PDA

View Full Version : Фитнес програма



zvezdichkaaa
10-06-2009, 02:57
Значиии аз ходя на фитнес от около половин година и до сега правех кажи-речи еднакви упражнения само тежестите сменях.Да,но мускулите ми сигурно започват да свикват(и аз самата така го чувствам) и ми трябва нова програма.Да,но в града ни(малък град) няма треньор :? .Та препоръчаха ми кардио,но примерно ако го правя известно време(колко??) после на същата ли програма да се върна,да сменя ли упражненията?!Ако някой разбира да помага :(

WrongLife
10-06-2009, 12:10
Увеличавай и намалявай тежестите. Нямам представа какви упр. правиш

zvezdichkaaa
10-06-2009, 13:41
Ами правя за краката с тежест 7,5кг(едно 5 и едно 2,5кг).Едно упражнение с наклон на страна за талията с 5кг,ритане,коремни пак с малка тежест,пътечките и колелото...

WrongLife
10-07-2009, 19:15
Ами правя за краката с тежест 7,5кг(едно 5 и едно 2,5кг).Едно упражнение с наклон на страна за талията с 5кг,ритане,коремни пак с малка тежест,пътечките и колелото...
за крака 7.5 е много малко. АЗ ползвам 40 кг, а ти можи би 15-20.
Упражнението за талията с 7кг, защото ако е това за което аз се сещам, не изисква никаква физическа сила. Разнообразявай упражненията:Пример
1 ден за крака с 15кг тежескт
2 ден Корем и талия с 5-7кг /коремни преси- Хвани във всяка ръка по 1 гиричка 3-5 кг и римско столче или класическа преса/
3 ти ден Отдай се на кардио:Пътеката и колелото
После отнова за крака и така. Дано ме разбра успех

asp1r1n94
10-07-2009, 19:59
Влизаш и за загрявка 1 на колелото или пътечката (5 мин)
За краката с 10 кг (20) пъти спазвай дишането (2 серии)
Зад гръб с 10 кг (15) пъти .................. (2 сериии)
Коремни преси (20) пъти (2 серии)
И накрая на колелото (20 мин)

hamilcar
10-08-2009, 06:30
А всъщност какво искаш да постигнеш с тренировките ?

zvezdichkaaa
10-08-2009, 09:28
^Стягане.Аз всъщност съм си стегната,но мускулите ми започнаха да свикват със старите упражнения.Ммм за крака 10кг-да,но повече не мисля,че ще мога...Отностно коремните по принцип си ги правя с тежест и не ми е проблем.Пък и правя повече повторения.
А какво ще рече първи ден за крака един ден да правя упражненията само за краката или...?
Ако на 3тия ден ми е само кардио по колко минути горе-долу да стоя на пътечката 10 и после на колелото и обратно или...?

WrongLife
10-08-2009, 09:58
^Стягане.Аз всъщност съм си стегната,но мускулите ми започнаха да свикват със старите упражнения.Ммм за крака 10кг-да,но повече не мисля,че ще мога...Отностно коремните по принцип си ги правя с тежест и не ми е проблем.Пък и правя повече повторения.
А какво ще рече първи ден за крака един ден да правя упражненията само за краката или...?
Ако на 3тия ден ми е само кардио по колко минути горе-долу да стоя на пътечката 10 и после на колелото и обратно или...?
Ами да един ден само крака един ден само корем друг ден само кардио.
Ами мисля че 20 мин на пътеката и 20 мин на колелото са достатъчни.
И при коремните не са важни броя на повторинията а качеството на изпълението.

WrongLife
10-08-2009, 10:03
Влизаш и за загрявка 1 на колелото или пътечката (5 мин)
За краката с 10 кг (20) пъти спазвай дишането (2 серии)
Зад гръб с 10 кг (15) пъти .................. (2 сериии)
Коремни преси (20) пъти (2 серии)
И накрая на колелото (20 мин)
почти за всяко упражнение сериите са по 10-12 повторения 4-5 серии.

zvezdichkaaa
10-08-2009, 10:46
Е добре последен въпрос:
Ако е един ден само крака кои упражнения да правя,защото неможе да направя само 2-3 упражнения във фитнеса и да си тръгна....

WrongLife
10-08-2009, 10:53
Е добре последен въпрос:
Ако е един ден само крака кои упражнения да правя,защото неможе да направя само 2-3 упражнения във фитнеса и да си тръгна....
Е как да не може. Според мен едно минаване не е повече от час. И това е напълно достатъчно. Правиш 4-5 упражнения и си тръгваш.
Но всяко упражнение 4-5 серии. По 10-12 повториния всяка серия.

ArrowsOfDeath
10-08-2009, 11:17
Аз понеже не мога да ходя всеки ден ходя през ден, като всеки път правя различни групи мускули. Днес например ще правя гърди. Главната ми цел е да стана релефен. Тренировките за релеф имат ли някакви специфичности?

WrongLife
10-08-2009, 14:59
Аз понеже не мога да ходя всеки ден ходя през ден, като всеки път правя различни групи мускули. Днес например ще правя гърди. Главната ми цел е да стана релефен. Тренировките за релеф имат ли някакви специфичности?

Ами не. Трябва постоянство. Релеф може да се постигне за 1-2 месеца.
Зависи от теб кога ще го направиш

ArrowsOfDeath
10-08-2009, 17:38
А това, че ходя през ден грешно ли е, защото повечето ходят няколко дена и после почивка?

BlueParadise
10-08-2009, 18:02
А това, че ходя през ден грешно ли е, защото повечето ходят няколко дена и после почивка?

Това е най-правилния ход за мен и много ПРОФЕСИОНАЛНИ културисти,Тренировка - почивка - Тренировка...а други придпочитат два дена тренировка и ден или два почивка...но аз мисля,че през ден е най-добре да се ходи...натоварват се различни мускулни групи.. Не е изобщо грешно..много добър вариант

BeforEiForget
10-16-2009, 13:25
Едно въпросче значи аз релеф си имам ама сила ми трябва какви упражнения треа да права и с какви тежести и по колко пофторения

ImmortalTechnique
10-16-2009, 23:00
Значи за релеф по принцип се правят оформящи упражнения с по-малка тежест и повече повторения - над 12 обикновено.

За сила е точно обратното - базовите упражнения за всяка мускулна група, голяма тежест, малко повторения - много добра схема за сила е 5 х 5.

voLtage
10-18-2009, 09:47
Може да правиш кръгови тренировки. Много по удачно е според мен.

Still1ME1Still1HERE
10-18-2009, 19:46
До колкото занм,най-ефективно е за една мускулна група да се правят упражнения на 5-7 дни,но да са много изморителни и да имаш мускулна треска след тях.При някои хора някои мускулни групи не усещат мускулна треска :) За стягане не е нъжно да се впрягаш толкова.Дори мускулите да са свикнали,няма лошо,защото,ако вдигаш повече,само ще ставаш по мускулеста,което едва ли е желаният ефект :D

BeforEiForget
10-18-2009, 20:24
Мусколеста ???? а бе пич ма аз съм мъж бре колкото по мусколест толко по добре :D :razz: :razz:

plamentigaraa
11-01-2009, 15:10
Аз понеже не мога да ходя всеки ден ходя през ден, като всеки път правя различни групи мускули. Днес например ще правя гърди. Главната ми цел е да стана релефен. Тренировките за релеф имат ли някакви специфичности?

Ами не. Трябва постоянство. Релеф може да се постигне за 1-2 месеца.
Зависи от теб кога ще го направиш зависи и от масата все пак ако е дебел може и за 2 години да не постигне

LuxurySk0B
11-07-2009, 13:24
Трябват ти 3 неща
1.Αnapolon 50mg
2.Syntol
3.Arimides anastrozole

faithhh
11-07-2009, 13:38
Сега ще ти разясня една много хубава програма , която и аз използвам.
1.Понеделник започни с гръб , 4-5 упражнения по 4 серии едното от 8 до 10 повторения
2. Bторник - Гърди , 3-4 упражнения по 4 серии едното от 8 до 10 повторения с килограми колкото можеш да дигнеш , не да се пренатоварваш.
3. Сряда - Крака по желание
4. Четвъртък - Бицепс и трицепс , като 3 упражнения за трицепса , и 4 за бицепс от 8 до 10 повторения (4 серии)
5. Рамо - 3 упражнения с малки килограми

Събота и Неделя го дай RELAX!

brusa
12-02-2009, 13:14
Аз понеже не мога да ходя всеки ден ходя през ден, като всеки път правя различни групи мускули. Днес например ще правя гърди. Главната ми цел е да стана релефен. Тренировките за релеф имат ли някакви специфичности?
pravi pove4e povtoreniq (naprimer 3 po 15-15-12)s po malko kg tova e za relef ;)

D3NG3rZ0N3
12-02-2009, 13:29
Ами правя за краката с тежест 7,5кг(едно 5 и едно 2,5кг).Едно упражнение с наклон на страна за талията с 5кг,ритане,коремни пак с малка тежест,пътечките и колелото...
за крака 7.5 е много малко. АЗ ползвам 40 кг, а ти можи би 15-20.
Упражнението за талията с 7кг, защото ако е това за което аз се сещам, не изисква никаква физическа сила. Разнообразявай упражненията:Пример
1 ден за крака с 15кг тежескт
2 ден Корем и талия с 5-7кг /коремни преси- Хвани във всяка ръка по 1 гиричка 3-5 кг и римско столче или класическа преса/
3 ти ден Отдай се на кардио:Пътеката и колелото
После отнова за крака и така. Дано ме разбра успех

Тва е момиче, кви 40 кг. да вдига?

sTiLLyt0
12-12-2009, 19:27
ами значии ... ако до сега едно упражнение си правила по 10 повторения, започни да го правиш по 15 и така постепенно увеличавай
или пък си измисляй някакви упражнения, като ги правиш и усещаш къде се натоварваш или се разрови в нета има адски много упражнения :) :)