PDA

View Full Version : Питане за кафето?



ivan_realmadrid
09-27-2009, 11:48
Какво кафе пиете, кое е най-силното кафе според вас и най-слабото, какво обичате да си похапвате с кафето, Как ви действа кафето, по колко кафета пиете на ден, с или без захар, PLS кажете всичко за кафето каквото знаете?! :)

Много ще съм ви благодарен

EarthShaker
09-27-2009, 12:11
никакво

PsychologicalDisorder
09-27-2009, 12:13
Пия само 3в1 сутринта за малко разгрявка, иначе избягвам да пия кафе.

Luci
09-27-2009, 12:21
Еспресо и 3в1 FTW

PIF
09-27-2009, 12:25
пиех кафе по три пъти на ден
знам че е много вредно, намалих ги на два - сутрин и следобед

слагам си две чаени лъжички нескафе, сметана кофимейт на око и 2-3 подсладителя
:)

anesthetic
09-27-2009, 12:30
НЕ пия кафе!

DebelaManekenka
09-27-2009, 12:32
НЕ пия кафе!

woshata
09-27-2009, 12:37
всяка тъпа сутрин двойно чисто кафе без захар или евентуално с 1 захарче
преди го пиех с аааадски много захар, но ефекта да ме събуди беше под нулата и прекратих 8-)
3 в 1-то е помия
2 в 1-то също
и го пия с цигара, баш като пълните отрепки, амаа са.

Joc
09-27-2009, 13:06
всяка тъпа сутрин двойно чисто кафе без захар или евентуално с 1 захарче
преди го пиех с аааадски много захар, но ефекта да ме събуди беше под нулата и прекратих 8-)
3 в 1-то е помия
2 в 1-то също
и го пия с цигара, баш като пълните отрепки, амаа са.
+1

LovelyGirl
09-27-2009, 13:07
Най-обичам 3 в 1.
От машините също ми харесва, но да е задължително капучино или със сметана.

Jeuelle
09-27-2009, 14:22
Пия кафе. Пия много кафе.
3 - 4 чаши на ден не са ми достатъчни.
Обичам Jacobs и Lavazza.
Малко захар и никога сметана.
Парадокс - не обичам кафе с цигара.... научвам се да не обичам цигарите въобще ..


Пристрастена съм към кафето :)

Pliok0019
09-27-2009, 14:45
Пия мляко с нес и бая захарчета и 3в1. 2-3 пъти в седмицата.

raduna
09-27-2009, 14:49
Не пия кафе.
Не обичам и когато някой е пил, после да ми говори отблизо - мирише ми :(

ifilin4ica
09-27-2009, 14:49
Пристрастена съм към кафето :)

ох...и аз 8-) ако не изпия поне 2 на ден се побърквам

ivan_realmadrid
09-27-2009, 14:53
Нес кафе класик мисля че е много 2 лъжички е завсиси от чашата. Аз обичам еспресо но нямам машина по др начин става ли да се направи пакетчета нещо ако знаете пишете? Аз пия 4 5 пъти в седмицаа нескафе класик късо а ако съм в университета и на работа после 2 за 1 ден. и 3в1 пия ама за еспресото пишете. :) :grin:
А кое е най-силното кафе?

LovelyGirl
09-27-2009, 14:55
Не пия кафе.
Не обичам и когато някой е пил, после да ми говори отблизо - мирише ми :(

Олеле, аз пък обожавам аромата на кафе :D
Много обичам приятеля ми като е пил фрапе и вкуса после като го целуна..ммм б**ти якото :smt110 :oops:

PainMonopoly
09-27-2009, 15:00
пиех кафе по три пъти на ден
знам че е много вредно, намалих ги на два - сутрин и следобед
И какво му е много вредното?

2-3 кафета на ден пия, със захар и суха сметана в умерени количества.

3 в 1 е негърска пот и няма никакъв ефект.

Аромата на кафе е много як.

PainMonopoly
09-27-2009, 15:01
преди го пиех с аааадски много захар, но ефекта да ме събуди беше под нулата и прекратих 8-)
Давам ти 5 секунди да осъзнаеш каква глупост написа. :D

MakeMeLaugh
09-27-2009, 15:07
Олеле, аз пък обожавам аромата на кафе :D
Много обичам приятеля ми като е пил фрапе и вкуса после като го целуна..ммм б**ти якото :smt110 :oops:

Да изпия тогава някое друго фрапенце да се поцелуваме с теб 8-) :smt040

PIF
09-27-2009, 15:08
пиех кафе по три пъти на ден
знам че е много вредно, намалих ги на два - сутрин и следобед
И какво му е много вредното?
личната лекарка ми забрани да пия
имам много високо кръвно
:)

LovelyGirl
09-27-2009, 15:15
Олеле, аз пък обожавам аромата на кафе :D
Много обичам приятеля ми като е пил фрапе и вкуса после като го целуна..ммм б**ти якото :smt110 :oops:

Да изпия тогава някое друго фрапенце да се поцелуваме с теб 8-) :smt040

Трудно устоявам на вкуса от фрапето :oops: 8-)

woshata
09-27-2009, 16:04
преди го пиех с аааадски много захар, но ефекта да ме събуди беше под нулата и прекратих 8-)
Давам ти 5 секунди да осъзнаеш каква глупост написа. :D :lol: Имах предвид, че със захарта спрях, не с кафето 8-)

SWASTIKA
09-27-2009, 16:30
Родина на кафееното дърво изглежда е Етиопия; някъде между 12 и 15 в. то попаднало в Арабия, откъдето употребата му се разпространила по целия свят. Независимо от това, че Коранът строго забранява всички възбуждащи напитки, именно арабската култура е допринесла за неговата популярност. Съществуват много легенди за това, как са били открити свойствата на кафето. Според една от тях заслугата принадлежи на козите на един мюсюлмански манастир в Йемен. Дервишите забелязали, че след като яли от листата на едно дърво, манастирските кози започнали весело и безгрижно да подскачат и играят като малки яренца. Скоро напитката от листата на това дърво станала любима на отшелниците, които я пиели за проясняване на мисълта и за да не заспиват по време на дългите нощни бдения.
От Южна Арабия кафето проникнало в целия и ислямски свят, но в началото то срещнало силна съпротива от страна на религиозните среди. В 1511 г. в Мека бил свикан събор на мюсюлманските теолози, който постановил, че пророкът Мохамед, когато е говорил за забраната да се употребяват опияняващи напитки, е имал пред вид не само алкохола, но и всичко останало, което тепърва ще се появи на бял свят. Един средновековен арабски автор описва развихрилата се борба срещу новия порок по начин, който удивително напомня на днешните методи за борба с наркотиците: "Продажбата на кафе бе забранена. Съдовете, използувани за приготвяне на напитката... бяха разбити на парчета. Търговците на кафе бяха бити с тояги и трябваше да преживеят всякакви други притеснения, без да получат никакво извинение; те бяха наказвани с конфискация на цялото им състояние. Зърната на растението ... бяха многократно предадени на огъня и на много места хората, които ги употребяваха ... бяха жестоко бити." В Турция султанът издал указ, който гласял: "Най великият, най прочутият и най-могъщият в света владетел и господар, халиф и падишах Мурад IV, господар на света, взе мъдро решение да затвори всички кафенета. От тази вечер нито едно кафене няма да работи, Няма да се продава тази язва, този стълб от шатрата на пиянството и разврата. Нека не се намери разумен човек, който да не се вслуша в заповедта, защото отсичането на главата му ще е най-малкото наказание." Султанът не се шегувал и още през първата нощ заловил и обезглавил 146 нарушители. Постепенно, обаче, започнало брожение и нощем борците за легализация на кафето лепели позиви по стените; един от тях е достигнал до нас: "Свирепи султане, преди да поставиш извън закона арапина (кафето), разпръсни, тиранино, парите, които се трупат от кръвта, която проливат палачите ти всеки ден, бунтувайки угнетените ни души." В края на краищата, след като конфискувал имотите на жертвите, султанът великодушно отменил забраната.
Независимо, че някои лекари в Европа го използували като лекарство, първоначално там не обръщали особено внимание на кафето; смятало се, че "кафето е безполезно, тъй като не става нито за храна, нито за пиянство", а някои критици направо твърдели, че то намалява половите способности и го обявили за "напитката на евнусите". В Англия кафето започнало да се рекламира широко от откривателя на кръвообращението д-р Уилям Харви, който изтъквал неговите терапевтични свойства; още Харви и неговите ученици препоръчвали кафето като средство за изтрезняване. Първото кафене в Англия отворило врати в 1650 г. и скоро го последвали други. Кафенетата бързо се превърнали в интелектуални клубове, а кафето придобило репутацията на "мляко за шахматисти и мислители". Преди да бъде изместено от чая, кафето в Англия станало толкова популярно, че употребата на евтин и нискокачествен алкохол започнала да намалява. Във Франция кафето било донесено от турския посланик през 1669 г. и скоро след това предприемчиви арменци отворили първите кафенета, някои от които продължават да работят и до днес.
С разпространението на кафето в Европа се появили и познатите възражения срещу новия обичай. Изтъквало се, че той подтиква порядъчните хора да изоставят полезния труд и да прекарват времето си в празни разговори на чашка кафе. Ако вярваме на Иван Хаджийски, точно такова е било отношението и на нашите деди към пиенето на кафе; по нашите земи то било донесено от турците, но много дълго в време този навик останал чужд на раята в Турската империя, която още тогава отбелязала, че бавното, спокойно и табиетлийско пиене на кафе е любимо занимание само за тези, които нямат друга работа. В много страни официалната власт гледала с лошо око на кафенетата като на разсадници на вредни революционни идеи. Английският крал Чарлз II за известно време затворил всички кафенета. В Германия, отдавна известна с полицейщината си, съществували специални агенти, които следели почитателите на забранената напитка; можем да предполагаме, че нещастните агенти в интерес на службата си били принудени да пият кафе за да се вмъкнат в кръга на нарушителите. Във всички случаи тези мерки само събуждали общественото недоволство и служили като реклама на кафето.
Ние вече сме свикнали с мисълта, че кафето е безопасно, но само до преди няколко десетилетия много авторитети са били на противоположното мнение. То се смятало за опасно не само сред хората, които отричат възбуждащите напитки поради религиозни съображения, но и от много видни лекари. Авторът на книгата Морфинизъм и наркомании от други дроги, издадена в САЩ през 1902 г., д-р Кротьрс, писал, че "често пиячите на кафе, намирайки го за недостатъчно приятно, се обръщат към другите наркотици, най-вече към опиума и алкохола". В Система на медицината от 1909 г, сър Клифърд и д-р Диксън, списъкът на чиито научни титли би заел повече от три реда, пишат: "страдащият става неспокоен и губи самоконтрол; той изпада в ажитация, последвана от депресия; става бледен и измъчен. Апетитът му изчезва и се появяват симптомите на стомашен катар. Сърцето също страда; то бие забързано или неритмично. Както с всички подобни средства, нова доза от отровата донася временно облекчение, но с цената на бъдещи нещастия." Те били убедени, че за разлика от кафето "опиумът се използува в много ориенталски страни не като порочен навик, а като средство, което помага в ежедневния труд". Някои от цитираните възражения срещу кафето, както ще стане ясно по-долу, не са само брътвеж на откачени пуритани; опасностите в тях са по-скоро крайно преувеличени, отколкото неверни.
Въпреки всичко, днес кафето е успяло да стане неотменима част от живота на хората в повечето от европейските страни, независимо дали става дума за популярното в Южна Европа еспресо, за рядкото, но обилно шварц-кафе, или за сладкото и гъсто турско кафе. То се прави от плодовете на кафееното дърво Coffea arabica, което днес се култивира в много страни на Африка и Южна Америка. Всеки от плодовете му съдържа по две семена - това са известните на всички зърна; обвивката им също съдържа кофеин и, тъй като има високо съдържание на захар, в някои от страните-производители се използува за получаване на алкохолна напитка. Кафето се приготвя от зърната след като се изпекат, като този процес няма никаква друга цел освен да подобри аромата на напитката. Кофеиновото съдържание на различните сортове кафе е между 1 и 2.5 %.

TrustNobody
09-27-2009, 16:33
без кафе,само чай. ^^

DisturbiaV
09-27-2009, 16:42
пия 3 в 1 другите със 2 захарчета и сметана

ivan_realmadrid
09-27-2009, 18:07
По 1 кафе на ден max 2 е мормално съм чувал от лекари специалисти кардиолози защото организма се нуждае и от малко кофейн. Но има хора с ниско кръвно и пият по 3 4 така си вредят на здравето по одбре лапни едно хапче отколкото да ти се разлопа сърцето за 2 часа. А попринцип знам че кафето действа 4 часа е зависи от организма! :)

SunSmile
09-27-2009, 18:08
Обичам да пия много силно кафе, направо 'отрова' според много хора. Пия чисто двойно кафе без захар. Понякога, когато пия в училище на нормалното нескафе слагам пакетче чисто разтворимо нескафе (рядко 2в1/3в1), за да ми стане силно и хубаво. Понякога го пия с цигара, понякога без.

LiLGrizzly
09-27-2009, 18:36
Харесвам всяко хубаво кафе.. на последък го карам на 4 в 1 или бяло фрапе .. :lol:

Buhtaaa
09-27-2009, 18:38
Кафе пия отскоро.Бях се изцепила веднъж:"Аз трябва да взема да се науча да пия кафе." :D
Е от 3 месеца някъде пия.Почнах с 3в1.След това лятото пиех късо с много мляко и две захарчета.Ставаше като Айс кафе без лед... Странно, но яко.Сега пия дълго с мляко или както старому къс с мляко,но без никаква захар. :)

Luscious_Heart
09-27-2009, 18:52
никакво
+1

TellMeYourName
09-27-2009, 19:10
всяка тъпа сутрин двойно чисто кафе без захар или евентуално с 1 захарче
преди го пиех с аааадски много захар, но ефекта да ме събуди беше под нулата и прекратих 8-)
3 в 1-то е помия
2 в 1-то също
и го пия с цигара, баш като пълните отрепки, амаа са.ама като разбра, че кафето не ти действа го замени с хероин,нали? :D

кафе пия, мда. по едно на ден ми стига.
сега като е по-студено предпочитам чай обаче...

woshata
09-27-2009, 19:13
мда люлински, високо качество 8-)

hottie
09-27-2009, 19:59
Обожавам кафе и без него не мога. Може би е на психичека основа, но ако не изпия поне 2 кафета на ден не се чуествам добре. Задължително сутрин и задължително следобед. Като понякога пия и до 4 кафета.
Кафето трябва да е еспресо, късо и чисто. Взимам си една смес от магазин за кафе. Иначе Лаваца много обичам.

cherinka
09-27-2009, 20:16
Нова Бразилия-вакумиран пакет-най-якото кафе! - на кафеварка,не на джезве.
Мога да изпия 5 кафеварки,обожавам го тва кафе..
Пия по много кафе,не знам защо,а и с адски много захар.
Не обичам да ям докато пия кафе.
Онова на якубс е отвратително и има супер гадна миризма,а за дон кафе да не ви говоря-отврат!
Всичкото насипно по магазините е гадост,трябва да изпия половин литър от него, за да го усетя...
Новата бразилийка си е мега яка, майна,не я заменям за нищо на света.
Ирландското кафе е яко стига да го правят с нова бразилия....
Като ми свърши бразилийката, чат-пат пия и нескафе(2в1) а то е още по-зле и от насипното...

miminia
09-27-2009, 21:32
Кафе с мляко/сметана .. по - дълго ..
понякога експресо със сметана
никога не слагам захар ,ако го бия с мляко
най - обичам в нас на машината
супер много пяна ... с бели чеертички
и кръгчета .. истинска магия :)

AliceSw
09-27-2009, 21:40
най-вкусно ми е турското, сварена на джезве

пия най-много нес, отнема най-малко време, голяма чаша с поне 2 лъжички кафе и евентуално малко захар сутрин, сметана само на следобедното понякога

а всякаквите капучино, мокачино и т.н. не ги имам много за кафета, заедно с 3 в 1-то

mmKamm
09-28-2009, 09:47
Принципно рядко пия кафе. Само ако не съм спала цяла нощ. Тогава пия двойно късо кафе, като моля бармана да го натъпка възможно повече, да го направи максимално силно. Действа ми "събуждащо" :D
Ако пия нормално кафе или дълго кафе...просто нищо не ми става, защото съм с ниско кръвно и кафето просто ми го нормализира.
Тва лято веднъж една кучка искаше да ме убие и след пиянска нощ ми направи...незнам кво кафе, но ми прилоша, започнах да треперя...се едно съм на един-два кантара амфора :D И тва на работа...как съм сервирала няма да ви казвам с треперещи ръце и натежала глава....дадоха ми почивка :D

cherrypezz
09-28-2009, 16:33
от 2 години пиех кафе всеки ден (най- често 3 в 1 )...но това си е доста вредничко и реших да го откажа :D и сега не съм пила кафе от 3 седмици и 3 дена :grin: 8-)

bloodyF
09-28-2009, 19:18
ми пия кафе когато толкова ми се спи че не мога да си отворя 1ното око на половина...демек 3-4 пъти в седмицата...3в1 или двойно с много захар :с

pathetic
09-29-2009, 07:08
Обожавам кафе.
при необходимост мога да пия всякакво, приготвено по какъвто и да е начин.

но най-вече черно,без мляко, без захар, без сметана, без мед.

чиста работа.

А донмиксес са много вкусни, по-добре от 3в1,все пак.


:shock:

LadyDi
09-29-2009, 07:15
Какво кафе пиете, кое е най-силното кафе според вас и най-слабото, какво обичате да си похапвате с кафето, Как ви действа кафето, по колко кафета пиете на ден, с или без захар, PLS кажете всичко за кафето каквото знаете?! :)

Много ще съм ви благодарен
Предпочитам Лаваца-та. Каквото и да е, нека да е хубаво.
Най-силно мисля, че е турското.
Най-слабото е онова от втора цедка :)
С кафето обичам цигара.
Действа ми... не знам, мисля, че не ми действа, аз съм пристрастена към него вече.
Пия по 6-7 кафета на ден.
Винаги без захар, понякога с мляко.

adskoty
09-29-2009, 14:21
3в1,а през деня Нескафе Cool :)

GossipGirl89
09-29-2009, 14:22
Попринцип 3 в 1 или Лаваца пия

YourStar
09-29-2009, 15:03
Следобяд пия само 3 в 1 и много го харесвам. :) Иначе го пия без захар,тъй като мисля,че то си има,а пък и ми е достатъчно сладко,така че....иначе също обичам да пия мокачино,мляко със какао,капучино...обичам топлите напитки изобщо,така че и те са ми слабост. :)

pathetic
09-29-2009, 19:42
ТРИ В ЕДНО Е ПЪЛНО ШИБАНО ЛАЙНО!

pathetic
09-29-2009, 19:43
ТРИ В ЕДНО Е ПЪЛНО ШИБАНО ЛАЙНО!

UnKnOwNmAtTeR
09-30-2009, 06:06
Ние вече сме свикнали с мисълта, че кафето е безопасно, но само до преди няколко десетилетия много авторитети са били на противоположното мнение. То се смятало за опасно не само сред хората, които отричат възбуждащите напитки поради религиозни съображения, но и от много видни лекари. Авторът на книгата Морфинизъм и наркомании от други дроги, издадена в САЩ през 1902 г., д-р Кротьрс, писал, че "често пиячите на кафе, намирайки го за недостатъчно приятно, се обръщат към другите наркотици, най-вече към опиума и алкохола". В Система на медицината от 1909 г, сър Клифърд и д-р Диксън, списъкът на чиито научни титли би заел повече от три реда, пишат: "страдащият става неспокоен и губи самоконтрол; той изпада в ажитация, последвана от депресия; става бледен и измъчен. Апетитът му изчезва и се появяват симптомите на стомашен катар. Сърцето също страда; то бие забързано или неритмично. Както с всички подобни средства, нова доза от отровата донася временно облекчение, но с цената на бъдещи нещастия." Те били убедени, че за разлика от кафето "опиумът се използува в много ориенталски страни не като порочен навик, а като средство, което помага в ежедневния труд".

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Тва е като с тия днешните "психолози" в училищата и тия "докторите", дето ти разправят за марихуаната колко е вредна и как ще си на хероин ако си пробвал марихуана и ти ги разправя тия работи захапал авторитетно цигара и с чашка кафе в ръка :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Ма ква репутация е имало кафето преди, не може да си представи човек. А сега няма човек който да е против него или да твърди тия глупости :D :D :D Как само са се променили нещатата.
Кафенцето си е модерна напитка ма ако ей ся ви извадя опиум ще се поболеете само като ви кажа какво ви предлагам да правим :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
И все пак няма да се очудя ако утре кафетата бъдат заместени от екстази, амфетамини даже и хероинчета ще нацвъкат по витошка тук-там, а най-големите заведения ще са всичко накуп :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
Абе сичко ви е в главата и в "общият модел" :D :D :D :D
Квото ви кажат че е модерно ще го правите и още как :D :D :D :D :D

desyty
10-02-2009, 04:22
Пия кафе почти всеки ден...няма значение какво е,само да е истинско кафе и да е силно,а не като онова "3 в 1" баси пумията..Иначе го пия чисто,без захар.

zero
10-02-2009, 04:43
Аз пия по 2 кафета на веднъж, но само след безсънни нощи или
след махмурлук, или когато настроението ми е отрепано :lol:

Начин на приготвяне:
Взимам си 2 кафета Якобс - Айс или Нескафе-куул изсипвам ги
в една каничка за пасатор, слагам захар 2-3 лъжички, сметанки - около 3
Наливам студена вода - 2/3 пръста и разбивам с пасатор, после добавям още студена вода :grin:
Просто се получава нещо невероятно .. точното кафе за мен :oops:
//Между другото ако пия една чаша кафе преди лягане примерно 3в1
или обикновенно (само, че да е горещо) след като го изпия не се разсънявам, а дори ми се приспива ...

mrtn
10-03-2009, 07:20
Не пия определено кафе, всякакво. Но не пия често, 2-3 пъти в седмица и тва е. :)

sg399mi
10-03-2009, 21:26
Абе незнам обаче миналата седмица бяхме на купон в една фр и бяхме по улиците цяла нощ и на другия ден бяхме на училище сутринта само пиеме кафее.. а тя ми е наблъскала супер мн кафее сложих повече захар и горе долу беше добре на вкус.. ии вечее 2/3 час сърцето ми щеше да се пръсне почнахам да ми треперят ръцете ужас напрао никога не бях пила толкова силно кафе ама беше ебати купона ;д

deni15
11-01-2009, 21:14
Ами аз по принцип не пия мн кафе и ако пия ще е 3в1 или дълго и го пия с цигара ако има кой да даде :lol:

MissInd3p3nd3nt
11-01-2009, 21:43
Не пия кафе

HardcoreSyndrome
11-02-2009, 06:40
Силно кафе без захар. Не харесвам лайната 3в1 и прочее. Кафето върви с цигари и не ям докато пия кафе...

Swinkenhoffer
11-02-2009, 06:58
Гадно ми е, не пия... а комбинацията кафе/цигара винаги буди недоумение и погнуса в мен. 8-)

LadyDi
11-02-2009, 07:02
Аз тъкмо приключих със сутрешното кафе и цигари.

HexGirl
11-02-2009, 10:23
Пия страшно много кафе хубаво черно кафе препорачително двоино с кафява захар :) Не обичам 3 в 1 :) Кафето трябва да е силно и леко горчиво

Забравих да кажа че тази седмица съм на пречистваща диета без кафе че съм станала манияк ... Тази седмица само вода ябълки и риба :) от другата само по 1 кафе

d3sincet0y
11-03-2009, 15:56
Не пия кафе.. Предпочитам Coca-Cola Black :D

guinessgirl
11-03-2009, 17:08
Силно кафе без захар. Не харесвам лайната 3в1 и прочее. Кафето върви с цигари и не ям докато пия кафе...
дам.

Complicated
11-03-2009, 17:10
никакво

kuklichka_bg
11-03-2009, 17:27
Всяка сутрин 3в1 на даскало нескафе от машината и в нас ако ми се пие пак 3в1 :-P :P
действа ми много добре,особено сутрин. :)

zvezdichkaaa
11-03-2009, 17:31
Всяка сутрин пия.Предпочитам виенско,обаче на училищната лафка ще видя,ама през крив макарон и затова като съм на училище пия 3в1.Пия по минимум 1 кафе,но често ми се събират и по 2-3.Днес например пия 3то :D .Просто без кафе не ми започва деня :o

Myrrie
11-03-2009, 20:11
Пих кафе (нес в повечето случаи) по 6-7 пъти на ден :shock: и ги намалих на 2, само щото непрекъснато бях нервна, сега наистина се поуспокоих :D :)

ivan_realmadrid
11-03-2009, 21:21
Обожавам кафе и без него не мога. Може би е на психичека основа, но ако не изпия поне 2 кафета на ден не се чуествам добре. Задължително сутрин и задължително следобед. Като понякога пия и до 4 кафета.
Кафето трябва да е еспресо, късо и чисто. Взимам си една смес от магазин за кафе. Иначе Лаваца много обичам.

:) Да питам за еспресото. Само от машиан ли се прави или може от пакетета като другите аз знам само от машина? И май не трябва да се слагат сметана и др неща развалят аромата и вкуса. Иначе еспресото и аз си го обожавам и от машина по 0.30 си пия :) :grin: :-P

ivan_realmadrid
11-03-2009, 21:32
Тая тема обра точки над 1500 пъти е видяна над 60 отговора има гордея се с това :grin: :lol: :-P :-o

JohnnyQuid
11-03-2009, 21:44
:smt082

Still1ME1Still1HERE
11-03-2009, 21:55
всяка тъпа сутрин двойно чисто кафе без захар или евентуално с 1 захарче
преди го пиех с аааадски много захар, но ефекта да ме събуди беше под нулата и прекратих 8-)
3 в 1-то е помия
2 в 1-то също
и го пия с цигара, баш като пълните отрепки, амаа са.И аз така мисля,поне за събуждането.

Иначе 3 и 2 в 1 не са кафе ами нещо ако ти си пие сладко и топло и не е топъл шоколад :D Иначе мляко с нес също ми харесва,но зависи къде го направят :)