PDA

View Full Version : Трябва ми есе за 10 клас



la_loba_mariana
09-27-2009, 07:58
Темата е - Кое е по-силно паметта или мастилото?Има и други-По какво си прилича езика с униформите и прическите и 3та е Светът без молив и химикал!Кажете ми нещо моля ви трябва ми за утре?по която и да е

fifinkathefreak
09-27-2009, 08:19
10. клас си,напрегни го малко тоя мозък!
Иначе най-лесно по третата кажи,че нямаш домашно,защото иведнъж светът се е освободил от пособията за писане :D

Сега сериозно:за първото - какво значи паметта (на един народ,например),как тя е нещото,което го е запазвала цял през вековете,за фолклора - песните,приказките на един народ,славните му мигове.И все в тоя дух,а после убедено и патриотично кажи,че дори Паисий да не е написал "Ист.Слав.",всичко това е по-силно и записването е направено за събуждане на националния дух като цяло и позволило на знаещите всички тези факти хора да излязат от черупките си.Т.е. мастилото е само един вид катализатор на процеса,паметта е водещата,без която не може .

PurpleDream
09-27-2009, 13:41
10ти клас станали искат есетата да им пишат..... и посе на матура ще ходят...... нямам думи, а на матурата какво ще правиш? кой ще искаш да ти напише есето или коментара или каквото там трябва да пишеш????????????????
малко си напъни малкото мозъче мама му стара и си напиши есетата...пффф....................