PDA

View Full Version : Конституция на Република България



ToniStoraro
10-04-2009, 15:37
Преди време доста често намирах тук теми, свързани с правни проблеми и питания относно може ли еди какво си.
Та днеска реших да пусна тази тема, която съдържа линк към Конституцията на Република България за справка, пък и който иска да я прочете, от полза ще му е (и който не я е чел).

http://www.parliament.bg/?page=const&lng=bg
Конституция на Република България

PsychologicalDisorder
10-04-2009, 16:02
не ми говори за България само, с тоя ник, майна...

Pliok0019
10-04-2009, 16:03
^ Баш, баш...

Фенове на полутурчин-полуциганин дори нямат право да говорят.

RAWRRR
10-04-2009, 16:08
Конституцията е върховен закон, правните проблеми се решават от гражданско,наказателно,про цесуално право и тн, за които има кодекси, правилници, нареждания..

AutumnTears
10-04-2009, 16:43
^ Баш, баш...

Фенове на полутурчин-полуциганин дори нямат право да говорят.
;-)

UnKnOwNmAtTeR
10-04-2009, 18:37
не ми говори за България само, с тоя ник, майна...

Ами че тука има толкова лизачи на англииски и всякакви други примерно фашистки задници, че точно тоя ли "турчин" реши да ти прави впечатление.
Уж всички много тачат родината си, ама по ги кефи чуждата музика, чуждата култура, чуждият начин на живот. Разбирам защо не ходите с потури и нйе ядете мусака или боб все пак е демокрация, а какво направи демокрацията с българите започна да си личи от няколко години вече..
Понеже почти целият форум се смятат за големи патриоти и родолюбци защо гледат само назад в миналото? Интересен въпрос. И защо никой нищо не прави за да стане българия пак велика. Само: "българия товааа българия оноваааа...." Това отдавна свърши и никой нищо не прави за да го продължи, да не говорим че помага за преебаването му.
Сега отново идва фразата "ма аз искам, ма нищо не зависи от мен"; "управляващите са виновни, аз нищо лошо не правя" А тия управляващи кво праят там бе??? Някакви турциии някакви евреи и руснаци???/ Там са защото виждат че ние нямаме нищо против това и виждат как вече дори и да знаем че всичките ни пари отват в техните гаражи си мълчим и чакаме някой отгоре да ги накаже ( един вид оставяме всичко на молитвата). Ако не си помръднем пръста и продължава нищо да не ни интересува, не само биометричните ни данни ще имат тия евреи, а и самото ни ДНК, база данни с кого се сращаме кога и къде, лично досие на всеки и когато им потрябва само пишат именцето ти на клавиетурката както аз правя в момента. Естествено следват и чиповете след това, доста от държавите ще се обединят и ще се въведе нова световна парична единица, но това разбира се ще се случи на нашите деца, които ние ще накажем доста деликатно като ги създадем, само за да им се израдваме докато нве станат на 10, след това 18 и да им бием шута и да им обясним как тряя да се оправят сами. Е да не се притесняваме - държавата ще се погрижи за тях :D:D:D:D ще живеят и ще си мислят че са щастливи и свободни, поради манипулацията която струи не само от днешната телевизия. Какво по-жалко от това? А сетих се! По-жалкото е когато само ти го виждаш и се опитваш да го спреш и да им помогнеш, а точно тия роби те отхвърлят и не вярват. Задълбочаваме се в материята, а има ли смисъл? Дали нчкой ще прочетъе изобщо този дълъг пост? Или само ще влезне, ще си каже "безценното" мнение без да е прочел ни 1 пост освен първият и ще затвори прозорецът. Според моите изчисления поне 60% от съществата в тоя форум ще го направят, ако изобщо някой го интересува тема със заглавие: Конституция на Република България.

Дали на Левски му е пукало какви обувчици ще си купи или по-скоро го е интересувало колко хора ще му помогнат в неговото свято дело? Поне тогава хората са виждали реална заплаха, а това е породено от факта, че пред очите им (наблягам на зрението, защото доста силно влияе на преценката на човешкия индивид) са избили по изключително жесток начин техни роднини и сънародници. Тва ги е карало да искат да се освободят. Това което са ни приложили си е чист комунизъм със здрава железна ръка водена от религията, която проповядват турците. Днешната демокрация отново е базирана на комунизъм, който явно работи доста добре. Отново се използва зрителната манипулация, но този път тя те кара да мислиш че живееш добре и че си свободен. Това което не виждаме, е прикрито точно с тази "зрителна халюцинация", която те кара да се чувстваш щастлив (малките неща в живота) и те кара да мислиш само за нея и да виждаш само нея понеже те кара да се чувстваш добре. Наистина ли никой не вижда това което аз виждам? Чувствате ли се безсилни пред държавата и системата? Или отново не ви пука, че вашият живот е ограничен и сте поставени на такова жалко ниво че да сте неспособни да помогнете за общият просперитет.
Раждай народе работници за този който те ограничава и те кара да мислиш че си свободен! Не е ли странно как от всички медии се крещи СЕКС! Не сте ли се замисляли, защо е толкова модерно да имаш дете? Защо всеки има дете? Дори и манго без пукнат лев? Дотри и чистачката в даскалото има деца! Ботове възпроизвждайте се за да подкрапите системата! Мога да пиша още цял ден. Надявам се някой да прочете поста ми и да каже мнението си. Много се ядосвам!
:x

UnKnOwNmAtTeR
10-04-2009, 18:40
Конституцията е върховен закон, правните проблеми се решават от гражданско,наказателно,про цесуално право и тн, за които има кодекси, правилници, нареждания..

Според теб зашо е направено толкова сложно? Нали се сещаш колко може да бъде опростено? И защо в училище няма задължителен предмет, който да изучава точно това? Може би защото когато всички го научат наизуст ще могат да въртят управляващите на пръста си?

UnKnOwNmAtTeR
10-04-2009, 19:02
Спри да плюеш толкова повърхностно бе майна! :-x Ако искаш да се разтоварваш ходи псувай майка си или излез да удариш по 20 линий и 16 бири с твоите приятели интелектуалци. :-x

PsychologicalDisorder
10-04-2009, 19:08
сложи 20 лева на масата, за да ти прочета дългия пост, майна...

RAWRRR
10-04-2009, 19:12
Конституцията е върховен закон, правните проблеми се решават от гражданско,наказателно,про цесуално право и тн, за които има кодекси, правилници, нареждания..

Според теб зашо е направено толкова сложно? Нали се сещаш колко може да бъде опростено? И защо в училище няма задължителен предмет, който да изучава точно това? Може би защото когато всички го научат наизуст ще могат да въртят управляващите на пръста си?


Конституцията си Е опростена.

Закона трябва да обхваща всички аспекти на живота на хората - от тяхните действия (какво трябва да правят), до тяхните бездействия (какво не трябва да правят).Всичките им права и задължения.
Закона трябва да е на помощ във всички житейски ситуации.
Закона,в приложния му смисъл, се състои от три части (забравила съм термините):

1.Закон в прав текст (какво трябва да се прави/ да не се прави)
2.Хипотетическа част, описваща как може да се наруши закона
3.И част- санкция, какво следва от нарушението.

Колкото по-обширна е втората част, толкова по- гъвкав и приложим е закона.

Затова правилниците са толкова много, постоянно се променят (наскоро се промени семейния кодекс), допълват, отменят се закони, заменят се с други.

Не трябва да се изучава,според мен, защото човек е длъжен (след 18 годишна възраст) да отговаря сам за своите действия.Счита се, че тогава е на достатъчна възраст да носи отговорност за действията и бездействията си- както и да се информира за правата и задълженията си.

Всичко това е така, поради един много фундалементален постулат в правото - че незнанието не е извинение и се наказва.

Колкото до последния въпрос - има Конституционния съд, както и конституционно право, които се занимават с проблемите в самите закони.Тоест управляващите не правят каквото искат.

Mooo6no
10-04-2009, 19:35
Не я виждам логиката в размишленията на UnKnOwNmAtTeR. 8-)

RAWRRR
10-04-2009, 19:41
За жалост учебниците не са наоколо, за да бъда по-точна, така че се извинявам, ако съм омешила нещо :).

UnKnOwNmAtTeR
10-04-2009, 19:49
Да не говорим че няма смисъл от тая конституция, щом точно тези, които трябва не я спазват. Докато има хора като Кънти, които виждат само огледалото, но не и зад него до никъде няма да стигнем, а само ще падаме, но поне ще е от ниско :D :D :D

Pliok0019
10-04-2009, 19:53
Така или иначе темата е крайно безсмислена, защото ако човек се интересува от Конституцията, със сигурност ще намери сайта в гугъл. Така, че ще споделя, че във вторник за 2ри път ще имам право. Да ми е успешно! :Д

UnKnOwNmAtTeR
10-04-2009, 19:59
UnKnOwNmAtTeR,ти мойто ниво на живот,интелект и извисеност,не можеш да го стигнеш цял живот,дори аз да спра да се развивам в момента. :)

толкова си отрепана,а ташака на съдбата е,4е даже не го виждаш :lol:

Не можеш да говориш за това при положение че не занеш с какво се занимавам и каква съм. Доколкото аз знам горе-доло около какво се върти животът ти и без да те повтарям ще ти кажа че неволно си описал себе си в последния си пост, последното изречение.

UnKnOwNmAtTeR
10-04-2009, 20:02
Не я виждам логиката в размишленията на UnKnOwNmAtTeR. 8-)
кое точно не ти стана ясно за да изясна?

PsychologicalDisorder
10-04-2009, 20:03
UnKnOwNmAtTeR, дай някой хап насам. :smt101

UnKnOwNmAtTeR
10-04-2009, 20:07
типи4но детски (инфантилен) отговор майна :lol:

"тва което си написал си ти,а не аз" :lol:


знам те,знам те коя си и каква си. знам и какъв грозен социопат си. :)

Ако знаеше нямаше да се дъриж толкова жалко с мен и щеше д те е срам да ми говориш по този начин, но аз ти прощавам, зашото не знаеш какво говориш майна.

UnKnOwNmAtTeR
10-04-2009, 20:08
UnKnOwNmAtTeR, дай някой хап насам. :smt101

Ако можех такъв хап щях да ти дам, че да се самоубиеш като разбереш за какво става въпрос... :D :D :D

_donna_
10-05-2009, 09:12
Тони Стораро е човека глас,бе!К'во знаете вие?!... 8-)