PDA

View Full Version : Избелване на зъби



H8_mE
09-29-2009, 14:17
Здравейте!Знаете ли къде и каква може да е цената на избелването на зъбите?Ако някой си е правил тази процедура в стоматологичен кабинет моля да ми каже подробности,действието и продължителноста?А също и дали е имало страниче ефект!Ще чакам отговорите ви! :)

clever
09-29-2009, 14:21
не знам подробности за самата процедура
но
тъй като избелването е пилене на зъбите така да се каже не е много препоръчително защото разваля емайла ..
спри цигарите ако пушиш и ще са ти бели ! :lol:

H8_mE
09-29-2009, 14:29
Не пуша и не пия кафе !Мислиш ли ,че не знам какви може да са причините?Ако пушех щях да спра,нямаше да питам за избелване!

Rebirthing
09-29-2009, 15:14
Така...избелването е скъпо и вредно!Цени...разни...ако си в стоматологичен кабинет ще ти искат 600 лева и нагоре.Най-добре си избери хубава избелваща паста за зъби и спазвай устна хигиена, ще има резултат ако имаш търпение!Не прибягвай до прахчета за избелване, те също са вредни!

mrtn
09-29-2009, 16:02
еми опитай тея пасти, дето сега ги рекламират. Аз преди изпозлвах една Сенсодин. Видях промяната, купи си я може на теб да ти е полезна. А тва за избелването наистина е вредно, но за емайла ти дават един гел с който да си мажеш зъбите и се предпазват до няква степен. Най-добре се консултирай със специалист той ще ти обясни. :) Успех

fenkatakrisi952
09-29-2009, 16:39
Така...избелването е скъпо и вредно!Цени...разни...ако си в стоматологичен кабинет ще ти искат 600 лева и нагоре.Най-добре си избери хубава избелваща паста за зъби и спазвай устна хигиена, ще има резултат ако имаш търпение!Не прибягвай до прахчета за избелване, те също са вредни!
+1
Пробвай и със сода бикарбонат 8-)

Abigoria
09-29-2009, 18:23
Избелващите пасти не избелват, само премахват наслоената храна от емайла. Повърхността на самия емайл е пореста. В порите се събират частици храна и разни оцветяващи вещества, затова всички зъби са склонни към пожълтяване. Ако решиш да ги избелваш (говоря за 'холивудска усмивка') това трябва да е при зъболекар. Имай предвид че всички хора, чиито зъби се показват по рекламите на паста за зъби, са с избелени от стоматолог ченета, или пък чрез фотошоп. :)

Rebirthing
09-29-2009, 22:16
Избелващите пасти не избелват, само премахват наслоената храна от емайла. Повърхността на самия емайл е пореста. В порите се събират частици храна и разни оцветяващи вещества, затова всички зъби са склонни към пожълтяване. Ако решиш да ги избелваш (говоря за 'холивудска усмивка') това трябва да е при зъболекар. Имай предвид че всички хора, чиито зъби се показват по рекламите на паста за зъби, са с избелени от стоматолог ченета, или пък чрез фотошоп. :)

Съгласна съм, обаче имат някакъв ефект все пак, поне аз го забелязвам, също така имам приятелка която до такава степен е "фен" на миенето на зъби и подържането на устна хигиена, че има тази "холивудска усмивка" и то съвсем буквално, даже аз бях шокирана като каза че не си е избелвала зъбите :shock: .

Така че хора, миите зъбките :D ще им се радвате по-дълго.

bloodymirror
10-02-2009, 15:30
Има един лак за зъби,гледах го като рекламка в едно списание,ако искаш-пробвай :D :

blqblqblqblqblq
10-03-2009, 11:53
Хубава паста за зъби, и всеки ден дъвчици :)

bloodymirror
10-03-2009, 12:30
ха.. да бе,дъвките ако избелват зъбитее.. :D

blqblqblqblqblq
10-03-2009, 19:10
ем аз си мия зъбите редовно, и дъвча дъвки всеки ден... и имам идеални зъбки :D :D