PDA

View Full Version : Твърде късно е, но как да бъда по-твърд?



petrunka
10-04-2009, 19:01
Става въпрос за мене и за трима мои приятели и съученици Е., Ф. и Г. В училище седим заедно(аз и Г. сме на един чин и Е.и Ф. са отзад, сега сме 10. клас, познаваме се от 2 години). Попринцип ни е забавно заедно, говорим си какви ли не глупости, лигавим се, а напоследък започнахме още по-често да се събираме, понякога се събираме на гости у Е. с преспиване(аз не съм отишъл, защото те канят и някакъв друг приятел и за мене не остава място) и заедно си празнуваме рожденните дни, та реших и аз да ги поканя с преспиване у нас и вчера и днес осъществих това събиране.
Но едновременно с това, че се забавляваме, усещам, че понякога Е., Ф. и Г. ми се качват на главата, понеже съм по-добричък - като се разлигавим започват леко да се подиграват с много неща - например с това, че живея в доста по-мизерни условия от тях и при доста по-ниски доходи в семейството, че кучето ми е много злобно, дори понякога отварят темата за сексуалните "способности" и "подвизи" на всеки от нас, най-вече на мен(макар, че и четиримата никога не сме имали гаджета, аз пък повече от тях общувам с момичетата) и така нататък. Е. и Ф. са по-слаби ученици, а аз се справям добре в училище, затова те искат да им помагам, а ако случайно не мога ми се карат и ми мрънкат, като че ли аз съм задължен да им помагам и да им подсказвам. Така ги оставям да се забавляват, качвайки ми се на главата, но до вчера не бях отдавал сериозно внимание на това. До събирането ни в моята собствена къща в Банкя.
Щях да заведа приятелите си на планина по един много хубав маршрут(и после у нас с преспиване), по който аз съм ходил много пъти, но те не го знаят, но вчера времето не ни позволи това. Понеже маршрутът е дълъг и щяхме да се приберем късно, им казах да се чакаме в 9,30 в центъра на София. С Е. и Ф. се видяхме още в 9,15, а Г. се беше оспал и закъсня с един час. Докато го чакахме, обиколихме магазинчетата за левче и Е. и Ф. купиха запалки, топчета за пинг-понг и ме караха да вадя фитилите от изхвърлени в кофите за боклук кутии от цигари. Още щом Г. дойде, тръгнахме към вкъщи и в 11,25 пристигнахме. (До последния момент се надявахме да е хубаво времето и бяхме екипирани като за екскурзия) Докато се събуя и преоблека и вляза в стаята си, приятелите ми се бяха настанили на компютъра и разглеждаха Фейсбука ми, баз да съм им позволил и макар да им се скарах и да се опитвах да им отнема мишката, те се съпротивиха и продължиха да надничат в личното ми пространство.
После започнаха да правят димки на балкона и като им свюршиха топчетата за пинг-понг, ме помолиха да се обадя на баща ми, който беше излязъл, да купи още(обаче тези, които баща ми купи, не им свършиха работа). После обядвахме и следобяд излязохме на разходка в дъжда до центъра на Банкя. Приятелите искаха да купят още топчета, а пък Е. искаше да види и една къща.
Не намериха топчета, каквито търсиха и без малко щяха да ме накарат да ходя чак до София да им купя, а през това време те да останат сами у нас, но в крайна сметка всички се прибрахме у нас.
Следобяд пак започнаха да ми ровят в личното пространство в интернет, но издебнах подходящ момент и се отписах навсякъде.
Вечерта започнах да им готвя мусака с хляб, а те през това време се боричкаха на дюшека и ми се подиграваха - викаха ми да не би да им сготвя нещо отровно, да не би в каймата да има свински тинии..
Вечерта гледахме телевизия, а към 23,20 пуснахме един филм, който бяха свалили на компютъра ми. Филмът беше изключително интересен, но към 0,25 умората надделя и си легнах да спя, а тях оставих да гледат филма. Ф. се натискаше в мен и казваше, че си представял, че съм момиче, а в 1 часа свърши филма и "приятелите ми", които много добре виждаха, че съм ЮПОЛУЗАСПАЛ МЕ НАКАРАХА ДА СТАНА ДА СИ ИЗКЛЮЧА КОМПЮТЪРА. Е. и Ф. спаха на едно двойно легло и щяха да се завиват с общи одеала и се караха, че единият използвал по-голямата част от одеалата, а пък на Г. леглото беше твърдо, но нямах друго по-добро легло, което да му предложа. Бях заспал, но те ме накараха да стана да им изгася лампата и да им затворя вратата. Ф. пък е много капризен и държеше да спи на чаршафосано одеало и понеже одеалото му излезе от чаршафа, ме вдигна да му го оправя. До 2 часа бях вдиган през 5 минути. А по-рано вечерта ме биеха и отблъскаха само като дръзнех просто да сегна при тях на някое от леглата...

Много ви моля за съвет: Как да бъда по-твърд и да не позволявам да ми се качват на главата, при положение, че ме познават добре, знаят кои са ми слабите места и знаят как да ми дразнят?!?

BrainPants
10-04-2009, 19:06
Ти как не ги изгони от вас :shock: Ако бях на твое място щях да ги заключа навън.
Кажи им, че не ти е кеф така да се държат. Ако не се спрат си търси нова компания ;)

vanesa0pld
10-04-2009, 19:19
Първо искам да ти кажа-НЕ ИМ ПОЗВОЛЯВАЙ ДА ТЕ ТЪПЧАТ.Аз така позволих на бившия ми клас и дори се стигна дотам,че мислих за самоубийсво.Ни да не говорим за теб.
Явно някога са ти били приятели,но предполагам че са се захванали с неподходящи хора и са започнали да се мислят за нещо повече от теб.Другият вариант е това че си по-беден оттях.
Видяли са че могат да те използват,да те тъпчат и да ти се подиграват.Ходили са в къщата ти за да се разходят,да релаксират(смисъл,ти си правил всичко вместо тях) и да се гаврят с теб,да си губят времето.Не е трябвало да ги каниш.Но вече се е случило така че...
А какво да направиш ли...първо седни на друг чин.Намери си друга компания,не им позволявай да те мачкат(знам че е трудно,но трябва да опиташ заради себе си най-вече) Има 2 варианта:Да не им обръщаш внимание или даим отвръщаш.Ти реши...все пак ги познаваш донякъде,затова избери един от вариантите.
УСПЕХ!!!!!!!!!!!!! :)

П:П-Леле,тия комплексари неразбраха че не е важно колко пари има семейството ти,а какъв човек си!! :-x

LoveRetroMusic
10-04-2009, 19:27
Заеби ги, щом не ти е приятно защо още дружиш с тях ?
:-o

petrunka
10-04-2009, 19:32
Заеби ги, щом не ти е приятно защо още дружиш с тях ?
:-o
Защото макар да са тикава, като се съберем и разлигавим, все пак имат други положителни качества, а освен това нямам много приятели.

ThePowerOfLove
10-04-2009, 19:33
Следващия път като почнат да ти говорят така, с ясен тон кажи да престанат. Ако не спрат, не им говори 1-2 дена, може и да се усетят :-D Смисъл може несъзнателно да го правят това и да не искат да те дразнят :)

petrunka
10-04-2009, 19:37
Заеби ги, щом не ти е приятно защо още дружиш с тях ?
:-o
Защото макар да са тикава, като се съберем и разлигавим, все пак имат други, положителни качества, а освен това нямам много приятели. Освен това аз организирах цялото мероприятие, а и бях планирал екскурзията, за която споменах, като смятах, че след 14-километров преход(какъвто е моят маршрут) едва ли ще им е до лигавене и ще се държат културно, но добре че стана така, иначе нямаше да се замисля, че прекаляват.

yahhooo
10-04-2009, 19:40
запиши се да тренираш бойни изкуства и след време ще започнеш да ги мачкаш

Eddie
10-04-2009, 19:45
Леле като прочетох темата се плеснах по челото.

Аз ако бях на твое място да съм спрял да общувам с тях още като почнат в даскало да ми се цупят, че не им давам да преписват домашните от мене. Егати и хората има на тоя свят. Я се освести малко. Ако я караш така до края на живота си ще те тъпчат и командват някакви лекета.

И аз преди години бях в подобна ситуация, докато един ден просто ми кипна и им теглих една майна и се стигна чак до бой. Това ми беше първия и надявам се последния бой в живота ми. Още си нося последствията от него. Единият ми зъб е сив и докторите казаха, че с годините ще се избели ама има още бая да си почакам.

Сега се намирам сред хора които уважават личността на ближния си и за 5 години нито веднъж не сме се скарали или повишавали тон. Найстина пробвай да смениш средата в която се намираш или ще бъдеш тъпкан още повече.

Избягвам да давам съвети на хората как да си живеят живота, особено на непознати, защото това все пак си е техния живот и не е хубаво да се месиш в чуждите работи, но твоя случай е просто фрапиращ.

Tempest
10-04-2009, 19:46
мм и мен ме бъзикаха, но не само им свикнах, но и повече - започнах да се е*авам със себе си дори повече от тях.. и това им прави кефа, както и на мен това, че те не могат да измислят нещо по-оригинално и си мълчат.. така се поддържа да си душа на компанията - със себеирония ;)

PsychoShark
10-04-2009, 21:19
мм и мен ме бъзикаха, но не само им свикнах, но и повече - започнах да се е*авам със себе си дори повече от тях.. и това им прави кефа, както и на мен това, че те не могат да измислят нещо по-оригинално и си мълчат.. така се поддържа да си душа на компанията - със себеирония ;)

Това пък е най-глупавото нещо. Да се правя на шут зада се харесам на някой. И мен тай са ме бъзикали теглих им една дълга и да видиш са като не хода никаде с тях как се говори като нормални хора. Те си имат друг в групичката дето си го мачкат и той им трае човека. Не е важно колко приятели имаш , а дали са ти истински приятели.

Tempest
10-04-2009, 21:32
ами всъщност не търся да се харесам на някого.. който ме харесва такъв, да ме харесва, който не ме харесва да си хваща пътя.. естествено поемайки бъзици мога да ги обърна към тоя, дето ме храни.. така че трудно някой може да ме победи в думичките ;)

Liar
10-04-2009, 22:28
Ти и да си намериш друга компания,след време ситуациите ще се повторят,ако ти не предприемеш нещо.Лошо си направил,като си си показал слабите места,но вероятно и ти занеш техните,използвай ги!Освен това ще те уважават много повече,ако ги "скастряш" всеки пък,когато си го заслужат.Вероятно те е страх да им се опълчиш,за да не те набият,но сигурно ги бива само на думи.Дори да се поспречкате и ти в по-неизгодна позиция,ти не си сакат и следващия път би трябвало да се замислят,преди да скочат.Може да те е страх,но това е единствения начин да си спечелиш уважение.Имаш право да се сърдиш,очевидно е,че не си попаднал на златна мина,че да се страхуваш много да ги загубиш.Дали ще успееш да им внесеш чувство за вина за случката в къщата ти?

iv4oiv
10-04-2009, 22:59
Проблема ти е там, че не ги усещаш достатъчно близки. Не се усещаш като част от тази компания. Като равноправен член. Няма лошо, че правиш много неща за тях. Също няма лошо, че те базикат или, че ти си центъра на внимание когато става дума за базици. Лошото е в твоето отношение към нещата. Ти стоиш на страна от всичко без да се включваш. Идейно имам в предвид. Пробвай да имаш повече самочувствие и да си уверен в себе си. Когато те накарат да направиш нещо което не искаш - им кажи да си го направят те. Не са малки.
Това момче което те кара да го завиваш и да му чаршафосваш одеалото може да го базикаш примерно: а да ти прочета приказка за лека нощ, да ти измия зъбките и дупето, да те целуна по челото и т.н.
Но за целта трябва да ги приемаш като по близки хора. По думите ти съдя, че има дистанция между тебе и тях която ти сам поставяш.
Да предположа ли, че нямаш брат или сестра.

petrunka
10-05-2009, 04:28
Ти и да си намериш друга компания,след време ситуациите ще се повторят,ако ти не предприемеш нещо.Лошо си направил,като си си показал слабите места,но вероятно и ти занеш техните,използвай ги!Освен това ще те уважават много повече,ако ги "скастряш" всеки пък,когато си го заслужат.Вероятно те е страх да им се опълчиш,за да не те набият,но сигурно ги бива само на думи.Дори да се поспречкате и ти в по-неизгодна позиция,ти не си сакат и следващия път би трябвало да се замислят,преди да скочат.Може да те е страх,но това е единствения начин да си спечелиш уважение.Имаш право да се сърдиш,очевидно е,че не си попаднал на златна мина,че да се страхуваш много да ги загубиш.Дали ще успееш да им внесеш чувство за вина за случката в къщата ти?
Еми като се замисля, днес ще правим контролно на домашното по математика и Ф. ще иска да му реша всички задачи, а пък и по немски аз му правя домашните. Може би ще пробвам няколко пъти да не му помогна, той ного рано ще се усети

petrunka
10-05-2009, 04:31
Проблема ти е там, че не ги усещаш достатъчно близки. Не се усещаш като част от тази компания. Като равноправен член. Няма лошо, че правиш много неща за тях. Също няма лошо, че те базикат или, че ти си центъра на внимание когато става дума за базици. Лошото е в твоето отношение към нещата. Ти стоиш на страна от всичко без да се включваш. Идейно имам в предвид. Пробвай да имаш повече самочувствие и да си уверен в себе си. Когато те накарат да направиш нещо което не искаш - им кажи да си го направят те. Не са малки.
Това момче което те кара да го завиваш и да му чаршафосваш одеалото може да го базикаш примерно: а да ти прочета приказка за лека нощ, да ти измия зъбките и дупето, да те целуна по челото и т.н.
Но за целта трябва да ги приемаш като по близки хора. По думите ти съдя, че има дистанция между тебе и тях която ти сам поставяш.
Да предположа ли, че нямаш брат или сестра.
Да, нямам братя и сестри(макар много да бих искал да имам, а приятелите ми да се оплакват и да говорят зле за своите), но пък баща ми беше там, ама той не стоя при нас

VIPkuklichka
10-05-2009, 16:06
Незкам как наричаш тези момчета ПРИЯТЕЛИ, след всичко, което са ти причинили. Недей да падаш на тяхното ниво ! Не им позволявай да те тъпчат така жестоко.. решението какво е ?! - Хм.. теглиш им путките майни* и.. т'ва е.. или пък им покажи, че не ти е приятно.. Да, възможно е да го правят и несъзнателно, но подскажи им по някакъв начин :( Опитай, а ако не стане явно те не са хората :? Не си заслужава да се нараняваш повече. Достатъчно си страдал заради тях.. :( Едно ми е чудно.. ЗАЩО ВСЕ ПАК ДРУЖИШ С ТЯХ ?? - Това, че нямаш много приятели.. ха-ха та кой има много приятели бе ?! За теб приятел какво е.. да има с кой да излизаш и да се смееш ли ?! Че такива навсякъде ги има ! Приятел.. приятел :razz: Леле.. нямам думи.. нямал много приятели.. Никой няма много приятели.. стига ти 1, НО ДА Е ИСТИНСКИ, а не като твоите ! :x

velinio
10-05-2009, 20:39
Ти как не ги изгони от вас :shock: Ако бях на твое място щях да ги заключа навън.
Кажи им, че не ти е кеф така да се държат. Ако не се спрат си търси нова компания ;)
Като прочетох случката бих заключил, че ако стори така ще влезнат през прозореца на къщата или ще направят някоя друга щуротия.. :-D :grin:


//Еми да, кажи им, че не ти е приятно да се държат така и ако не те послушат, не ги кани повече у вас.. Аз неслучайно каня у нас само познати хора, които знам, че няма да ми направят някоя беля. Един от стария ми клас беше подобен случай и като покани 4-5 човека у тях му се качват на главата и той не знае какво да прави.. :)

lllXayclll
10-11-2009, 12:53
Пич започни да тренираш характера и психиката си..
Напуши/Надрусай се и ще осъзнаеш къде ти е грешката. Трябва ти мъдрост и психология за да излезеш от тая каша. Тези хора са ключа към мъдростта и озряването ти 8)

petrunka
10-11-2009, 16:18
Пич започни да тренираш характера и психиката си..
Напуши/Надрусай се и ще осъзнаеш къде ти е грешката. Трябва ти мъдрост и психология за да излезеш от тая каша. Тези хора са ключа към мъдростта и озряването ти 8)
Боже, колко мъдра сентенция.

iv4oiv
10-11-2009, 17:04
Предлагам да започнеш с хероин и кокаин направо за да стане по бързо. Няма нужда да си губиш времето с по 1 литър водка и половин кило марихуана на ден. Но да знаеш - друга оправия няма :grin: