PDA

View Full Version : International Love



beautifulstrangerfan
10-04-2009, 16:53
В една от предишните ми теми споменах, че всичките ми по-продължителни връзки до момента са били с момичета от чужбина, което се стори странно на доста хора. Някои от тях даже ме обвиниха, че съм се отказал от "българското". Както и да е, въпросът ми е колко от вас са имали гаджета чужденки/чужденци, колко успешни са се оказали тези връзки и може ли да бъде направено някакво сравнение м/у тях и връзките с българки/българи? :]

PsychologicalDisorder
10-04-2009, 17:07
ама връзка по скайп ли? :lol:

TheGirlNextDoor
10-04-2009, 17:09
ама връзка по скайп ли? :lol:

:razz:

beautifulstrangerfan
10-04-2009, 17:10
ама връзка по скайп ли? :lol:

Мойте не са били по скайп, пък вие пишете за каквито искате ..;]

3vR
10-04-2009, 17:12
спомням си преди имаше едно момиче от форума, ходеше с някъв грък... хубавки бяха и двамцата :)

mimsssssss
10-04-2009, 17:13
доста успешна се оказа последната ми връзка(още продължава),всичко бе на шега от една екскурзия до държавата и вече след близо 3 години пътувания живеем заедно...мога да кажа че определено предпочитам тази нация,от българската,защото сега да са различни момчетата ок,но като пораснат стават същите-вечер на ракийка пред телевизорите и жената е домашна прислужница...не благодаря.
п.п.ние се запознахме в скайпа и му казах че ще идвам до неговата държава и той ми каза да излезнем,и след тва взех да му ходя на гости всеки месец ,докато накрая не му предложих да дойде да живее у нас...

experiment_m
10-04-2009, 17:19
Връзки от разтояние, дори когато си говорим за различни градове, са много трудни за поддържане, а какво остава, ако хората живеят в различни държави и могат да се виждат от време на време.

PsychologicalDisorder
10-04-2009, 17:20
ама връзка по скайп ли? :lol:

Мойте не са били по скайп, пък вие пишете за каквито искате ..;] е все пак, солено излиза ако сте от различни... ДЪРЖАВИ.

beautifulstrangerfan
10-04-2009, 17:26
доста успешна се оказа последната ми връзка(още продължава), всичко бе на шега от една екскурзия до държавата и вече след близо 3 години пътувания живеем заедно

Коя е държавата, ако не е тайна?


е все пак, солено излиза ако сте от различни... ДЪРЖАВИ.

Така е, освен ако не живеете на едно и също място. За щастие светът вече стана доста космополитен ;]

mimsssssss
10-04-2009, 17:28
извинявам се но неискам да коментирам за държавата,ако има въпроси питай на лично :)

Kukumqvka
10-04-2009, 17:30
Ми нямала съм .. не са свършили българчета още 8-)

beautifulstrangerfan
10-04-2009, 17:39
извинявам се но неискам да коментирам за държавата,ако има въпроси питай на лично :)

Просто се запитах дали не е югоизточната ни съседка, защото отношението ми към нея е .. различно :]

courtney
10-04-2009, 17:43
Връзка с чужденец не съм имала и на този етап от живота си не мисля, че бих се навила на такова нещо. Много е важно за мен да поддържам физически контакт с човека, с когото съм, не бих издържала само с някакъв скайп, имейл, или така нататък. Просто трябва да го виждам, да прекарвам време с него.. Връзките от разстояние определено не са мой тип. Но след още 2 години, ако ги доживея де, стигна до университет в Европа, щом ще живея там, естествено, че нямам против да си хвана някой тамошен.. или дори чужденец, който като мен само следва там. След като така или иначе сме си в един град, какво лошо в това приятелят ти да е чужденец, даже бих се зарадвала.. Но да поддържам връзка по скайп.. няма начин да стане.

mimsssssss
10-04-2009, 17:45
извинявам се но неискам да коментирам за държавата,ако има въпроси питай на лично :)

Просто се запитах дали не е югоизточната ни съседка, защото отношението ми към нея е .. различно :]
смисъл ? май не разбрах пиши ми на лично... да си лафим

LadyDi
10-04-2009, 17:48
Хм
Една от най-добрите ми приятелки се омъжи за чужденец и е доста щастлива.

ShtrudeL
10-04-2009, 17:56
Не това,че си с чужденки е жалко...а това,че не можеш/не искаш да си с българка. Или по-точно..че предпочиташ чуждото пред родното.
Тва е вид обида (според мен) към българското.

LadyDi
10-04-2009, 17:57
Не това,че си с чужденки е жалко...а това,че не можеш/не искаш да си с българка. Или по-точно..че предпочиташ чуждото пред родното.
Тва е вид обида (според мен) към българското.
Подкрепям.

mimsssssss
10-04-2009, 18:01
ей я стойте малко,момчето не е казало че неиска да е с българка,просто така се е случило че се е влюбил в чужденки,не мисля че се стреми да не се влюбва в някой,неможеш да си избереш кого да обичаш нали?

LadyDi
10-04-2009, 18:03
ей я стойте малко,момчето не е казало че неиска да е с българка,просто така се е случило че се е влюбил в чужденки,не мисля че се стреми да не се влюбва в някой,неможеш да си избереш кого да обичаш нали?
Прочети предишната му тема и ще разбереш за какво става въпрос.

mimsssssss
10-04-2009, 18:06
ей я стойте малко,момчето не е казало че неиска да е с българка,просто така се е случило че се е влюбил в чужденки,не мисля че се стреми да не се влюбва в някой,неможеш да си избереш кого да обичаш нали?
Прочети предишната му тема и ще разбереш за какво става въпрос.
прочетох я.айде сега ти или някой друг да ми посочи нещо невярно в думите на момчето?

текста:
Искам да знам колко от вас споделят мнението ми, че голямата част от момичетата в България са материалистки, които не знаят какво е истински важно в живота. Интересите им се свеждат до пари, момчета и дрехи, като вторите две са всъщност следствия от първото.

Въобще сред българските момичета властват преобърнатите ценности .. Във форума циркулират истории за 13-годишни момиченца, които имат връзка с 20-годишни мъже, 15-годишни, които ходят с 30-годишни и т.н. Те очевидно ги мислят за „по-зрели” и „по-опитни”, а не за обикновени извратеняци, които просто нямат шанс да бъдат забелязани от жените на тяхната възраст, каквито са всъщност. По-късно, като станат на 20, същите тези момичета започват да преследват богати чичковци. А в резултат на това момчетата и младите мъже масово се изпедерастяват (колкото и грозна да е тая дума), тъй като няма кой да им обърне внимание.

Нека всички момичета, които мислят, че не отговарят на това описание, не се чувстват обидени от думите ми :] Вярвам, че в България все още съществуват и нормални момичета, с разумни представи за живота и истинска ценностна система, но за съжаление те стават все по-малко и по-малко. Затова всичките ми връзки досега са били с чужденки, вероятно и за в бъдеще ще е така.

babity
10-04-2009, 18:06
Преди време си падах по едно момче. Историята беше изцяло платонична, де. Той смяташе да идва до България (защото за човек от неговата класа във Франция това си било супер изгодно) и да се видим, но с времето изгубихме връзка. Освен, че беше чуцденец беше и цветнокож. Нито едно от двете би могло да ме спре ако нещата бяха тръгнали на някъде си.

LadyDi
10-04-2009, 18:10
ей я стойте малко,момчето не е казало че неиска да е с българка,просто така се е случило че се е влюбил в чужденки,не мисля че се стреми да не се влюбва в някой,неможеш да си избереш кого да обичаш нали?
Прочети предишната му тема и ще разбереш за какво става въпрос.
прочетох я.айде сега ти или някой друг да ми посочи нещо невярно в думите на момчето?

текста:
Искам да знам колко от вас споделят мнението ми, че голямата част от момичетата в България са материалистки, които не знаят какво е истински важно в живота. Интересите им се свеждат до пари, момчета и дрехи, като вторите две са всъщност следствия от първото.

Въобще сред българските момичета властват преобърнатите ценности .. Във форума циркулират истории за 13-годишни момиченца, които имат връзка с 20-годишни мъже, 15-годишни, които ходят с 30-годишни и т.н. Те очевидно ги мислят за „по-зрели” и „по-опитни”, а не за обикновени извратеняци, които просто нямат шанс да бъдат забелязани от жените на тяхната възраст, каквито са всъщност. По-късно, като станат на 20, същите тези момичета започват да преследват богати чичковци. А в резултат на това момчетата и младите мъже масово се изпедерастяват (колкото и грозна да е тая дума), тъй като няма кой да им обърне внимание.

Нека всички момичета, които мислят, че не отговарят на това описание, не се чувстват обидени от думите ми :] Вярвам, че в България все още съществуват и нормални момичета, с разумни представи за живота и истинска ценностна система, но за съжаление те стават все по-малко и по-малко. Затова всичките ми връзки досега са били с чужденки, вероятно и за в бъдеще ще е така.
Да ти посочвам? Ти малка и глупава ли си, че аз да ти посочвам каквото и да било?
Всеки си има собствено мнение и има право да подкрепя каквото си иска. Щом си съгласна с това, хубаво, това си е твое право. Но това не означава, че и аз трябва да го приема :)
Той стои и наблюдава какво се случва във форума, кой каква тема пуска.
Вие давате ли си сметка, че половината теми тук са пуснати от хора, които нямат нищо общо с написаното от тях. Т.е. измислят се истории, гъбаркат се с вас, а вие вярвате на всяка глупост и пишете.
Освен това, момчето не е имало АБСОЛЮТНО НИКАКЪВ опит с българка и стои тук и ми заявява на БЪЛГАРСКИ и че не желае да има.
Ето това намираме за нередно, грозно и неприятно. И все пак - това си е НЕГОВО право. Да прави каквото си иска.
Но след като няма и грам опит, не мисля, че е някакъв критерий или мерило за каквото и да било.

mimsssssss
10-04-2009, 18:14
първо не съм искала да те обидя с нищо и се извинявам ако съм го направила.
второ по спокойно не е нужно да си груба,просто дискутираме.
трето -както и аз казах българщината се вижда вече навсякъде.мъжете пият ракия всяка вечер и гледат мач,жените ходят с богати чичковци,като цяло всеки показва своята байганьовщина и не ми говори че е различно.
момчето каза че има няколко случая с различни хора и че те не спадат към тази храфа,но тези исключения са малко.
иначе останалите са си такива.някакво пиянде хваща няква млада,тя му взима парите а междувременно ходи с някой напомпан...

LadyDi
10-04-2009, 18:16
първо не съм искала да те обидя с нищо и се извинявам ако съм го направила.
второ по спокойно не е нужно да си груба,просто дискутираме.
трето -както и аз казах българщината се вижда вече навсякъде.мъжете пият ракия всяка вечер и гледат мач,жените ходят с богати чичковци,като цяло всеки показва своята байганьовщина и не ми говори че е различно.
момчето каза че има няколко случая с различни хора и че те не спадат към тази храфа,но тези исключения са малко.
иначе останалите са си такива.някакво пиянде хваща няква млада,тя му взима парите а междувременно ходи с някой напомпан...
Нито си ме обидила, нито смятам, че съм груба. Не съм искала да оставя това впечатление.
И не съм казвала, че не съм съгласна с това за българщината и байганьовщината. Казах, че той не ми е критерий за нищо, защото няма опит и няма право (за мен) да говори изобщо по тази тема.

beautifulstrangerfan
10-04-2009, 19:08
ей я стойте малко,момчето не е казало че неиска да е с българка,просто така се е случило че се е влюбил в чужденки,не мисля че се стреми да не се влюбва в някой,неможеш да си избереш кого да обичаш нали?

Странно защо, за някои хора е прекалено трудно да разберат какво съм искал да кажа .. ти си ме разбрала перфектно ;]

LoveRetroMusic
10-04-2009, 19:16
ама връзка по скайп ли? :lol:

на мен по скайп една Mew ми предлага :lol:

LadyDi
10-04-2009, 19:18
ей я стойте малко,момчето не е казало че неиска да е с българка,просто така се е случило че се е влюбил в чужденки,не мисля че се стреми да не се влюбва в някой,неможеш да си избереш кого да обичаш нали?

Странно защо, за някои хора е прекалено трудно да разберат какво съм искал да кажа .. ти си ме разбрала перфектно ;]
Я, да видим колко добре те е разбрала:


Имал съм връзки само с момичета от Полша (2), Украйна, Франция и Финландия...

... И слава-богу. Не съм имал връзки с българки, но опит с българки имам. Нюансът е малък, но разликата е съществена.

Дааа, наистина не си казвал никога, че не искаш да имаш връзка с българка.

Цитатът е извадка от темата "Материалистки с преобърнати ценности".

PurpleDream
10-04-2009, 19:19
](*,)

Hilary_
10-04-2009, 19:22
.. докато не се свършат хубавите български момчета НЯМА да си хващам от чужбина!!! :? А това няма да стане скоро, защото нашите момченца са мнооого хубавкии .. :mrgreen: :-)

LoveRetroMusic
10-04-2009, 19:23
:lol: :lol:

LadyDi
10-04-2009, 19:24
.. докато не се свършат хубавите български момчета НЯМА да си хващам от чужбина!!! :? А това няма да стане скоро, защото нашите момченца са мнооого хубавкии .. :mrgreen: :-)
Да ти кажа честно, и в чужбина има страшни екземпляри.

beautifulstrangerfan
10-04-2009, 19:24
Дааа, наистина не си казвал никога, че не искаш да имаш връзка с българка.

Цитатът е извадка от темата "Материалистки с преобърнати ценности".

Винаги съм знаел, че рано или късно хората ще започнат да ме цитират .. поласкан съм, благодаря ;]

Между другото, пак не си ме разбрала правилно, но и нямам намерение да ти разяснявам какво съм искал да кажа ..

ThePowerOfLove
10-04-2009, 19:24
Всичко зависи от човека, не от расата му :neutral: Засега си харесвам българи :D

mimsssssss
10-04-2009, 19:25
по повод няколко горни мнения-неможеш да избереш в кого да се влюбиш за бога хора,всеки има своя вкус.но моля ви се никой не се влюбва по външност.
п.п.българите сме хубава нация(красиви),но манталитета ни е ужасен.

LadyDi
10-04-2009, 19:25
Дааа, наистина не си казвал никога, че не искаш да имаш връзка с българка.

Цитатът е извадка от темата "Материалистки с преобърнати ценности".

Винаги съм знаел, че рано или късно хората ще започнат да ме цитират .. поласкан съм, благодаря ;]

Между другото, пак не си ме разбрала правилно, но и нямам намерение да ти разяснявам какво съм искал да кажа ..
Добре де, така като бягаш, на мен какво друго ми остава, освен да мисля, че съм те разбрала перфектно, но на теб не ти изнася.
Обясни ми къде греша? Искам да знам кое точно не съм разбрала правилно.

И не се ласкай, хората се цитират по две причини - когато правят добро впечатление и когато правят лошо :)

Maliby
10-04-2009, 19:27
Аз съм имала връзка с руснак, който живееше в България. Нямаше особена разлика като цяло във връзка, беше ми интересно и доста вълнуващо да съм с него, но определено не мога да си представя подобна връзк от разстояние.. по скайп и нещо от сорта.

LadyDi
10-04-2009, 19:28
по повод няколко горни мнения-неможеш да избереш в кого да се влюбиш за бога хора,всеки има своя вкус.но моля ви се никой не се влюбва по външност.
п.п.българите сме хубава нация(красиви),но манталитета ни е ужасен.
Идеята не е, че не можеш да избереш в кого да се влюбиш.
Ако просто се е случило, че пет пъти се влюбва все в чужденки - здраве да е. Но той категорично заклеймява българките. Което за мен не е редно. Не съм съгласна, че когато нямаш никакъв опит, ти нямаш база за сравнение, за да заявяваш, че ние сме по-лоши и по не ставаме от другите.

Maliby
10-04-2009, 19:30
Като цяло да, но не мисля, че младежа го прави умишлено, с някакъв прецедент. Според мен просто търси по-необичайна връзка, смесица на различни култури и разбирания - може това да го привлича, да му е интересно.
Твърде против съм да се заклеймява българското, но не мисля, че това е с такава цел да засегне българките, че сме с нещо по-малко а и да го приемем - всеки с личните си предпочитания.

beautifulstrangerfan
10-04-2009, 19:35
по повод няколко горни мнения-неможеш да избереш в кого да се влюбиш за бога хора,всеки има своя вкус.но моля ви се никой не се влюбва по външност.
п.п.българите сме хубава нация(красиви),но манталитета ни е ужасен.

Отново си ужасно права.

ShtrudeL
10-04-2009, 19:42
ей я стойте малко,момчето не е казало че неиска да е с българка,просто така се е случило че се е влюбил в чужденки,не мисля че се стреми да не се влюбва в някой,неможеш да си избереш кого да обичаш нали?

Странно защо, за някои хора е прекалено трудно да разберат какво съм искал да кажа .. ти си ме разбрала перфектно ;]

Ахм. Понеже и двамата сте един дол дренки я подкрепяш,защото така ти изнася.

ShtrudeL
10-04-2009, 19:44
по повод няколко горни мнения-неможеш да избереш в кого да се влюбиш за бога хора,всеки има своя вкус.но моля ви се никой не се влюбва по външност.
п.п.българите сме хубава нация(красиви),но манталитета ни е ужасен.

Не мисля,че манталитета ми е ужасен.

ShtrudeL
10-04-2009, 19:46
Между другото, пак не си ме разбрала правилно, но и нямам намерение да ти разяснявам какво съм искал да кажа ..

Наистина говориш човек (да не използвам обидни думички),който избягва това,което не може да каже. Всъщност ти не знаеш какво да кажеш и за това "нямаш намерение да се обясняваш".
Не се прави на умен. Адски тъп си.

beautifulstrangerfan
10-04-2009, 20:17
Преди време си падах по едно момче. Историята беше изцяло платонична, де. Той смяташе да идва до България (защото за човек от неговата класа във Франция това си било супер изгодно) и да се видим, но с времето изгубихме връзка. Освен, че беше чужденец беше и цветнокож. Нито едно от двете би могло да ме спре ако нещата бяха тръгнали на някъде си.

Аз също съм имал сравнително кратка връзка с французойка, много пъти съм бил във Франция и може да се каже, че след България това е страната, която познавам най-добре. Французите, без значение от раса и етнически произход, са невероятно позитивни хора и наистина общуването с тях е много лесно и приятно.

Между другото твоите истории все повече и повече ме изумяват .. Нали теб те питах дали си чела "Тютюн", или се бъркам? :]

babity
10-04-2009, 21:09
Да, мен пита. Нищо де, колкото повече ти се изумяваш на моите истории, толкова повече и аз се изумявам на това къде ти си видял връзката между романа и моята история. И ще продължа да си се изумявам още доста време, защото така и не го завърших този роман. А малко остана.

beautifulstrangerfan
10-04-2009, 21:45
Да, мен пита. Нищо де, колкото повече ти се изумяваш на моите истории, толкова повече и аз се изумявам на това къде ти си видял връзката между романа и моята история. И ще продължа да си се изумявам още доста време, защото така и не го завърших този роман. А малко остана.

Ами отношенията между теб и твоя "любим" (съдейки по това, което си споделяла във форума) доста ми напомнят отношенията между главните герои Ирина и Борис. А краят на "Тютюн" определено е най-добрата част от романа, иначе защо изобщо човек да си причинява четенето на тая тухла ..:Р

Goebbels
10-05-2009, 08:17
Преди време си падах по едно момче. Историята беше изцяло платонична, де. Той смяташе да идва до България (защото за човек от неговата класа във Франция това си било супер изгодно) и да се видим, но с времето изгубихме връзка. Освен, че беше чуцденец беше и цветнокож. Нито едно от двете би могло да ме спре ако нещата бяха тръгнали на някъде си.

Освен с кучета и с негри. а? :D

babity
10-05-2009, 17:48
Да, мен пита. Нищо де, колкото повече ти се изумяваш на моите истории, толкова повече и аз се изумявам на това къде ти си видял връзката между романа и моята история. И ще продължа да си се изумявам още доста време, защото така и не го завърших този роман. А малко остана.

Ами отношенията между теб и твоя "любим" (съдейки по това, което си споделяла във форума) доста ми напомнят отношенията между главните герои Ирина и Борис. А краят на "Тютюн" определено е най-добрата част от романа, иначе защо изобщо човек да си причинява четенето на тая тухла ..:Р

Е, може и да има нещо такова, но като цяло не мисля...

Goebbels, нали знаеш - еднообразието уморява! :D

golqmumnik
10-06-2009, 11:40
Ако знаеш добре езика,няма лошо за мен връзка с чужденка.Дори за мен е по-силно като преживяване такава връзка,може би заради културните различия. :-)

Goebbels
10-06-2009, 14:32
Точно културните различия са пречка

beautifulstrangerfan
10-06-2009, 17:37
Точно културните различия са пречка.

Според мен именно културните различия правят връзката интересна. Но религиозните определено могат да бъдат пречка.

moneycomeme
10-06-2009, 20:51
Никога не съм била с чужденец,но мисля 4е тогава тръпката е по-различна.Защото не познавате културите си,понякога езика и още реед неща....но като цяло не се ограничавам до чужденци или българи смятам,че сред всички има сериозни хора,както и недотам такива....

babity
10-07-2009, 06:15
Точно културните различия са пречка.

Според мен именно културните различия правят връзката интересна. Но религиозните определено могат да бъдат пречка.

Т'ва вАжи само като се съберат мюсюлманин - християнка/християнин - мюсюлманка. Другите християни, там... католици, разни видове к'вито са и протестантите нищо не ги бърка.

hahavteen
10-07-2009, 09:28
Две връзки съм имала и двете с чужденци. Първият ми приятел беше руснак с гръцки корени израстнал в Кипър ( 8-) ) и манталитета му беше доста близо до българския. Бяхме заедно 2 години и половина след което реших че не мога повече да се разправям. После се запознавах с някви българи, уж се опитвах нещо да правя но просто не мога да си пасна с никой за нещо повече от приятелство (че даже и това ме затруднява). Сегашният ми приятел е немец и всичко е супер.
Че хората са еднакви навсякъде го знам от личен опит и въпреки това балкансия манталитет не ми е по вкуса.

Linns
10-07-2009, 14:59
Аз съм ходила с италианец, нооо са прекалено спокойни и перфектни, скучно ми беше.. След 3 месеца му бих шута ..

kukli4kata001
10-07-2009, 16:57
спомням си преди имаше едно момиче от форума, ходеше с някъв грък... хубавки бяха и двамцата :)

И аз я помня. Бяха се запознали на нейната работа на безциностанцията май.