PDA

View Full Version : книга



PurpleDream
10-01-2009, 19:08
може да е имало такава тема - нз
може темата да не е за тук - не ми пука

Тааа някой от вас опитвал ли се е да пише книга и иска ли?
За какво писахте? До къде стигнахте?....

stefity
10-01-2009, 19:16
Имала съм три опита. От които 2 бяха кримита и твърде много се заплетоха и не успях да ги продължа... А третият ми опит в момента е в процес на писане и за сега се развива най-добре от другите 2. :) Мисля, че с всеки написан ред писането ми се подобрява малко по-малко и поради тази причина не искам да спирам, защото с практиката ще науча и усвоя много неща.

П.С. Мисля, че имаше една подобна темичка. :)

Jumbie483
10-01-2009, 19:56
Повече от година писах на компютъра и преди около половин година изтрих написаното.
От тогава до сега съм имала поне 10 опита да напиша нещо. Написвах по една-две (максимум 3-4) глави и го изтривах. Няма го просто старото добре познато вдъхновение.

Sham
10-01-2009, 20:14
какво значи "опитвам се"?
или правя Нещо, или не правя нищо.
развивам идеи, възможни сюжетни линии... не съм готова.

advensve
10-01-2009, 20:29
Пиша, откакто се помня (а тва си е бая време) и като изключим първите два неуспешни варианта, вече съм завършила два романа в прилично количество от по над 700 ръкописни страници и завършвам третия си. Обещах си, че ще завърша проклетата трилогия и книгата-приложение с нея преди да навърша 18. :grin:
Пожелавам успех на всички, които се захванат да пишат. Препоръчвам им "Мемоари на занаята" на Стивън Кинг, "Как да напишете и издадете своя книга" на анонимен български автор и "Курс по творческо писане" на Йосип Новакович. Много ми помогнаха, особено за третата книга. Шаткам главите една след друга! :D

PurpleDream
10-06-2009, 22:20
^ някоя от тия книги има ли ги в интернет??

zvezdichkaaa
10-07-2009, 12:10
^Тази на Стивън Кинг,ако не се лъжа я имаше в един сайт-читанка.инфо или нещо от сорта...

LadyDi
10-07-2009, 12:51
И аз съм се опитвала, но не се получи. Някак историята ми се заплете прекалено много от само себе си и успя да обърка и мен.

Въобще, героите ми пощуряха и се отказах :) Предпочитам поезията.

McG77
10-15-2009, 15:16
Първо, Здравейте! ::: Аз започнах да пиша първо фенфикшъни и ги побликувам в един сайт, а сега започнах и една книга преди няколко месеца и за сега върви добре, малко бавно но се пак добре. :-D Тя е фентъзи/романтика и малко ми е трудно защото трябва да обеснявам всичкото фентъзи което измисля. Моите приятели обаче казват че е добре и да продължа да пиша. Много ще се радвам ако воабще я завърша. За сега съм написала само пролога и първата глава до половината някъде. Радвам се, че има и други които пишат книги като тийнейджъри. Само така хора!! \:D/

ANTIHUMAN
10-15-2009, 21:21
4 книги пиша в момента. Едната я пиша 1 година точно, сигурно ще ми отнеме още най-много 2!

acer666
10-18-2009, 22:50
Да, беше фентъзи, като истински писател я щраках на старата пишеща машина (и по повод че тогава още нямах компютър), но не вървеше добре и я зарязах... Сега ми се иска да я почна на ново, но нямам вдъхновние а и времето не достига... :?