PDA

View Full Version : Кожата на лицето?



siskas93
09-28-2009, 02:03
Какво е по-добре кожата на лицето да е суха или малко по-мазна.Всеки ми казва различно :? Било хубаво да имаш суха кожа,защото не лъщяла много,аама пък било хубаво да имаш по-мазна кожа,защото не излизали бръчки :? Има ли нещо такова ?

slavito007
09-28-2009, 03:29
По-добре е нормална кожа.
Мазна не би искала да имаш - появяват се черни точки и оттам нататък милиони проблеми. Сухата кожа пък се напуква по-лесно и причинява дискомфорт.
Но човек не избира с каква кожа да е :(

bZzZ96
09-28-2009, 16:59
ами мазната не е сигурно много приятна на допир...ама пък и суха не е много хубаво ...за мен по-добре мазна ама тва си е мое мнение

bloodymirror
10-02-2009, 15:19
Мазната кожа е коварна неблагодарница – колкото повече я глезиш, толкова по-досадна става.Ако кожата е мазна, почти винаги се виждат и нейните разширени пори. Това е така, защото някои мастни киселини засилват процеса на вроговяване на външния слой и неговото удебеляване. То от своя страна предизвиква налягане, което разширява порите, превръщайки ги в „кратери“. Картината се усложнява от акне и пъпки, които се образуват именно в разширените пори и допълнително ги уголемяват.
--
Ако кожата е суха, това означава, че жлезите не произвеждат достатъчно влажност, поддържаща свежия вид на лицето и целостта и здравината на епидермиса. В този случай липсват основните защитни функции срещу силен вятър, слънце, стрес, умора, цигарен дим и т.н.
Хората със суха кожа по принцип са по-склонни към ранно образуване на бръчки около очите, ъгълчетата на устата и по челото. Тъй като кожата е лишена от обичайната гъвкавост и сравнително постоянно естествено овлажняване, е възможно твърде рано да се наложи към прибягване към кремовете за заличаване на следите от стареене.

Смятам,че обясних всичко горе-долу,остава само ти да решиш..

ShiZo
10-06-2009, 09:16
мазна или суха, на 15 или на 30 години, крем за хидратация е основното средство. хидратация не означава омазнител некъв гаден, ами по добре скъпичък крем, но пък който върши работа.
Аз използвам този
http://lrdistributor.blog.bg/photos/73713/380x210_av-face_98347a.jpg

aloveyou
10-06-2009, 15:26
По-добре е нормална кожа.
Мазна не би искала да имаш - появяват се черни точки и оттам нататък милиони проблеми. Сухата кожа пък се напуква по-лесно и причинява дискомфорт.
Но човек не избира с каква кожа да е :(

Да`м съгласна съм с това