PDA

View Full Version : Раздвоение...



GossipGirl89
10-05-2009, 10:16
Темата ми е по-скоро споделяне, защото знам, че не бихте могли да ме посъветвате нищо тъй като аз самата трябва да се изясня със себе си...

Става дума за една случка, която стана вчера. В момента нямам приятел, но има едно момче (X), с което сме доста, доста близки и за което е очевидно, че е влюбено в мен. Аз също го харесвам, симпатичен ми е, чувствам го близък, но определено нищо повече... дори не мога да се нарека влюбена. Разбираме се добре д момента, в който не стане дума за бивши гаджета. С последният ми приятел (да го наречем У) бяхме заедно близо 2 години и същност това е единственото момче, към което съм изпитвала силни чувства и обич - може би заради това Х полудява само щом чуе името му...А между мен и У всичко е свършило отдавна (преди повече от година) и в момента се водим само приятели, нищо че си говорим 1 път на 3 месеца... Та с У не си бяхме лафили от Юни месец някъде и вчера изненадващо ме потърси - общите неща - как си, що си и очудващо за мен (уж на базик) ме попита кога съм свободна да се видим... Аз му отказах. И оттам почна един спор защо не съм искала да се видя с него, нали сме били приятели... казах му, че не е казано от днес за утре, има доста време-ще измислим нещо... Защо иска да се вижда с мен? Няма логика. Не е в негов стил. Дори когато се разделихме отказваше да се виждаме тъй като нямало смисъл... Мина повече от година, през която 1 път не се обади да се видим, а сега изведнъж, след цялото това време, ми идва с огромното желание за среща, защото му липсвали разговорите ни... :shock: Не мога да си обесня как може толкова време да не се сещаш за даден човек и изведнъж да разбереш, че ти липсва... :?
Другият ми проблем е, че от вчера не мога да си го избия от главата. Не го обичам вече, дори ми и безразличен, но защо не мога да спра да мисля за него? :( Чувствам се ужасно спрямо другото момче - Х :( Истина е, че не сме си никакви, но той ми вярва, а на мен от вчера ми стои един безразличен такъв...не го чувствам необходим, защото постоянно мисля за У... А не искам :( Отне ми много време и ми беше ужасно трудно да го изхвърля от живота си,а сега изведнъж пак се появяват някакви мисли за него... НЕ ИСКАМ! :( Не искам да мисля за У, не искам да залъгвам Х... искам да му кажа за случилото се вчера, но знам, че ако го направя ще избухне лудия скандал и ще почне да ми обеснява как още не съм спряла да обичам бившия, а това не е така - не го обичам, просто не мога да си обесня защо мисля за него :(

Едно голямо мерси на всички, които са си направили труда да прочетат темата. Пак казвам - не очаквам да ме посъветвате нещо кой знае какво, защото май само аз самата трябва да знам какво се случва... но просто имах нужда да го споделя :(

LovelyGirl
10-05-2009, 11:23
А, Х какъв ти е, че да ти държи сметка и да ти вдига скандали относно У :-o


С У сте били 2 години заедно, това не е малко време, нормално е сега да мислиш за него след като ти се е обадил.Няма значение дали ти е безразличен.Преди е имало нещо силно между вас и е напълно обяснимо сега да те жегва или не знам и аз как да се изразя.Това, че е станало така не означава, че пак имаш чувства към него.

RaZzer
10-05-2009, 13:09
Ако си твърдо решена, че не искаш да се връщаш към У, не се притеснявай - "всяко чудо за 3 дни", та и ти ще забравиш за случката след 1 седмица...

А относно Х - след като не ти е никакъв, няма нужда да му казваш за У...

GossipGirl89
10-05-2009, 13:43
Да, не ми е никакъв обаче като си премълчавам така и сякаш се чувствам длъжна за нещо... Не знам как да го опиша - чувствам се един вид виновна, че не съм му казала... Не знам, дано да сте прави -дано до няколко дни да спра да мисля за У...

valdesbg
10-05-2009, 15:03
Ефекта на първата любов :)

Х ти е никакъв => не му дължиш обяснение за нищо.

Ако си мсилиш че не обичаш У - лъжеш се. Какво ти говори факта че само от един разговор не ти излиза от главата? Ако ти звънне още един два пъти - ще има голяма драма. Явно е че си оставила не една вратичка за У в случай че реши да се върне. И преди да кажеш нещо - несъзнателно е. И е нормално.

Та какво ти предлагам - изтрий в буквалния и преносния смисъл У от живота си. Телефони, скайпове, чудеса и дивотии. Кажи му че не желаеш да се виждате, чувате и подобни. Защо да си толкова крайна - защото виждаш какво се получава от минималния, чисто учтив интерес, който той проявява към теб.

Разбира се има вариант да се опитва да те върне. Тук пак действаш на същия принцип. Доколкото виждам - не искаш да иамш нищо общо с него.

С Х какво да правиш - заяви му ясно че с него сте нищо повече от приятели. И като такива той няма право да ти държи сметка, къде и с кого излизаш и какво правиш, кого обичаш и за кого мислиш. Ако не му изнася - ще последва У.

Знам че каза че не искаш съвети. Ако не ти допадат нещата които съм написал, приеми че просто съм разсъждавал на глас.

Поздрави :)

MakeMeLaugh
10-05-2009, 15:18
А, Х какъв ти е, че да ти държи сметка и да ти вдига скандали относно У :-o


С У сте били 2 години заедно, това не е малко време, нормално е сега да мислиш за него след като ти се е обадил.Няма значение дали ти е безразличен.Преди е имало нещо силно между вас и е напълно обяснимо сега да те жегва или не знам и аз как да се изразя.Това, че е станало така не означава, че пак имаш чувства към него.

Тук не съм съгласен.
Момчетата не мислим така.
Аз също не мисля така.

Помисли си добре какво искаш, щото не си в изгодна позиция и за двамата. Щото губиш бавно Х (сегашния)

И ако наистина нямаше нищо и ти беше безразличен - нямаше да мислиш за него така както сега ;)
Личен опит.

LovelyGirl
10-05-2009, 15:28
Ама тя няма нищо с Х и не иска връзка с него(доколкото аз рабрах).Той е влюбен в нея, но на нея и е само симпатичен и го чувства близък.

MakeMeLaugh
10-05-2009, 15:33
^ Това не пречи да доизгуби Х, понеже той има чувтсва към авторката.
А и самата тя не знае какво иска подсъзнателно, макар, че клони към У, което е глупаво и ще й е грешка в живота (така изглежда отстрани).

Не бих искал да съм на мястото на Х.
Ако аз бях Х, не бих искал авторката истински вече, предвид едно обаждане как я разтърсва и обърква...

valdesbg
10-05-2009, 15:37
Абе искам да се хвана за нещо и да спретна дискусия, ама не на намирам за какво. Че е интересна темата, и не си заслужава да потъне в забвение.

Някой ще ми помогне ли?

LovelyGirl
10-05-2009, 15:39
За това съм съгласна.Аз също, ако бях на Х нямаше да имам същите чувства(така да се изразя).
Да се върне назад наистина ще е грешка :)

GossipGirl89
10-05-2009, 16:10
Аз не искам да се връщам нацад с У ама изобщо... Имахме квото имахме, но всичко свърши. Прекалено много усилия положих да го забравя, страшно много неща изтърпях заради него и не искам по абсолютно никакъв начин да се връщам към миналото... Просто се обърках, защото до онзи ден бях сигурна, че той е минало, дори не се сещах за него, а вчера изведнъж след един мизерен разговор и хоп - почнах да мисля за него... Силно се надявам да е временно.

А колкото до Х - той е много странен човек :D Обеснява си нещата по негов си начин и помти винаги бърка... Специално за случая знам, че ако му кажа "Така и така У ми се обади искаше да се видиме" веднага ще почне да се вкарва във филмите, да ми обеснява как все още съм лудо влюбена в бившия си, как имаме някаква скрита афера от него и т.н., и т.н.... а нямам нерви за това :? Милиони пъти сме говорили на тая тема и той винаги си знае неговото... Аз знам, че не ми е никакъв и не съм длъжна да му давам обеснения, но се дразня от факта, че си мисли някакви негови си грешни неща и за това всеки път спориме и аз усилено му обеснявам, че не е прав...

valdesbg
10-05-2009, 16:44
Ми авторке - сама си правиш живота сложен. Помисли как можеш да решаваш проблемите, а не да си създаваш нови. Струваш ми се свястно девойче, затова ако имаш въпроси - в темата или на ЛС.

Имам желание да ти помогна :)

П.П. У не си го забравила, това вече е ясно. Х също е едно рошаво пиле. Чудя се защо все още играеш играта му :)