PDA

View Full Version : Въпрос към растежа



neonskull
09-27-2009, 19:06
Здравейте всички. Значи проблемът ми е такъв че съм на 14 години и съм 1.63 и някакси изобщо не се чувствам добре с тази височина, защото всички от моят клас са много по високи от мен. Майка ми и баща ми са много високи а и сестра ми която е на 6 години я мислят всички за второкласничка заради висчината и. Бях чул за рибено масло,но пък други казват че от него ще надебелея и вече се обърках. Мисля скоро да започна да играя баскетбол. Тате е пораснал към 18 годишна възраст, но аз искам от сега да порастна с няколко сантиметра.Един приятел ми беше казал, че е правил всеки ден в тях скоци, подобни на тези във волейбола и е порастнал с 2 см. Въпросът ми е кое е най ефикасното нещо да порастна според вас.
Благодаря предварително

MiRaCuLiXbb
09-27-2009, 20:22
Здравословно хранене, спортуване(без набиващи спортове) и здрав сън. Под здрав сън имам предвид лягане най-късно 10:30-11. Хормонът на растежа се отделя най-много през нощта.

neonskull
09-28-2009, 17:58
е какви са тези набиващи спортове???? че не се сещам за нито един :? :? :?

MiRaCuLiXbb
09-28-2009, 21:34
Например щангите. Въобще спортове, където се избутва тежест над тялото. Ако ходиш на фитнес е желателно да избягваш подобни упражнения.

EarthShaker
09-29-2009, 03:56
от рибеното масло няма да надебелееш

а ако имаш мерак за фитнес, по-добре го замени с упражнения със собствено тегло (лостове, лицеви)

имаш време, щом баща ти е казал, че е дръпнал малко по-късно.. чакай

Rebirthing
09-29-2009, 14:20
На 14 си 1.63...мен ако питаш това е много добре!Колко килограма си?Това също е от значение, ако съучениците ти са по-високи са сигурно и по-дебели от теб?!Не бързай да израстнеш като някаква топола :-D смешно е!

neonskull
09-29-2009, 18:34
На 14 си 1.63...мен ако питаш това е много добре!Колко килограма си?Това също е от значение, ако съучениците ти са по-високи са сигурно и по-дебели от теб?!Не бързай да израстнеш като някаква топола :-D смешно е!Наистина са си доста вискочки и има само 2-ма, 3-ма дебели а другите са слаби и високи иначе аз съм 48кг

neonskull
09-29-2009, 18:35
Например щангите. Въобще спортове, където се избутва тежест над тялото. Ако ходиш на фитнес е желателно да избягваш подобни упражнения.не ходя на фитнес, а вдигам дъмбели в нас към 10 минути което си е малко и не вярвам от тях да съм по нисък

Rebirthing
09-29-2009, 21:11
На 14 си 1.63...мен ако питаш това е много добре!Колко килограма си?Това също е от значение, ако съучениците ти са по-високи са сигурно и по-дебели от теб?!Не бързай да израстнеш като някаква топола :-D смешно е!Наистина са си доста вискочки и има само 2-ма, 3-ма дебели а другите са слаби и високи иначе аз съм 48кг

Ясно, абе добре си си, може да се каже че не си нито висока, нито ниска, напълно в нормите, ако искаш пробвай с рибеното масло, също така знам че и бирената мая спомага за растеж пък и е полезна!

MiRaCuLiXbb
09-29-2009, 23:20
Той...
Не се залъгвай с некви бонклуци, които не дават ефект. В момента растеш бързо и се старай да набавяш на организма си всичко необходимо чрез храната. Като добавка към нея си вземи някакви витамини.

ameli
09-30-2009, 07:35
ще чакаш ....

lawl
10-01-2009, 15:20
Ходи на лостове , гръбнакът ти ще се оформи и ще дръпнеш 1-2 сантима , не е много но все е нещо :).
Яж мляко, сирене , кашкавал , риба ;... спането също е важно.
Не се ядосвай и стресирай за глупости , това също може да ти навреди на растежа и здравето.Айде късмет :)