PDA

View Full Version : помощ за принтер



PsihoPatka
09-27-2009, 12:56
здравейте! имам принтер Canon MP220. има 2 глави - за черно и цветно мастило. първите оригинални, които си бяха с принтера свършиха и реших да купя само черно мастило, защото казаха, че не е задължително да се слага и цветно пак ако не искам, но сега като опитвам да принтирам нещо изписва, че цветното е свършило и не може да се принтира нищо. ако може някой да ми каже как да оправя настройките и да го наглася само за черно. мерси предварително! :)

kalashnik
09-27-2009, 13:24
Като пуснеш нещо за принтиране не през бутона за принтиране, който си е по подразбиране, а през програмата на принтера и от там избираш черно и бяло или сиво.

PsihoPatka
09-27-2009, 14:31
нагласих в настройките на ink cartridge на black only и вече не се появява да сменя цветното мастило, но на дисплея на самия принтер изписва check ink U163 color и не се маха каквото и да правя. :-o

kalashnik
09-27-2009, 14:36
нагласих в настройките на ink cartridge на black only и вече не се появява да сменя цветното мастило, но на дисплея на самия принтер изписва check ink U163 color и не се маха каквото и да правя. :-o А печата ли?

PsihoPatka
09-27-2009, 15:05
не, пише че принтера е зает с друга операция, а онова за цвета си седи на екрана и не ще да се маха.

kalashnik
09-27-2009, 18:19
И аз съм с такъв принтер и принципно като направя така си печата без проблеми. А ти празната касета за цветното махнала ли сия или си е вътре.

ivanstef
09-28-2009, 05:50
Като ти го пише това натисни бутона за продължаване на процеса (триъгъник трябва да е)