PDA

View Full Version : офф .. проблемецц ;( моля за мнения



clever
09-27-2009, 17:20
здравейтее
почнах да тичам тоя месец горе-долу редовно на стадиона .. когато имам време
ии като направя 15 обиколки наведнъж(малко са .. трябва повече ама ще свикна 8-) )проблемът е че като спра и тръгна към къщи ми става някакво замаяно на главата)не съм броила за колко време ... минути))
нормално ли е?? :(

ameli
09-27-2009, 18:42
аз много от одавна не съм бягала и като имахме спортен празник вчера и като бягяхме кроса след това в продължение на 30-40 мин ми се виеше свят и всичко ми беше на петна :(

за да не пускам нова тема, задавам въпроса си тук :) надявам се автора да няма нище против :-o

youloveme
09-27-2009, 19:26
Ми според мен това е нормална реакция на организма,тъй като не сте го натоварвали примерно много време и изведнъж го натоварите и се получава точно това.С две думи не е свикнал.Така мисля аз ;) :-P

MiRaCuLiXbb
09-27-2009, 20:26
Това се получава, когато ти падне кръвната захар. Носи си нещо сладко за след тренировка.

clever
09-28-2009, 15:26
мерси за отговорите :lol:
ми аз тичах доста пъти-повече от 5-6... не може да кажа че не съм свикнала :lol: :lol:
а за сладкото-преди тренировка(час или 2 .. ) ям шоколад или вафли и пия мляко с какао ппрез повечето случаи -- не мога без сладко :razz:
няма да откажа и на още мнения :oops:

bZzZ96
09-28-2009, 16:55
след тренировки ти трябва вода и като се прибереш във вас пий аспирин или ако искаш да се отпуснеш и да спиш пийни така наречения valium ;)

bZzZ96
09-28-2009, 16:56
аналгин*

kykyto
09-28-2009, 17:25
мерси за отговорите :lol:
ми аз тичах доста пъти-повече от 5-6... не може да кажа че не съм свикнала :lol: :lol:
а за сладкото-преди тренировка(час или 2 .. ) ям шоколад или вафли и пия мляко с какао ппрез повечето случаи -- не мога без сладко :razz:
няма да откажа и на още мнения :oops:
появява ли се задъхване и болка в далака.
Промяна на пулса.
Мерила ли си кръвното?

ameli
09-28-2009, 17:35
неска като бягах и играх баскет, нищо ми нямаше, но вече 2 пъти бягам крос и ми става хипер гадно :o някакви мнения

valence7o
09-28-2009, 18:57
Определено още организма не е свикнал с това напрежение. Първо загрявайте, а не веднага да почвате да тичате и повече течности и за първо време по-малко обиколки или дзз там квот си правите вече увеличавайте повече повече с минаването на седмиците например. :)

boltt
09-29-2009, 10:25
Malko zagrqvka predi bqgane shte te podgotvi i shte si po izdrujliva.Sujelqwam za kirilicata :-)

clever
09-29-2009, 11:54
мерси за отговорите :lol:
ми аз тичах доста пъти-повече от 5-6... не може да кажа че не съм свикнала :lol: :lol:
а за сладкото-преди тренировка(час или 2 .. ) ям шоколад или вафли и пия мляко с какао ппрез повечето случаи -- не мога без сладко :razz:
няма да откажа и на още мнения :oops:
появява ли се задъхване и болка в далака.
Промяна на пулса.
Мерила ли си кръвното?
за далака-да като тичам ме боли ама свикнах :D
за задъхването-бързо минава защото не се изморявам от толкова малко бягане 8)
за другото незнам ..

мерси за менията ... ще пия вода веднага след тренировка и ще загрявам :lol:
п.п.boltt предполагам че съжаляваш за латиницата а не за кирлицата :razz:

bishop
10-02-2009, 20:33
естествено че ще ви боли, нали не сте свикнали. то за тва не се почва с 42 километров маратон примерно... да не говорим че да спреш след като си тичал/а продължително време е адската глупост. ходи се. дъъ.

clever
10-02-2009, 21:44
оф
1-почнала съм от малко и съм свикнала
2-не спирам ми ходя пеша до вкъщи :x

Ax3
10-03-2009, 04:37
здравейтее
почнах да тичам тоя месец горе-долу редовно на стадиона .. когато имам време
ии като направя 15 обиколки наведнъж(малко са .. трябва повече ама ще свикна 8-) )проблемът е че като спра и тръгна към къщи ми става някакво замаяно на главата)не съм броила за колко време ... минути))
нормално ли е?? :(

Въздуха ти е свършил? Не е тревожно според мен... тренирай редовно и ще го премахнеш!

EarthShaker
10-03-2009, 06:32
кръвно ;)

clever
10-04-2009, 19:19
охх то товаа май нее заради тичането :(
и без да тичам ми става лошо понякога ;(
..

Red_Hair
10-14-2009, 19:25
ами дам нормална реакция щом си тичала и си се преуморила това означава че не стига достатъчно кислород до мозъка,което обяснява световъртежит и неразположението,трябвало е да легнеш или да пиеш нещо кафе ала бала или да вдишаш нещо силно като амоняк и задължително дълбоко и бавно дишане

clever
10-14-2009, 19:43
ами дам нормална реакция щом си тичала и си се преуморила това означава че не стига достатъчно кислород до мозъка,което обяснява световъртежит и неразположението,трябвало е да легнеш или да пиеш нещо кафе ала бала или да вдишаш нещо силно като амоняк и задължително дълбоко и бавно дишане
благодаря за точния отговор
точно това исках да чуя-че е напълно нормално и няма място за излишни притестения
темата я сгитам за приключена :grin:

shadow4e
10-14-2009, 20:08
Ключ по желание на автора.