PDA

View Full Version : Да искаш, но да знаеш, че не можеш..



jhygtygrf
10-06-2009, 20:42
Значи проблема е там, че съм много зле с тичането. 50 метра за 10 сек. :? :? На 14 съм и в момента съм на диета, обаче толкова много искам след като отслабна досттъчно да се занимавам със спорт, но всички ми казват, че нищо няма да стане от мен. :( :( Какво да направя не знам вече..

WrongLife
10-06-2009, 20:58
За да им направиш на пук, започвай фитнес и яко тичане в парка. Ядеш здравословно и умерено. И каква като тичаш 50 метра за 10 сек. Това е проблем може би с основия триглавен мускул /прасец/ който играе основа роля за подвижността и ускорението при тичане. Отслабването става по 1 единствен начин : СТРОГ ХРАНИТЕЛЕН РЕЖИМ. За да намалиш "биреното коремче" не яж много, не приемай много въглехидрати, или ако приемеш се поставай да изразховиш голяма част от тях.Пий много вода защото така пречистваи организма от ненужни вещества, поети чрез храната. Много хора си мислят, че след като спрат да ядат хляб, хоп, стават по-слаби. Това е глупост и лъжа. Хлябът също е важна част от менюто през деня. Не прекалявай но яж от 3-5 филий препечен хляб за целия ден. За обяд също е важно да се яде супа. Колкото и смешно да звучи супата възбужда спомаха да възпоизвежна повече стомашна киселина. Ако сега ядеш 3 пъти на ден и изяждаш огромно количество храна на едно ядене, можеш да го разделиш на две яденета през час, час и половина /примир: 1 кг храна за обяд, ги направи на 2 яденета по 500гр през час и половина. Мисля че разбра смисъла/. Не яж късно вечер. Ще пусна и втори пост

WrongLife
10-06-2009, 21:01
Ако вечеряш в 20:00-20:30 же дадеш на организма пак възможност да усвои по-добре хранителните вещества преди да си легнеш. Също така кардио тренировките са важна част /Пример: Тичане, Скачане на въже и тн/. Ами мисля че това е горе долу. Пиши ако не си разбрал нещо. Няма такова нещ ката "знам че не мога". Пич ако мислиш така си обречен преди да започнеш.

raduna
10-06-2009, 21:36
Има слаби хора, които са и пъргави дори, но въпреки това не са бързи.
Не винаги е до диета и тренировки.

lubomirky
10-06-2009, 22:01
Има слаби хора, които са и пъргави дори, но въпреки това не са бързи.
Не винаги е до диета и тренировки.

Вярно е. Но винаги с тренировки можеш да подобриш себе си и резултатите си. Най-важните неща, които ти трябват са телефон/айпод/нещо на което можеш да пуснеш музика със слушалки и свободно време ;) От начало ще се изморяваш бързо, затова бягай с по-бавно темпо. Музиката е за да не се отегчаваш :>

ZipFail
10-06-2009, 23:08
Ако искаш - ще можеш, просто е въпрос на време ;)

jghgh
10-07-2009, 07:00
Няма "не мога", пич/ке. И на мен ми казват че чисто генетично съм била зле, не съм можела това, не съм можела онова. И отчасти си е така - на някои хора си им е дадено, но това не значи че с труд човек не може да навакса. Забелязвам, че колкото повече се старая, толкова повече се подобрявам, а също не съм добра в някои дисциплини.

НЕ СЕ ПРИМИРЯВАЙ!

Много добре знам какво е да те потискат, дори собствените ти родители например... ;) Да ти обясняват че нямаш елементарна двигателна култура, да ти викат че си лемав и хамав, и да те упрекват че кат си бил малък не си ходил да играеш с децата и затова сега не си "развит".
Но аз напук ходя да тичам в парка, ходя на кардио тренировки и се чувствам прекрасно. Слаба съм, красива съм. Определено се стегнах, чувствам се добре. Само с постоянство става, упоритост.
И аз не тичам 50метра за брилянтно време - 9,1sec беше последния ми резултат и се води за двойка. (момиче 10клас съм - над 8,8sec до 9,2sec е резултат за 2!) Е, какво? Работя над себе си за да мога някой ден да тичам под 8,8...
Знам си минусите - скачам малко и съм бавна, но пък на 300метра ги къртя, щото съм издържлива.
Разбира се, не се задоволявам с това че съм бавна и скачам малко. Работя над това!
Прави го и ти, и не се отказвай! Няма "не мога". За всеки труд се отплаща, затова работи над себе си и не се поддавай на някакви тъпи хора, които ти секват ентусиазма с някакви глупости "не можеш, нищо няя стане от тебе". Рано или късно за упоритостта и старанието ще ти се върне с перфектна фигура, добра физическа форма и самочувствие че можеш! :)

пп. Съгласна съм с WrongLife

TheHellion
10-07-2009, 07:57
Sry na dr komp sum i neam kirilica ...

Taka.Po temata.Az bqgam 50 metra za 7 sec.Na 600 NQMA PROSTO KOI DA ME BIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1-Ima razlika v samite muskuli - Nqkoi se razvivat za sprint , drugite za cross , 3 ti po malko i ot dvete

2-KO TI DREME KO KAZVAT

3-Fashtash se da trenirash i posle qko boi !!!

cunt
10-07-2009, 14:42
аз пък съм 50 метра за 6.44 секунди 8)

lubomirky
10-07-2009, 17:51
аз пък съм 50 метра за 6.44 секунди 8)

По-бързо ги бягам, а тоя дето 600 метра няма кой да го бие - пич в нета е лесно да го кажеш ;)

cunt
10-07-2009, 19:47
аз пък съм 50 метра за 6.44 секунди 8)

По-бързо ги бягам, а тоя дето 600 метра няма кой да го бие - пич в нета е лесно да го кажеш ;)
тренираш ли нещо?! един от моя клас ги пробяга за 6.14 :shock: иначе скоро и ние ще бягаме 600 метра ше ми е интересно кво ще направя там

TheHellion
10-07-2009, 19:59
Добре де.Преувеличих :) ама схващате идеята :)

TheHellion
10-07-2009, 20:00
А и тия от нашия ги бегат за по 5 и нещо :)

gsh
10-07-2009, 20:00
А Лилчо Арсов ги бега за 15 8-)

zero
10-08-2009, 06:40
Хуахуахуахуахуа :lol:
Кой е този дето ти казва, че не става нищо от теб ??? :lol:
Кажи му да се хване и да си тегли въжето !!!
НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА !!!
До сега всяка друга година бягането ми е било най-слабия норматив, но тази година си казах, че ще направя всичко възможно това да се промени ! И СТАНА ! Всяка сутрин бягах по час .. и от норматив
8 секунди паднах на 6.9 (не е много, но задоволително)
На норматив 600 метра от 213 секунди паднах на 124 ^^
Даскала остана шах и мат като видя как бягам .. гледаше ей така :shock: Много ми се накефи и каза на всички да взимат пример от мен ^^ Вече съм с най-добрите нормативи по всичко !
Така, че каквото който иска да ми каже, има ли желание + положени максимални усилия резултати винаги ще има !!!!

lubomirky
10-08-2009, 17:30
аз пък съм 50 метра за 6.44 секунди 8)

По-бързо ги бягам, а тоя дето 600 метра няма кой да го бие - пич в нета е лесно да го кажеш ;)
тренираш ли нещо?! един от моя клас ги пробяга за 6.14 :shock: иначе скоро и ние ще бягаме 600 метра ше ми е интересно кво ще направя там

Любител. Всеки ден играя футбол, волейбол от време на време разцъкваме в салона, а и баскет играя малко. Просто от 8 годишен не съм спирал да ритам топката ;) Всеки ден минимум 2-3 часа играя за удоволствие

terawatt
10-08-2009, 18:38
Това е проблем може би с основия триглавен мускул /прасец/ който играе основа роля за подвижността и ускорението при тичане... Не прекалявай но яж от 3-5 филий препечен хляб за целия ден. За обяд също е важно да се яде супа. Колкото и смешно да звучи супата възбужда спомаха да възпоизвежна повече стомашна киселина.
Основната роля пада върху бедрата... От 3 до 5 препечени филии си е прекаляване... Ти за какви супи говориш точно?

WrongLife
10-08-2009, 20:03
Това е проблем може би с основия триглавен мускул /прасец/ който играе основа роля за подвижността и ускорението при тичане... Не прекалявай но яж от 3-5 филий препечен хляб за целия ден. За обяд също е важно да се яде супа. Колкото и смешно да звучи супата възбужда спомаха да възпоизвежна повече стомашна киселина.
Основната роля пада върху бедрата... От 3 до 5 препечени филии си е прекаляване... Ти за какви супи говориш точно?

Ами всякаква супа. Няма значение. Мислиш ли че паба върху бедрата? Прасеца е основния мускул в крака. 3-5 филии черен хляб не е много. Хлябът е много важен.

3motion
10-08-2009, 20:19
Ако искаш - ще можеш, просто е въпрос на време ;)
+123431284971412903412!!

terawatt
10-09-2009, 00:14
Това е проблем може би с основия триглавен мускул /прасец/ който играе основа роля за подвижността и ускорението при тичане... Не прекалявай но яж от 3-5 филий препечен хляб за целия ден. За обяд също е важно да се яде супа. Колкото и смешно да звучи супата възбужда спомаха да възпоизвежна повече стомашна киселина.
Основната роля пада върху бедрата... От 3 до 5 препечени филии си е прекаляване... Ти за какви супи говориш точно?

Ами всякаква супа. Няма значение. Мислиш ли че паба върху бедрата? Прасеца е основния мускул в крака. 3-5 филии черен хляб не е много. Хлябът е много важен.
Има различни супи... Не се води от едната вода или бульончета... Абсолютно бедрения мускул е основен при тичането. Ако искаш ще ти го обясня... Храненето трябва да е разнообразно. Хлябът се смила сравнително бавно. 3-5 филии са много и за 2 и за 3 хранения. Това е слабо-киселино-образуваща храна. Най-добре е да се яде с алкало-. За какво е важен? Разясни

WrongLife
10-09-2009, 16:06
НО в хранителния режим ние говорим за 4-6 яденета на ден. Хлябът набавя въглехидратите на организма. Вместо да изядеш 6 банана ядеш 4-5 филии черен препечен хляб. Знаеш че някой органи като черния дроб са прикрепени само за мазнини, напримир черния дроб. Ако не достигат въглехидрати на организма, той посяга към тези мазнини. Това може да доведе по проблем с черния дроб. А за супи ще ти дам няколко примера за койте се сещам в момента:
Пилишка Супа
Супа от Риба
Шкембе Чорба
Леща
Боб
Картофена Супа
Има и други супи, но вмомента само за тези се сещам

mehasnoname
10-09-2009, 17:36
Пич нема такова нещо като немога !

Направи се една диета , ако искаш можеш да се консултираш с диетолог , направи си един режим на хранене и трениране .

Тичане , скачане , плуване - всичко е добре . После ако искаш можеш малко финтесче за тонус или за да заякнеш малко :o Както искаш , но можеш да го направип - само ти трябва мотивация и воля !

Не забравай , че това няма да стане от вдна тренировка или бързо . Времето работи за тебе ! . И на мен ми казваха , че немога , че съм слаб , че съм дебел и нищо няма да стане от мене ! Болката ми стана мотивация и от 2 години тренирак активно и всичко се преобърна !
Сега съм на статус " Winning the war against the genetics ." :D
Давай !

terawatt
10-09-2009, 18:46
НО в хранителния режим ние говорим за 4-6 яденета на ден. Хлябът набавя въглехидратите на организма. Вместо да изядеш 6 банана ядеш 4-5 филии черен препечен хляб. Знаеш че някой органи като черния дроб са прикрепени само за мазнини, напримир черния дроб. Ако не достигат въглехидрати на организма, той посяга към тези мазнини. Това може да доведе по проблем с черния дроб. А за супи ще ти дам няколко примера за койте се сещам в момента:
Пилишка Супа
Супа от Риба
Шкембе Чорба
Леща
Боб
Картофена Супа
Има и други супи, но вмомента само за тези се сещам
Колко пъти на ден яде човек си решава сам - и според чувството за глад, и според това какво иска да постигне. Понякога 4 хранения на ден са много, друг път тялото има нужда от повече. Връзка имат и самите храни, които се консумират... Ти само от хляб ли си набавяш въглехидратите? "Знаеш че някой органи като черния дроб са прикрепени само за мазнини, напримир черния дроб" - нищо не схванах от това :) Мазнини могат да се горят и когато пулса се качи на 70% от нормалното състояние - тогава се горят и въгл., и мазнини... Как да доведе до проблеми с черния дроб? Обясни.

Тези супи, които си изброи се различават. Различно е времето на обработка в стомаха, различни са и веществата, които доставят на организма.

WrongLife
10-09-2009, 18:52
Когато говорим за хранителен режим говорим също за точен брой хранениея и точно количество храна. Когато отслабваш или трупаш мускулна маса, ти не можеш да ядеш когато се поискаш.

А до черния Дроб. Ако не се храниш пълноценно, тези масни резерви, които са го обвили се нарушават/организна посяга към тях/. Това може да доведе до "оголване" или дори частично откаване на дроба.

terawatt
10-09-2009, 19:03
Ще ти дам пример - професионален спорт и 1 месец подготовка. В началните дни на месеца и дните преди състезанието, пак ли са определен брой храненията и количествата храна или ще има разлика? :)

Ти няма да правиш маратон в Сахара, че да мислиш за мазнините, които се складират около органите. По скоро тялото ти ще гори от белтъците в мускулите, а органите ще се стреми да ги запази.

WrongLife
10-09-2009, 19:32
Ще ти дам пример - професионален спорт и 1 месец подготовка. В началните дни на месеца и дните преди състезанието, пак ли са определен брой храненията и количествата храна или ще има разлика? :)

Ти няма да правиш маратон в Сахара, че да мислиш за мазнините, които се складират около органите. По скоро тялото ти ще гори от белтъците в мускулите, а органите ще се стреми да ги запази.
Според мен особено преди професионален спорт трябва да поддържаш форма. :)

terawatt
10-09-2009, 20:23
Аз ти пиша за подготовка за състезание примерно за някой професионален спорт. Храната както дава енергия, така и самата обработка взима част от енергията на организма. За това 6 хранения в дни преди състезанието може да дойдат в повече. Оттам и енергията ще е по-малко.

Добро утро, че за проф. спорт трябва да се поддържа форма. Тези неща се подразбират.

И не отговори - за теб хляба ли е главния източник на въглехидрати?

arrowgroop
10-12-2009, 19:28
Аве хора спрете се малко де! Човека на 14 години а тука почнаха да му обясняват как да не лочи бира, че видиш ли биреното му коремче да паднело! Какви са тия диети за 14-годишен бе!? :shock: Важното е движението ... ако ще да не тича - всеки ден обаче да върви в бързо темпо минимум 5км. - с тичане резултата ще е още по добър!
Диетите са крайна мярка - на първо място е движението!

Belair
10-21-2009, 09:39
Значи проблема е там, че съм много зле с тичането. 50 метра за 10 сек. :? :? На 14 съм и в момента съм на диета, обаче толкова много искам след като отслабна досттъчно да се занимавам със спорт, но всички ми казват, че нищо няма да стане от мен. :( :( Какво да направя не знам вече..
Не трябва да обръщаш внимание на другите

LuxurySk0B
10-21-2009, 15:51
Боцкай синтол в прасеца и направо летиш

remix1912
10-21-2009, 19:00
Боцкай синтол в прасеца и направо летиш
Много си прост,това нищо не помага освен да е по-голям и до колкото знам се боцка само в раката.Ти освен един протеин и един анаболен стероид знаеш ли друго бе лайнар смотан.

Аз бягам 50м за 6.50.До сега най-доброто за мен.600М за 124с.При дългите разстояния прасеца ме заболява много и трудно дишам,но се справям нормална реакция.Просто при мен е по-трудно,но спринтовете е голям кеф

clever
10-22-2009, 20:28
всички ти казват че нищо няма да стане от теб.............. това не е вярно ! ако ти имаш волята и желанието ще постигнеш добри резултати в спорта ;)
упражнявай се като тичаш в парка ))
и внимавай с дишането особено сега в по-хладното време че може да се разболееш лесно от вдишване на студен въздух ..
а ако в най-студеното време искаш да тичаш и не си свикнала да се каляваш - отиди на фитнес и тичай кардио
успех! :)
тичането е много приятно и полезно спортно занимание :grin: поздравления че си го избрала като част от деня 8)

EarthShaker
10-23-2009, 07:10
^ И аз съм нещо такова :) преди 2 години някъде бях доста по-пълен и почти винаги бях последен по физическо..

преди 1 седмица бягах 600метра и ги избягах за най-краткото време ;) 110

bojilow
10-24-2009, 18:20
А и тия от нашия ги бегат за по 5 и нещо :)

Стига бе ?! :-o

5 и нещо ?! Дефакто ще поставяш нови рекорди ?! Набрали ли ги бягат толкова? :-x

nimfernal
10-24-2009, 20:30
Значи проблема е там, че съм много зле с тичането. 50 метра за 10 сек. :? :? На 14 съм и в момента съм на диета, обаче толкова много искам след като отслабна досттъчно да се занимавам със спорт, но всички ми казват, че нищо няма да стане от мен. :( :( Какво да направя не знам вече..

Пич въобще не ги слушай тия дермони че нищо нямало да стане от тебе.Не е вярно.Стига да имаш желание и воля можеш да постигнеш каквото искаш.Успех :)

akrobatkata
10-29-2009, 18:38
аз тичам 50 метра за 7 секунди и също сам на 14 :-) :-) :-)

Indianeca
10-29-2009, 22:20
WrongLife - e дocтa прав \:D/ :smt023 :grin: