PDA

View Full Version : Чувствам се зле.



vikipf
09-30-2009, 18:45
Накратко това е и причината, заради която реших да напиша тази тема. Понеже не знам точно за кой раздел е, я сложих тук. Ако някой модератор реши, че не е за тук да възрази.
След като преди 2 седмици едно момче и едно момиче катастрофираха, всички мислехме, че всичко ще е наред. Момичето с комоцио, момчето с адски много травми и изкуствено подържана кома. Всички мислехме, че той ще се събуди. Но уви, това не стана.
Вярно е, че не го познавах, но самата загуба на момче, което е на 17, ми се струва някак не правилна. Кара ме да се чувствам зле.
За пръв път всики и популярни, и зубъри, и малки, и големи, замлъкнаха. Осъзнаваха сериозността на случващото се. Знаеха, че и те могат да са на това място и това ни уплаши.И то много. Със сведени глави и хванати ръце, ние почетохме паметта на момчето.
И оттогава не мога да спра да мисля за това колко грешно е да умреш толкова млад. Не е правилно просто. Някои обвиняват Бог, други - момичето, което е карало. Не знам... Трябва ли да има виновни?
Просто исках да споделя. А и да кажа, че точно в такива моменти се вижда кой какъв е всъщност. Някои не можеха да спрат да плачат, а други надменно питаха: "Добре, те изобщо познаваха ли го. Защо тогава плачат?" Колко лицемерни сме станали и в мъката си. Дори разтърсени, за някои по-важно е да гледат другите и да им се подиграват.

Един живот е свършил и друг е започнал.
Почивай в мир.

LoveRetroMusic
09-30-2009, 19:17
RIP! :(

Vincitore
09-30-2009, 20:45
RIP! :(

PurpleDream
09-30-2009, 22:20
живота е несправедлив, хората са гадни....
:(

sl0w
09-30-2009, 22:24
Такъв е живота . Има от всичко по-малко . Много гандо найстина ..М/у ако не са имали книжка и са карали без години и книжка - Така им се пада !

PurpleDream
09-30-2009, 22:36
Такъв е живота . Има от всичко по-малко . Много гандо найстина ..М/у ако не са имали книжка и са карали без години и книжка - Така им се пада !
можеше без последното изречение... :?

thegmin
10-01-2009, 08:45
Да мрът бре, на 17 без книжка ще се прави на гъзарче оня. Малко му е, по-добре да беше останал инвалид, че да поусмисли малко нещата. Жалко за момичето, ама то си е виновно щом се качва в колата, въпреки че знае за книжката. Света е с два глупака по-малко. Радвайте се !!!

lipstik
10-01-2009, 09:03
Да мрът бре, на 17 без книжка ще се прави на гъзарче оня. Малко му е, по-добре да беше останал инвалид, че да поусмисли малко нещата. Жалко за момичето, ама то си е виновно щом се качва в колата, въпреки че знае за книжката. Света е с два глупака по-малко. Радвайте се !!!


Абе ти изобщо четеш ли какво е написано??????????????????????????????
Момичето е карало......Ама иначе много ти знае устата.

PurpleDream
10-01-2009, 09:09
Да мрът бре, на 17 без книжка ще се прави на гъзарче оня. Малко му е, по-добре да беше останал инвалид, че да поусмисли малко нещата. Жалко за момичето, ама то си е виновно щом се качва в колата, въпреки че знае за книжката. Света е с два глупака по-малко. Радвайте се !!!

много тъпо се изказа, според мен, не мисля че като се случи нещо такова и трябва с пръст да посочваме виновния.....
освен това кой ви каза, че са били без книжки и пияни, аз никъде не го видях това в поста на авторката...

clever
10-01-2009, 10:26
моите съболезнования :(
жалко за момчето .............. :?

justt
10-01-2009, 11:42
RIP :(

monkata95s
10-01-2009, 12:08
Жалко ... много жалко . Времето не може да се върне , живота също , но можем да се позамислим и да се опитаме да спасим своя и нечиии друг живот !

А да питам .... за момчето от Амерсиканския колеж ли говориш ???

vikipf
10-01-2009, 13:54
Да, момчето е от Американския...
Не са били пияни, а са се прибирали след училище. Момичето е карало и има книжка, на 18 е.
Наистина ужасно. И днес в училище, почти всеки се беше облякъл в черно, знамената бях спуснати, а първите часове всички се поглеждаха някак разбиращо. Почти никой не издаваше звук, а повечето плачеха.
Не мога да повярвам, че се е случило. Не искам да вярвам, че има такива неща.

GodLovesYou
10-01-2009, 13:59
Aw man! How do I say goodbye?
It's alway the good ones who have to die...

3motion
10-01-2009, 16:14
Не мога да повярвам, че се е случило. Не искам да вярвам, че има такива неща.
+1 :(

Complicated
10-01-2009, 16:24
Ужасно е! :( :( В 6-ти клас почина един мой съученик. Не го познавах, но само при мисълта ми беше супер гадно. :o

Serendipitys
10-01-2009, 16:42
Броени дни преди да завърша се случи почти същата случка с мои съученици. Едно момиче загина, друго беше в кома, а на шофьора (момче) му нямаше нищо. Това беше възможно най-гнусният и отвратителен ден в училище. И учители, и ученици бяха със зачервени от плач очи. Още не мога да го проумея и приема, още помня онзи отвратителен ден когато ни съобщиха.
Дали има виновни? Мисля, че и в двата случаи виновни са най-вече шофьорите на автомобилите. Много хора не осъзнават, че когато возят други хора, то те носят отговорност за тях! Не си дават сметка, че за една секунда всичко може да се промени, да изгубят контрол над колата и да стане нещо фатално и непоправимо.
Може би в момента говоря като баба си, но ... този ад, който изживях като научих какво се е случило... е несравним!

Нека почива в мир.

Dimana99
10-01-2009, 17:00
Браво на него!

cookie_master
10-01-2009, 17:22
Много,много гадно .. :(

WaterLilly
10-01-2009, 17:25
живота е несправедлив, хората са гадни....
:(
Indeed...

OnlyGodCanJudgeMe
10-01-2009, 17:56
Броени дни преди да завърша се случи почти същата случка с мои съученици. Едно момиче загина, друго беше в кома, а на шофьора (момче) му нямаше нищо. Това беше възможно най-гнусният и отвратителен ден в училище. И учители, и ученици бяха със зачервени от плач очи. Още не мога да го проумея и приема, още помня онзи отвратителен ден когато ни съобщиха.
Дали има виновни? Мисля, че и в двата случаи виновни са най-вече шофьорите на автомобилите. Много хора не осъзнават, че когато возят други хора, то те носят отговорност за тях! Не си дават сметка, че за една секунда всичко може да се промени, да изгубят контрол над колата и да стане нещо фатално и непоправимо.
Може би в момента говоря като баба си, но ... този ад, който изживях като научих какво се е случило... е несравним!

Нека почива в мир.

Затва или сам в колата... или да се съгласява как карам ,ако не да си продължава пеша... RIP

petinkataaa
10-02-2009, 20:47
RIP! :(


:( :( :( :(

Acquire
10-02-2009, 21:33
За съжаление добрите и свястни хора стават все по малко.Светът е жесток.R.I.P

Bellatrix
10-03-2009, 08:13
RIP. :( На тази възраст всички мислим за смъртта си като за нещо далечно, което ни чака след много много години. Осъзнаването на факта, че и на тези години сме смъртни е... меко казано трудно.
Много жалко за момчето. А момичето в крайна сметка било ли е виновно?

miraclee
10-03-2009, 13:59
Браво за темата! Но да - винаги има и глупаци, които ще разкритикуват дори вече мъртъв човек! :?

kkaammii
10-03-2009, 14:32
Това се случва и ще продължи да се случва. Животът е гаден и не бива да си играем с него. Трябва да почнем да го ценим и тогава може би ще стане по-добър към нас.

AFT
10-03-2009, 16:27
Дали има виновни? Мисля, че и в двата случаи виновни са най-вече шофьорите на автомобилите. Много хора не осъзнават, че когато возят други хора, то те носят отговорност за тях! Не си дават сметка, че за една секунда всичко може да се промени, да изгубят контрол над колата и да стане нещо фатално и непоправимо.
Може би в момента говоря като баба си, но ... този ад, който изживях като научих какво се е случило... е несравним!

Нека почива в мир.

Не само когато си с някой друг в колата. И сам да си, пак може да блъснеш някой пешеходец или друга кола... Затова не трябва да се мисли "на мен нищо няма да ми се случи", 'щото ако ти си толкова безсмъртен, то останалите хора не са.

elito0o0o0
10-03-2009, 16:33
Да почива в мир. :(

Няма да казвам нищо друго,че ше взема да изръся някоя простотия :(

ByK
10-03-2009, 23:27
RIP! :(