PDA

View Full Version : Вируси и AVG Anti-virus



PinkFloydSound
10-09-2009, 15:04
Преди бях с Avast, ама ми изтече срокът, затова си свалих AVG вчера. Та днес в 12.00 ч. почна да сканира и ми откри някакви троянски коне. Тая вечер отварям списъка с вирусите, и какво да гледам – десетки вируси. Може и 100 да има.
Та видях един бутон Restore и така натисках един по един всеки вирус до половината някъде, ама после се усетих, че не знам за какво е тоя бутон. :booooomb: :booooomb: :booooomb:
Някой ще ми каже ли как да премахна тея вируси и дали въобще мога да ги махна? И скапала ли съм нещо, като съм натискала това Restore? :?
:(
Едит: Забравих да спомена, че скайпът ми се бъгва и сигурно е от това. Отдолу иконката ми изчезва и ако затворя прозореца на Skype, после въобще няма да мога да го отворя. Рестартирах го, ама никаква промяна – същата простотия.

bonbogoko
10-09-2009, 15:32
Един съвет от мен - просто преинсталираш Windows на чисто с форматиране на твърдия диск. Съветвам те да ползваш пак Avast Home Edition, просто трябва да се регистрираш на сайта им. Ако не ти се занимава с цялата работа по преинсталацията - деинсталирай AVG - не че е лош като антивирусен софтуер, но щом не си запозната с него, по - добре се придържай кам изпитаното. Добре е също да си инсталираш защитна стена - напр. Zone Alarm, програми като Spybot - Search and Destroy и Ad-Aware са за допълване на комплекта за сигурност. И последно като съвет ползвай антивирусен софтуер с винаги обновени дефиниции.

PinkFloydSound
10-09-2009, 16:18
Хах, мерси за съветите...
Сега видях, че в тоя списък, където са вирусите, пише, че те вече са премахнати. А като натиснеш restore, ги връщаш в старото им местоположение (някоя папка, етц)... :booooomb: :booooomb: :booooomb: Майкоу, колко съм тъпа. Сега как да ги премахна отново?

bonbogoko
10-09-2009, 16:28
Пусни отново проверка за вируси, би трябвало AVG пак да ги хване и после направо ги изтрий вместо да ги оставяш под карантината, от където си ги възтановила с Restore. Наслука с вирусите и още един съвет от мен винаги сканирай в Safe mode. :)

Force_bladeR
10-09-2009, 20:38
Съветвам те да ползваш пак Avast Home Edition, просто трябва да се регистрираш на сайта им.

А не може ли просто да свали Avast от замунда и да въведе cd-keyа ? Registration Code ли какво искаше Avast не помна, но го има в описанието на торента или на файл.

DevilInDisguise
10-11-2009, 14:18
няма смисъл от AVG тя е с отрицателно КПД... ако не искаш да плащаш и да имаш що годе някаква защита -> Avira безплатната версия...

MakeMeLaugh
10-11-2009, 14:37
AVG-то не е лоша.
Просто засича понякога фалшиви вируси - като кракове на игри или други подобни, които със малко знания ще се усетиш кое е ворус и кое не е - но за сметка на това е безплатна и се ъпдейтва редовно.
Авира-та направо пощурява.. чак дразни. За всяко нещо мрънка и предупреждава и пак засича фалшиви заплахи и понякоога предприема действия без да те пита и т.н.

DevilInDisguise
10-11-2009, 14:46
AVG-то не е лоша.
Просто засича понякога фалшиви вируси - като кракове на игри или други подобни, които със малко знания ще се усетиш кое е ворус и кое не е - но за сметка на това е безплатна и се ъпдейтва редовно.
Авира-та направо пощурява.. чак дразни. За всяко нещо мрънка и предупреждава и пак засича фалшиви заплахи и понякоога предприема действия без да те пита и т.н.зависи настройките