че света е по-суров от твоята мека душа.

Мисля, че се изказах по темата, няма какво да добавя :)
Всеки кара според възможностите си, важното е да е преценено и да не създава опасни ситуации, било то с 20-60-100...
Нещо, което споменах преди няколко страници, че правя въпреки начина си на каране понякога, но няма кой да види и се прави на "ощипана госпожица".

Лека вечер ;)

Трябва да се забрани със закон да си толкова тъп.
Ти по темата се изака. Нали се сещаш, че някои хора са седнали и са преценили и са поставили едни значи по пътя с някаква цел, но уви. Някои селски елементи си мислят, че като имат книжка и кола и вече са супер опитни и преценят всяка ситуация.

На никoй не му пука за твоята преценка. Има си ЗДП!

Но иначе си прав. Живот е жесток и трябва да му се зъбим от лявата лента стиснали волана и скоростния лост.

MakeMeLaugh
09-27-2009, 22:31
Пак прочети първият абзац от предното ми мнение :)

Е, че спазвай си закона бе, да не те карам на сила да го нарушаваш?!
Никого и с нищо неангажирам, карай както смяташ, че можеш и искаш,
какво циклиш не мога да разбера... Да не съм ти личен шофьор, че да се впрягаш толкова.
Като започнеш някоя тема, та чак до скука. Нито ще ме обидиш, нито нещо ново казваш, ЗДП-то го знам без грешка, не е като да не го знам.
Ебати лабилния..

MakeMeLaugh
09-27-2009, 22:41
Разбирам влечението ви към направата на мой фен клуб и чесането на езици с циклене на едно и също, но нямам интерес.

Лека и безаварийна ;)

GossipGirl89
09-27-2009, 22:48
Ооо в София е супер гадно да се кара и в началото много се панирах и давах на всеки да ме изпреварва както си знае, да ме засича... щото повечето като видят, че съм момиче и айдеее 8-) Ама после почна да ме хваща яд на голфаджиите с пернишки регистрации и се поотпуснах :D
Попринцип съм малко скорострелка - спазвам си правилата, но където може си дърпам яко... Като возя някой съм по-внимателна де, ама като съм сама не ми пука особено... До сега не съм имала някви кой знае какви нарушения и се надявам и да нямам 8-) Талончето си ми е пълно. Обаче нашите много ми се карат, че държа волана с една ръка - не съм била още дорасла още за това... Ама аз не мога с две - свикнала съм си лявата да ми е на волана, дясната на лоста :) Иначе завоите си ги взимам нормално ама то зависи и от завоя -случвало се е чат-пат да завия с 50-60 :oops: Мигач винаги давам независимо дали има коли пред мене или зад мене ама понякога се разминавам на някви сантиметри с другите автомобили и после си се чудя на себе си как съм преценила, че мога да мина 8-)

Pliok0019
09-28-2009, 00:30
Мейк ми бла бла и този път не успя да покаже колко интересен и готин е, защото кара бързо и не спазва правилата.

Когато смъртността по пътищата е толкова голяма и почти всеки от нас е засегнат лично от нечия неразумност (по-скоро безотговорност), няма как да очаквате да Ви наградим с медал, Уважаеми Модераторе.

MakeMeLaugh
09-28-2009, 16:29
Ама не съм се и опитвал да се правя на някой, това вие си го втълпихте ;) Нямам нужда.
Аз пред когото трябва и искам съм си готин :) :)
Просто си споделяме опит и инфо кой как шофира, ама явно не се забелязва.
След като оакахте темата в излишни дразги без причина, нека вече да се пише само по нея, не е направена само 2-3-ма човека.
:)

MakeMeLaugh
09-28-2009, 16:59
Нито си ме виждал как шофирам, нито си се возил при мен, че да си правиш някаква равносметка, пък особено за по стълбовете, няма нужда.
Всеки си има начин на мислене, не очаквам да мислете като мен, ако това си мислите, или че аз ще започна да мисля като вас цялостно.
Разбрах ви идеята на споренето, няма нужда да се продължава, и да се опитвате с нещо да ме засегнете или да ме изкарате по-глупав от вас, щото няма да стане. :)
Както казах предпазлив шофьор съм, не карам ей така безотговорно без да изчислявам действията си каквито и да са те, пък вие каквото си искате мислите.
А, че на няколко човека няма да се харесам и тука се пънат с някаква цел - еми нормално е, различни хора - различни идеали на шофиране в случая. Винаги ще има и разбрани, и дърдорещи в живота.
Доста изопачихте нещата без да ме познавате реално, ако все пак някой го инт. да го кажа :)
Вече не ми е интересно да пиша, пък и няма какво повече да се каже :)
Умно и способно момче/мъж с перспектива в бъдещето съм, здраво стъпил на земята - това е важното и това е и моят стил на каране :)
Ако криво се е разбрало във форума.
Не се бойте, няма да ви сгазя :Р
И не мисля другите за балъци или че съм егати големия тарикат ;)
Аз също съм против некадърните и наистина безотговорни шофьори, но не съм от тях, но явно не се разбра с точност само с писане тук :)


Айде лек ден за пореден път :)

Rowdy
09-28-2009, 17:14
караме бавно и слушаме ретро :-P

MakeMeLaugh
09-28-2009, 17:15
Не съм искал да звучи като хвалба, просто ми хареса темата и съм споделил, и ми стана интересно дали някой друг кара като мен - да му отпуска края когато е възможно само, но да не е "балък" както се спомена :)
Като изключим, че някои хора се опитаха да ме издразнят за да се докажатм че са по-по, както във всяка тема, но веки сам си преценява за себе си дали са му на нивото и дали са му интересни.
Не цени човека по неговите отделни постъпки, а по неговото ежедневие ;)

Спирам да пиша, че самият аз вече разводнявам всичко и е извън темата