PDA

View Full Version : Изкуствени нокти не ноктопластика!!!



shadows92
10-05-2009, 13:41
:) Слага ли ли сте си?Как го понасят ноктите ви?

Аз много често си слагах миналата година такива пласмасови нокти от левчето,много хубаво ми стояха и естествено,но лепилото съсипа ноктите ми 8) 8)

iiirish
10-05-2009, 14:11
лепилото съсипва ноктите, на всички, който са ги побвали тия боклуци

LovelyGirl
10-05-2009, 14:12
Не си слагам, защото имам дълги нокти и нямам нужда :) .
Освен това, както ти каза лепилата и геловете съсипва ноктите и ги прави супер меки.Така се чупят и по-лесно.
Бих си сложила ноктопластика само за бала(ако моите се счупят).

Neopitom3na
10-05-2009, 14:43
съгласна съм с LovelyGirl :P

lipstik
10-05-2009, 15:24
Бих си сложила ноктопластика само за бала(ако моите се счупят).

И аз,но силно се надявам да не ми се налага.Не харесвам ноктопластиката,а тези пластмасови нокти са гадни,никога не съм си слагала.

LovelyGirl
10-05-2009, 15:31
Изкуствените наистина за нищо не стават :?
Но има маникюристки, които правят страхотна ноктопластика.Всичко зависи от маникюристката.Има някой дето я правят много некадърно и стои грозно..
Но все пак си вреди на ноктите, което най ме спира.

natity91
10-05-2009, 15:33
много вреди лепилото.. един път си сложих и сиг. ще съжелявам цял живот.. :(

slynchoo
10-05-2009, 15:35
Слагала съм си,но само един път и ги махнах много бързо защото не можех да правя нищо с тях. 8-) Иначе въобще не са полезни за ноктите! :(

sunshine92
10-05-2009, 15:52
Аз преди (когато ми растяха много бавно ноктите) си лепях изкуствени и въобще не ми се съсипваха ноктите, но това е било 3-4 пъти. След това почнах да си ги мажа със заздравители и с масло за бърз растеж и ми помогна. Вече без да им слагам нищо си растът и са си здрави. :)

Loshotia
10-05-2009, 16:03
Изкуствените нокти стоят изкуствено. От някаква странна пластмаса са и като им сложиш лак, лакът се набръчква. Освен това ноктите не сътветстват в 100% от случаите на твоите размери, лепилото ако е органично, а в повечето случаи не е, няма проблеми с него. Но ако е тип капчица- ноктите се цепят адски много.

Прочетох нещо за ноктопластика и бал: и да сте с ноктопластика и да сте без- никой няма да ви обърне внимание на ноктите.

Dimana99
10-05-2009, 16:05
Дори за бал не бих си сложила

LovelyGirl
10-05-2009, 19:54
Прочетох нещо за ноктопластика и бал: и да сте с ноктопластика и да сте без- никой няма да ви обърне внимание на ноктите.

Аз попринцип винаги съм с дълги нокти.Много мразя да се гледам с къси.Ужано ми е.А, ако са се изпочупили за бала ще сложа ноктопластика, защото това е ден, в който искам всичко да ми е хубаво и да се харесвам.А с малки нокти не се харесвам :Д
Бих го направила за себе си, не само да ме гледат другите :)

XXX_f
10-05-2009, 23:14
Нека ти обясня нещо за тези нокти, когато ги лепиш няма начин да не остане въздух между естествения и изкуствения нокът. Това означава че там ще се задържа влага, от което следва плесен на нокътя (позеленяване) а и след това гъбичка. А ако ги залепиш с каноколит няма да можеш да ги махнеш лесно и може да направиш някоя бела. Другото, едно професионално лепило за нокти взима 30% от влагата на нокътя за да може да изсъхне и да хване здраво, нокътя се изсушава и става по-чуплив, представи си това лепило какво ще направи с твоите нокти и не на последно място при махането ще отнемеш от повърхността на нокътя и ще стане чуплив и ще почне да се цепи. Един нокът напълно се обновява за близо 6 месеца. Би ли поела този риск?


това е цитат от друга тема ;)

Loshotia
10-06-2009, 05:57
Прочетох нещо за ноктопластика и бал: и да сте с ноктопластика и да сте без- никой няма да ви обърне внимание на ноктите.

Аз попринцип винаги съм с дълги нокти.Много мразя да се гледам с къси.Ужано ми е.А, ако са се изпочупили за бала ще сложа ноктопластика, защото това е ден, в който искам всичко да ми е хубаво и да се харесвам.А с малки нокти не се харесвам :Д
Бих го направила за себе си, не само да ме гледат другите :)

Това е друго нещо ;)[/b]

teenems
10-06-2009, 08:20
Дори за бал не бих си сложила

и аз ,отвратително е .
от 100 км. си личи ,че са изкуствени ..