PDA

View Full Version : ЦВЕТНИ ЛЕЩИ - HELP



t3QuiLa
09-28-2009, 18:39
Здравейте! Вчера си купих цветни лещи - pacific. Никога досега не съм носила, дори не бях пробвала... Днес за първи път сложих. Проблем с очите нямам. Носих ги час и половина до към 5 слетобед. Махнах ги и всичко беше ок, но в момента леко ми се замъглява погледа и ме боли главата, все едно току що съм махнала на баба ми очилата... Незнам нормално ли е, на какво се дължи и как да си помогна. Моля за помощ

tonie__
09-28-2009, 18:40
не съм носила досега,но предполагам,че е нормално,все пак си слагаш нещо ново в окото,знам ли :? това,че седиш на компютъра допринася за замъгляването

t3QuiLa
09-28-2009, 19:33
Моля Ви, някой който е носил да помогне :(

Presley
09-29-2009, 11:12
Ау,недей така да се шокираш бе.
Аэ преди много време носих цветни лещи,също като теб - беэ да имам проблем със эрението.
И на мен ми се е случвало и е нормално.Все пак имаш чуждо тяло в окото си эа дълго време.Очите се натоварват.Аэ и эатова спрях да ги нося.
Ама има и нещо друго - хигиената.Старай се добре да ги почистваш,эа да не си эамърсиш очите.Може и от това да е.

krem4et0
09-30-2009, 12:18
Очите трябва да свикнат с чуждото тяло. Препоръчва се първия ден лещите да се носят 1 час, вторият -2 и т.н. Аз лично имам диоптрични, н в началото ми беше ужасно кофти. Болеше ме глава, усещах ги непрекъснато, сълзяха ми очите. И до ден днешен не ги нся по цял ден, но не ги чувствам изобщо. С тях обаче ми е по-трудно да чета, отколкото с очилата. Сега си купих нови цайси и дневните излизания съм с тях. Хем фотосолар, хем си виждам...Абе никой офталмолог няма да ти препоръча лещи, особено без причина. Носи ги само при нужда. В къщи, когато си сама, пред компютъра или когато четеш просто не е нужно.