PDA

View Full Version : Карате Киокушин



Red_Devil
10-06-2009, 09:33
Присъствах на една тренировка в местния клуб и мисля да се запиша :) Преди това имам няколко въпроса към вас. Който може, да помага :)
1-Числата от 1 до 10 на японски (как се изговарят)
2-С какво помага на юмручните удари правенето на лицеви опори само на първите 2 кокалчета
3-Ако може някой да ми прати линк с най-основните удари в карате, обяснени като за начинаещ
4-какво е правилното изпълнение на скок дъга, както и едно др, което натоварва кръста и май се казва гръбна опора
5-Значението на поздрава УС! Накрая на транировката едно момче говореше нещо на японски, а др 3 пъти казаха УС...
Благодаря прадварително за отделеното време :)

ZipFail
10-06-2009, 09:56
1. http://vbox7.com/play:b2713fa0 тва клипче може да ти помогне..ама да знаеш че досега не съм чувал 2ма човека да ги казват по един и същи начин 8-) .. като цяло всеки си ги знае по различен начин.. слушай треньора и повтаряй.. 8-)
2. Заздравява костите на кокалчетата и китката и притъпява рецепторите на кожата...така при удар няма да те боли ръката, удара ти ще стане по-силен заради стабилната китка и кокалчетата ти ще са много по твърди..
3. Ударите ще ги научиш постепенно, недей да се напъваш засега, можеш да си докараш някоя контузия ;)
4. Представа си нямам за какво си говориш 8-)
5. Ос/Ус е като 'yes sir' в армията :>...значи Да/Добре и оттдаваш уважение към другия.. :)

GR1G0R0V
10-06-2009, 13:36
К'во карате к'ви пет лева? Я ела на джудо у Локо Сф! ;)

plamentigaraa
11-01-2009, 15:22
Присъствах на една тренировка в местния клуб и мисля да се запиша :) Преди това имам няколко въпроса към вас. Който може, да помага :)
1-Числата от 1 до 10 на японски (как се изговарят)
2-С какво помага на юмручните удари правенето на лицеви опори само на първите 2 кокалчета
3-Ако може някой да ми прати линк с най-основните удари в карате, обяснени като за начинаещ
4-какво е правилното изпълнение на скок дъга, както и едно др, което натоварва кръста и май се казва гръбна опора
5-Значението на поздрава УС! Накрая на транировката едно момче говореше нещо на японски, а др 3 пъти казаха УС...
Благодаря прадварително за отделеното време :)
1 - ичи
2 - ни
3 - сан
4 - йон /ши
5 - го
6 - року
7 - шичи
8 - хачи
9 - кю
10 - джу това са числата на японски от ч до 10 а за спорта без коментар за мен е най-добрия след кунг фу

andreana98
12-19-2010, 22:20
1. Числата мога да ти ги кажа и до 10000 ама за сега се научи до 10:
ичи-1
ни-2
сан-3
ши-4
го-5
року-6
шичи-7
хачи-8
ку-9
джу-10
*всички числа се изговарят така както съм ти ги написала!
2.първият човк ти отговори правилно няма смисал да го повтарям!
3.ще гледаш сенсея какво прави и ще се опитваш и ти но няма да можеш от първият път казвам ти го от личен опит.. и няма да се опитваш това което според теб е трудно и аз така си искълчех кръка..
4.1. казва се мауаши има няколко вида 4.2 не ти разбрах въпроса!
5. "Ус" означава поклон,благодарност към Масутацу Ояма-създателят на карате кйокушин.Винаги във влизане на залата се казва "Ус" ако има портрет на Масутацу Ояма е желателно първо там да отидеш да кажеш"Ус" да се поклониш после да отидеш при сенсея да направиш същото и най-накрая да го кажеш на всички останали във залата това се прави ако си закъснял и другите вече са го казали 3 пъти!
Надявам се да съм ти помогнала достатъчно!

TheManTheLegend
12-20-2010, 08:28
Леко се забави пич :grin:

firstdiesel
12-20-2010, 10:20
http://www.youtube.com/watch?v=_1kqDgiZAII
http://www.youtube.com/watch?v=Q4DNDtjAAck

друго не казвам ..

resend
12-20-2010, 12:06
Два различни бойни спорта може трудно да се сравняват ... Единственият начин е да се сбият двама развити до край боксьор и каратист.А все още със сигурност няма такъв,който да е достигнал максимума на човешките възможности.Винаги може и малко отгоре :)
А на първото клипче се вижда,че каратиста е доста слаб,не че боксьорът е толкова силен де...
За второто клипче..Със сигурност има друг каратист/кикбоксор/боксьор,който може да размаже Боб Сап.Виждал ли ги какво са му причинявали на К1 ?
Малко е тъпо да съпоставяш 2 различни бойни спорта.Всеки си има предимствата.
Това,че ти харесваш/тренираш бокс,не означава,че това е хегемона на бойните спортове!

HHristov
12-20-2010, 12:50
Първо си намери клуб, треньор и т.н. пък тогава мисли за числа, кой къде е по-добър и т.н. :)

firstdiesel
12-20-2010, 17:51
В Смолян има много които тренират тоя спорт, 90% от младежите които тренират бойно изкуство са на Каратето ...
Тука доста често стават боеве, понеже много хора излизат нощем не за да си гледат кефа, а да прават проблеми ... колкото съм се бил срещу тея единственото нещо, което трябва да направя беше да скъся дистанцията и 1 проста комбинация и оня вече е на земята. Не съм тренирал Карате, но гарда им ми се струва много уязвим :?

Но кат са 2-3 каратисти аз лежа на земята след по малко от 10 сек 8-)

TheManTheLegend
12-21-2010, 08:36
За улицата бокс е много по-добре отколкото карате то е ясно :shock:
firstdiesel познаваш ли един Мишо, който във форума се пише shinkyokushinkai :D
От Смолян е и каза че ся тренирал и малко бокс

firstdiesel
12-21-2010, 13:31
За улицата бокс е много по-добре отколкото карате то е ясно :shock:
firstdiesel познаваш ли един Мишо, който във форума се пише shinkyokushinkai :D
От Смолян е и каза че ся тренирал и малко бокс

не мога да го найда с тва име ... ам аз където ходих на бокс в Смолян, вече няма треньор той отиде в Пловдив и там нямаше много-много тинейджъри, все бяха лихварите и охраните там :D
Има един Пампаеца му викаме ама май не се казва Мишо, пък той само бокс тренира/ше, не съм го мяркал наскоро

kanku
12-23-2010, 19:03
За улицата бокс е много по-добре отколкото карате то е ясно :shock:


И кое е толкова ясно?
Започнете да правите разлика между боя в зала и на улицата, че иначе лошо. Всичко зависи до човека, ситуацията, психиката и тн. Познавам боксьори, които в залата са голями битки, а в реална ситуация се о****т максимално. В същото време има каратеки, които на улицата помитат всичко пред себе си.
Пак ще повторя (вече за не знам кой ли път) боя в залата и боя ан улицата са две коренно различни неща. Да, тренировките в залата ще са ти от полза в улична схватка, но за тази работа си трябва и дух на боец, който ен се притежава от всеки. По улиците има и такива субекти, които не са помирисвали зала, но за сметка на това могат да счупят от бой не малко трениращи.
Тренирайте и не се чоплете в теми от сорта на "кое е по-доброто".

TheManTheLegend
12-23-2010, 20:13
Стига с тези баналности които всички сме чували хиляди пъти. Това е повече от ясно.
Разбира се че някой каратист който тренира от години, води се за "биткаджия" и се е бил много пъти ще пребие някой боксьор, който се е записал само колкото да се научи да се бие.
Само че ако 2 момчета с еднакви физически/психически данни и горе долу еднакви умения се запишат единия на карате другия на бокс, боксьора ще има много по-големи шансове. И да, знам че и каратиста има някакъв шанс, но важното е че е по-малък.

HHristov
12-23-2010, 20:20
Абе зависи :) Ако са на ринг ще е интересно :)

kanku
12-23-2010, 20:40
Какви баналности моето момче, това е реалния живот.
Тези сравнения - ако са с равни възможности и единия се запише на бокс,а другия на карате - боксьора ще набие каратиста... са пълни глупости. Няма хора с еднакви възможности. Всяка личност е строго индивидуална. Термина "при равни други условия" съществува единствено в икономиката (ако се среща и в други науки - извинявам се. Отдавна бях студент).
Пак ти казвам, въпросът е до това колко притежаваш дух на боец. Може да си боксьор с дългогодишен стаж, а в улична схватка да се на****ш като пеленаче. В същото време има толкова откачени каратеки, таекуондисти, джудисти, борци и прочее, които ще минат през теб без да се замислят. Това, че си добър на ринга не означава, че си добър и на улицата (Както и не означава, че ако си добър на тренировки, ще си добър и на състезания. За 20 години стаж в БИ и и някои специализирани звена съм се убедил многократно в тези неща и съм се нагледал на какво ли не). Някой ден ще ги разберете нещата, дано не е по трудния начин.
Айде спирам да пиша, че му "оспамих" на сина профила.

Бъдете живи и здрави и мислете винаги преди да кажете или направите нещо. В противен случай има вероятност да се запознаете отблизо с разпоредбите на НК.

firstdiesel
12-23-2010, 20:59
идва един борец сваля те на земята за 1 секунда и всичките ти умения се оказват нищожни ... ако ще да си 100тен дан по Тай Куон До

на тоя свят няма нищо сигурно!

ZipFail
12-24-2010, 15:43
Няма такова нещо като Тай Кун До :)

fatrat
12-24-2010, 18:32
Я ето едно видео на ринг...
http://www.youtube.com/watch?v=_1kqDgiZAII (импровизиран)
и моля спрете с "аз познавам този и онзи и оная" сички познаваме хора...
на улицата си е ебало майката !

firstdiesel
12-24-2010, 19:01
Няма такова нещо като Тай Кун До :)

Tae Kwon Do
доволен ?