PDA

View Full Version : каква е вредата ?



HoRmOnA
10-02-2009, 20:24
Много хора ми казват да не си слагам обица на езика, защото било вредно за зъбите и за устната кухина.. и ме разколебават все.. :-D А имам познати с обици на езика.. нямат никакви оплаквания :-o Кажете вредят ли с нещо и ако да с какво? .. щото имам голям мерак да си сложа апък някои хора ме наплашват :D :-)

ByK
10-02-2009, 20:48
за зъби и кухина не знам обаче обецата може да засегне обонянието и да не усещаш вкус на храна или напитка :?

Dian4ety
10-02-2009, 21:02
Чувала съм, че може да започне леко да ти се рони горния пласт на зъба(което се дължало да леките, но чести удари на обицата със зъбите), но не вярвам в това.. :?

LovelyGirl
10-03-2009, 05:43
^ Точно така е.

shadows92
10-03-2009, 07:31
Мне не е така.Имам обица на езика от март и всеки месец ходя профилактоично на заболекър,зъбите ми са в идиално състояние нищо им няма 8) 8) А за вкусовите качества нище не съм загкбила 8) Аз се дупчих на витошка в манията при един Миро нито се поду езика ми нищо,много съм добре.Ако имате въпроси питайте.

Swinkenhoffer
10-03-2009, 07:39
Щом се колебаеш изобщо не си прави... случва се много добри пиърсъри да сбъркат, да ти изтекат 100 литра кръв, да се подуеш с температура и антибиотици, дъра-бъра. Докато вървиш, може и саксия да ти падне на главата, всичко си има риск... или искаш, или не. :-o

HoRmOnA
10-03-2009, 07:55
естествено, че искам.. но се колебаех заради зъбите.. те са много по-важни от един пиърсинг. Ама като гледам няколко авера.. няма им нищо на зъбите и shadows92 ме убеди :)
иначе съм си проучила всичко и знам как стават нещата.. Днес към 3-4 ще съм с пиърсинг :P

titinkaa
10-03-2009, 07:55
влияе,разбира се,и то на зъбния емаил,от носенето почваш да го губиш и зъбите ти няма да са като преди

Neopitom3na
10-03-2009, 07:56
^ точно.. :)

Complicated
10-03-2009, 08:01
Нищо подобно. Аз имам и ходя на прегледи, и нищо им няма на зъбите ми. Е, като изкючим кариесите, които трябва да правя. 8-) Кръв не тече. Аз имах 2-3 капки и то само като ме пробиха. Ти си решаваш, ама така говорят само тези, които нямат обици и мислят, че е нещо мега опасно.

Pepincetyy
10-03-2009, 08:08
естествено, че искам.. но се колебаех заради зъбите.. те са много по-важни от един пиърсинг. Ама като гледам няколко авера.. няма им нищо на зъбите и shadows92 ме убеди :)
иначе съм си проучила всичко и знам как стават нещата.. Днес към 3-4 ще съм с пиърсинг :P
кажи после как е минало, защото може и аз да се навия да си сложа

Complicated
10-03-2009, 08:11
Само един съвет-яж МНОГО преди да си я направиш, 'щото аз не ядох нищо и после умрях от глад, и нямаше как да ям като се поду. 8-)

FuCkInBuBbLeGuM
10-03-2009, 08:27
Мда кажи как е минало... и снимка сложи ако искаш... айде успех

LovelyGirl
10-03-2009, 09:40
Мне не е така.Имам обица на езика от март и всеки месец ходя профилактоично на заболекър,зъбите ми са в идиално състояние нищо им няма 8) 8) А за вкусовите качества нище не съм загкбила 8) Аз се дупчих на витошка в манията при един Миро нито се поду езика ми нищо,много съм добре.Ако имате въпроси питайте.


Освен че може да предизвика инфекция, поставянето на обица на езика може да се окаже вредно още за зъбите и нервните окончания.

Причината е, че в нежния участък има много кръвоносни съдове. Пробождането на тази зона може да се превърне в отворена врата за алергии или тежки инфекции, обясняват специалистите.
При положение че има участък, където халката се докосва до зъбите, пък може да се получи и механично увреждане. Много често пациентите дори не се досещат, че отчупването на част от зъбите им може да бъде предизвикано именно от модните украшения.

Източник : http://www.novinar.net/?act=news&act1=det&stat=center&mater=MTg4NDs0Mg==

Ще си говорим пак след време :)

Boot
10-03-2009, 09:41
за зъби и кухина не знам обаче обецата може да засегне обонянието и да не усещаш вкус на храна или напитка :?
от езика обонянието ще и се засегне, алоооу?! разбра ли какво каза?

ameli
10-03-2009, 09:47
аз в темата за обица на ципта бях писала, че там където са вкусовите рецептори, може да се инфектира и в следствие да не можеш да усещаш вкусове

MakeMeLaugh
10-03-2009, 10:09
за зъби и кухина не знам обаче обецата може да засегне обонянието и да не усещаш вкус на храна или напитка :?
от езика обонянието ще и се засегне, алоооу?! разбра ли какво каза?
Почети малко Биология/Анатомия преди да говориш пак, алоу - точно така е.
И да скапва зъбите.
Щом леля ми от чоплене на семки/семе/слънчоглед двата и предни зъба са наполовина изпилени, представи си метала какви "чудеса" прави.
А бе идиотска работа.

bloodyF
10-03-2009, 11:38
бях на зъболекар и имаше момче и момиче ,гаджета пред мен...целите в пиърсинги и татуировки,ок...обаче зъболекаря каза че вади на момчето 5ти и на момичето 3ти зъб (от обицата на езика) /...само тва ще ти кажа... :?



мейк ми лаф,само да ти кажа че ByK каза обоняние пък всъщност трябваше да каже вкусови усещания ;)

N0_feAR
10-03-2009, 17:01
Много хора ми казват да не си слагам обица на езика, защото било вредно за зъбите и за устната кухина.. и ме разколебават все.. :-D А имам познати с обици на езика.. нямат никакви оплаквания :-o Кажете вредят ли с нещо и ако да с какво? .. щото имам голям мерак да си сложа апък някои хора ме наплашват :D :-)

естествено, че вреди. Има опасност от изтъняване на зъбния емайл, също така и от сваляне на венците, което е много грозна гледка. Дори имам познати, на които им се е счупвало малко парченце от зъб заради обицата. Това главно става за дето много си играят със самата обица. За това за да се предотвратят подобни проблеми, най-добре си сложи пластмасово топче и не си играй много с обичката. Успех.
пп: тва с вкусовите рецептори е голяма рядкост, но не и невъзможно. Трябва да си се пробил при пълен невежа за да се пре*беш така брутално. За това - ходете при специалисти в професионални пиърс-студия ;)

clever
10-03-2009, 17:19
Само един съвет-яж МНОГО преди да си я направиш, 'щото аз не ядох нищо и после умрях от глад, и нямаше как да ям като се поду. 8-) забавноо :razz:
и аз искам да си сложа пиърсинг ама се чудя дали на езика;веждата;устната ..
ама като разбрах че в даскалото ще ни правят проблеми се отказах :?
успех
постни снимка с резултата ;)
просто съвет-гледай внимателно да изчистят иглата с която ще те дупчат преди да легнеш под ножа 8-)

HoRmOnA
10-03-2009, 18:55
Мина добре.. аз очаквах болка..като слагаше обицата и изкара иглата може да се каже че беше най-неприятно :D И имаше само 1-2 капки кръв. Поду се и за вечеря имаше пица.. опитах да ям ама имаше вкус на кръв :lol:
Сега обицата е от медицинска стомана.. след 2 седмици ще мога да си я сменя с пластмасово топче (да избегна евентуален риск от разрушаване на емайла и бла бла) :)

clever
10-03-2009, 19:08
.. опитах да ям ама имаше вкус на кръв :lol:
:razz:
постни снимка когато можеш :P

Swinkenhoffer
10-04-2009, 10:27
за зъби и кухина не знам обаче обецата може да засегне обонянието и да не усещаш вкус на храна или напитка :?
от езика обонянието ще и се засегне, алоооу?! разбра ли какво каза?
Почети малко Биология/Анатомия преди да говориш пак, алоу - точно така е.
И да скапва зъбите.
Щом леля ми от чоплене на семки/семе/слънчоглед двата и предни зъба са наполовина изпилени, представи си метала какви "чудеса" прави.
А бе идиотска работа.
:lol:

За 3 години още не съм си изпилила ченето.
Не знам кой малоумник ще тръгне да си чегърта зъбите с обеца, щото аз бая трябва да си изкривя езика, за да стигна до който и да е зъб, дори когато дъвча. ;)

Complicated
10-04-2009, 10:45
Само един съвет-яж МНОГО преди да си я направиш, 'щото аз не ядох нищо и после умрях от глад, и нямаше как да ям като се поду. 8-) забавноо :razz:
и аз искам да си сложа пиърсинг ама се чудя дали на езика;веждата;устната ..
ама като разбрах че в даскалото ще ни правят проблеми се отказах :?
успех
постни снимка с резултата ;)
просто съвет-гледай внимателно да изчистят иглата с която ще те дупчат преди да легнеш под ножа 8-)
Още по-забавно е, че ядох чак края на втория ден. 8-)
А колкото до даскало на нас не ни правят проблем. Ама ако е на езика няма как да я видят, освен ако не се плезиш на охраната. 8-)

До аторката-В кое студио ходи? :P

HoRmOnA
10-04-2009, 20:20
аз съм от Сливен
До кукления театър има едно професионално студио за татоси и пиърсинги.. че там :)