PDA

View Full Version : шум в сърчицето на бебето



eHoT4e
09-28-2009, 13:52
Много съм притеснена за племеницата ми. На 4 месеца и половина е и едва сега са чули шум в сърчицето, моля ви ако някой знае нещо по темата нека да сподели. Четох че при повечето НОВОРОДЕНИ се чува, но тя е вече на почти 5 месеца :-k :-k

iiirish
10-01-2009, 15:14
За това си има лекари.
Тя ти е племеница, но всъщност има родители, които се грижат за нея и предполагам, че на тях специалистите вече са им казали за какво става въпрос и има ли място за притеснения.

krem4et0
10-01-2009, 16:47
Не е приятно, но нещата не са непоправими. Аз съм със сериозен вроден сърдечен дефект, но е коригиран и проблеми днес нямам. Споко!

MartyParty
11-11-2009, 15:00
Брат ми имаше някакъв шум в сърчицето,но се оказа ,че не е нещо сериозно.
Ще му направят още изследвания и дори да му има нещо,едвали ще бъде напоправимо.Може да се случи на всяко бебе-не си мисли най-лошото :)

amk933
11-11-2009, 17:42
Аз имах шум в сърцето до 5 годишна възраст, защото някаква си дупчица не била зарастнала на време и една от артериите правела остър завой. Нито е вредно, нито е страшно, нито пия хапчета, нито ми пречи на живота, абе нищо. Просто са изкарали акъла на майка ми и баща ми тогава и кардиолозите са казали, че няма нищо. Не се притеснявай преди да са го видяли специалисти. :)