PDA

View Full Version : Да се върна ли да уча в България?



LikeAStone
09-30-2009, 18:07
Здравейте! Много отдавна не съм влизала тук, но сега се завръщам с въпроса дали да се върна в България.
Както се подразбира, уча в чужбина и определено не ми харесва. Не ми харесват хората като манталитет и това как живеят. Според мен са обсебени от пари. За училището да не говорим - всички се държат така, сякаш изобщо не знаят защо са тук.
В България винаги са ни повтаряли, че вече сме големи и трябва да се справяме сами, което и правехме. Тук ти втълпяват постоянно колко си малък и не ти занимават мозъка особено. Принуждават ни да правим какви ли не простотии, но не и да учим. Чувствам се солидно затъпяла, но не мисля, че е в мен вината, защото винаги върша всичко, което се иска от мен, че и повече.
От друга страна стоят проблемите в българското училище, които всички си знаем. Не мисля, че биха ме върнали назад в БГ, защото все пак тук съм учила български две години, както си трябва. Искам да уча във Втора Немска, но ме притеснява фактът, че с немския съм само до първо ниво, а ако успея да се запиша там ще съм 9. клас, което означава, че ще съм изпуснала супер ученето на езика в 8.-ми.
Аз съм готова да изтърпя всичко и да докажа, че когато човек знае какво иска и е уверен в себе си може да получи добро образование в собствената си държава и на собствения си език. Според мен се преувеличава с плюенето по България. Искам да опровергая негативизма, а и да се върна у дома.
Моля ви за мнение, а и ако може и информация как е в 9.-ти клас в България. Благодаря! :-)

YourStar
09-30-2009, 18:33
Имаш ли желание-върни се!Ти сама знаеш какво е положението ТУК,а и ТАМ,така че..решавай,но стой там,където се чувстваш по-добре. :)

PiruBloodz
09-30-2009, 18:41
не съм ти чел поста
не знам къде учиш
но по-добре си стой так, където си :)

lipstik
10-01-2009, 08:01
Като не ти харесва там се върни.Важното е да ти е добре.

clever
10-01-2009, 10:29
ако искаш да се върнеш просто го направи ;)

hottie
10-01-2009, 10:43
Стискай зъби и си изкарай образованието там където си(е все пак зависи къде си, но едва ли е по-зле от тук).

PsychoShark
10-01-2009, 10:51
В България образованието е доста остаряло бих казал. Не въвеждат интересни неща за младите хора. Ако ти се връща в България го направи. Ако ти остават 1-2 години до завършване ... няма смисъл 8)

mimsssssss
10-01-2009, 14:56
зависи къде си.защото ако държавата и образованието е по изпаднало от нашето върни се.ако не поне там се премести в друго училище.абе чесно казано гледай на теб да ти е добре...

FlowerPower
10-03-2009, 13:40
В 9 клас в езикова гимназия, ако си на ниско ниво, трудно ще оцелееш 8)

TeeNageRa
10-03-2009, 13:41
по-добре не се връщай... с тея правила неможем нищо да правим само да седим по чиновете и да чакаме междучасието да свърши... стой си там

kkaammii
10-03-2009, 14:38
Трябва да си там, където се чувстваш щастлив. Пътят към щастието води човека

p1nk_girl4e
10-03-2009, 15:23
Аз на твое място за нищо,ама за нищо на света не бих се върнала. И подкрепям мненията ,да си останеш там където си поне докато завършиш, иначе ще трябва пак да смениш не само училищата ,ами и всичко на което си свикнала в другата държава [което няма начин да е по-зле от каквото и да било в България] ,което ще е супер трудно особено като си в гимназията.Абе изобщо супер много разправия те очаква ако решиш да се върнеш. Завърши пък тогава мислси какво действително искаш и ще е най-добре за теб :) Ама все пак не те разбирам аз само чакам шанс да се разкарам от тук. :?

elito0o0o0
10-03-2009, 16:41
Интересно ми е само ,къде в чужбина е толкова ГАДНО? Кажи къде си.. не мога да говоря на изуст.. ;)

LoveRetroMusic
10-03-2009, 16:58
Не се връщай, аз само чакам да стане време и да се махна

dan23
10-03-2009, 17:18
не съм ти чел поста
не знам къде учиш
но по-добре си стой так, където си :)

MadeOfWater
10-03-2009, 17:33
не съм ти чел поста
не знам къде учиш
но по-добре си стой так, където си :)

LikeAStone
10-03-2009, 18:06
На доста места в чужбина е гадно. И да ви кажа БГ си е направо цвете в сравнение с много други в ЕС. Въпросът е, че нашето бельо го ровят и миришат, а ние търпим, а и сме прекалено толерантни да ровим тяхното. :x В Люксембург съм, за който го интересува.
Благодаря за мненията дотук! :-)

VIPkuklichka
10-04-2009, 15:48
В никакъв случай не се връщай..
Където и да си, не може да е по зле от тук.. Образователната ни система е на толкова ниско ниво, че просто да не ти говоря.. Поне си завърши там, а пък после му мисли, но не се и връщай.. ще съжаляваш, но ти си преценяваш.. аз просто давам моето мнение :)

martoxp
10-05-2009, 19:16
абе стой там където си ако ще и в сомалия то и там е по хубаво стой където си шото тука е АД а аз чакам 10 клас още три години и отивам в германия и НЕ СЕ ВРЪЩАМ ПОВЕЧЕ

Belair
10-07-2009, 10:45
Бягай и не се връщай повече никога тук