PDA

View Full Version : Анализ на карикатура



Zaharinka
10-07-2009, 06:03
Моля някой да помага трябва да анализирам тази карикатура (http://www.gutenberg.org/files/11284/11284-h/images/243.png)
Това е Удроу Уилсън и гълъбът на мира.Карикатурата е публикувана във вестник ''Пънч'' през 1919.

boro2006
11-26-2009, 13:36
Ох и аз трябва да я анализирам и нищо не ми идва на ум :? :shock:

ActreSS
11-26-2009, 18:46
Здравейте :) Това го учих миналата година,така че не гарантирам,че това,което ще напиша по-долу е вярно...но все пак,ще ви ориентирам върху какво да размишлявате..
След края на ПСВ,президентът на САЩ,У.У предвижда създаването на международна организация,известна под името Общество на народите(или на английски The League of Nations-надписът върху дървеното клонче).Организацията се създава на 28 юни 1919г.Нейната цел е да гарантира политическата независимост и териториалната цялостност на малките и големите държави след края на война.
Предполагам знаете,че белият гълъб е симвил на мира(има го на картинката).Всмисъл,че карикатурата показва яно и точно каква е целта на организацияата--спазването на мира и международната стабилност чрез колективни действия от страна на всички членуващи държави в ОН.
А това клонче на мен ми прилича на маслиново,не знам дали знаете,но в Библията маслината е символ на възраждането,на новото начало...,а пък гълъбът , обитател на Ноевия ковчег, донесъл в човката си именно клонче от маслиново дърво - знак за края на Великия потоп и временното примирие на небесата с грешната Земя.Може би точно това е и целта на карикатурата-да внуши бъдещия световен мир след войната... :?
Маслиненото клонче в човката на гълъба е преди всичко символ на мира. -ей това трябва да го запомните,защото от всичко написано май е най-важното....
Е,все пак това са само някакви мои измислици,така че.......не гарантирам достоверност на анализа. :D (но е по-добре от нищо)
Успех :wink:

Главно май нещо такова трябва да се получи,но не съм сигурна.... :-s :neutral:

PS:споделете после какво ви е казал учителят

afkforlife
11-26-2009, 19:54
Гълъбчето не може да захапе клонката... това е важно да се отбележи :D
Явно мира не е особено лесно постижим :razz:

ActreSS
11-26-2009, 20:09
:D E,гълъбчето тъкмо тръгва да го захапе...само дано не се задави някак си :razz:....Сега,когато се замислих,това клонче не е ли леко голямо за такова гълъбче...явно доста усилия ще са му нужни,за да не го изпусне...и да не развали мира :)

sibelchetooo
11-01-2010, 13:38
:grin: мерси много за краткото анализче, мислех че съм загубена направо ме спаси.

anonymous546178
11-01-2010, 13:45
:D E,гълъбчето тъкмо тръгва да го захапе...само дано не се задави някак си :razz:....Сега,когато се замислих,това клонче не е ли леко голямо за такова гълъбче...явно доста усилия ще са му нужни,за да не го изпусне...и да не развали мира :)

това е смисъла на цялата карикатура, онзи анализ е неправилен.. накратко
глупостите са ПСВ и ОН си ги напиши, напиши и за символите (белия гълъб маслиновата клонка) идеята е че гълъба не може да носи толкова голям клон и че мира е непостижим чрез ОН. Това е само формална организация и тн...

debi vitkova
06-09-2015, 15:24
здравейте спешно ми трябва помощ!! имам да пиша анализ на избрана от мен карикатура .. умолявам ви някой да ми помогне. представа си нямам как да го направя... моля пишете ми на имейл: deb_vik@abv.bg много ви благодаря и всичко най-хубаво ви желая

ето това ми е дадено:

2. Писмен анализ на карикатура.
Изисквания:
a. тема – по избор
b. съответствие с алгоритъма за анализ на този тип изображение
c. логически свързан писмен текст
d. обем – не повече от 2 компютърни страници
Забележка!
Да не се използват популярните карикатури от учебниците по история и цивилизация.