PDA

View Full Version : Звукова карта



Liar
10-02-2009, 20:58
Проблемът е,че звук от колоните не излиза,само от слушалки.Колоните със сигурност не са повредени.Значи ли това,че нямам драйвери за звукова карта или това,че слушалките работят изключва тази вероятност?

doomkillerr
10-02-2009, 22:18
Проблемът е,че звук от колоните не излиза,само от слушалки.Колоните със сигурност не са повредени.Значи ли това,че нямам драйвери за звукова карта или това,че слушалките работят изключва тази вероятност?

Ако включваш слушалките в същия вход на звуковата карка, както и колонките и те работят - това означава, че колонките ти не работят! Ако обаче слушалките и тонколонките са свързани на различен вход (букса) на звуковата карта, това значи, че не са направени настройките от драйвера за звука! 8)

ivanstef
10-03-2009, 12:24
Проблемът е,че звук от колоните не излиза,само от слушалки.Колоните със сигурност не са повредени.Значи ли това,че нямам драйвери за звукова карта или това,че слушалките работят изключва тази вероятност?

Ако включваш слушалките в същия вход на звуковата карка, както и колонките и те работят - това означава, че колонките ти не работят! Ако обаче слушалките и тонколонките са свързани на различен вход (букса) на звуковата карта, това значи, че не са направени настройките от драйвера за звука! 8)

Мхм. В зависомост от това колко са ти колоните трялва да нправиш настройките. При мен 6-те колони са си вързани, а слушалките и предните са с разклонител на една букса. Ткаива разклонителчете продават навсякъде.

Liar
10-03-2009, 13:26
Понеже не разбирам,eто каква е работата.Винаги съм имала Realtek.Преди като трябваше да включвам слушалки,колони и т.н.,като включвах жичката/кабела(не знам какво е) отзад в някоя от дупките,от Realtek ми излизаше прозорец,където трябва да избера какво съм включила(микрофон,слушалки ),да натисна OK и всичко тръгваше.Наскоро си получих компютъра след преинсталация,включих слушалките и микрофона по същия начин,получи се.Опитах с колоните-не стана,а няма причина да са развалени,никой не ги е докосвал.Мина доста време,днес пак опитах с колоните,от Realtek ми излезна само съобщение,че съм включила нещо.Изключих слушалките и ги включих пак-същата работа,даже прозорец не излезе,не издават звук,но и батериите са им за смяна,та не знам.За колоните ми казаха,че може да нямам драйвери за звуковата карта.Друго не знам.Не знам и дали преди съм имала инсталирани,друг се занимаваше с компютъра.Нядавам се сте ме разбрали и можете да ме насочите...

Liar
10-03-2009, 21:10
Айде някой да каже де ;/

doomkillerr
10-03-2009, 22:07
Айде някой да каже де ;/

"Liar" - Пробвай по следния начин: Отваряш програмата за настройка на звука (към драйвера на зуковата карта):

http://img5.imageshack.us/img5/7491/fdx3ev.jpg

Щракаш 2-пъти върху иконката на слушалките примерно или на миркофона - оградените на снимката (ориентираш се по това в коя букса си свързала колонките!!!) след това ще ти се появи прозореца от който може да избираш... :)

Liar
10-04-2009, 20:40
Мерси,но основният въпрос е при мен как да разбера дали имам инсталирани драйвери и какъв е моделът на звуковата ми карта,за да инсталирам,ако нямам.Изтеглих някаква програма Еverest за тази цел,но не можах да се ориентирам..

DarkAngelOfHope
10-04-2009, 23:52
За да видиш дали имаш всички driver-и инсталирани

Десен бутон на My Computer -> Menage -> Devise Manager
Навсякъде където имаш жълти удивителни нямаш driver-и

точно за звука ако нямаш driver-и при пускането на player (winamp например) ще ти изкара грешка че ти липсват driver-и

А за Everest-a избираш на мултимедия и там мисля че на втория ред беше модела на картата

:)

Liar
10-05-2009, 16:31
Значи е време за нови колони,никъде няма удивителни,проблем при стартирането на плейъри също нямам.Това исках да знам,благодаря ти мн :)

doomkillerr
10-05-2009, 19:41
Значи е време за нови колони,никъде няма удивителни,проблем при стартирането на плейъри също нямам.Това исках да знам,благодаря ти мн :)

Ако не са направени настройките, както ти обясних в горния си пост, няма да ти връви звука!!!! Относно изправността на колонките може да ги пробваш на някой MP3-плеър или на стерио уредба... 8)