PDA

View Full Version : Алергичен ринит



slavito007
09-27-2009, 10:53
Здравейте.

Преди 3-4 седмици ходих при личната и ми постави тази "диагноза". Каза ми да си взема "Олинт". Хубаво, взех го, отпушвашв ми носа, но за няколко часа само. По-миналата седмица отидох пак, понеже ми каза като свърши да отида пак. Този път ми изписа капки за 26 лв и ми каза да видя дали ще ми помогнат. Аз впрочем загубих рецептата и утре ще ходя да ми я напише пак, но въпросът ми е не трябва ли да ме прати на алерголог или и аз не знам на какво, а ми предписва директно туй-онуй да види аджеба дали ще стане. А и 26 лв малко пари ли са? Особено ако не ми помогнат. :-o

п.с. На 16, момче, от 1 година ми е запушен носът, ако ви интересува...

Abigoria
09-27-2009, 10:55
Вземи си направление за алерголог, най- много да ти прецака живота тая с нейните експерименти...

slavito007
09-27-2009, 12:59
"Вземи си" като викаш :D То ако ставаше така лесно... Миналата година исках направление за гастроентеролог и не щя да ми даде. На по-следващия отидох и казах, че е почти сигурно, че имам гастрит и след 100 физиономии ми даде.
Идеята ми е ако има някой тук с подобна диагноза да каже кое що е, че да не губя време. И без това съм прекарал повече време по лекари за моите години, отколкото трябва :?

Sarchet0
09-27-2009, 16:11
Амии аз имам същата алергия. Доста тежка всяка година. Пръскам си капки "Flixonase" те са 30 лева (сигурно ти е предписала тях), предписани са ми от алерголог. Ходила съм десетки пъти и при личната и на алерголози ( различни ) и всички ще ти кажат, че си е хронично и няма оправяне.. просто всяка година пролет и есен ще пиеш хапчета, ще си пръскаш в носа , имало е случаи при мен, когато не мога да си отворя очите и си пръскам капки в тях. Koфти е, ноо .. тва е положението. Лошо става, когато почне да те боли главата.. защото мен ме боли и глава от алергията. Бяха ми се надули синусите тази пролет и ходех като прибита 1 месец, докато се оправят. Таа, съвета ми е да си пиеш хапчетата, да си пръскаш капки в носа и ако искаш по - специализирано мнение - да идеш на алерголог