PDA

View Full Version : обица на пъпа



girl4eety
10-01-2009, 16:11
Искам да си слагам обица на пъпа, може ли някой който има да ми каже колко пари и боли ли

teenems
10-01-2009, 16:16
за цена незнам,но според мен ще боли.
пък от лично мнение ,това е много грозно и като видя някоя такава ми прилича на магистралка или чалгарка.незнам защо и винаги си слагат едни такива дълги грозни обеци ,бляякс. .

marin4itu
10-01-2009, 17:28
за цена незнам,но според мен ще боли.
пък от лично мнение ,това е много грозно и като видя някоя такава ми прилича на магистралка или чалгарка.незнам защо и винаги си слагат едни такива дълги грозни обеци ,бляякс. .


Аз пък как така не знам за нито една чалгарка с обича на пъпа? :-o Мнението си го пази за себе си и като не ти харесва, не си пробиваш пъпа и толкова.. Момичето не пита харесва ли ви или не, а моли за съвсем други неща..



Към авторката:
Аз като се пробивах (беше преди 3 години) дадох 30 лева. И сега сигурно е горе долу толкова. Болката си я има, но е само за секунда. Съвета ми е да отидеш в студио, а не при лекарки. Много важно е да не си сменяш обицата скоро, защото аз като се пробих си я бях сменила на първия месец и се възпали много. и се грижи добре и редовно за пиърсинга си. ;)

N0_feAR
10-01-2009, 17:40
пробиването заедно с обицата ще ти излезе около 30-35 лв. Най-добре се пробий в професионално студио за пиърси, а не при някакви кухи козметички или при лекар. Обицата трябва да е от титан или мед. стомана, в никакъв случей сребро или тенекийки, освен ако не искаш да ти се окисли обицата и да ти се пре*ба пъпа. Човекът в студиото ще ти оябсни подробно как, с какво и колко често да го мажеш. А болката - лично мен не ме боля. Не е страшно, става за няколко секунди. Повярвай ми има къде къде по-болезнени неща от една обикновена обица ;) успех

xHARDCANDYx
10-01-2009, 18:27
Цената зависи от студиото..
Болката зависи от това каква е упойката,
ако евентуално има,защото на места не слагат
Може ледокаин,лед...
На мен лично ми правиха местна упойка и ме бодоха на 5 места в стомаха преди да се започне същинската част-за абсолютно никакъв момент не съм усетила болка!
Накрая,но не на последно място са грижите за пиърсинга...

POLLINA
10-01-2009, 18:41
офф стига сте я плашили
ниакаква болка...
на мен ми взеха 40 лв, по добре да отидеш в студио ,където ще дадеш малко повече пари и ще си сигурен в хигиената и т.н

girl4eety
10-02-2009, 08:45
а те ще ми сложат медицинска обица нали?
и после след колко време може да си сложа моя?
и може ли сребърна да си сложа?
ако махна обицата след колко време зараства дупката?
остава ли някакъв белег?
може ли да стане някаква инфекция и примерно да траа да ходя на доктор?
може ли да ме продупчат без родител?

Jamalska
10-02-2009, 08:50
а те ще ми сложат медицинска обица нали? Те всичките ти обици е редно да са от мед. стомана или подобни материали.Единствената разлика е че първата не е хубаво да е тежка.
и после след колко време може да си сложа моя? Ти си я избираш в студиото обицата,пак си е твоя.А примерно едни 6 месеца не е хубаво да я сменяш обицата.
и може ли сребърна да си сложа? Може ама чаак след като заздравее дупката.Аз не виждам разлика м/у сребърните и мед. стоманата...
ако махна обицата след колко време зараства дупката? зависи колко е прясна.Може и за ден може и за няколко дни.
остава ли някакъв белег? Мъничък.
може ли да стане някаква инфекция и примерно да траа да ходя на доктор? Ако е хубаво студио и се грижиш добре за нея...
може ли да ме продупчат без родител? Ако имаш 16 или тия в студиото са малоумници.

mimsitu
10-02-2009, 10:46
охх много ми е кеф и аз да си сложа .. щото винаги ме е кефело на пъпа .. некво секси е :-) ама ме е страх .. :?

xHARDCANDYx
10-02-2009, 10:53
Нема страшно...
А и болката е някфа супер яка ^^

shadows92
10-02-2009, 12:58
Аз имам на езика,не боли дупченето на езика там е по нежно би трябвало да боли повече ама нз аз си падам малко мазохиска.

Ps-не че си причинявам болка просто много мога да я търпя 8) 8)

kuklichka_bg
10-02-2009, 14:12
Мен не ме боля.За парите,зависи къде ще ти я сложат. :)

bloodymirror
10-02-2009, 15:44
Боли.
Мм пробвайс пръст да бръкнеш в пъпа си и ще усетиш болка-а представяш ли си с обицата?! :D

silwinka
10-04-2009, 14:05
хм .. нямам такава обеца на пъпа , искам на устната да си сложа , но още съм малка хах - ами да ти кажа .. чувала съм , че пробиването и обецата били към 35 лв .. или там някъде ( зависи от самото студио .. ) , можееш и сама да се дупчнеш на пъпа ( но е много рисковано ) , красиво седи :D Успех .

POLLINA
10-04-2009, 14:07
бахти как може да и даваш такива акъли ?! знаеш ли какви може да са последствията..

bloodymirror
10-04-2009, 14:16
Aз ли? :shock: Защото не й давам лош съвет,а само и казвам,и не както ти си представяш да си бръкне в корема а само да си пипне пъпа ..

POLLINA
10-04-2009, 14:36
не бе :D :-)
говорих за silwinka
''можееш и сама да се дупчнеш на пъпа ( но е много рисковано ) , красиво седи Успех ''


:-o

N0_feAR
10-04-2009, 16:38
а те ще ми сложат медицинска обица нали?
и после след колко време може да си сложа моя?
и може ли сребърна да си сложа?
ако махна обицата след колко време зараства дупката?
остава ли някакъв белег?
може ли да стане някаква инфекция и примерно да траа да ходя на доктор?
може ли да ме продупчат без родител?

- ще ти сложат обица от мед.стомана или титан
- поне след 3 месеца (даже според мен можеш да изчакаш и повечко за да не стане гаф)
- среброто не е желателно, особено при нов пиърс. Окислява се, а и може да ти докара инфекция или още по-лошо алергия от метала, общо взето не рискувай със сребро
- зараства различно, според организма на човек
- при махане на обичката остава белег, но е много малък
- инфекция може да се получи при неподходящ метал на обицата и ако не се грижиш за пиърсинга си (т.е. там промивки, кремчета и т.б.)
- може без родител, ако си над 16, но да ти кажа в много малко студия спазват границата. Виждала съм как дупчат език на 13 годишно лапе без родител, така че...

пп:тва с упойката е безсмислено, нито боли самото дупчене, а и за какво да те боцкат с игла няколко пъти и после пак да те боцкат с абоката....никакъв смисъл. А и тва лидокаин дет го казаха по-нагоре хваща само на лигавица, не на пъпа ;)

marin4itu
10-04-2009, 18:19
Лидокаина се пръска на корема и усещаш изтръпване.

ameli
10-04-2009, 18:38
бахти как може да и даваш такива акъли ?! знаеш ли какви може да са последствията..

какви? :-o

POLLINA
10-04-2009, 19:03
^ какви ша са последствията ако си пробие пъпа сама ли ?!
ами замисли се сама!

pepita87
10-07-2009, 15:24
Болката е относителна,както казаха по-горе зависи от това как,къде,по какъв начин ще ти го пробият пъпчето.Аз първият път ходих в едно студио и ми го пробиха с абокат :shock: беше нещо ужасно!После 2 дни ходих,като болна от бъббреци.След около 2 месеца пъпчето ми отхвърли обицата(беше от месинг-така ме посъветва "студиоджията".Вторият път един приятел-лекар,с упойка(естествено),имаше зарастнали ципички от предното "дупчене"и се наложи да ползва скалпел,за да ги прореже.Естествено,аз пак бързах за някъде и упойката още не беше почнала да действа :D След време пак ми го отхвърли,вече се бях отказала да се тормозя с тоя пъп,ама нямаше вече начин,трябваше да си остана с грозния белег от двете претърпяни "операции".И един ден сама с обицата си го пробих,нито кръв тече,нито ме боля!Да чъкна на дърво 4 години не е мръднала обицата(сребърна е).Така,че помисли къде ще отидеш и нали няма да ползваш упойка,в никакъв случай не те съветвам да си го пробиваш сама,помисли и най-вече дали си готова да си прецакаш пъпа!Мен ме е много яд!

marin4itu
10-07-2009, 16:36
Аз първият път ходих в едно студио и ми го пробиха с абокат :shock:

Ами то по принцип с абокат се пробива :-o

pepita87
10-07-2009, 21:19
Аз първият път ходих в едно студио и ми го пробиха с абокат :shock:

Ами то по принцип с абокат се пробива :-o

Пъп се пробива и с пистолет,мила!

POLLINA
10-07-2009, 21:39
Аз първият път ходих в едно студио и ми го пробиха с абокат :shock:

Ами то по принцип с абокат се пробива :-o

Пъп се пробива и с пистолет,мила!
малеееееееее скриии се моля тее
току що каза най най най- голямата глупост , която си казвала в живота сиии
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ag
10-08-2009, 06:13
Аз първият път ходих в едно студио и ми го пробиха с абокат :shock:

Ами то по принцип с абокат се пробива :-o

Пъп се пробива и с пистолет,мила!
Маце, то и език може с пистолет, ама после кво ще си докараш не е истина :) Редно е всеки пиърсинг, даже и лобе-пиърсинга (меката част на ухото) да се прави с абокат. Недей я подтиква да си търси козметичка, която да я пробие с пистолет, че много ще си пати.. :)

Pepincetyy
10-08-2009, 17:50
Пъп се пробива и с пистолет,мила!
:razz: :razz:

ameli
10-08-2009, 17:56
^ какви ша са последствията ако си пробие пъпа сама ли ?!
ами замисли се сама!


Боли.
Мм пробвайс пръст да бръкнеш в пъпа си и ще усетиш болка-а представяш ли си с обицата?!


бахти как може да и даваш такива акъли ?! знаеш ли какви може да са последствията..

мислех, че за това какви са последствията

pepita87
10-11-2009, 20:55
Някъде да съм споменала,че я подтиквам да си го пробива с каквото и да е било?Дори споделих,че аз съжалявам за тоя пиърсинг!

pepita87
10-11-2009, 21:00
Аз първият път ходих в едно студио и ми го пробиха с абокат :shock:

Ами то по принцип с абокат се пробива :-o

Пъп се пробива и с пистолет,мила!
малеееееееее скриии се моля тее
току що каза най най най- голямата глупост , която си казвала в живота сиии
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Не мисля,че "скриий се" наистина ще ме накара да се скрия!Не обобщавам и НЕ дискутирам кои метод е по-добър,ефикасен,удачен и т.н.ПОДЧЕРТАВАМ,защото ти се опита да ме "клъцнеш",че пъп се пробива единствено с абокат,което не е така!И се правите на компетентни на базата на недоразвитите си познания!За щастие тоя период отдавна го отминах.Съветвам те да си "чешеш"крастата с някой друг,не точно с мен!Мисля,че се обосновах!Други въпроси?

POLLINA
10-12-2009, 05:29
абе момиче... спри се! не се излагай повече!
разбирам да не бях права... ама СЪМ
то пъп ако искаш може и с кърфица да си го пробиеш,но аз ти казвам как е правилно.
и ако съдя по твоите разкази, колко пъти ти е е изхвърляло обицата, смея да каже ,че аз съм по-запозната и явно зная как да се грижа за пъпа си...

Пъп
Видове:
Може да се пробие кожата над, под, или в страни от пъпа. Може и да се издърпа кожа от вътрешността на пъпа и тя да се пробие, като това се прави с халка с едно топче или подкова, като от обицата се вижда само топчето.
С какво се дупчи:
С игла, ама има някои некадърни дето и с обикновен пистолет дупчат. Понеже има доста мераклии, в края на темата ще пусна подробно инфо за стандартните дупки на пъпа.
Заздравява за:
Може и повече от година – зависи от типа на кожата, дебелината и, активността ви и ред други неща, но може и за 1-2 месеца.

pepita87
10-12-2009, 13:07
Не смятам,че беше нужна и намесата на чичо Гугъл!И не схванах с кое по-точно се излагам аз?Може би ти ще ми поясниш,многознаещата...Аз никъде не съм коментирала кой метод е по-добрия и т.н.тва ти си го извади не от ноктите,ами да не казвам от къде!Тия неща дето си ги копнала са ми пределно ясни,чела съм я вече тая статия.А колкото до това,че пъпа ми е отхвърлял обиците,съвсем не е до това,че аз не съм спазвала едва ли не хигиена,или че не съм полагала съответните грижи!Потърси из чичко Гугъл,че това може и да се дължи на материала,от който е направена обицата!Хайде да видим до къде ще стигне наглостта ти,защото на такива келеши като теб,които претендират,че са високо компетентни,им свивам много бързо крилцата...не за други просто мразя хвърчащи кокошки!
Много се извинявам,на авторката на темата и на всички "съпричастни",противно ми е да спамя из темите,ама беше неизбежно!

M3p0w3r
03-14-2010, 21:08
Не смятам,че беше нужна и намесата на чичо Гугъл!И не схванах с кое по-точно се излагам аз?Може би ти ще ми поясниш,многознаещата...Аз никъде не съм коментирала кой метод е по-добрия и т.н.тва ти си го извади не от ноктите,ами да не казвам от къде!Тия неща дето си ги копнала са ми пределно ясни,чела съм я вече тая статия.А колкото до това,че пъпа ми е отхвърлял обиците,съвсем не е до това,че аз не съм спазвала едва ли не хигиена,или че не съм полагала съответните грижи!Потърси из чичко Гугъл,че това може и да се дължи на материала,от който е направена обицата!Хайде да видим до къде ще стигне наглостта ти,защото на такива келеши като теб,които претендират,че са високо компетентни,им свивам много бързо крилцата...не за други просто мразя хвърчащи кокошки!
Много се извинявам,на авторката на темата и на всички "съпричастни",противно ми е да спамя из темите,ама беше неизбежно!

Здравейте на всички!! Попаднах случайно на този форум , търсейки инфо за обица на пъпа , че сестра ми иска да си слага!! Pepita87 ... Пепи , спама ти е наложителен!! Няма смисъл да се ядосваш ... ти и пишеш от личен опит , а те какво - нападат ... остави "разбирачите" да обесняват на мацката ..!!

Callisto
03-14-2010, 21:48
Много зависи от човека и мястото където те пробиват. За цената нз, но обикновенно е около 20-30лв. Ако си от София ще ти препоръчам едно наистина добро студио. Вярно там цените сам малко високи примерно за език е 40, а на повечето места дупчат и за 15-20, но дупчат просто адски качествено. Намира се в безистена на Пиротска 3 на 2рия етаж от ляво.

Лично мен не ме болеше. Беше много добре направен пиърсинга, чист, прав, на точното място...перфектен. Имала съм до сега 9 пиърсинга и всички са правени там.

stelkastel
03-15-2010, 08:26
Аз пък не мисля, че трябва да си няква' чалгарка за да си сложиш обица. Или пък магистралка и т.н. Аз съм си нормално, скромно момиче...с обица на пъпа. :D Но не това е целта на моя коментар. Правих си обицата декември 2008г. Не съм я сменяла от тогава, защото съм малко страхлива, но не мисля, че ще боли. Но си ми и харесва. Та..нямам абсолютно никакви проблеми с нея. Но ако кожата ти е по-чувствителна, трябва да си внимателна. Но щом аз /човекът с най-чувствителната кожа на света / нямам проблеми, няма да имаш и ти. Струваше ми 25 лв, но това зависи и от салона, в който отиваш. И да, по-добре да е козметичен салон. Всичко беше включено в цената. Сложи ми 4!! упойки и единственото, което почувствах беше бодването с иглата, но това е защото ме е страх от игли, не за друго. Май тече малко кръв, но изобщо не го почувствах. Освен ако не те е страх от тези неща, които ти изброих, пиърсинга на пъпа определено си заслужава и е готино. :P

mirelka9449
03-15-2010, 11:26
Нямам обица на пъпа, но много искам да си направя. Разпитвала съм мои приятелки дали боли и така нататака...ето какво ми казаха:
Значи отиваш в студиото или там където си решила да си продупчиш пъпа, лягаш и започват да ти чертаят с нещо като фулмастер, гледаш се дали така ти харесва и ако да взима там с квот ще те дупчи и те дупчи :D (май ми казаха с игла ама не съм много сигурна) всичко става за секунди. Предполагам самото дупчене не боли, просто ще ти е странно докато свикнеш с това. Е със сигурност ще изпиташ някаква болка не се знае голяма или малка...
Зависи от теб... :-D

Callisto
03-15-2010, 13:43
Нямам обица на пъпа, но много искам да си направя. Разпитвала съм мои приятелки дали боли и така нататака...ето какво ми казаха:
Значи отиваш в студиото или там където си решила да си продупчиш пъпа, лягаш и започват да ти чертаят с нещо като фулмастер, гледаш се дали така ти харесва и ако да взима там с квот ще те дупчи и те дупчи :D (май ми казаха с игла ама не съм много сигурна) всичко става за секунди. Предполагам самото дупчене не боли, просто ще ти е странно докато свикнеш с това. Е със сигурност ще изпиташ някаква болка не се знае голяма или малка...
Зависи от теб... :-D


Казва се абокат.... иглата е съвсем различно нещо. С игла за шиене както си го представяш ти боли адски много, но при абоката им едно тунелче посредата на иглата където минават ненужните неща, а абоката е толкова остър, че изобщо не се усеща никаква болка. :) Пробиването трае по-малко от секунда и докато осъзнаеш, че са те продупчили вече ще видиш, че даже няма да разбереш, че някога те е боляло. За пъп ти трябва абокат размер 14G
Ето ти линк да видиш какво представлява абоката. Не се плаши, не е толкова дебел, просто са му сложили капачката, която го предпазва от замърсяване: http://medicalpark.bg/wp-content/themes/medical/products/1_IVKanulBuyuk.jpg

Ето и размерите:

Наименование /Размер, мм. /цвят /Дебит, ml/min
Абокат 14G /2.2 х 50 /оранжев /343
Абокат 16G /1.7 х 50 /сив /196
Абокат 17G /1.5 х 45 /бял /128
Абокат 18G /1.3 х 45 /зелен /96
Абокат 18G /1.3 х 33 /зелен /103
Абокат 20G /1.1 х 33 /розов /61
Абокат 20G /1.1 х 25 /розов /65
Абокат 22G /0.9 х 25 /син /36

Има разлика м/у абокати и игли за спринцовки...Аз лично отлично се справям с жълта и най-вече розова игла. Перфектно пасват на обицата. И все пак недей да се дупчиш сама...аз го казвам само за обща култура. :D Най-малкото упойката, която ти трябва струва 11лв и се продава само с/у предписание (не винаги) . :D

DarkKisss
03-15-2010, 16:58
30 лв. е или поне беше когато аз си го пробивах.
боли само когато ти слагат упойката иначе не боли когато действат с абоката вече.
може да текне малко кръв дори .. 2 месеца след това може да се зачервява но после се оправя и това е ..
поне така беше при мен.

biiibs
05-17-2010, 06:45
zdraveite imam obica ot 4 dena,otna4alo ne me bole6e no sega me boli i e mn 4ervena :( nz kakvo da pravq da q maham li :-o

darichkaaa
05-19-2010, 08:29
Oo aз много искам да си направя,много е готино и не мисля че е "магистралско" както е казал някой по-горе.Сори за спама,но не мога да напиша нищо за пиърсинга,защото нищо незнам. :-)

vanessa101
05-19-2010, 08:53
И аз искам да си направя пирсинг на пъпчето, но и мене също малко ме е срах, не толкова от болката, а от това дали после няма да се възпали нещо :( А попринцип лятото одачно ли е да се направи или тогава има по-голям риск от възпаление?

gulnas
05-19-2010, 12:09
[quote="biiibs"]zdraveite imam obica ot 4 dena,otna4alo ne me bole6e no sega me boli i e mn 4ervena :( nz kakvo da pravq da q maham li

и аз имам вече 3 ден стана...това е втория път който си правя на пъпа... предния път кожата изтъня и аз я махнах не се получи..сега силно се надявам да не стане нищо щото мн я искам ...давам всичке грижи от себе си ...споделете и вие кви грижи полагате...
та не се стряскай доколкото знам е нормално първата втората седмица да е червеничко но след това ако съмняваш как зараства просто отиди там където си се дупчила за по сигурно щото аз първия път ...така и нз кво стана просто организма ми си го отхвърли.. но спок това за сега е нармално

molut0
10-08-2010, 15:05
Здравейте,
имам проблем.Преди два месеца си пробих пъпа,но скоро забелязах,че ми е останало по малко кожа и приятели ме съветват да я махна и да изчакам да зарастне за да се пробия пак,но аз съм супер притеснена :( нормално ли е кожата да ми остане по малко :( какво да правяя :(

fuckme
10-08-2010, 16:01
цените са в порядъка на 30-60 лв, като включват и обицата и кремчето, с което трябва да се мажеш поне един месец.

muffiin
03-31-2011, 18:39
Здравейте.Искам да ви попитам понеже май месец мисля да си пробивам пъпа... горе долу след колко време ще мога да ходя на басейн или докато не заздравее не мога заради химикалите? Някой пробивал ли си го е в "На тъмно" и дали там са добри, ако не препоръчайте някое добро място в Плевен.Мерсии предварително :-)

Pamaa
03-31-2011, 20:24
няма как да не боли :lol: .

booom
10-04-2011, 20:43
Потърсете обеца за пъпа в w w w . piercingmagazin . com . Цените са страхотни!!! До 10.59 с включена доставка!!! :grin: