PDA

View Full Version : Нокти...



casey
10-04-2009, 18:52
Имам проблем.Значи постоянно си гриза ноктите, не мога да спра, мисля си и започвам да си гриза ноктите и като се усетя - веднага спирам :booooomb: . Следователно никога не мога да си направя маникьор... :x Чудя се дали и вие сте имали този проблем и как сте спрели?
Съжалявам ако вече има такава тема.

ameli
10-04-2009, 18:56
продаваха се едни горчиви (солени или лютиви) лакове, да ти става гадно като ги гризеш

bloodymirror
10-04-2009, 18:58
продаваха се едни горчиви (солени или лютиви) лакове, да ти става гадно като ги гризеш

Заздравител?!

ameli
10-04-2009, 19:02
продаваха се едни горчиви (солени или лютиви) лакове, да ти става гадно като ги гризеш

Заздравител?!

ми нямам представа :( само знам, че малките деца като си ги гризат им ги мажат с тва нещо и ги отучват от навика :) аз си гризях кожичките, но спрях, щото много ди дърпах и ставаха болезнени рани 8-)

swidinka93
10-04-2009, 19:35
аз също си ям ноктите,пробвах всичко;лак за нокти,заздравител,лепих си изкуствени,не не и не и така 3 години,но откакто влезнах в teenproblem в темата за ноктопластики и не ги ям вече от 4-5 дена и има напредък в разтежа и ги мажа със заздравител.

renateee
10-04-2009, 19:39
Ами аз ги гриза от какво се помня.. и не мога да спра, какво ли не опитвах и все тя.. Даже като си сложих изкуствени и тях гризях :-D
И просто свикнах с мисълта, че никога няма да си пусна маникюр :)

iiordanova
10-04-2009, 19:39
Намажи ги с люта чушка. 8-)
Това е много гаден навик. :booooomb: И аз съм чувала за тези лакове , но не съм запозната.

Punisherrr
10-04-2009, 19:40
До преди... може би 2,3 години бях по същия начин. Вечно ми бяха изгризани до край... Обаче лека полека.. спрях. Първо издържах по няколко дни..после пак се предавах 8-) ,но следващия път издържах седмици... и така докато се усетя забравих за това и ми пораснаха ноктите най-накрая ;) Воля,девойче,воля.

LovelyGirl
10-04-2009, 19:48
Братовчедка ми си ги мажеше с тези горчивите(не са заздравители, специални за това са), обаче и бяха много сладки :lol:
Пробвай с люта чушка по-скоро.

sladkish_14
10-04-2009, 19:54
Еми и аз като повечето момичета писали тука в темата до сега , си ги гризех. :) То мойто си беше направо ЯДЕНЕ 8-) ..
Пробвала съм какво ли не , биеха ме , викаха ми , пари ми даваха , обещания , обиди , какви ли не неща .. да не говорим колко лакове отидоха.В този си ред на мисли да кажа - ЛАКОВЕТЕ НЕ ПОМАГАТ !
Нито чушките и другите глупости 8-) ..
Истината е , че съм на 16 и половина и за тези си години съм си яла ноктите 16 години и половина 8-) , до преди 2 месеца :) ..
Сега ще ти кажа кое на мене ми помогна - САМАТА АЗ !
Казах си - край бе , без никой да ме кара или майка да ме удря през ръцете , просто видях на една приятелка какви декорацийки си беше направила и си казах и аз искам такива.
Още същия ден си залепих на всички нокти лепенки , и тях изядох факт 8-) , и изкуствените нокти съм си яла .. Но друга тема 8-)
Та в първите дни е много кофти , постоянно мисля за тях - като наркотик , но волята ми беше по - силна :)
Ето какви ми бяха ноктите преди няма и 2 пълни месеца :
http://kachi-snimka.info/images/bfi1254685583k.JPG
П.С - Съжалявам ,че трябваше да го видите 8-)

Ето какви са ноктите ми в момента :
http://kachi-snimka.info/images/bfi1254685750t.JPG
http://kachi-snimka.info/images/opt1254685839f.JPG
П.С1 - Снимките са от сега , затова са неясни .. На светло май са по - голями или на мене ми се иска , не знам 8-)

По темата : ТОВА е ВОЛЯ ! Всеки стига един определен момент и си казва `няма повече , край` и твоя един ден ще дойде ако имаш силна воля..
Ако проявиш такава бих ти писала с какви неща се мазах близо 2 месеца и какви неща си правих да растът бързо.Ноктите ми в момента не са оформени и след 2 дни съм за пръв път на маникюрист , тогава ще започнат да ми буатт кожите , за да ми станат по - голями `плочките`
:grin: :grin: :grin: :grin:

Vincitore
10-04-2009, 19:55
И аз бях така . Купувах си всеки ден нов лак за нокти , и си ги лакирах, за да не ги ям . Също така и гледах снимки на хубави нокти . Тъкмо малко си ги пусна и хоп - пак ги изяждам до край . Много пъти ставаше така , но вече не си ги ям . Даже и ходих веднъж на маникюристка . :) Сега пак гледам да си имам лак винаги , защото иначе се случва пак да посегна да ям , но не се случва често . С началото на годината си ги изпилих хубаво за да не са ми много дълги , и сега са ми нормални .
Айде успех - ще успееш ! :)
ПП: Горчивите лакове и изкуствените нокти - НЕ ПОМАГАТ ! :?

GabisiTa
10-04-2009, 19:58
Лакирвай се, така не би трябвало да ги гризеш...

shell
10-04-2009, 20:18
И аз съм си гризала ноктите и то повече от две години-ужасно е,но в началото на 7ми клас мии ще прищя да си направя маникюр (е тогава само да си ги лакирам де) и може би това ме мотивира да не си ги ям и постеренно спрях :) Трябва много воля и вътрешно да си го осъзнала че не щеш да с ги ядеш! :) успех

SunShinePearl
10-04-2009, 20:57
Ами и аз преди постоянно си ги гризех и с времето просто отвикнах и също може би помогна и това,че когато видех някой да си ги гризе и ми изглеждаше мн грозно и си казах янма да съм такава,за жалост и да искам маникюр не мога да имам заради китарата но какво да се прави важното е че ноктите ми не са угризани :)

Boot
10-04-2009, 21:46
Гледаш си ноктите и осъзнаваш колко грозно изглеждат. Защото наистина е ужасно. А и адски нехигиенично, абе отврат.
Става с воля, както каза девойката с дългия пост и снимките :)

slynchoo
10-05-2009, 15:50
До скоро си гризях ноктите,но не ми бяха чак толкова зле колкото на момичето,което е постнало снимките! Горчиви лакове,чушки..дрън-дрън.ВОЛЯТА МУ Е ЦАКАТА!
А за още по-добър ефект се лакирвай редовно.Аз сега съм се лакирала и даже едни формички съм си направила,които много ми харесват и не искам да си ги развалям. 8-) Хайде,успех!

casey
10-05-2009, 16:06
Много ви благодаря на всички за помощта! :-)

cherrygloss
10-05-2009, 17:03
И аз бях така до преди месец,два...Започнах да ги лакирвам и си казвах,че ако ги изръбам ще се обели лака,ще е грозно и така си пораснаха малко по малко.И между другото познавате ли момче,което не си гризе ноктите(аз не ) :D

petiam
10-05-2009, 18:02
аз не съм имала такъв проблем, но момичето което седи до мен на чин си ги гризе :D повярвай ми това е много лошо !!! опитай се да спреш :-)

bebii
10-05-2009, 19:48
Оо това е ужас :( Направо ми се реве.И аз ги гриза тия нокти.Вие поне сте спряли,а азз :? Какво ли не пробвах .. Лакове,чушки,нищо НЕ помага :( На няколко пъти ми беше писнало ноктите ми да са като на жаба и съм ги оставяла да растът .. не много но пак е нещо .. иии даже незнам как става,за секунди изчезват.Смисъл .. започна да ги ръфам уж да оформя нещо,че ми се закача нокъта .. ии .. :D Писва ми :x Много съм зле.Като гледам ноктите на една приятелкаа.Ама че кеф,големи,оформени,с готин лак .. А мойте като ги лакирам колко по различно стой лака на тях 8-) Е още не съм се отказала и мисля да спра все някога.Късмет и на теб :-)

XXX_f
10-05-2009, 23:08
Имам клиентка която си гризе ноктите, опитвала е какво ли не и за това си направи ноктопластика, вече месец и половина е с нея и когато дойде време да я махне ще види едни израстнали нокти и се андявам да спре. Моя съвет е:
направи си ноктопластика и я дръж ако имаш финансовата възможност 6 месеца. Намери добра маникюристка, която да ти ги направи и бъди сигурна че материалите който използва са качествени. Аз работя с една марка и на това девойче цял месеца и издържаха ноктите без поддръжка, което си е чудо за изгризани нокти. Ако имаш нужда от още съвети ми пиши на лично, с удоволствие ще ти помогна.

п.п. Разправяха ми за едно момиче което си е гризяла ноктите много години наред и в един момент спряла, но от там и дошъл проблема ноктите пораснали до едно ниво и край ! не искали да ръстът повече до края на нокътната плочка правела е какви ли не манипулации да пораснат стигнала е до изтръгване и пак не е помогнало. Надявам се да не стигнеш до този етап, но имай на предвид че и на теб може да се случи ако продължаваш!

annamari
10-06-2009, 15:48
namaji si noktite s luta chushka :-D zvuchi stranno no sled 2 3 opita za grizene i brutalno lutite nokti she vi nakarat da sprete
Uspeh naistina ti pojelavam da speresh da si grizesh noktite zashtoto se pak si momiche i e adski grozno macka s urufani noti

Neopitom3na
10-06-2009, 15:53
Ходи при някоя маникюристка и си прави някакъв скъп маникюр и да видим дали ще си ги гризеш пак :D

Shia
10-06-2009, 19:45
А защо всъщност се гризете ноктите,какво Ви кара ???
От неправене на нищо или нерви,притеснение.То си е по скоро психологичен проблем,трябва да го приемете отвътре да не го правите.
Лаковете са плацебо,трябва да Ви дават стимул да спрете с гризането,но не да разчитате единствено на тях.

swidinka93
10-06-2009, 20:16
Най-вече от нерви и напрегнатост.