PDA

View Full Version : Сега пък фотоапарата.. :D



taffy
09-28-2009, 10:18
Така.. оня ден си изпуснах фотоапарата.. Praktica Luxmedia 7303. Обичах го..
Та, беше включен и падна на обектива, при което обектива се изкриви и си остана в тва положение.. Още е в гаранция, носихме го, ама не се покрива.. Днес звъняхме на една фирма "Бушона" и казаха,че ще го оправят за 88 вл.. А при положение, че апаратчето е 180лв не съм убедена, че си струва.
Ако някой има опит с тия неща :D кажете дали си струва да го пращаме, щото ако после нещо не е наред ш'са гръмна..
Или направо да почна да събирам за нов?

mitakavg
09-28-2009, 11:20
По добре нов \:D/
И аз бях изпускал така един панасоник кво го правиха струваха и нищо.
Обектива беше на салата вътре :lol:
Моито мнение е,че неси струва да се ремонтира :) А и при положение че е 180лв и 80 е ремонта :?

taffy
09-28-2009, 19:28
Еми то самата поправка излиза около 40-50 лв, ама и доставки, туй онуй..
Вероятно нов ше се зима.. Мале колко ме е ядд :-x
Иначе за тая фирма много добри отзиви има, но все пак..

MakeMeLaugh
09-28-2009, 19:54
Щом е Практика и вече е дал дефект - сменяй го. От опит ти казвам, не се базикам ;)

doomkillerr
09-28-2009, 20:17
Оффтопик: "MakeMeLaugh" - това да си изпуснеш фотоапарата върху обектива, се смята вече за дефет ли? :? Ако беше така щяха и гаранцията да и признаят в случая...

По темата: И моя съвет към авторката на темата е да помисли за нов фотоапарат! Този може и да се оправи, но преди това трябва да го подариш на някого, който ще си го оправи безплатно... :D :)

rosenhristev
09-28-2009, 20:41
Практика са много добра марка аз ги предпочитам за фотоапарати по принцип... Но наистина по добре си вземи нов...

ivanstef
09-29-2009, 05:33
Практика са много добра марка аз ги предпочитам за фотоапарати по принцип... Но наистина по добре си вземи нов...

Да бе. Нй-добрата оптика е Leica, но и Каръл Цайс не е зле. Практиката просто не струва. Матриците им са ужасни. Нали имахме такъв

kalashnik
09-29-2009, 07:50
Практика са много добра марка аз ги предпочитам за фотоапарати по принцип... Но наистина по добре си вземи нов...

Да бе. Нй-добрата оптика е Leica, но и Каръл Цайс не е зле. Практиката просто не струва. Матриците им са ужасни. Нали имахме такъв Не говори така за Практиката, ние имаме един на 30 години цветен, който го пробвах дали бачка преди няколко месеца и си снима без проблеми във всички режими.

taffy
09-29-2009, 15:18
Оо, първо ще кажа, че Практиката никога, ама никога, никога, никога не ми е давала дефект ДО ТОЗИ МОМЕНТ! Даже си бях много доволна от него, правеше си много хубави снимки. Ако беше някой бъгав, нямаше хич да мисля за поправка.. Но Практиката си ми беше много добра.. :(
Даже сега най-вероятно същия ще си купя. :)