PDA

View Full Version : СПЕШНО!Уроци по фотография.



Amelly
10-05-2009, 17:30
11 клас съм и смятам от по-рано да започна да се подготвам за висшето си образование.Главната ми идея е да се занимавам с фотография и реклама.Занимавам се с фотография от година.Начално ниво или по точно още се изживявам като любител.
Може ли някой да ми каже или поне да ми даде идея къде бих могла да си намрея уроци с цели групи по фотография във ВАРНА.
Изключително важно е да започна от сега,за да мога да се подготвя прилично,ще съм ви адски задължена,моля да ми помогнете.

UnKnOwNmAtTeR
10-05-2009, 17:40
Съветвам те да си седиш у вас и да четеш за това по фотографски форуми и моментално да започнеш да човъркаш фотошопа! Няма смисъл да си даваш парите за знания които можеш да научиш безплатно! Познавам човек който в момента е доста известен в интернет със своите снимки, който започна да се занимава отскоро с това. Четене му е майката, а тапаците искат да им се налее с фуния в главата и си мислят че като отидат на уроци всичко ще им е наготово. Уроците са за малоумници. Не те визирам теб не те обиждам, а се опитвам да ти помогна да спестиш някой безмислен лев! Фотографията е нещо доста приятно като занимание стига да има ентосиазъм разбира се.
По-добре дай парите за много хубав професионален фотоапарат, който сам ще избереш след като навлезнаеш малко в материята.
Всичко което ти трябва е в интернет, само трябва да се поогледаш.

Amelly
10-05-2009, 17:49
Повярвай ми не е само интернет и книги.Апарат имам.Литература съм изчела доста,лятото прерових почти цялата библиотека в отдел изкуство,а и отделно имам доста в къщи.
Но освен знания ,е нужен и подход ,техники и отчасти трикчета.Защото при различни светлини и места се получават много различни неща.И затова ми се иска,да науча неща от хора,които да се занимавали и имат дългогодишна практика.

UnKnOwNmAtTeR
10-05-2009, 17:54
По фотографските форуми пише всичко. Личи си колко си чела. В книгите няма да намериш мнения и дискусии между хора които се занимават с това. Запиши се на уроци това е твоя си работа, аз се опитах да ти бъда полезна. Пък и да не говорим че е пълно с туториал книжки из разни тракери тем подобни работи... Само тряя да знаеш къде да търсиш, а ако не - тряя да имаш пари за уроци.
Успех ти пожелавам и приятно занимание :):):)

PIF
10-05-2009, 18:22
от форума има точно двама, които биха ти помогнали с уроците.

LizZz
10-05-2009, 19:18
Усет, моме.
Излизаш и снимаш, като си чела толкова, то само с четене не става.
Какъв апарат имаш?

Между другото UnKnOwNmAtTeR е много права.