PDA

View Full Version : Поредната изцепка на МОН



TIMESHOY
09-28-2009, 12:38
Искам да се похваля че в нашето малко курортно градче (Балчик) си имаме едно най-обикновенно СОУ. И днес, ден като всеки друг, ни съобщиха че от МОН са решили че след цяла седмица учене ще е мноого подходящо в петък за 8-ми и 9-ти час да си имаме "модули". Въпросните модули представляват извънкласни занимания, но не точно, защото са задължителни и за НЕприсъствие се пишат отсъствия. Поне са ни дали право на някакъв избор с модулите, дали да ходим на модул танци и гимнастка или спорт (волайбол, баскетбол, тенис на маса). Интересното е, че ние не сме спортно у-ще, но въпреки това ни налагат такива извънкласни занимания, но не точно.
Поразрових се в сайта на МОН, и ненамерих нищо за тези "модули". Имам малка молба към user-ите на сайта, да се поразровите и да дадете линк да про4етем за какво става на въпрос. :)

TIMESHOY
09-28-2009, 13:01
Оказа се че модулът всъщност трябва да е туризъм, но... нашата "любима" директорка мисли, че това ще е някакси скучно, да се разхождаш с класа на открито. Затова налага в нашето у-ще да е СПОРТ и ТАНЦИ. Естествено за нас е мноого-по добре да спортуваме в прашния стар салон, вместо да сме сред природата.
Подразни ме факта, че ни налагат тези "модуми" като задължителни. Ако бяха ги предложили т.е. ние да си изберем дали да ходим или не, аз с наи-голям кеф щех да се запиша. Не искам да ме вземете за някой лентяй и мързел, който се оплаква от задължителното спортуване. Оплаквам се от това чени ми слагат чатала на врата и ми казват какво да правя. Ако бях в спортно у-ще нямаше да е проблем, защото нали това се прави там, спортува се.
Петък е хубав ден, последният от седмицата, за следващия ден няма по какво да се подготваш и т.н. Затова тези които са решили да ходят на уроци за избрали именно този ден (или поне аз правех така). Повечет извънкласни занятия на които съм ходил също бяха в Петък. И сега с тези модули трябва да си променяме графика. Частните уроци за един 12-токласник са вайни, малко или много, и тези модули спъват работата. :)

Luscious_Heart
09-28-2009, 13:08
Ми и в моето ще има спортни модули... Тва е тъпо бе, аз си тренирам. :? Който има нужда, той да ходи... нямам излишно време. Ама ще ни принудят май. :booooomb:

silver_moon
09-28-2009, 13:18
охооо и аз искам такива при нас :D
ма не танци, искам плуване или баскетбол, ех мечти мечти :-D

ra43ty
09-28-2009, 13:30
нашият модъл е туризъм :D тази събота с класа ще ходим на Речка незнам какво точно представлява, но май се води някакво селце

smiLexaga1n
09-28-2009, 13:37
Ние трябваше да избираме между туризъм и спортни игри.. без 3-ма всички избрахме туризъм 8-) , тази събота дори бяхме на екскурзия, когато почти всички училища учиха :D беше много забавно :P

gabi_94
09-28-2009, 14:47
нашето се води културен туризъм и даже днес ходихме до боянската църква в софия. То нали сме си в София де. Поне има много музеи тука :D Обикаляме тук там два пъти в месеца

lipstik
09-28-2009, 15:19
И ние имаме модул физическо,но не го караме.

Tempest
09-28-2009, 15:20
аз съм се записал на модул физкултура и за 3те години, в които уча в това училище, досега не сме го карали нормално... но пък когато можем се събираме да ритаме с приятели и си изкарваме модула :D иначе модула е задължителен наистина, не се оплаквайте! Най-малкото никъде не пише, че трябва да ни се хареса нещо, за да го учим, нито че ученика трябва да има свободно време след училище.. такова имаме в събота и неделя!! СТИГА СТЕ ЦИВРИЛИ!!!

ver0nika_
09-28-2009, 15:34
Честно казано според мен идеята не е никак лоша...
А пък и не са ти наложили едно нещо да ходиш на него насила, а поне ти дават някакъв избор. При нас са баскетбол, волейбол, туризъм и не съм сиг, но май и тенис на маса и хандбал!
Кефете се, че не е нещо за учене.. 8-)

TIMESHOY
09-28-2009, 18:34
Този "избор" за който казваш не е кой знае колко голям. На танци игимнастика записват само момичета и не им дават да се запишат на спорт. Обратното обаче е интересно, но... момчето което се запише на гимнастика... ще се радва на доста базици. !
Tempest: Най-малкото никъде не пише, че трябва да ни се хареса нещо, за да го учим, нито че ученика трябва да има свободно време след училище.. такова имаме в събота и неделя!! СТИГА СТЕ ЦИВРИЛИ!!!
Нетрябва да имаме свободно време след даскало, интересно защо тогава искат на следващия ден да сме подготвени. Кофти е когато си имал 4 поредни часа физическо, връщаш се в къщи в 4:30 преуморен физически и психически и познай какво вземаш един бърз душ и залягаш над учебниците, буквално защото не след дълго заспиваш... от умора. Няма смисъл да казвам какжо следва на следващия ден в даскало.
Мисля че ясно казах че не се оплаквам от самия спорт, а от това, че ми е наложен на сила. Нека непочваме с това, че "живеем в свободна държава" и т.н. Тези модули не са записани като изучавани предмети така, че нетрябва да ни пишат отсъствия.

WaterLilly
09-28-2009, 18:49
То избор на практика няма - или отиваш, или ако не идеш ти пишат отсъствие. Нарича се отнемане на избор и свободна воля. Може пък да не искам да ида да се трепя безсмислено по принуда, а да уча, това, за което би трябвало да е училището. Друг въпрос е, че не искам. Отивам там да уча, а какво правя в извънучебно време си е моя работа, нямат право да ни принуждават.

RottenFlesh
09-28-2009, 18:52
Ние ще имаме модул физкултура , през сряда , по два часа.
Ебати.
И който не отиде - отсъствие.Е , какво е това!?
Тази сряда имам , ще отида , но няма да играя нищо , а ще си уча за входното по история ;д
Май МОН искат да ни отнемат и малкото свободно време , което имаме.

edelweiss96
09-28-2009, 18:55
Аз днес подписах нек'ъв документ, свързан с това. Никой не ни обясни за какво е това. Надявам се да е туризъм, а не допълнителен час по ФВС.

ThePowerOfLove
09-28-2009, 19:00
И ние се водим, че имаме допълнителен час за спорт, ама миналата година не са ни викали. Дано и тая не се усетят 8-)

Pwnmaster
09-28-2009, 19:06
Според мен МОН за сега си вършат чудесно работата!Джънк-храната изхвърлена и сега допълнителни интересни занимания.Харесва ми!

teenems
09-29-2009, 14:26
е кво не е чак толкова зле.
танци - ОК ,волейбол също ,аз най-бих искала плуване :grin:

Axel_f
09-30-2009, 20:30
Еххх, аз бих се радвала да има в нашето даскало модул Туризъм. Сигурно ще е мн интересно! Особено ако се организират и екскурзии в чужбина...Мечти, мечти... :(

tArIkAt
09-30-2009, 20:54
Ние май ще имаме допълнителен модул по физкултура :-o Майкоо ще се самоубия...не стига че ме болят ръцете и краката от упражнения,сега и модули :o

Crazytu
10-01-2009, 08:34
Е то ние и миналата година имахме тези модули и без да ни питат са ни записали за туризъм. Но дори и да не отидеш, не ти пишат отсъствие, дано и тази година да е така ..

petinkataaa
10-02-2009, 20:54
звучи странно с тия модули 8-)

miraclee
10-02-2009, 23:01
А интересно е, че има СИП-ове (СВОБОДНО избираема подготовка), които ако не запишеш, следват наказания, отсъствия, без стипендии и тем подобни. Тоест трети допълнителен ЗИП :-x