PDA

View Full Version : Биология+Химия=Фармация



Dizziness
10-06-2009, 07:37
Искам да попитам за следния вариант!!! Smile

Ако (както сега искам) реша да кандидатствам за специалност фармация само с матурата по биология в колежа в Пловдив да го направ ли? (както една моя приятелка направи с матура по биология 6.00 и я приеха там, тя ще завърши степен "професионален бакалавър" и по този начин само ще може да работи в някоя частна аптека, ще може ли да се премести в университета във Варна или София ако си плати или държи приравнителни изпити и по химия? И ще има ли шанс България да стане също както европейските страни и да не бъде длъжен човек да има магистърска степен по фармация, за да си отвори аптека? Така ще се учи четири години за степен "професионален бакалавър", след което се завършва една година икономика и вече можеш да отваряш частна аптека. Поне госпожата, при която ходя на уроци заяви, че ще се приеме до една или две години, сега съм 11 клас, има възможност да се приложи докато стане време да кандидатствам.) Very Happy

balon4eee
10-06-2009, 12:26
Peace \\// ;]

mrtn
10-06-2009, 17:23
Аз не виждам разлика в тва да учиш 4 години и после една година икономика..след като за фармация се учи 5 години, пък за твоята приятелка мисля, че ще може.. :)