PDA

View Full Version : Вечният той



fifinkathefreak
09-28-2009, 19:20
Очи,които не се виждат,се забравят,казва една мисъл.
Има капка истина в нея,но не напълно.Думата "забравят" не е подходяща.Да,може да забравиш как точно са стоели нещата,да изкривиш представите си или да си кажеш"не си струва",но когато отново се видите и тръпката е същата стара вече години наред..е,тогава вече идва объркването.

Преди три години и три месеца по смешна случайност се запознах с човек,който с течение на времето стана най-добрия ми приятел.Всичко беше на 6+.Да,живеехме на стотина километра един от друг (Год Блес Магистрала Тракия),но съумявахме да се виждаме.бягаш от училище за кафенце в другия град с човек,който обичаш..до един момент - приятелски.

Да,влюбих се.Казах му.Уплаших го.Не си говорихме месец,но не се карахме ,а се избягвахме.После той си призна ,че има чувства към мен.Имаше различни пречки за връзка,но изживяхме една красива платонична любов.

Последните 9 месеца от живота ми бяха ужасни и изобщо не исках да виждам и чувам някого.Но сега той живее съвсем близо.Университетите са ни буквално на 100м и аз отново знам какво изпитвам към него.Онова,старото,същото,к оето ме изпълва и ме кара да пея,макар душата ми да мръзне.
Защото знам,че при него си е отишло чувството.Не завинаги,не,надявам се,точно за това се боря.
но не знам,не знам как да запаля искрата,как да му напомня какво е имало между нас.И колко много го обичам,че той направи от мен един по добър човек,един истински човек,способен да се бори за мечтите си - заради мен и заради него.

Сега - проблем номер 1 - страх го е от обвързване.Т.е. ако му кажа"така и така,имам чувства към теб",той ще се уплаши и дори да има нещо ще избяга.Знам го от доста време и знам какво се случваше с всички момичета - има нещо минимално ,но за връзка не е ставало дума.А той ме уважава много и не би ми причинил нещо подобно.

И проблем номер 2 - има едно момиче,което той уж харесва.2000 процента съм убедена,че нищо няма да стане между тях,познават се от деца и той е просто като брат,а и ако тя му каже,че иска нещо повече той ще избяга.Мацката си има гадже от 2 години,тя не е проблема.Но е проблем,че те живеят в един и същи блок и вечер са заедно,а той не е с мен и така мисли за нея и трудно мислите му просто така биха се насочили към мен.

Днес дори не съм го чувала,а ме е обхванала треската"ако го потърсиш ти да се видите,той ще се отдръпне",което е пълна глупост!Съзнавам го и се навивам да му пиша смс от 2-3 часа,но се параноясах.

Знам,че няма как да ми помогнете.Знам.Но ми е тежко.И криво.И..знам ли.Но просто искам да съм с него.Знам,че ще бъдем щастливи.Ние сме на едно емоционално ниво.Правим сходни грешки и си прощаваме.Разбираме се лесно,не се караме за сериозни неща,просто защото мислим еднакво.
И не знам дори какво питам.
Мерси,че го прочетохте,знам ,че малко ще се навият на тази дълга тема.

fenastz
09-28-2009, 19:25
Приеми, че спукан балон не може да се надуе повторно.

LoveRetroMusic
09-28-2009, 19:26
не го прочетох, много ми се спи. Утре ще го чета :]

beautifulstrangerfan
09-28-2009, 19:56
Очи, които не се виждат, се забравят, казва една мисъл.

Казал го е дядо Вазов, цитат от "Под игото" ;] И честно казано и представа си нямам дали е бил прав ..

fifinkathefreak
09-28-2009, 20:01
Ако е така,благодаря ,не си го спомням :)

И благодаря за изчерпателния отговор,много е окуражаващо ;)

sl0w
09-28-2009, 20:02
Според мен имате шанс . Но не избързвай много .

LadyDi
09-28-2009, 20:03
Знаеш ли - нямаш какво да губиш.
Ако не го потърсиш - той може никога да не бъде твой.
Ако го потърсиш и се отдръпне - никога не е било писано да бъде твой.
Но ако го потърсиш и не се отдръпне - е, тогава ще е красиво.

Във всеки случай, докато не опиташ, няма да разбереш какво ще стане.
А да му бъдеш просто приятелка и всеки ден да се тормозиш "Как би било, ако беше мой"... е жестоко.

PurpleDream
09-28-2009, 20:08
Очи,които не се виждат,се забравят,казва една мисъл.
Има капка истина в нея,но не напълно.Думата "забравят" не е подходяща.Да,може да забравиш как точно са стоели нещата,да изкривиш представите си или да си кажеш"не си струва",но когато отново се видите и тръпката е същата стара вече години наред..е,тогава вече идва объркването.

аххх много добре знам какво ти е (само за тази част, не за останалата) :(

ira90
09-28-2009, 20:28
Знаеш ли - нямаш какво да губиш.
Ако не го потърсиш - той може никога да не бъде твой.
Ако го потърсиш и се отдръпне - никога не е било писано да бъде твой.
Но ако го потърсиш и не се отдръпне - е, тогава ще е красиво.

Във всеки случай, докато не опиташ, няма да разбереш какво ще стане.
А да му бъдеш просто приятелка и всеки ден да се тормозиш "Как би било, ако беше мой"... е жестоко.

Подкрепям напълно това мнение, опитай ... недей да чакаш да стане чудо, защото така само ще се измъчваш и ще съжаляваш, че не си се възползвала от дадения момент да му кажеш !!! Действай !!!
УСПЕХ И КУРАЖ !!! :-)

beautifulstrangerfan
09-28-2009, 20:33
И благодаря за изчерпателния отговор,много е окуражаващо ;)

По принцип не коментирам теми относно лични проблеми, не съм професионален психолог и не си позволявам да давам персонални съвети. Повече ме интересуват темите, които засягат обществото или най-малкото големи обществени групи. За теб обаче ще направя изключение, макар и да не знам дали ще съм ти полезен .. и макар и да не съм убеден, че искам да те окуража да продължиш да водиш тази твоя лична битка ..:]

Вярно, че жените стават все по-еманципирани, но ако се довериш на старото добре изпробвано клише, че мъжът трябва да направи първата стъпка в една връзка, не виждам смисъл да избързваш да се превръщащ в активната страна. След като той не те е потърсил, очевидно не търси такава връзка .. което пък за мен автоматично означава, че не те заслужава. Времената, в които жената е била инструмент в ръцете на мъжа, отдавна са отминали, така че няма смисъл да губиш ценно време от най-хубавите години от младостта си, за да чакаш евентуалната бъдеща връзка с човек, който не знае какво иска от живота .. или пък ако знае, желанията му изключват теб.

С други думи - отдъхни си, огледай хоризонта и всичко ще си дойде на мястото. За останалото ще се погрижи времето ;]

iashxui
09-28-2009, 20:35
еми опитай нищо не губиш с опит , освен ако тойс е одръпне де губиш него ;д охх .. та ако бях на теб щях да му кажа какво чуствам и че ако дори не иска нищо повече от притялска обич .. пак бихме останали приятели , пък и той може да се осъзнае : )