PDA

View Full Version : Проблем с майка ми



SuNsEt
10-06-2009, 15:05
Толкова съм объркана вече,че реших да пусна тази тема.
Имам сериозен приятел от половин година.Чувствам се чудесно с него.Всичко,което съм искала е той...Знам,че ме обича и явно го показва.Дори понякога си мисля,че ме обича повече от колкото аз него...Заедно сме щастливи.
Проблемът най-вече идва от майка ми.Тъй като разниката ни е 5 години,той е на 20 и не е от моя град.Два пъти идваше от Варна до София за да ме види,дори и да се запознае с майка ми.Отначало беше видно,че тя го е харесала.Дори после,когато я питах какво мисли,тя каза,че бил добро момче.После я чувах как си говори с приятелки за мен и него,как го нарича Зета...праща му поздрави често.
Но вчера и днес проведохме разговор.Според нея той не бил за мен.Била съм малка,искал само да спи с мен и т.н. Просто си личеше колко повърхностно мисли.В крайна сметка каза,че просто ми давала съвет като приятелка,но не и било приятно той да идва.Била съм малка за секс.Тук вече съм съгласна.И с него сме наясно,че ми е рано.Но нашата връзка не се гради на нещо повърхностно.Той ми дава подкрепа,когато имам нужда,разбира ме,грижовен е...обича ме.Опитах се да и обясня,че за нас тази разлика във възрастта не е от значение.Някак си не ме разбра.Когато му разказах,какво е казала майка ми той се ядоса.Тъй като иска да дойде да ме види пак след 2 седмици,а на майка ми не и е приятно.Не знам какво да направя.Казах и че ако иска може да говори с него на тези теми,след като мисли,че е използвач.Тя пък ми отговори,че не иска.Била го видяла вече 2 пъти и било достатъчно.Била го преценила,аз не съм го познавала.Това са глупости.
Попринцип щеше да е по-добре ако не ми пукаше,но ми пука и за майка ми и за него.Искам да съм с него,но поведението на майка ми за мен е неприемливо.Няма да мога да го виждам толкова често заради нея...Той в момента учи за висше.Според майка ми ученическата любов била най-важна и най-хубава.Той бил си я изживял,трябвало и аз.Но когато и кажа,че не искам ученическа любов,че искам нещо по-сериозно не ме разбира.Аз дане би да съм се омъжвала за него-ами не разбира се.Имам си цели в живота,имам време за всичко и се чувствам добре с него.Според майка ми или ме използвал или нещо не бил наред с главата,след като бил с 15 годишно момиче.Не е така,харесва ни да бъдем заедно.Той иска да е с мен заради самата мен и се радвам,че го познавам.Просто тя не ме разбира. :-o

dimitar_ak
10-06-2009, 16:20
Ти говориш като влюбена, а майка ти като родител. Рабирам ви и двете. Майка ти е права да се притеснява. Намери начин да се виждате с приятеля си и 3-та. Ти си непълнолетна и той трябва да се ъсобрази с твоите правила. 5 години не са сериозна разлика ако беше над 18. Сега правилата диктуват родителите ти

MimmZzZchYyY
10-06-2009, 16:23
Моя приятелка има подобрен проблем сам0, че при тях разликата е 6 години..
По темата: 0бясно всичко това, което си написала в темата на майка си. Ако тя не те рабере примири се с нейното мнение... Аз никога не съм съжалявала за нещо, което майка ми ми е казала да направя и съм г0 направила. Все пак тя е твоя майка и знае какв0 е добро за теб и се опитва да те предпази. А и от друга гледна точка - не се знае колко време ще продължи връзката ти с това м0мче, за това няма смисъл да разваляш отношенията с майка си заради едн0 момче.. н0 все пак ти си решаваш :)

SuNsEt
10-06-2009, 16:48
Ще изчакаме 1-2 месеца и след това ще се видим.Той твърдо иска да говори с нея и да и обясни,че не е такъв за какъвто го мисли...
Преди малко говорех с него по телефона и беше хем бесен,хем му се ревеше едва ли не,че няма да може да ме види толкова време. :(

Брат ми каза,че е време да стана по-самостоятелна от колкото съм сега.Попринцип имам силна връзка с майка ми,обичам да и споделям,но той е на мнение,че не трябва да и казвам толкова много.Мисля,че е прав.

anyfany2
10-06-2009, 16:58
Разбирам Ви и двете..
Аз не мога да дам съвет..
За любовта няма граници..
Вярвам го от дъното на душата си..
Обичай искрено, топло и чисто и не ги мисли нещата !
Днес по философия учихме, че иам по-висша сила от нас, която определя съдбите ни..
Не знам до колко е вярно, но не се отчайвай !
Всичко хубаво ! Вярвам, че ще бъдеш много щастлива ! :---) :---) :---) :twisted: :twisted: :twisted: :---) :---) :---) :---) :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

ivana0895
10-06-2009, 17:51
блазе ти, че са само 5 години ... аз имам подобни преблеми но моите годинки са с 8 по-малко от неговите ... не мога да дам съвет пристрасна съм ... :-)

vellvet
10-06-2009, 18:25
Разбирам Ви и двете..
Аз не мога да дам съвет..
За любовта няма граници..
Вярвам го от дъното на душата си..
Обичай искрено, топло и чисто и не ги мисли нещата !
Днес по философия учихме, че иам по-висша сила от нас, която определя съдбите ни..
Не знам до колко е вярно, но не се отчайвай !
Всичко хубаво ! Вярвам, че ще бъдеш много щастлива ! :---) :---) :---) :twisted: :twisted: :twisted: :---) :---) :---) :---) :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Вярно е за любовта граници няма ... където има воля има и път ! обичайте се

PurpleDream
10-06-2009, 18:30
мн дълго, не го прочетох...не ви ли мързи да пишете толкова много... :(

SuNsEt
10-06-2009, 18:34
мн дълго, не го прочетох...не ви ли мързи да пишете толкова много... :(

Не.Когато човек има проблем не му пука колко ще напише за него,стига да намери решението.

LoveRetroMusic
10-06-2009, 18:35
Не ми се чете, ама дано да си решиш проблема ;]

LiRRRa
10-06-2009, 18:50
На мен пък не ми се четат крати безмислени теми, които само ми губят времето . . .
По темата . . .
Проблема ти е доста съществен :? Майка ти сигурно иска най-доброто за теб, НО най-доброто според НЕЯ. . .
Понякога родителите ни не могат да ни влязат в положението напълно. И от там идват и грешните съвети, забрани и т.н.
Ти си влюбената, ти знаеш много повече за него, познаваш го много по-добре от нея. Докажи й, че той е за теб, не защото "любовта е сляпа", както майка ти 100% си мисли, а защото се чувстваш себе си при него.
Според мен, проблема ще се оправи с много разговори. Както ти с него и с нея, така и той с теб и с нея . . .
Успех мила!! :)

SunShinePearl
10-06-2009, 18:56
Разбирам Ви и двете..
Аз не мога да дам съвет..
За любовта няма граници..
Вярвам го от дъното на душата си..
Обичай искрено, топло и чисто и не ги мисли нещата !
Днес по философия учихме, че иам по-висша сила от нас, която определя съдбите ни..
Не знам до колко е вярно, но не се отчайвай !
Всичко хубаво ! Вярвам, че ще бъдеш много щастлива ! :---) :---) :---) :twisted: :twisted: :twisted: :---) :---) :---) :---) :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Вярно е за любовта граници няма ... където има воля има и път ! обичайте се
;-) [/b]

Abigoria
10-06-2009, 18:57
Ще ти дам един съвет от личен опит- СЛУШАЙ майка си! Аз като бях по- малка имах едно гадже от на ма*ната си, 4 години по- голям, държах да го запозная с наще, голяма любов беше, голяма работа... 6 месеца връзка... Кое ли лапе на 14 може да се похвали с тва?! Майка ми ми викаше тогава: Чуй ме кво ти казвам, тоя не е за тебе, недей да си губиш времето, ала бала... Ама бях ( и съм) инато парче и напук на майка той дойде. Стоя една седмица. През цялото това време майка ме убеждаваше по всякакъв начин да го скъсам, вкъщи не можеше да се стои по едно време... И са кво? Виждам колко тъпо хлапе съм била и как само съм си просела боя... Та целта му на тоя 'пич' беше чисто физическо възнаграждение за прекараната тука 1 седмица, под претекст, че той 'си е изпълнил чстта от сделката и ако го обичам ще му дам квото иска'. Бих му шута деликатно и подарих голям букет цветя на майка ми, като й поднесох извинения...

Извод- СЛУШАЙ майка си! Отстрани се вижда най- хубаво ;)

SuNsEt
10-06-2009, 19:14
Abigoria ,разбирам те напълно,но моят приятел не иска единствено физическо възнаграждение.Той вижда мен самата,душата ми,не гледа само външния вид.Личи си.Бих могла да разпозная за какво е с мен.Той сам казва,че не иска да ме насилва да правя нещо,което не искам.Просто майка ми трябва да го разбере.

ThePowerOfLove
10-06-2009, 19:21
Може да ти казва квото искаш да чуеш, а изобщо да не си го мисли ;)
И аз те съветвам да слушаш майка си.

WrongLife
10-06-2009, 19:24
Майка ми е същата, затова когато ми попита дали си имам приятелка, просто не отговорям. Тя иска най-доброто за мен, но както казаха по-горе, най-доброто според нея. Аз съм на 15 също, но за мен отношенията с баща ми винаги са били по-лесни и по-приятни, той винаги ми разбира.


П.С. Когато приятелят ти се яви на вратата да говори с майка ти, ми е интересно тя как ще го спре.С ГОВОРЕНЕТО МУ Е МАЙКАТА.

П.С. 2. Дано всичко се развеши :)

PurpleDream
10-06-2009, 19:25
мн дълго, не го прочетох...не ви ли мързи да пишете толкова много... :(

Не.Когато човек има проблем не му пука колко ще напише за него,стига да намери решението.

Да, ама когато на човек му е скучно, само това му трябва- един роман, който да го приспи...

SuNsEt
10-06-2009, 19:28
Може да ти казва квото искаш да чуеш, а изобщо да не си го мисли ;)
И аз те съветвам да слушаш майка си.

Мисля,че е достатъчно искрен с мен.Все пак не го познаваш.Не искам да го оставям и й го заявих напълно ясно.Тя се държеше сякаш беше нещо средно между съвет и заповед.Но баба ми е същата към майка ми.И тя не приема приятеля на мама,но на майка ми това не я интересува.Майка ми се оправдава,че вече била 42 годишна и искала да е с някой за семейство.Според мен това не я извинява.

smiirnoff
10-06-2009, 19:29
^ .. ми на тебе като ти е скучно за к'во по цял ден циклиш на компютъра :д .. земи излез малко с приятели :Д
играй игри, напрай си фейсбуук, играй там, ИЗЛИЗАЙ .. :Д
то ти е скучно щото сигурно по цял ден т'ва прайш ..
ама к'во знам аз за вас :Д (хъ и рима има ;Д)
.. нищо :Д

към авторката .. стискаме палци и на крака и на ръце .. и мачката ми стиска лапи :Д (2 чифта :Д)

PurpleDream
10-06-2009, 19:33
^ .. ми на тебе като ти е скучно за к'во по цял ден циклиш на компютъра :д .. земи излез малко с приятели :Д
играй игри, напрай си фейсбуук, играй там, ИЗЛИЗАЙ .. :Д
то ти е скучно щото сигурно по цял ден т'ва прайш ..
ама к'во знам аз за вас :Д (хъ и рима има ;Д)
.. нищо :Д

към авторката .. стискаме палци и на крака и на ръце .. и мачката ми стиска лапи :Д (2 чифта :Д)

по цял ден съм на даскало- 2ра смяна, после съм на кафе...прибирам се - сядам малко на компа и какво- засипвам се с тъпи или дълги теми... дайте нещо забавно бе хора, аз като пусна някоя по - жива тема и веднага я заключват....

SuNsEt
10-06-2009, 19:38
PurpleDream ,ако се сетя за нещо забавно посред тези проблеми,ще направя тема и отдолу ще пише"специално за PurpleDream" :-D :)

Извинявайте,че е дълга темата,но и проблема ми не е малък.Знам,че не съм единствена и има по-зле от мен,но и това ми е достатъчно за да се почувствам меко казано ужасно. :(

PurpleDream
10-06-2009, 19:40
PurpleDream ,ако се сетя за нещо забавно посред тези проблеми,ще направя тема и отдолу ще пише"специално за PurpleDream" :-D :)


ооо ще бъда много поласкана 8)
само да не е дълга тема :D

stup1fy
10-06-2009, 19:59
Абе на мен не ми е проблем колко дълга е темата,стига да е смислена!
Предпочитам дълга и смислена,отколкото кратка и тъпа.
Тъпотията ме отегчава повече.
Към авторката - Бъди оптимист! <3 Майка ти наистина просто е изразила мнение,ти представяш ли си ако буквално ти беше 'забранила' (а тя има това право).Ако наистина те обича (както ти твърдиш) ще чака.
Към хората които писаха нагоре - майките не винаги са прави.А и човек няма как да се увери на 100% в нещо ,докато не го преживее.Това ,че на един-двама се е случло майките им да са прави,не означава ,че на всички така ще се случи.

Violenza
10-07-2009, 10:27
Ще пораснеш и ще осъзнаеш много неща, които сега не разбираш. ;)
Докато не го изживееш, няма как.

kukli4kata001
10-07-2009, 17:06
Ти говориш като влюбена, а майка ти като родител. Рабирам ви и двете. Майка ти е права да се притеснява. Намери начин да се виждате с приятеля си и 3-та. Ти си непълнолетна и той трябва да се ъсобрази с твоите правила. 5 години не са сериозна разлика ако беше над 18. Сега правилата диктуват родителите ти
Виж аз съм на 14 и не мога да ти кажа толкова много. Но мисля,че това мнение над мен е достатъчно и казва всичко така както е.

kukli4kata001
10-07-2009, 17:09
Извод- СЛУШАЙ майка си![/b]

SuNsEt
10-08-2009, 12:15
Тя иска да го оставя,а аз няма да го направя.Точка.

LiRRRa
10-08-2009, 12:19
Вярно, че си непълнолетна и още се водиш за "дете", но си на 15, не си малка. Преживяла си някои неща, които ти дават отправна точка в живота. И щом преценяваш, че той е за теб, че любовта ви си заслужава тези караници, разправии и болка, то продължи напред.
Майка ти не може да почувства това, което на теб ти е на сърцето, когато си с него.
Успех!!

SuNsEt
10-08-2009, 13:01
Вярно, че си непълнолетна и още се водиш за "дете", но си на 15, не си малка. Преживяла си някои неща, които ти дават отправна точка в живота. И щом преценяваш, че той е за теб, че любовта ви си заслужава тези караници, разправии и болка, то продължи напред.
Майка ти не може да почувства това, което на теб ти е на сърцето, когато си с него.
Успех!!

Ами така е.Всъщност се водя за "дете" ,но след 2 месеца правя 16 ако говорим за годините като цяло.Стана ли на 16 майка ми има още по-малкото право да ми се меси.Тогава съм кажи-речи почти пълнолетна...
И кой ми говори за "ти си малка"?Вижте какво,с ръка на сърцето мога да кажа,че имам повече акъл от някои на по 18-20 години.Не го приемайте погрешно това.Зависи си от човека.Като оставим на страна любовните терзания,в моя живот се наложи да порасна по-бързо от колкото трябва.Преживяла съм куп ужасни неща/смърт в семейството,развод,какви ли не скандали ...баща ми се разболя от тежка и нелечима болест и т.н. /,макар че знам-има и много други като мен и по-зле от мен.
Мисълта ми беше,че аз самата не се възприемам като малка.Искам да бъда с Него не защото е на 20,а защото намирам в него неща,които надали бих намерила в друг.Излишно е да ви обяснявам какво е да обичаш.Просто ще кажа,че ние с него имаме много повече от обикновена връзка.Имаме духовна-което е изключително важно.
Колкото до майка ми-в момента не сме в добри отношения.Почти не си говорим.Болно ми е,че е така...Опитвам се да оправя нещата,но тя сякаш налива още масло в огъня...Разбирам я като родител,тъй като и тя е преживяла много болка и я е страх за мен.Не иска да ми се случи същото,което и на нея.Обичам я,но тя не иска да ме разбере.Колкото и да се опитва да ме предпази,не може да ме спаси от собствената ми съдба.Каквото е писано ще стане.

LiRRRa
10-08-2009, 18:36
Така си е, не се отказвай.
Трябва да се борим за това, на което държим. . .
И още повече за хората, които обичаме!!

LizZz
10-09-2009, 08:18
Аз пък почвам да виждам как майка ти се опитва да те предпази от това, което се е случило с нея и баща ти.
Момчето сигурно наистина е свястно, но пък 2 години да върти курсове София-Варна-София през две седмици си е убийствено.

Аз нямаше да бия толкова път за единия секс. Тва са 550км, все пак.

Той принципно от Варна ли е?

Тва писаното е глупаво мислене, недейте да разчитате на случайността.
Тъпо е да се оправдаваш с това, че УЖ някой друг те управлява, ама това вече е друга тема на разговор.

SuNsEt
10-09-2009, 12:23
Той принципно от Варна ли е?

Тва писаното е глупаво мислене, недейте да разчитате на случайността.
Тъпо е да се оправдаваш с това, че УЖ някой друг те управлява, ама това вече е друга тема на разговор.

Не е от Варна,отишъл е за да учи там.

Не разбрах за кое 'писано' става въпрос.Моето?И каква случайност?

ПП:Преди малко се обаждам на майка ми да и кажа,че имам две шестици по немски и литература и тя ми заявява,че щяла да сложи разни условия:
-Ами браво.Аз ще сложа едни условия.
-Какви условия???
-Ами относно твоята любов.Не може като те питам нещо и да ми отговаряш с 1-2 думи.Държиш се все едно си кралица,аз може да се правя на тъпа,но знам повече от колкото си мислиш.Ти какво?Да не мислиш,че не знам за някои неща??
-За какво говориш?
-Чакай,чакай,ще разбереш...
-Какво да разбирам?Кажи ми сега.
-Много бързаш.Не мога да разбера за къде бързаш толкова,а?
-За никъде,ти ми говориш някакви неща...!
-Ами и ти ми говориш едни неща,които никак не ми харесват!!!

Мисля,че тонът и беше заядлив.Мислех да се сдобря с нея,бях весела и мила....А тя отново прецаква желанието ми да не се караме. :booooomb:

BloomF
10-09-2009, 12:35
Притеснява се за теб. И е нормално де! От разказа ти разбирам, че и момчето ти държи на теб. Защо той не се появи на врата ви и сам не поиска да говори с майка ти. Да й обясни, че няма никакво намерение да прави секс с теб и да те зареже, да й обясни, че държи на теб...

Майка ти мисли за теб и не иска да бъдеш наранена, а момчето, ако наистина е толкова свясно както го представяш, определено не е за губене!

LizZz
10-09-2009, 17:43
Предначертана съдба, това, което ще се случи е писано.
Щом е писано значи не можем да го променим.
За това писано става въпрос.

Последно той и ти в кои градове сте?

SuNsEt
10-09-2009, 17:54
Аз живея в София,а той във Варна...Остави разстоянието.То не е проблем.Тя майка да се радва,че той не беше в София.Тогава всеки ден щях да съм с него.

Кой знае какви ги е измътила в главата си майка ми...Не мога да повярвам,че се стигна до такива кавги.Знам,че мисли за мен,но...как да и обясня,че искам да съм с него и тя да ме разбере.
Не мога да говоря с нея спокойно,защото тя поставя така ситуацията.Особено напоследък се държи надменнно...Толкова ми е болно,че тя ми пречи да се виждам с него.
Повече няма да споделя нищо с нея.Ще се отдръпна,за да разбере,че аз сама искам да решавам.Щом за мен е добро,значи трябва да се съгласи.

SuNsEt
10-10-2009, 13:39
Нейното условие е да не ми спада успеха,иначе щяла да ми забрани интернета...пффф
Попитах я,дали има нещо против него и тя каза,че имала.Той според нея не бил за мен,но отговора ми беше,че няма да го оставя за нищо на света...Била съм го избрала пред нея.Казах и,че тя по този начин ме кара да избирам между него или нея,а не ми се иска.Отговора и беше,че не е вярно и била далеч от тази мисъл.Било ми рано за СЕРИОЗНИ връзки,защо ме търсил постоянно и т.н. Не и било приятно да идва да ме вижда,но аз трябвло да преценя какво да правя.Ако ми била забранила,съм щяла да скрия от нея,но тя така или иначе все някога щяла да разбере.Не и харесало как съм се била държала дните,когато и бях сърдита.Не трябвало да му имам доверие и т.н.Пак ми говори за секс,при което казах,че ако нямах отношение по този въпрос,до сега да съм спала с някои.За нас това не е най важното.

Мисля,че вече не трябва да ми пука какво мисли тя.Аз няма да го оставя,след време може би ще разбере,че е грешала.Притеснява ме,че ще ми създава проблем,когато той идва да ме вижда...А можеше да е по-лесно ако не мислеше толкова повърхностно.Няма да живиря оивече за него пред нея.Само,когато той ще идва ще и казвам...

valdesbg
10-10-2009, 13:45
Авторке - сама си правиш проблемите. И си превишаваш правата, майка ти е в правото си. Ако на теб не ти харесва - изнеси се. Тя е отговорна за теб до 18 годишна възраст, тъй че ще се съобразяваш с нейните решения, независимо дали ти харесват или не. Твоя т.нар. приятел също е длъжен да се съобразява с тези неща. Пак независимо от мнението му. Ако смяташ че си толкова зряла и самостоятелна - хващай го твоя хубостник и отивайте да живеете заедно. Тъкмо ще видиш колко наистина държи на теб.

Аман от дечица, бързащи да порастнат.

SuNsEt
10-10-2009, 13:50
че аз ако можех наистина щях да се изнеса,но не е толкова лесно ;) Пък и си имам цели в живота,не е само той.

valdesbg
10-10-2009, 13:53
Ахааа на думи сме големи, ама като дойде време да действаме се крием като мишлета.

Казах ти - докато си под 18 И живееш при нея ще се съобразяваш с нейните условия и правила. Приеми го - не си центъра на вселената. Малка си, имаш какво да учиш още. Сядай си на Д-то и не се занимавай с обречени каузи.

Niakoitam
10-10-2009, 14:23
Ахааа на думи сме големи, ама като дойде време да действаме се крием като мишлета.

Казах ти - докато си под 18 И живееш при нея ще се съобразяваш с нейните условия и правила. Приеми го - не си центъра на вселената. Малка си, имаш какво да учиш още. Сядай си на Д-то и не се занимавай с обречени каузи.

Не знам защо, но малко си пристрастен.
Да, има го и момента майка и да е права и да е забелязала нещо. Все пак авторката е на 15 години още.И градовете са много далеч един от друг. НО попринцип е доста гадно, когато някой се опитва да ти дава наклон на мъжкият полов орган с цел да правиш задължително това, което иска или представи си да те бил предпазел от своите грешки. Живота е затова за да се живее и когато ни стиска да се учим от грешките си. А не постоянно да ти казват какво да правиш за да не повториш техните грешки и когато дойде момента и ти е нужно да си самостоятелен за да продължиш напред да не можеш да вземеш едно важно решение.

valdesbg
10-10-2009, 14:34
Не знам защо, но малко си пристрастен.
Да, има го и момента майка и да е права и да е забелязала нещо. Все пак авторката е на 15 години още.И градовете са много далеч един от друг. НО попринцип е доста гадно, когато някой се опитва да ти дава наклон на мъжкият полов орган с цел да правиш задължително това, което иска или представи си да те бил предпазел от своите грешки. Живота е затова за да се живее и когато ни стиска да се учим от грешките си. А не постоянно да ти казват какво да правиш за да не повториш техните грешки и когато дойде момента и ти е нужно да си самостоятелен за да продължиш напред да не можеш да вземеш едно важно решение.

Ами виж сега, авторката няма право на самостоятелни решения. Нито законово, нито морално. Майка и е човека който се грижи за нея, майка и я храни, облича и и осигурява покрив над главата. Предполагам баща и също не седи безучастен, но тя нищо не е споменала за него. Авторката не е изкарала и един лев за да помогне на апартамента, в който живеят. Всички тези факти ме карат да мисля че тя изобщо ама изобщо няма право да налага мнението си над родителското такова. Както и няма право да оспорва родителската гледна точка. Все едно да идеш на гости и да почнеш да се разпореждаш с предметите и с обзавеждането на къщата. Принципа е същия. Не говорим че завинаги ще е така. Както казах ще стане на 17-18-19 ще започне работа и тогава вече по всички правила нейната дума ще се чува. Тогава майка и няма да може да и забрани да се вижда с когото и да било. Също така не говорим за липса на собствена позиция и собствено мнение. Никой не говори за приемане на чужда позиция, говорим за съобразяване с по висшестоящите лица от теб.

Без лоши чувства.

И така.

Briseis
10-10-2009, 15:28
ти наистина ли си толкова безотговорна /разбирай глупава/, че да загърбиш майка си - тази, която те е родила и която те е отгледала и те е направила човек, за някакъв, който ти е "голяма любов". няма такива филми, момиче

мъжете идват и си отиваш. а ти се прибираш у дома и ревеш на майка си. така е то. не си мисли,че като почти на 16 си "почти пълнолетна" и майка ти няма да ти се меси. Ехо, докато не почнеш да се издържаш напълно сама, тя ще определя правилата. Винаг ще си малка за нея и винаги си длъжна да се съобразяваш с нея...

какви са тези неща "не ми пука какво мисли тя". не става дума какво си обличаш, а с какъв се обричаш !

vikitolove
10-10-2009, 15:51
според мен Briseis е права до някъде.Сигурно ще ме попиташ защо донякъде?Ами просто аз съм на мнението че трябва да намериш някакво средно положенеие.Ако продължаваш по същия начин има голяма вероятност по някое време на "голямата ти любов" да и омръзне да пътува до София,и ако ти си скарана с майка си няма да има на кой да споделиш.По-добре на преден план постави отношенията с майка си и я помоли да му даде поне шанс.
По това което прочетох мога да ти кажа,че в този случай няма как да избереш само майка си (понеже казваш,че го обичаш) и няма как да избереш само него (защото майкати те издържа,храни и т.н.).В твоя случай,мисля че всички ще намерите решение само ако всеки от вас направи компромис.С караници до никъде няма да стигнете.

П.С. Дано проблемите ти се оправят.УСПЕХ

mArMaLaDkA
10-10-2009, 18:01
Доколкото помня от разни други постове на авторката, тя живее само с майка си. И ако наистина е така - не е лесно сам родител(още повече жена) да си отгледа детето и да направи от него човек. Няма ли го мъжкото присъствие нещата са много по-различни. Приятелят на майка ти ти е по-скоро като по-голямо приятелче, отколкото като респектираща фигура.

Според мен, майка ти е научила нещо обезпокоително за гаджето ти. Не може в един момент да му се радва, а в следващия да го намрази. Явно е прозряла нещо, което обаче не желае да сподели с теб с цел да не те нарани.
Лично аз не бих се срещнала, камо ли да тръгна с някого от интернет, особено пък 20-годишен. Обърни внимание и на това, което ти казаха -
това, че казва едно, не значи, че го мисли. Има толкова хитри мъже, които могат да те омайват в продължение на сума ти месеци, само и само, за да си получат това, което искат. Не ми се вижда нормално мъж да се занимава с дете. Колкото и да претендираш, че си голяма, че имаш зряло мислене и блаблаблабла, ти си си дете. Още имаш детско мислене по някои въпроси. И понеже спомена, че ако бил еди-какъв-си си щяла да забележиш - ми не, нямало е да забележиш. Твърде си хлътнала, че да видиш, каквото и да било.
Мисля, че избиваш някакъв комплекс, макар и добре скрит, и поради тази причина си се хванала с някой от интернет.
Само времето може да покаже кое накъде ще отиде.
Връзки с такава и по-голяма разлика в годините, ме радват само на телевизионния екран и вярвам, че само там могат да просъществуват.
Както ти каза Briseis обаче, не оставяй майка си. Защото (най-вероятно) след края на цялата история ще плачеш на рамото й, докато оня хубавец си гледа кефа на другия край на България. ;)

Punisherrr
10-10-2009, 19:30
Заключена по желание на авторката.