PDA

View Full Version : Училищен проект



babity
10-02-2009, 07:12
12-ти клас съм. По свят и личност ни възложиха да правим проект. Трябва по някакъв начин да е полезно за обществото, но и да е сред интересите ни. Всичко трябва да си се направи наистина. Ако имаш сгради трябва да имаш планове на сградите, разрешителни от общината, да си пресметнеш разходите по целия проект и т.н. И аз, както се и очакваше от мен, мисля да правя проект за кучешки приют (не е точно приют, ама т'ва е думата). Обаче мааалко не знам откъде трябва да започна. В смисъл... избрала съм мястото, на което трябва да е и такива неща, но не знам к'ва е процедурата. Някой ако е запознат.... ми да ми даде едно рамо. Поне в хронологичен ред как трябва да ми вървят нещата. Мерси!

hottie
10-02-2009, 07:18
Проект към какво и за какво? Кои са бенефициентите? Каква е целта? Има ли някаква цел или всеки си прави кактото му скимне? Дай насоки и мисля, че може и да помогна, защото съм се занимавала с такива неща :)

babity
10-02-2009, 07:30
Миналата година искали проекти свързани с училището и повечето са били за озеленяване или слагане на пейки... Най - добрия проект е бил реализиран и в момента децата от първи клас си имат стая за игра. Тази година обаче не е свързано само с училището, важното е да засяга обществени проблеми. Пак щял да се избере най - добрия проект и да се праща в някакъв европейски клуб, който ни спонсорира училището. Но понеже ми се вижда малко пунта мара цялата работа, може да приемеш, че проекта няма да се изпълни в действителност.

hottie
10-02-2009, 08:21
Добрее..хммм.Значи първото най-важно нещо е да си избереш целевата група. Т.е. -> този проект за кого е? Кой засяга. Имай предвид, че колкото повече хора/живи същества подпомогнеш чрез този проект толкова по-голям е шанса да бъде одобрен. Примерно, ако искаш да подобриш инфраструктурата на някое училище целевата група ще ти се състои от ученици, родители, учители и хора пряко свързани с това училище. Обаче ако решиш да озеленищ/подобриш някоя квартална градинкя тогава целевата група ще се целият този квартал + минувачи.
Парите се дават за нещо, от което наистина имаме нужда и повече хора могат да се възползват.
Приют на кучета е един не лош вариант, но трябва добре да го обмислиш и схематизираш, като му зададеш:
- място(Град, квартал, сграда)
- Обща цел (защо е важно)
- Конкретни цели ( с какво ще допринесе именно твоя проект)
- целева група (ако е приют за кучета : кучета, стопани и дори жителите на града като цяло)
- причини за исбора на целева група (защо смяташ, че точно тази целева група е засегната)
- финансиране (колко? от кого?)
- описание на дейностите (Хора, които ще разботят за изграждането на проекта, колко са?, )
- конкретни дейности - всичко описваш етап по етап
- екип (кои са участниците?)
- продължителност (колко време ще отнеме?)

Също така ако избереш приют за кучета трябва добре да опишеш защо един приют за кучета е по-важен, отколкото дом за деца/възрастни(например?). Всичко е от значение.
Според мен никой не дава пари за животни, защото смятат хората за по-важни.

Ами дано не съм те объркала много и не съм вляза в прекалено много детайли. Ако има нещо друго питай.

w0sh
10-02-2009, 08:52
Аз по свят и личност в 12 клас правех проучване върху скин културата.
Чак пък проекти за сгради. Тежичко.

LadyDi
10-02-2009, 08:56
Приют на кучета е един не лош вариант, но трябва добре да го обмислиш и схематизираш, като му зададеш:
- място(Град, квартал, сграда)
- Обща цел (защо е важно)
- Конкретни цели ( с какво ще допринесе именно твоя проект)
- целева група (ако е приют за кучета : кучета, стопани и дори жителите на града като цяло)
- причини за исбора на целева група (защо смяташ, че точно тази целева група е засегната)
- финансиране (колко? от кого?)
- описание на дейностите (Хора, които ще разботят за изграждането на проекта, колко са?, )
- конкретни дейности - всичко описваш етап по етап
- екип (кои са участниците?)
- продължителност (колко време ще отнеме?)
Обикновено се иска и очаквани резултати. Например, колко кучета ще бъдат прибрани от улицата, как това ще подобри средата и прочие.

hottie
10-02-2009, 08:59
Оо да мерси че ме подсети. Зъвсем забравих. Очакваните резултати също за много важни :)

tuzaro
10-02-2009, 09:44
и аз имам да правя такъв проект.
wosh, твойто проучване да го пазиш случайно?

w0sh
10-02-2009, 10:03
и аз имам да правя такъв проект.
wosh, твойто проучване да го пазиш случайно?

възможно е, ама ще е във варна, пък аз сега съм в софия

babity
10-02-2009, 10:04
и аз имам да правя такъв проект.
wosh, твойто проучване да го пазиш случайно?

Авантаджия!!

Хоти, ЛейдиДи, благодаря ви много!!

hottie
10-02-2009, 10:29
забравих да добавя също, че е важно да напишеш хубаво име на проетка, което да стои най-отгоре :)

LadyDi
10-02-2009, 10:31
Давай тоя приют. После ще го бутнем за финансиране от Европейския съюз :)

Boot
10-02-2009, 12:28
Яка идея, успех.

В 12 клас с една колежка проекта ни беше организиране на концерт, част от приходите за който да отидат за някоя талантлива банда да запише нещо, примерно. Много добре го бяхме измислили, макар че при нас нямаше опцията някой от проектите да бъде осъществен. Така или иначе спечелихме учителя по Свят и личност, който беше един сравнително дърт метъл със собствена банда (ние това го научихме в последствие, не се мазнехме!)

Благодаря за вниманието, държах да си споделя 8-)

SouthStandServiceLad
10-02-2009, 13:11
Аз такова нещо в гимназията не съм учил май съм прецакан :lol:

psychopath
10-02-2009, 13:17
Яка идея, успех.

В 12 клас с една колежка проекта ни беше организиране на концерт, част от приходите за който да отидат за някоя талантлива банда да запише нещо, примерно. Много добре го бяхме измислили, макар че при нас нямаше опцията някой от проектите да бъде осъществен. Така или иначе спечелихме учителя по Свят и личност, който беше един сравнително дърт метъл със собствена банда (ние това го научихме в последствие, не се мазнехме!)

Благодаря за вниманието, държах да си споделя 8-)Учителя да не е басист на...как се казваше групата...
мисля, че го знам 8-)

Boot
10-02-2009, 13:24
Дам, басист е ;)

hottie
10-02-2009, 15:10
Между другото има премиерни проекти в сайта на министерството на регионалното развитие и благоустройството

babity
10-02-2009, 17:06
Премиерни?! Нищо не ми говори... :-o

Battlescarred, аз затова питам какво ми е нужно. Ако си подкрепиш поста с малко детайли... мисля, че имам достатъчно време. А финансиране... това не идва ли чак когато се пристъпи към изпълнение на проекта?

babity
10-03-2009, 17:49
Проектът ще се казва Дай Лапа

UnKnOwNmAtTeR
10-03-2009, 19:11
babity, здравей! Предлагам ти да направиш голям проект в протест на въвеждането на биометрични данни и тези които са 12-ти клас да се включат и да ти помагат. Аз също ще подкрепям и ще помагам. Това беше моята идея за проект в 12 клас, който не успях да реализирам заради непукизма на стадото овце. Все пак сама не мога да се справя. И за пореден път ще кажа ЗАЕДНО МОЖЕМ!
Въвеждането на документи с биометрични данни е добра идея, но когато се използва за добро.
Разбира се първо да те попитам имаш ли нещо против тяхното въвеждане? И защо? И какви ще са пюсовете и минусите.
Идеята ми е страхотна, само желание трябва да има както и постояннство.

babity
10-03-2009, 20:12
^Изобщо не знам за какво става дума. Явно съм го пропуснала това с биометричните данни някъде... Може малко повече инфомация, евентуално на ЛС и в крайна сметка да измислим нещо, но съм почти сигурна, че има някакво недоразумение. Вероятността проектът ми да се реализира е нищожна.

babity
10-04-2009, 12:40
Благодаря! Аз и никога не съм искала някой да ми свърши работата и да го предам наготово. В продължение на първия учебен срок тя ще ни дава планове, свързани с оформянето на проекта и когато си даде окончателните изисквания аз пак ще напомня и ще си искам помощ.

Briseis
10-04-2009, 13:27
На нас по Свят и личност пък ни искат бизнес проект. Трябва да разработим някаква печеливша стратегия и да я представим пред класа.

hottie
10-04-2009, 14:46
Според мен "Дай лапа' не е достатъчно добро заглавие поради простата причина, че още с прочитането на заглавието на комисията трябва да й е ясно за какво става дума. А с това заглавие не е така. Може Дай лапа да е името на приюта, но за заглавие не е подходящо :)

babity
10-04-2009, 15:02
В такъв случай ще помисли още. И все пак приемам предложения. :P

LadyDi
10-04-2009, 15:10
Аз също искам да помогна. И без друго по цял ден се занимавам точно с проекти.

За заглавието може да пробваш, примерно с: "Дай лапа - изграждане на кучешки приют в (еди-къде си)".

Пак може да си оставиш "Дай лапа" като вид слоган, но наистина е хубаво да поясниш за какво точно иде реч.

Bloodlust
10-04-2009, 20:44
Би трябвало учителят да каже как се прави проект, какво се и пише и тн. На нас, на пример, ни искат реален резултат от проекта. Всеки учител си има собствени критерии и няма да е зле да се допиташ до твоя.

babity
10-04-2009, 20:49
Да де, това казах няколко поста по - нагоре. Ще дочакам окончателните изисквания за оформлението на проекта и тогава ше търся конкретна помощ за това, с което не мога да се справя сама. Сега исках да имам обща представа за това, което ще правя, защото не мисля, че един или два месеца ще ми бъдат достатъчни за изготвянето на този проек, като се вземе в предвид натоварената ми програма около уроците, а и останалите предмети в училище.

shoki1166
03-14-2017, 10:56
Здравейте! Някой правил ли е проект по свят и личност на тема "Приют за бездомни животни" ?