PDA

View Full Version : Къде е тръпката ?



Serseri91
10-02-2009, 07:43
Днес ставам на 18, така де вече съм.Мерси предварително за поздравленията, но не за това пиша в момента.Проблемът е, че няма я тръпката отпреди години, получих доста поздравления които завършват с думите: "... ще черпиш... " И си мисля, че хората се радват, не че сме прекарали 1 година заедно повече, а за това, че ще ома почерпка и пиене.Сега да празнувам рожден ден, куп подаръци ядене пиене иии ... ии главоболие на следващия ден :? Не, това отпада.

Като се замисля, всеки празник е така.Хората подсъзнателно се радват на празниците заради подаръците и угощението, а не на самия повод.

Та въпроса ми е, има ли сред вас такива които мислят като мен ?

hottie
10-02-2009, 08:23
И все пак ЧРД :)

Ами и при мен тръпката попремина. Това е нормално. При много хора се случва така. И все пак аз се старая на рожденния ми ден да съм си с най-близките приятели и това ми е достатъчно.

pathetic
10-02-2009, 08:29
то и по погребенията е така.
никой не скърби истински.
почти никой.

Но тръпка като станеш на 18 - няма.
изведнъж нещо се пречупва в този ден и мечтите за "Аз като стана на 18..." се давят. прещракваш и се намества едно шибано усещане за отговорност.

голям ташак.
иначе всичко е заради материалното, няма как.

LadyDi
10-02-2009, 08:30
То почерпка, почерпка, хубаво ще почерпим ама... те спряха и подаръци да носят :D

Иначе - Честит рожден ден на автора.

mmKamm
10-02-2009, 08:57
Да бе..подаръците не са най-важното :)
Аз лично на рожденните си дни също не се замислям, че съм прекарала още една година с някого си... Празнувам за това, че одъртявам, и се старая да си прекарам по възможно най-прекрасния начин целия ден и цялата нощ. Главоболието на другия ден е неизбежно. Както ми бяха казали едни хора "Не може цяла вечер да си щракаш с пръсти, и на сутринта също да си ок" :D
Сега като се замисля, се чувствам по един и същ начин когато празнувам моя, и рождения друг на някой друг. Важно е, че е празник и ще има запомнящ се купон :)

Иначе честит рожден ден и много любов ти пожелавам :-)

LadyDi
10-02-2009, 08:59
Да бе..подаръците не са най-важното :)

Ааа, искат да ядат и пият, а няма подарък...

Disrespect
10-02-2009, 09:11
ЧРД

аре да черпиш вече

tuzaro
10-02-2009, 09:22
честито майна, и аз едно време не я усетих тръпката ама тва е щото преди да стане на 18 си пробвал всичко вече и не ти е интересно. Не е като едно време да е имало само лимонада и като станеш на 18 да ти позволят да се събереш с приятелите и да ти дадът една ракия майна.

LivingDeadGirl
10-02-2009, 09:43
[И все пак ЧРД :)

Ами и при мен тръпката попремина. Това е нормално. При много хора се случва така. И все пак аз се старая на рожденния ми ден да съм си с най-близките приятели и това ми е достатъчно.

PsychologicalDisorder
10-02-2009, 10:00
КЪДЕ! Е! МЛЯКОТО!?

p.s. честит рожден ден, всичко най- най, много любов и късмет в живота. :)

Serseri91
10-02-2009, 10:44
честито майна, и аз едно време не я усетих тръпката ама тва е щото преди да стане на 18 си пробвал всичко вече и не ти е интересно. Не е като едно време да е имало само лимонада и като станеш на 18 да ти позволят да се събереш с приятелите и да ти дадът една ракия майна.


Всъщност си прав де, нямаше го това " Като стана на 18 ще правя това .. " , още повече, че не е било упражнявано родителски контрол върху мен, и няма нещо което да не съм опитал.Каквото си беше вчера е и днеска 8-) пак гледам брат ми, и след малко ще го приспивам. :-) :-)

mmKamm
10-02-2009, 10:49
Да бе..подаръците не са най-важното :)

Ааа, искат да ядат и пият, а няма подарък...
Е като си с приятели... едва ли ти пука за подаръка :lol:
За мен присъствието им е най-важното, защото така показват уважението си към мен :) Важното е да се разбием заедно както си му е реда. Подаръци си правим с повод и без повод през останалата част на годината...непрекъснато. Зависи как разбираш думата подарък. Подаръкът може да бъде жест, усмивка, услуга и т.н. Поне на мен тва ми носи повече щастие. Дори един камък може да ме зарадва, ако е от човек, когото уважавам :)

[ебати клиширания пост... :razz: :razz: :razz: ама тва си е истината деа ...]

PsychoShark
10-02-2009, 10:54
Аз рожденни дни не празнувам вече 4 или 5-та година. И немисля да празнувам. Каде е връзката - харчиш ти пари да ги почерпиш , а тея пари те ти връщат във подараци който се чудиш кво да правиш после.
Лоша работа до година правя 18 и аз :?

cherinka
10-02-2009, 11:00
И аз мислех да пусна същата тема.
Няма такава глупост,че някой си се радва, че друг има р.д. и ще има почерпки.
Просто това "и да почерпиш" вече се е превърнало в традиция и израз, който като го споменеш, не го мислиш. Нещо като "весела коледа и щастлива нова година".

Аз на всички мои рожденни дни съм депресирана.
Просто това,че имам рожден ден не прави деня по-як от изминалите,в които с компанията сме правели по-щури и забавни неща и сме си прекарвали по-яко. "Рожден ден"-наистина не разбирам значението му.
Като малки се радваме на рожденни дни,защото това е повод да съберем приятелите си,а като по-големи не ни трябва повод,за да се видим и веселим.
просто с годините тръпката изчезва.. :-o

hardball
10-02-2009, 11:28
Аз пък не си го празнувам принципно и няколко дни преди РД-то ми е тъпо, но самото РД минава хубаво и един вид изпразнувано точно заради повода.
На 16 като ставах дори целият клас ми организираха в нашето кафене изненада, като бяха поръчали бира, безалкохолни, фъстъчки и картофки и бяха поканили от випуска всичките ми приятели. Един вид това беше и подаръка и почерпката :D
А тази година, мога да ви кажа, понеже е адски близо, много се вълнувам, макар че няма да празнувам пак иху-аху, ама от две седмици си го мисля и се притеснявам, че няма да имам време да се снимам с най- близките ми приятели преди да мина тази мисловна граница.
Абе човек трябва да си изживява тръпките :D

Serseri91
10-02-2009, 12:06
Говорих принципно.Ама тези пожелания не ми ги разправяй, всички ти пращат готови копирани и препрекопирани пожелания, ако така се изразява обич ... Отделен е факта, че пожеланията не ме интересуват.


А ти, като гледам си болен.За такива като теб, всеки е недорасъл, и само твоето мнение е правилно.

DimovB
10-02-2009, 12:13
Горе-долу е така.
Затова си каня само най-доверените приятели на РД, защото останалите идват само за да се "наквасят".

Boot
10-02-2009, 12:23
Извинете, ама вие например като пожелавате нещо на близък приятел не го ли мислите? Аз за близките ми хора измислям специални пожелания и наистина са от сърце.
На мен като ми честитят също ми става ясно кой отбива номера с тривиалните пожелания и кой се е сетил, че точно аз имам рожден ден и ми пожелава нещо специално за мен.

И в този ред на мисли - много си обичам рождения ден, с кеф си черпя приятелите (а те са приятели, не защото идват за авантата, а защото им е яко да си прекарват времето с мен, независимо кой плаща). И има тръпка, защото ни е весело, смеем се и си прекарваме готино, за някои хора има безплатно пиене, за други има подаръци и всички са щастливи!

Serseri91
10-02-2009, 12:55
Само ми е чудно дали съм болен аз, при положение, че ти нямаш истински приятели... :(

Абе, бъди щастлива.. или нещастна... дреме ми, то си е за теб


Момче съм, но няма значение.

SouthStandServiceLad
10-02-2009, 13:03
"Тъпите" дни преди РД-то се наричат предпразнична депресия. Всяка година и при мен е така.
А относно почерпката - тя по скоро е съвкупност от няколко неща. Това, което каза Батълскард + суеверие ( за здраве ) + типичната ни черта да си намираме все повече поводи за купон.
Пожеланията няма как да са кой знае колко различни, защото важните неща се броят на пръстите на едната ми ръка. А специалните пожелания, за които говори Буут са други. Те са специални толкова, колкото е специален и уникален човека. Ако знаеш че той има някаква определена мечта или има нужда от съпорт в някое начинание, защо да не му пожелаеш тъкмо това.
Лицемерието по рожденни дни и празници е правопропорционално на хората, които си събрал около теб. Ако е толкова тежко положението ще поканиш 3-ма, 4-ма твои близки приятели и пак ще ти е весело и ще се забавляваш. Ако обаче си бурсук по призвание и рождение тогава нищо няма да ти помогне, дори да ти подарят гола мацка готова за е.ане.
Туйто.

Serseri91
10-02-2009, 13:31
Вие не ме разбрахте.Аз просто питах дали някой се е чувствал като мен, а не за съвет как да си прекарам рожденния ден.Сега зимата, като почни прилива от празници, ще е същото.Всеки ще се оплаква как се е напил вчера на Х-ов ден, и как му предстои да отиде на У-ов ден и да пие там също.Сега пак се замислете, без да ми повтаряте за приятелството, дали са нужни всички тези празници.Разбира се имаме нужда от специални дни, но те би трябвало да са през седмица.

ПС:Не казвам да ги изтрием от календара тези празници, просто смятам, че са някакси ... в повече ...

pathetic
10-02-2009, 21:31
тръпка няма.

OtherDimension
10-02-2009, 22:33
:grin:

clever
10-02-2009, 23:11
ЧРД

Neopitom3na
10-03-2009, 21:33
емии все пак ЧРД :P