PDA

View Full Version : Абортите - Убийство или Нужда?



Shef
09-30-2009, 10:38
Честно казано, повдигам тази тема защото ме интересува какво всъщност мислят другите. В даскало взехме такава тема за дискутиране, дали абортите трябва да се наказват като убийство или да се приемат като нещо което е наложително и искано(нормално), и се оказах посредата да въпроса (не за друго просто съм прекалено умен и имам мнение и за двете страни :D ).

За аборта.

1. Намираме се в свят който не винаги позволява на човекът да има правото да отгледа дете. Изискват се разходи, изисква се време и внимание. Не всеки отдал се на кариерата си или работещ неуморно за да си изкара прехраната има възможността да се отдаде на детето си. Още повече че в кризистни моменти като този, втора работа е едно от изискванията за да оцелееш.

2. Изнасилванията и инцидентните забременявания (нежелана бременност).Вярно мъж съм, но от моя гледна точка ако бях жена, бих искал да мога да избирам дали да задържа детето което всъщност не съм бил/а готов/а да приема в този си момент. При изнасилванията обаче, аборта е ужасно желан, защото мразиш човека причинил ти болка, както и "подаръкът" който ти е оставил за спомен.

3. Ембрионът не е личност, тъй като неможе да разсъждава сам и да изгради свое мнение. Неговият външен вид и характеристики, все още не са обособени. Все още няма мозъщ, сърце и нервна система, която може да му каже че нещо лошо става с него. Така всъщност при него аборта не се явява убийство на човек и не трябва да се третира като такова, защото не подлежи на законите за защита на човека.

Против аборта.

1. Колкото и да е лошо финансовото положение на човекът, то той няма право да убива друг човек. Ембрионът калкото и да е трудно да се поварвя е живо същество което трябва да живее и да му се даде шанс. Туко виж, сме убили случайно тазвремещният Моцарт или Христос... или някой гений.

2. Вярно е че човекът нанесъл не само физическа, но и дълбока следа в жената, но това не трябва да става причина за убийство. Отмъщението не води до никъде.

3. Ембрионът Е личност. При самото оплождане на яйцеклетката се смесват хромозомите на мъжа и жената. Хромозомите от своя страна съдържат ДНК. ДНК съдържа гените. Гените съдържат личностни характеристики. Все едно да вземеш ябълка, да я огледаш и да кажеш че тя ще е сладка отвътре. Личността на ябълката е това че е сладка. Незнам дали сте чували, но наскоро четох че са открили гена за пушенето и за пиянстването. Доказа се че те се предават генетично от поколение на поколение. Така че ако баща ви пуши или пиянства, то има голям шанс и вие да станате такъв(не на 100%). От това следва, че личността се определя още в момента в който яйцеклетката е оплодена от сперматозоида, и че аборта е убийство на човек.


Интересува ме вие какво мислите по въпроса. :)

FuCkInBuBbLeGuM
09-30-2009, 11:47
Нещо не схващам... първо казваш, че ембриона не е личност, а после че е ... Както и да е. Аз съм и за 2-те страни...

ameli
09-30-2009, 16:15
направил си си цял профил, за да разбереш мнението на другите ... ?!

+ има още няколко теми (подобни)

... да беше направил анкета


по въпроса: и за 2те

Shef
09-30-2009, 17:20
направил си си цял профил, за да разбереш мнението на другите ... ?!

+ има още няколко теми (подобни)

... да беше направил анкета


по въпроса: и за 2те

Верно, чудя се защо въобще поствам въпроси чиято информация вие пишлемета неможете да абсорбирате. Като тоя пишлемдур преди теб. Въпросът ми е не дали сте съгласни или не, а това какво мислите по въпроса. И баба знае да отговаря с едносрични думи. Ама какво ли ти обяснявам, виж си мнението. Вий пишлемета освен за ебане, цигари, алкохол и компютърни игри не мислите. Кво ли се занимавам.

Ей Модераторчето, махай ми темата и ми изтрий профила. Повече такава тъпа грешка да пиша тук няма да правя!!!

ri41
09-30-2009, 17:26
аз го приемам като убийство, какво значи "нужда" нужда да убиеш част от собствената си плът :?

Shef
09-30-2009, 17:47
аз го приемам като убийство, какво значи "нужда" нужда да убиеш част от собствената си плът :?

...........no comment :shock:

ameli
09-30-2009, 18:45
направил си си цял профил, за да разбереш мнението на другите ... ?!

+ има още няколко теми (подобни)

... да беше направил анкета


по въпроса: и за 2те

Верно, чудя се защо въобще поствам въпроси чиято информация вие пишлемета неможете да абсорбирате. Като тоя пишлемдур преди теб. Въпросът ми е не дали сте съгласни или не, а това какво мислите по въпроса. И баба знае да отговаря с едносрични думи. Ама какво ли ти обяснявам, виж си мнението. Вий пишлемета освен за е**не, цигари, алкохол и компютърни игри не мислите. Кво ли се занимавам.

Ей Модераторчето, махай ми темата и ми изтрий профила. Повече такава тъпа грешка да пиша тук няма да правя!!!

това е мое мнение! живеем в свободна България и мога да си пиша каквото реша! ако искам мога 10 страници да ти изпиша 'за' и 'против', но ИМА ТАКАВА ТЕМА :x