PDA

View Full Version : Кандидатстване в чужбина с Тоефл. Малко внимание плс



Merito_
09-29-2009, 21:23
Zdraveite... Tazi godina sam 12-ti klas i otdavna iskam da u4a v 4ujbina, toest v Zapadnoevropeiskite strani...Primerno Shveciq ili Holandiq... Imam poznaniq po angliiski ezik na sredno nivo, no iskam da kandidatstvam s TOEFL, obache ne sam po4nala vse oshte kursovete, a sega pro4etoh 4e izpita po 4ujd ezik trqbvalo da se darji nai-kasno do sredata na parvi srok.Az vse oshte ne sam orientirana kam nqkakav universitet i izob6to si nqmam ponqtie ot kade da se informiram za universitetite i kak stava priema...Iskam da u4a mejdunarodni otnosheniq ili angliiska fiologiq, smisal neshto svarzano s ezicite... No imam prekaleno malko vreme.... Daite nqkvi saveti, koito u4i po 4ujbina i znae kak stava procedurata... Obarkana sam, a trqbva vazmojno nai-barzo da se orientiram!

Merito_
09-29-2009, 21:27
sashto taka ako nqkoi ima informaciq i za ceni na universiteti....i konkretno da me prenaso4i kam nqkoi? shte sam mnogo blagodarna

1n5ub0rd1na73
09-29-2009, 21:55
Здравей,

Поздравления за решението да учиш в чужбина; най-малкото се иска кураж.

Трябва да знаеш къде искаш да учиш и какво. Оттам нататък просто следва известно ровене по Интернет или консултиране с фирма.

Аз не ти препоръчвам да се консултираш с фирма, освен ако парите не са ти проблем. Това сочи моят опит.

Щом познанията ти по английски са на средно ниво, значи си добре. Повечето университети поставят праг от 8x точки, което си е напълно постижимо от човек със средни познания. Не се притеснявай за това. TOEFL се провежда сравнително често, което те олеснява.

Цените зависят от страната.
В Холандия е около 1600 евро на година.
В Дания е безплатно.
В Швеция и Финландия също май е безплатно.

Поздрави,

Ski