PDA

View Full Version : Проблем с логване в ICQ. Проблем с микрофон и слушалки.



kalpazanka
09-27-2009, 14:37
Здравейте! Имам нов компютър и днес няколко пъти се опитах да подкарам ICQ- проблемът е, че ми се изписва, че паролата или акаунтът са грешни. Пробвах да си сменя паролата, но не помня отговорите на онези два въпроса. :oops: /все пак съм се регистрирала преди доста години/. Опитах да си сменя дори паролата, но имейл адресите, които въвеждам, не бяха разпознати /коеуто ме навежда на мисълта, че паролката ми може да е променена от "доброжелател"/. Да имате идея как да си реша проблема?
И проблем номер две- звуковата ми карта е шестканална, тонколонките си вървят на 6, но микрофонът и слушалките не работят. Front panel в Settings->Control panel са неактивни. Микрофонът и слушалките са тествани на друг компютър и са изправни. Някакви идеи какво да правя?

doomkillerr
09-27-2009, 15:54
Здравей "kalpazanka".

- Решение на първия проблем: Прегледай си всички електрони пощи - все някъде си получила съобщение от ICQ-то и от там поне може да научиш ICQ номера си! Внимавай на какъв език си пишеш паролата! Ако не стане нищо - създай си нова регистрация...

- Решение на проблем № 2 - Настройките на микрофона и предния панел на кутията се правят от драйвера на звуковата карта...

Успех! :)

kalpazanka
10-02-2009, 15:13
Хм, историята с драйверите би ли ми я обяснил стъпка по стъпка като за неинформатик? :)
ICQ- номерът си го знам наизуст /дори съм си го проверявала на страницата ми/, паролата въвеждам коректно, но не мога да го подкарам.

EDIT: Проблемът с кюто е решен. Останаха микрофонът и слушалките.

doomkillerr
10-02-2009, 16:44
Хм, историята с драйверите би ли ми я обяснил стъпка по стъпка като за неинформатик? :)

Ами точно стъпка по стъпка, не мога да ти обясня нещата, поради няколко основни причини... Първо не знам каква ти е звуковата карта, а от там и как точно изглежда програмата (драйвера) за настройка на звука. Единственото, което ми хрумва за момента да ти кажа, е че ако звуковата ти карта е примерно на "Realtek" трябва да търсиш програмата за настройка в "Control Panel"-а и там да гледаш за "Realtek Audio Manager" или нещо подобно... След като намериш програмата (ако въобще я намериш) някъде би трябвало да има настройки, за това коя букса на звуковата карта за какво да се използва - примерно: Зелена букса - изходящ стерео звук за 2 тонколони, Червена букса - Микрофон, Синя букса - входящ звук и т.н.

Ето пример с настройките на червена (розова) букса, така че да служи за вход на микрофона:

http://img203.imageshack.us/img203/9762/66515132.jpg

kalpazanka
10-02-2009, 18:05
Точно това ми е проблемът- стигам до контрол панела, ръчкам настройки къде ли не и ефектът е този: http://img185.imageshack.us/img185/5807/controlpanel.th.png
Въпросът е кое не правя като хората...

kalpazanka
10-03-2009, 10:46
Така, успешно активирах микрофона, но със слушалките успех нямам.
http://i35.tinypic.com/fdx3ev.jpg
Някакви идеи?

machoka
10-04-2009, 17:09
а3