PDA

View Full Version : WI-FI на начална страница



ivanstef
10-03-2009, 18:26
Интересно ми е как мога да направя домашната мрежа да стане като тази в хотелите. Ако сте виждали като се свържеш към някоя мрежа и влезеш в браузъра ти излиза страница, в която пише колко струва определен трафик и има отдолу място за логин.

Не искам да го правя с логин, просто ми е интересно как става да се отваря определена страница като се влезе в браузъра.

Nikneg
10-04-2009, 06:40
значи я пак повтори какво точно искаш да направиш :-o :-o
трябвати безжичен в кьщи ли или да свьржеш няколко компа ??

doomkillerr
10-04-2009, 08:03
значи я пак повтори какво точно искаш да направиш :-o :-o
трябвати безжичен в кьщи ли или да свьржеш няколко компа ??

Аз ще си позволя да отговоря вместо "ivanstef".

Момчето пита как да направи, така че да може всеки да се свързва към неговата мрежа, но за достъп до интернет при зареждане на първоначалната интернет страница (която и да е тя) - автоматично рутера да пренасочва клиентите към страница за логин (с потребителско име и парола), и чак след това да се получава достъп до интернет... :)

- Аз лично не зная как точно става (не съм правил до сега), но си мисля, че за целта, ще ти трябва локален сървър на който да качиш логин скрипт, като този примерно: http://web-tourist.net/login/login/view.php?st=707 и да настройш рутера да пренасочва всички потребители, към тази начална страница...

П.С. - Може и жестоко да греша, за всичко това... 8)

Nikneg
10-04-2009, 08:50
ахаа, ясно :smt115 .....
:)

ivanstef
10-04-2009, 12:11
Всъщност искам да направя точно това. Просто обяснено звучи така.

1.Някой се свързв към мрежата.
2.Отваря браузър.
3.Излиза му страница с логин (аз искам просто страница)

Въпроса е къде да кажа на рутера да го прави това. Разбирам достатъчно да си направя логина сам.

doomkillerr
10-04-2009, 13:41
Въпроса е къде да кажа на рутера да го прави това. Разбирам достатъчно да си направя логина сам.

А не се ли прави от опцията "port forwarding" на рутера? 8)

ivanstef
10-05-2009, 05:53
Въпроса е къде да кажа на рутера да го прави това. Разбирам достатъчно да си направя логина сам.

А не се ли прави от опцията "port forwarding" на рутера? 8)

Ами при мен не е от това.

П.С. Намерих го!. Мерси иначе на отзовалите се.... :grin:

DrugarqM
10-05-2009, 09:14
Питай Пешо Кеца :razz: :razz: :razz: :razz:

ivanstef
10-05-2009, 09:15
Питай Пешо Кеца :razz: :razz: :razz: :razz:

Не се бях сетил...той само знай пароли да слага.