PDA

View Full Version : смятай...



cherinka
10-06-2009, 14:52
Пушачите от форума нещо никви ги няма.
Аз да ви/ни честитя покачването в цените на цигарите от догодина. :-)
Току-що чух по новините, че парите от новите акцизи на цигарите ще отиват за здраве?

Каква е тази простотия, питам аз?


и като добавиш, че октомври трябва да дадеш 5лв. за транспортна карта, която важи до края на 2009та и като прибавиш, че от догодина тези карти ще бъдат по 15лв. и като добавиш, че малкия билет става 50стотин ки (в София колко е?) тези пари къде отиват? Извинете ме, глупавка съм, но преди година картите бяха 5лв. за 12 месеца, а сега дефакто за 12месеца ни искат 20лв. Кви са тия увеличения?
и парното ще дигат идната зима и таксите в училище са двойни, и учебниците са станали на тройна цена... един бележник на времето беше 15ст, сега 80ст.... :-o

Loshotia
10-06-2009, 15:07
Какви са тези карти по 5лв :shock: тук 17 на месец ни искат

MakeMeLaugh
10-06-2009, 15:08
Правиш панаир за 8 лв повече за Годишна карта... :lol:
И цигарите който си ги пуши - ще си ги пуши пак, въпреки някоята стотинка отгоре ;)

cherinka
10-06-2009, 15:11
^ тия 8лв. от 500 000 хил. ученици нали знаеш колко прави?
И не е 8лв. защото явно не можеш да смяташ. ;)

грешно си разбрал, не се оплаквам от нищо.

Питам каква е тая простотия със "стотинката отгоре" ?

UnKnOwNmAtTeR
10-06-2009, 15:24
Билетчето е един лев. И по всяко време могат да го вдигнат под предлога, че петрола скача. Просто не си купувай както правя аз.
А за черни пазари не си ли чувала :D :D :D Ама те и там сигурно ще им вдигнат поне с кинта цените.
Сега ще ти обясна защо им вдигат цените. Това е нещо като с коза. Преди години за 12 лева ти си взимаш цяла топка с коз, а днес е нещо от сорта на половин грам. Така е и с цигарите - те ще ги вдигат колкото искат, докато има кой да ги купува. Точно това е идеята на системата.
Колкото и да ги вдигнат - дори и 10 лева да стане кутията повечето от пушачите няма да спрат да ги купуват.

PsychologicalDisorder
10-06-2009, 15:26
Билетчето е един лев. И по всяко време могат да го вдигнат под предлога, че петрола скача. Просто не си купувай както правя аз.
А за черни пазари не си ли чувала :D :D :D Ама те и там сигурно ще им вдигнат поне с кинта цените.
Сега ще ти обясна защо им вдигат цените. Това е нещо като с коза. Преди години за 12 лева ти си взимаш цяла топка с коз, а днес е нещо от сорта на половин грам. Така е и с цигарите - те ще ги вдигат колкото искат, докато има кой да ги купува. Точно това е идеята на системата.
Колкото и да ги вдигнат - дори и 10 лева да стане кутията повечето от пушачите няма да спрат да ги купуват.

пак си дишала лепило...

UnKnOwNmAtTeR
10-06-2009, 15:30
Хайде трезвен кажи къде бъркам.

YourStar
10-06-2009, 15:31
Ааааа,имаш грешка някъде един бележник си е точно 0,15ст. 8-)

PsychologicalDisorder
10-06-2009, 15:31
добре, майна, не можеш ли да изразиш мнението си в 2- 3 реда?
кво ми развиваш тука теории... :lol:

Tokarev
10-06-2009, 15:33
добре, майна, не можеш ли да изразиш мнението си в 2- 3 реда?
кво ми развиваш тука теории... :lol:
Да не си бавен ?
Болят те очите от повечко четене ?
Направи като другите - не чети изобщо !
:D

cherinka
10-06-2009, 15:40
Благодаря, че ме светна, миличка...

Нека и аз те светна: В различните градове големия билет е с различна цена.

Контекста на темата ми е в различна насока от тази, която ти си разбрала.
Засрами се.

ohluv
10-06-2009, 16:54
Какви са тези карти по 5лв :shock: тук 17 на месец ни искат Ми и при нас ще стават толкоз,но тук средната заплата е в пъти по-малка от тази в столицата(нищо лично) :)

hardball
10-06-2009, 17:00
Градския верно голям ташак. Първо беше с карта от 5 лв безплатно се пътува, после с карта от 5 лева билетчето е 10 ст, после го качиха на 20. Като бях осми клас го направиха 30 и докато се усетиш картата струва 20 кинта и даваш по лев на ден за транспорт :-o
В плд няма как да не плащаш, защото те таксуват в градския.

А за цигарите- аз ги отказах- вие се спасявайте. В чужбина са 4 евро за 16 цигари :D

cherrygloss
10-06-2009, 17:16
Ааааа,имаш грешка някъде един бележник си е точно 0,15ст. 8-)
Аз си го купих за 60 ст. няма какво да говорим ...

amerikanec
10-06-2009, 17:30
Не се притеснявай,ще заформим една котрабанда за вас.

machoka
10-06-2009, 17:55
Да ви имам и натоварения бюджет, бележника скочил с нам си колко ст, не знам си кое скочило с 2 лв. :shock: :lol:

Joc
10-06-2009, 18:59
черинке, ти имаш ли бележник бе секси :D 8) :lol:

cherinka
10-06-2009, 19:33
Явно не сте информирани за какво ще отидат парите от оскъпяването на цигарите.

за протокола (нищо,че беше риторичен въпрос) - да, имам бележник, подь 6 няма Хаха :D

Joc
10-06-2009, 19:37
^ ти си умно дете :-)

cherinka
10-06-2009, 19:44
Как, бе :lol:
Днес диктуват урок и се диктува "Медта еди-си-кво" и една вика "с 'т' или 'д', щото има две такива думи" :lol:
на другата й подсказвам "еди-си-кво Бенито Мусолини" тя го пише "МусАлини" :lol: :lol:
другото диктуваха "еди-си-кво пр.Хр." и една вика "кво е тва преди Христа" :lol: въри й обесняй, че календара започва след Христовото рождение.
Изучаваме Ботев в момента и един глас се провиква "Бе,леле говорите за Ботев все едно е мноо голям и не знам си къв" :lol:

изводът е, че ... не знам къв е,бе, вадете си сами изводи.. ще давам аз не знам си кви пари за образование, за да слушам подобни глупости, ай сиктир

TERRORMACHINE
10-06-2009, 19:55
друго имаше напредвид с "ти си умно дете"...

PinkFloydSound
10-06-2009, 19:56
:razz: :razz: :razz:

hardball
10-06-2009, 19:57
Изводът е, че учиш в аната, човек. Моето и твоето даскало са на дъното :Д Оттам надолу само дървото и пеньо пенев :D

cherinka
10-06-2009, 20:08
Още имам надежда, че някой ще даде компетентно мнение по темата.

вижда ви се смешно да се "оплаквам" (а аз не се) за 2лв.? Точно вие, които ходите на работа, имате отговорности? Мисля, че сте се научили да цените парите и това при кого отиват, така че точно вие не ми говорете за 2-5-10-15лв. Отгоре!

cherinka
10-06-2009, 20:10
И, все пак, кефа няма цена.

UnKnOwNmAtTeR
10-06-2009, 20:16
Чери, кое по-точно те изумява? Това, че в училищата е пълно с хора които не ги интересува нищо или от това че цените се вдигат, а нямаш пари? :?
И май в последният ми пост успя да прочетеш само първото изречение за да можеш да се заядеш да не останеш по-назад от другите. :?

ЕдиТ: Недей да се заяждаш безмислено. Няма смисъл не мислиш ли?

cherinka
10-06-2009, 20:23
Пари има. И както казах - кефа цена няма. И 10лв. бих дала за бележник, стига да знам, че си заслужава. ей за тва ви пея в цялата тема, ама кой да разбере, мамка му :? всички сте изперкали тотално

UnKnOwNmAtTeR
10-06-2009, 20:29
Пари има. И както казах - кефа цена няма. И 10лв. бих дала за бележник, стига да знам, че си заслужава. ей за тва ви пея в цялата тема, ама кой да разбере, мамка му :? всички сте изперкали тотално

Нали вече ти обясних защо го правят. Защото могат. И като задължът всички да си купуват бележници - ще им вдигат цените много небрежно, защотот така или иначе ще бъдат купувани. Да не говорим че някои книжарници си правят доста големи надценки и понеже е евтино, хората ще купят дадената стока и ще превъзмогнат левчето което ще дадът отгоре просто защото ги мързи да отидат до друга книжарница. :-D

cherinka
10-06-2009, 20:34
Друго имах предвид...
Еби им майката на бележниците
Говори се, че парите от акцизите на цигарите ще отиват за здраве.
Питам за кво?

UnKnOwNmAtTeR
10-06-2009, 20:42
Е как за кво? За да бъдат поне малко полезни тия пушачи на някой освен на тия които произвеждат цигарките. Пък и не съм много сигурна че ще отидат за "здраве"... :? Те могат да кажат и че ще отидат за държавната конюшна или за помощи за безработните. Принципът е същия като с бележника, но понеже този път става въпрос за по-големи суми и продукт, който е купуван от всякакви хора са си измислили оправданието. И пак като знаят че и да ги качат никой няма да спре да пуши ги качват :D :D :D

ЕдиТ: На същият принцип работи и "контрола" над населението. Те ти казват "Дай си отпечатъците за да те пазим". :D И така хората им вярват и ще си дадът и ДНК-то и никога няма да се усетят, че трябва да се пазят точно от този на когото имат вяра. Нали се сещаш че престъпността няма да намалее, нито корушпцията, понеже тези които прекрачват закона са над него и те го определят :D И докато тия персони съществуват аз няма да дам нищо. А хората са толкова потиснати, че не го осъзнават и се чувстват слаби, а ако излезнем всички на "протест" да видиш как ще ги сплашим. Ама нищо нема да стане докато си седим вкъщи и плащаме за това че получаваме пари
:D :D Плащаме за да имаме кола(а сега дигат и гражданската с 20% да не забравим :D) , плащаме за да ни закарат боклука, който ни принуждават да правим като правят сичко от пластмаса, на някое прекрасно българско място... и куп хиляди данъци и данъченца които са по-безумни и от идеята че никой не забелязва това и не му прави впечатление. :razz: :razz: :razz:

mmKamm
10-06-2009, 20:51
СМЯ-ТАЙ !

cherinka
10-06-2009, 20:52
Искам точни и конкретни отговори от човек, който е на вътре с нещата, а не плоски коментари и размишления по темата/

UnKnOwNmAtTeR
10-06-2009, 20:55
Доста конкретно ти го обясних. Прочети и едита.

cherinka
10-06-2009, 20:59
СМЯ-ТАЙ !
kaks e kazvash elka smqtaii :D :D :D gagaga kato go chuh za sefte se zadushih ot smEh

UnKnOwNmAtTeR,z a 10ti pyt: KOI poluchava shibanite pari,be, mamka mu, to eqsno, che vsichko e konspiraciq i t.n. i dryn-dryn-mryn,baaaaaaaaaasi sbyrkaniq narod,maina

MakeMeLaugh
10-06-2009, 21:00
Ние сме изперкали ли?...
Ти искаш размишления над 10 ст за бележник и на 2 лв за не знам си какво и че картата ти годишната станала 20 лв или там каквото е.. направо тоталния фалит майна..
Къде били парите я интересувало.. хах - ми където и другите ;)
Нали все за анфетчета и партита говорите - еми ше вземеш един хап по-малко и ше си купиш и бележник и билетче..
Какво да направим ние, че си даваш парите на вятъра по 3 лв на ден/през ден за кутия цигари и после мрънкаш, че нещо било вдигнато с 2 лв.. То не, че и цигари си купуваш де, някъде беше казала, че на авантис я караш..

TERRORMACHINE
10-06-2009, 21:02
То не, че и цигари си купуваш де, някъде беше казала, че на авантис я караш..за тва говоря, майна!!!

UnKnOwNmAtTeR
10-06-2009, 21:06
СМЯ-ТАЙ !
kaks e kazvash elka smqtaii :D :D :D gagaga kato go chuh za sefte se zadushih ot smEh

UnKnOwNmAtTeR,z a 10ti pyt: KOI poluchava shibanite pari,be, mamka mu, to eqsno, che vsichko e konspiraciq i t.n. i dryn-dryn-mryn,baaaaaaaaaasi sbyrkaniq narod,maina

Ми тогава какво питаш :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

cherinka
10-06-2009, 21:15
Ние сме изперкали ли?...
Ти искаш размишления над 10 ст за бележник и на 2 лв за не знам си какво и че картата ти годишната станала 20 лв или там каквото е.. направо тоталния фалит майна..
Къде били парите я интересувало.. хах - ми където и другите ;)
Нали все за анфетчета и партита говорите - еми ше вземеш един хап по-малко и ше си купиш и бележник и билетче..
Какво да направим ние, че си даваш парите на вятъра по 3 лв на ден/през ден за кутия цигари и после мрънкаш, че нещо било вдигнато с 2 лв.. То не, че и цигари си купуваш де, някъде беше казала, че на авантис я караш..
аз за друго плямпам, но естествено ти, който бачкаш, за да си плащаш, че живееш, ще завиждаш на няква малка пикла като мен, която кара през просото и си мисли, че само парите и материалните неща я вълнуват



То не, че и цигари си купуваш де, някъде беше казала, че на авантис я караш..за тва говоря, майна!!!
притесняям се за хората,дето ми плащат сметките, ха-ха


И,все пак, никой не е информиран за новите цени на цигарите
ТенкЮ.
Очаквах да се заядете посредством това, че си мислите, че ме интересува покачването на цените, от което следва, че ще се скъперничя.
Грешно мнение сте си извадили за мен. ;)

UnKnOwNmAtTeR
10-06-2009, 21:22
Това някаква тема-уловка ли е? :razz: :razz: :razz:
Отговорих ли ти според очакванията или не си направи труда да ми прочетеш мнението :grin: :grin: :grin: :grin:

MakeMeLaugh
10-06-2009, 21:54
аз за друго плямпам, но естествено ти, който бачкаш, за да си плащаш, че живееш, ще завиждаш на няква малка пикла като мен, която кара през просото и си мисли, че само парите и материалните неща я вълнуват

Аз си бачкам и си изкарвам добри пари за възрастта и образованието ми предвид и кризата ;)
Така че, не мисли, че ти завиждам, ама изобщо. Дори имам крайно лошо мнение затози вид хора вкл. и теб.
Щото ти ще си "на сметка" до един ден, в който останеш сама и осъзнаеш, че нямаш нищо и нищо не си правила за да имаш нещо.
Това е друга тема, не ми се спори и дразни, ама да пишеш супер-глупавават тема за 2 лв предвид, че харчиш пари за всякакви всевъзможни глупости, които можеш и без тях е смешно.
И все пак не ти желая нищо лошо, даже напротив :)
Лека нощ :)

UnKnOwNmAtTeR
10-06-2009, 21:58
да живее "демокрацията" :(

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D Да си додем да думата.

UnKnOwNmAtTeR
10-06-2009, 22:20
черинка нема идея от пари,от политика,култура и каквото и да е било...

баща и е бакшиш,майка и беше контрольорка в градския и засега я издържат,свикнала е навън да я черпят момчетата и да не харчи тя пари (срещу какво я черпят оставям да е загадка за вас) и си мисли,че е най-голямата и света и е в краката... вече е на години,в които трябва да се издържа сама,но понеже повтаря даскало 2 год.,още е ученичка и няма как. обаче ще дойде времето,когато ще се сблъска със сивата реалност и тя :) и може би ще спре да ни занимава в тъпите си теми,освен ако не стане като ъннонметър :lol:

Къв ти е проблема бе?! Дали не спамиш яко във всяка тема а? И то пишеш едни и същи глупости :-x :-x :-x
И това с което ви занимавам вълнува сички. Не съм те питала кафяви или бели кецки да си зема нали така ? Аер у лево и спри да ме даваш за пример щото и аз ще го правя и то във всяка тема! :-x

machoka
10-06-2009, 22:22
^и накрая и двамата ше гризнете дървото от краищата му.

UnKnOwNmAtTeR
10-06-2009, 23:02
^и накрая и двамата ше гризнете дървото от краищата му.

Само прочети темата, плс и смятай :lol: :lol: :lol:

cherinka
10-07-2009, 07:23
Mного сте филмирани с тоя форум...

tuzaro
10-07-2009, 07:50
Аз съм намерил 1 кило тютюн за 15 лева майна от Асеновград 8)
За ся че си пушим цигарите мейна, като ги качат че му мислим.
Иначе за картите ние дадахме по 5 лева до края на годината мейна, щото още не са го измислили кво че правят.
на мен утре ми дават книжката мейна и почвам да си карам черната баварска кола 8)

Canis_Dirus
10-07-2009, 09:58
Който не му харесва - у Африка и Южна Америка на места още съществува племенно-общинския строй. Няма мита и акцизи.

_donna_
10-07-2009, 10:04
Аз спирам - еби му майката.
Все ще се оправя без нещо,с което се тровя.Ха.

Canis_Dirus
10-07-2009, 10:06
Силните хора още живеят в пещерите.

А най-силните са амебите!

Canis_Dirus
10-07-2009, 10:11
Е па, нали слабаците се махали от Родината? От родната пещера, от родните земи в Азия и тн.


Тотален дисреспект за ония слабаци прабългарите, чр са се махнали от Азия!

_donna_
10-07-2009, 10:14
О,започнал си да пишеш "ч" - та! Това е доста по-приятно.


И аз имах възможност да замина преди години за Франция,но не го направих.Врътката не е да не се ходи никъде,а да не се втълпява на децата от малки,че тук нямат реализация,защото това не е съвсем истина.Почти всеки,който се старае достатъчно - успява.Както казваше един приятел - ако си умен можеш да направиш всичко.Аз си спомням какви скандали от по няколко часа съм имала с нашите за това,че не искам да замина за Франция ... баща ми даже ме заплашваше,че "някой ден съм нямала да имам дори стотинки за хляб". Сега като гледам какво е положението все повече се отчайвам.Има и хубави неща,но на фона на безумията са прекалено малко."За" живота в България съм,но ако нямам друг избор бих заминала(искам да кажа наистина да нямам избор,а не при първата трудност или нещо,което не ми харесва да се изнасям).

Имахме такава тема по реторика "За или против емиграцията".Разделени сме на две групи от по трима и всеки има право да говори по пет минути.След това някой от отсрещния отбор му отговаря за същото време и така.Когато трябва да изложиш вижданията си достатъчно убедително в пет минути и когато ти се налага наистина да СЛУШАШ какво ти казва другия е съвсем различно ... Тази тема има много страни,гледни точки.Не можем да заклеймяваме всеки един напуснал България като предател.Просто всеки си има свой живот - не можем да знаем какво е принудило и хората около нас.И дали изобщо са били принудени.Играе роля и факторът,че все пак ние сме граждани на света.Всеки има правото да пътува,да опознава нови места,сам да избере нещата,от които ще бъде заобиколен или с които иска да се сблъска,запознае...

Canis_Dirus
10-07-2009, 10:25
Ахам. Сори, ама аз не съм от флората и се възползвам от правото да си пътувам свободно по целия свят.

Прабългарите защо са си напуснали тогавшните земи? Май за а избягат от превъзхождаща ги сила? Или някакви долни предатели като Ботев, избягали в Румъния.


И да - говорим за съвремието, когато света е малък. Няма е вече Султана Глаушева "Тук съм се родила, тук ще умра." Нито си длъжен да си взимаш булка от твоето си село.

Днес основния начин за препитание си остава същия - труд. И всеки си избира, къде да се труди. Времената, когато препитанието ни е зависело от земеделие, скотовъдство и лов са отдавна заминали.

Canis_Dirus
10-07-2009, 10:36
Кажи ми някой тоталитарен режим, който е успял в дългосрочен план?

_donna_
10-07-2009, 10:46
аз съм ТВЪРДО ПРОТИВ това клише,че "всеки има право да избира/да прави каквото си иска"... точно заради това,че всеки си прави квото си иска,сме на това дередже. някакво усещане за фалшива свобода ни създава тая измислена псевдо "демокрация",която цари по света и особено в БГ.
Не,не ме разбра правилно.Не че "всеки има право да прави каквото си иска",а всеки има право да опознае света.Няма ли да е жалко ако не видиш всички красоти или дори тъжни и вълнуващи неща,които ще направят света ти по-богат,по-пълен.Защото точно,когато седиш на едно място се вманиачаваш в парите,ролексите и си купуваш ваза за хола,която струва повече отколкото някой би предположил,че може да струва една ваза.В движението е сигурността.Можеш да отидеш за 6 месеца или 2 години в Италия или Швейцария,но тъпото е вече,когато отидеш там и започнеш да правиш същото каквото си правил и в България - да трупаш и да трупаш.

"Можеш толкова да се объркаш,
че да започнеш надпревара.
По криволичещ път ти тичаш
с главоломна скорост.
И набиваш много километри
през странни и диви места.
Отивайки към, опасявам се, едно
крайно безполезно място.
Мястото за Чакане.
За хора, които просто чакат.
Чакат да тръгне влака,
да пристигне автобуса.
Или да излети самолета.
Или да пристигне писмото.
Или да спре дъжда.
Или да звънне телефонът.
Или да завали сняг.
Или пък чакат за "Да" или "Не".
Или за перлена огърлица.
Или за чифт панталони.
Или за перука с къдрици.
Или за Нов Шанс."
...

Не трябва вечно да се чака.
И за малките и за големите събития.И за промените.
С чакане нищо не става.Никой няма да ни оправи освен може би отзад...

Canis_Dirus
10-07-2009, 10:53
ше видиме и капитализма колко още ще се задържи... срива е неизбежен,той вече се случва (световната финансова криза примерно)...
Със сигурност си остава доста успешен някак. Стремежа към богатство, търговията и тн. съществуват вече повече от 2000 години. Което е към 1950 повече отколкото е издържал някой тоталитарен режим.


А тази криза промени ли нещо? Или другата голяма криза от 30-те? Тогава започнаха доста тоталитарни режими, но нещо не прокопсаха. Защо ли?

Canis_Dirus
10-07-2009, 10:56
аз говоря за съвсем различно нещо - да предадеш родното си място за да живееш по-добре на чуждо (макар че е много относително дали примерно един българин ще живее по-добре в САЩ/Германия/Испания,където винаги ще е чужденец,отколкото в родната си страна)...

Преди 100 години така са гледали на другите села и другоселците.

_donna_
10-07-2009, 10:57
Подхващате безкрайна тема ... (:

Canis_Dirus
10-07-2009, 10:59
Капитализмът съществува и при монархия. Капитализъм е свободната пазарна икономика. Исторически погледнато монархии със свободна икономика са просперирали и владели огромни колонии, а такива с тоталитарна икономика са се проваляли.

Капитализмът не е задължително свързан с демокрация, но вирее доста по-добре при наличието й.

Canis_Dirus
10-07-2009, 11:08
Това е масонски план. В момента великите зидари се кискат, че са превзели умовете на хората!

Biskfitka
10-07-2009, 15:47
Ако станат повече от 4 ДО 5 лв. сериозно ще се замисля дали да пуша една кутия за 3 дни 8-)

desyty
10-07-2009, 15:53
И 10лв. да стане кутията постоянните пушачи пак ще си купуват..

OtherDimension
10-07-2009, 16:12
Правиш панаир за 8 лв повече за Годишна карта... :lol:
И цигарите който си ги пуши - ще си ги пуши пак, въпреки някоята стотинка отгоре ;)
точно това е иронията на българина
както се казва - на гол тумбак чифте пищови
той няма пари за ядене, ама дрехи 2ра употреба няма да носи примерно
и псевдогъзарите, като теб, които имат "работа с перспектива" си пушат цигарките и видиш ли, понеже много пари имат ги бОли за едно увеличение от 30%
само искам да напомня на теб и други подобни субекти, че примерно в германия(сигурен съм, че дирус ще потвърди) при увеличение на някой данък с цент-два хората избуяват, от къде-накъде?
но не, тука сме си много арни, ще си пушим и ще си пием колко и да струва, нали така?
но човек, който истински знае как да разполага с бюджета си няма да прави подобни хлапашки изхвърляния
ама то си е до акъл, де ;)

Tokarev
10-07-2009, 16:14
Правиш панаир за 8 лв повече за Годишна карта... :lol:
И цигарите който си ги пуши - ще си ги пуши пак, въпреки някоята стотинка отгоре ;)
точно това е иронията на българина
както се казва - на гол тумбак чифте пищови
той няма пари за ядене, ама дрехи 2ра употреба няма да носи примерно
и псевдогъзарите, като теб, които имат "работа с перспектива" си пушат цигарките и видиш ли, понеже много пари имат ги бОли за едно увеличение от 1-2
само искам да напомня на теб и други подобни субекти, че примерно в германия(сигурен съм, че дирус ще потвърди) при увеличение на някой данък с цент-два хората избуяват, от къде-накъде?
но не, тука сме си много арни, ще си пушим и ще си пием колко и да струва, нали така?
но човек, който истински знае как да разполага с бюджета си няма да прави подобни хлапашки изхвърляния
ама то си е до акъл, де ;)
Най-правилния пост в темата ^^
;-) ;-) ;-) ;-)

Joc
10-07-2009, 18:55
точно заради тях си кашлям като дърто магаре преди да заспя... :x

VerryBerry
10-08-2009, 15:40
Ааааа,имаш грешка някъде един бележник си е точно 0,15ст. 8-)
Аз си го купих за 60 ст. няма какво да говорим ...

моя си го взех за 30..а едни от класа ми дадоха 1лв :booooomb:

MakeMeLaugh
10-09-2009, 09:48
Момко, аз не пуша цигари, не са ми приятни, нито имам намерение да си харча парите за глупости, после да харча пари пък за здравето си когато е късно. ;)
И в случая не става дума за изхвърляне, а за спорене по темата.
А за увеличението - това е истината, затова и ги вдигат (те си го знаят това), щото ще намалят обема, но ще се увеличат приходите.
Нито одобрявам увеличенията, ното каквото и да било - просто коментирах ;)
С бюджета си разполагам добре - точно разпределен, покривам си нуждите и ми остава, знам какво мога да си позволя и какво все още не мога - така, че не ми говори за бюджета, не ми изкарваш ти парите, а аз.
Всичко е до акъл да - като не стига бюджета се бориш за по-висок, ама някои това не го разбират и кретат някак си и мрънкат при най-малката промяна, а не се борят за промяната й по един или друг начин.
Сега поолекна ли ти в опита си да ме пооплюеш малко, както всеки път се пънеш :smt056

OtherDimension
10-09-2009, 10:08
като не пушиш като какъв се явяваш тогава?
или нещо те задължават навсякъде да имаш някакво си там мнение, за бройката
"който пуши, ще си пуши с някоя стотинка отгоре"
в тоя случай не отваряй темата и не ми се дръж като хванал Господ за шлифера
от една страна си против увеличенята, от друга обвиняваш хората, че мрънкат за това

да те питам, ти като търговски ли работиш?

MakeMeLaugh
10-09-2009, 10:32
Явявам се с гледна позиция (по-точно с мнение по темата) независимо дали пуша или не.
Не си ти човека, дето ще ми каже какво да правя ;)
Никой не обича увеличенията, нито съм за тях пак ти казвам - казвам под какъв претекст и защо го правят.
Не ги обвинявам, че мрънкат, а в случая, че беше по глупав начин (темата не беше за цигарите, а за транспорта) - щото се мрънка за някакво увечеличение със стотинки на месец за транспорт, а всеки ден дават левове за цигари, които могат и без тях примерно. Но се отдалечи от темата.
Разбирам хората, които нямат пари, но нито пушат или имат някакви вредни навици. Просто наистина да им е малък бюджета за поминък.
Дразнещ е и начина, как винаги искаш да се наложиш и да се правиш на някакъв шеф или да контролираш хората с думи или действия - но ако при някои успяваш да им вземеш страх, при други е обратното.
Като търговки съм да - сега с какво ще ме се опиташ да ме провокираш ^_^

OtherDimension
10-09-2009, 10:46
не, няма да те провокирам, пробвах си логиката просто ;)

balon4eee
10-09-2009, 12:22
запушете се ушите

kir40
10-09-2009, 19:16
За това пушете канабис.
Първо няма доказано физическо пристрастяване,за разлика от тютюна.
Второ-канабиса влияе много добре на настроението :D
Пове4ето тревомани пушат 5-6 цигари на месец-като наи много за 3 цигари(качествени) да дадеш 30 лева,което сравнено с тютюневите цигари е по малко за един месец,през който пушачите дават около 300 лева. :-P

cherinka
10-09-2009, 20:41
сравнено с тютюневите цигари е по малко за един месец,през който пушачите дават около 300 лева. :-P
180лв. секси ;)
а човек като мен - около 80-100лв. :-o въй..

kir40
10-09-2009, 21:07
сравнено с тютюневите цигари е по малко за един месец,през който пушачите дават около 300 лева. :-P
180лв. секси ;)
а човек като мен - около 80-100лв. :-o въй..
Зависи от марката и колко доза ти трябва на ден.
Има някои наркомани,които пушат по 2-3 кутии,секси.Тва,че сега има увеличение нищо не значи.Заклетите пушачи нищо не може да ги спре.

kir40
10-10-2009, 11:18
За това пушете канабис.
Първо няма доказано физическо пристрастяване,за разлика от тютюна.
Второ-канабиса влияе много добре на настроението :D
Пове4ето тревомани пушат 5-6 цигари на месец-като наи много за 3 цигари(качествени) да дадеш 30 лева,което сравнено с тютюневите цигари е по малко за един месец,през който пушачите дават около 300 лева. :-P

я умри бе
чак пък