PDA

View Full Version : Бадемово масло..



biskwitkatta
09-29-2009, 15:27
Здравейте.. :) Днес си взех бадемово масло, понеже бях чула че помага за разтеж на миглите.. Някой ще ми обясни ли как точно се ползва и за какви други цели става.. :o Благодаря предварително.. :-)

shadows92
09-29-2009, 15:30
За колко си го взе и от каде ?

biskwitkatta
09-29-2009, 15:30
За 2,25 лв.. От аптеката.. :-D

Carmen_Kass
09-29-2009, 15:33
Става и за коса.Можеш само с него да се мажеш,а може да си го смесваш с други неща.
За мигли по-добро е рациновото масло.
Леко намазваш основата на миглите,но гледай да не ти попадне в очите.Можеш да го нанесеш с клечка за уши или четка на стара спирала,но я измий много добре.

biskwitkatta
09-29-2009, 15:36
Става и за коса.Можеш само с него да се мажеш,а може да си го смесваш с други неща.
За мигли по-добро е рациновото масло.
Леко намазваш основата на миглите,но гледай да не ти попадне в очите.Можеш да го нанесеш с клечка за уши или четка на стара спирала,но я измий много добре.

Благодаря.. :-)

shadows92
09-29-2009, 15:42
И за растежа на косата ли помага? а рациновото масло става ли за косата?

Neopitom3na
09-29-2009, 15:44
амии слага се вечерта преди лягане с помоща на клечка за ухо илии памуче.. стои се така цяла вечер, а на сутринта се отмива. :) Иначе може да се използва и за разтежа на коса :P

biskwitkatta
09-29-2009, 16:23
А бадемовото масло кога се маже на косата.. ? Преди или смед лъпане.. :?

slynchoo
09-29-2009, 16:33
Аз мисля,че беше преди къпане.Стоиш няколко часа,но не съм сигурна.По добре някой по-навътре с нещата да каже. :)

taNcheto93
09-29-2009, 19:29
Нанася се преди да си измиеш косата и можеш да стоиш колкото искаш, колкото повече стоиш с него толкова по-голям ефект ще има. Трябва да си покриеш косата с найлонова шапка и кърпа

Pepincetyy
09-30-2009, 07:47
А бадемовото масло кога се маже на косата.. ? Преди или смед лъпане.. :?
Преди къпане, защото е мазно и трябва да го отмиеш после.

3oPuTy
09-30-2009, 07:51
Напояваш една клечка за уши с маслото и си мажеш миглите в корените :)


А иначе става и за нокти,за кожичките около ноктите (ако имаш такива естествено),за коса ... Хммм ставаше и за още нещо,но в момента не се сещам :-o

stealthyGirl
09-30-2009, 09:10
Аз за мигли не бих се престрашилада си сложа, ама... за коса и кожа-да.

Ето какво пише в листовката от бадемово масло на Икаров: Бадемовото е класическо кожно масло - то прониква много добре и е подходящо за всеки тип кожа и всяка възраст.

Неговият мастен състав е най-близък до човешкия и поради доброто му въздействие е наричано още "кожно" масло. То е най-често използваното в козметиката, а също и като базово масло в аромотерпията. Бързо попива, успокоява, омекотява и заглажда кожата. Не случайно от древността се използва като масажно масло за бебета и деца. Има много добро въздействие върху суха, чувствителна, застаряваща и изпръхнала кожа. Описано е във всички фармакопеи и намира широко приложение в медицината. Не дразни и не предизвиква алергични реакции. Бадемовото масло се нарежда сред най-мощните природни стимулатори за поникване и заздравяване на косата. Подхранва нейните корени, стимулира растежа, засилва блясъка, гъвкавостта и еластичността. Подходящо е за масаж на тялото.

Абе всичко можеш да правиш с него. ;) Само не знам дали можеш да го ядеш...

П.П. Зори, не съм виждала такъв човек без кожички. Такъв, който си ги маха-да, ама да си няма по пророда... :-o

nesuni
09-30-2009, 15:14
чувала съм че става и за стрии.......за жалост аз имам , но са още червени това дали ще помогне

j_adore2
09-30-2009, 16:42
Бадемовото масло става за всякакви маски.Аз попринцип съм пробвала само на косата - слагам го вечер и на сутринта се къпя.
Имаше и други варианти да се смеси с хума,с кисело мляко,не знам си кво си,но и само то също действа :P

Luscious_Heart
09-30-2009, 17:17
чувала съм че става и за стрии.......за жалост аз имам , но са още червени това дали ще помогне
Опитай, нищо не губиш, мисля, че имаш още шанс. И освен това редно е да ползвате лосиони като цяло, за да предотвратите изобщо появата...

nesuni
10-01-2009, 03:15
мерси ....... :-)