PDA

View Full Version : Интрадермален шев



amk933
09-28-2009, 00:13
Има ли някой идея какъв белег остава при интрадермален шев? Имам едно такова като подкожно топче, в което се събира гной и, което ми писна вечно да го стискам, да посинява и после пак да се напълва. Та мисля да ходя да ми го цепнат или да го изрежат. Проблемът е, че е точно на слепоочието и, ако ме закърпят с нормален шеф нали се сещате колко ще е "яко". Та това е въпроса? И ако някой е пробвал да каже имал ли е ефект от Контрактубекс при оперативни белези? Аз знам за какво се прилага, но ме интересува опитът какво показва. :)

Мерси предварително! :)

maranthea
09-28-2009, 05:14
С този шев нямам опит,но имам лично мнение за Контратубекс.Белега дет го имам е като монетка от левче,започнах да се мажа още с махането на шевовете и за половин година адски редовно мазане не видях никаква промяна,даже белега ставаше по-червен.Мислех да си взимам CICA CARE -някви силиконови лепки,леля ми е мед.сестра и каза,че 90% оправяли белезите на пациентите с които е говорила.Една можеш да я ползваш 20-30 дни,даже бях разбрала че май във Военна ти режат колкото ти трябва и не е нужно да си купуваш големи опаковки.Ама лятото покрай морето вече не си личи,само аз си знам,че е там... :)

amk933
09-28-2009, 23:14
С този шев нямам опит,но имам лично мнение за Контратубекс.Белега дет го имам е като монетка от левче,започнах да се мажа още с махането на шевовете и за половин година адски редовно мазане не видях никаква промяна,даже белега ставаше по-червен.Мислех да си взимам CICA CARE -някви силиконови лепки,леля ми е мед.сестра и каза,че 90% оправяли белезите на пациентите с които е говорила.Една можеш да я ползваш 20-30 дни,даже бях разбрала че май във Военна ти режат колкото ти трябва и не е нужно да си купуваш големи опаковки.Ама лятото покрай морето вече не си личи,само аз си знам,че е там... :)

А тези лепенки има ли ги в аптеките? :-o

maranthea
09-29-2009, 18:05
Мхм има ги :) мисля,че струва 80лв.