PDA

View Full Version : Да продадеш човешкото в себе си... за 6 стотинки?!



sh3_1s_7h3_0n3
10-09-2009, 17:52
Колко струва добрината? 6 стотинки може би?

http://btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=142025

Случката се случи вчера вечерта....

Прибирайки се от училище в осем часа вечерта /в 19.30 им свършва последния час/ племенникът ми чака на спирката да му дойде тролея. Живеят в краен квартал на Варна, а той учи на центъра. Тролеят идва и детето стиснало в ръката си левче на стотинки тръгва да се качва, като при качването 10 ст. изпадат от ръката му. Минава контролата, той подава 90 ст. и обяснява, че е изгубил десете стотинки, при което бива засипан от викове, упреци, заплахи... Пътуващите станали свидетели на грозната сцена предлагат да му доплатят въпросната „крупна сума”, но контрольорката отказва парите и сваля племенника ми от тролея в осем часа вечерта без да се интересува знае ли детето къде изобщо се намира и как ще се прибере по това време. Плачейки той се обажда на майка си, че не знае къде е, до него имало блок, но то... блокове има в целия град. Брат ми тръгва да го търси по спирките и го намира разбира се, успокоява го и му обяснява, че това ще го направи по-силен, ще го научи да си пази по-добре паричките и ред други поуки които трябва да си извади от случката.

Съгласна съм с правилата, но има и други човешки правила, от които първо трябва да се води всеки. Ами ако детето нямаше телефон или му беше паднала батерията?
Възмутена съм, тъжна, объркана, бясна…, не само защото това е малкият ми племенник, а защото на първо място той е ДЕТЕ. Родителите му не могат всеки път да го прибират от училище, затова той идва вкъщи или се прибира самичък, което се случва сравнително рядко, но да - случва се.

От телевизионният екран ни заливат гръмки апели „ Да спасим детето”, „Да помогнем на…” дрън-дрън. Че ние за десет стотинки проблем правим пък камо ли да си помагаме за нещо по-мащабно…Думата ,човек не подхожда на всеки ,може би трябва да измислим за такива хора някаква друга думичка.., която ще им пасва повече….. Защо когато се усмихнеш или поздравиш някого, неминуемо ти задава въпроса „ Познаваме ли се от някъде”, а когато някой те гледа на криво не се замисляме дали се познаваме…
Няма да задавам баналния въпрос как да възпитаме децата си в добрина, след като ставаме свидетели на какви ли не неща...
Но пък има ли начин думи като 'човещина', 'добрина', 'състрадание' и т.н да нямат чак толкова химерично звучене...

FuCkInBuBbLeGuM
10-09-2009, 17:58
Тва го гледах преди малко... Тая акъл има ли бе?! Горкото дете! Тия шибани контрольори направооо... Едва ли щеше да забогатее от 10 стотинки проклетото същество. :o :o

DebelaManekenka
10-09-2009, 18:05
shock

DimovB
10-09-2009, 18:08
смЕрт за кУнтрольорката

потни негри да я тапанят

cherinka
10-09-2009, 18:13
Законите за нередовен пътник важат за всички, независимо от възрастта.

НО щом други са предложили да доплатят билета на племенника ти и кондукторката не се е съгласила(втф,което ми се види малоумно) си си в правото да се възмущаваш.

някак си странно са измислили цялата схема с билети във Варна.
На ден минават минимум 400 човека през един рейс, това по 6ст прави 24лв. :-o
Множко ми се види за прост кондуктор... и като прибавиш пласираните билети... ее-х-ее.. тия са ебати богаташите :D

DisturbiaV
10-09-2009, 18:16
Злобари навсякъде...Ненавиждам такива хора.Очевидно е за 10 стотинки,тогава ща просто не ги е взела от другите в автобуса/явно човечни хора/ тооолкова важните стотинки.Това чак е смешно да изхвърлиш дете за такава смешна сума.Такива хора заслужават шамар от живота,че да може да си осъзнаят

PsychologicalDisorder
10-09-2009, 18:16
кво да говорим, е тва сме българите... долни отрепки.

machoka
10-09-2009, 18:20
Я, това той ли беше в репортажа дето го гледах преди малко... тъкмо се чудех.

а иначе:

Думата ,човек не подхожда на всеки


+


Но пък има ли начин думи като 'човещина', 'добрина', 'състрадание' и т.н да нямат чак толкова химерично звучене...

Има, оня ден даваха репортаж за човек, намерил портмоне с не знам си колко хиляди лева и лична карта в супермаркет, и го върнал на собственичката. Тя му предложила пари за възнаграждение, но и тях отказал..

така че има, живеем в пъстър свят и всяка човешка добродетел или 'недъг' ни се набива в очите, защото сме малка страна.

w0sh
10-09-2009, 18:22
У Варна са опасни кондукторките. Избирани по специален метод, по-широки и по-злобни от колкото високи.

clever
10-09-2009, 18:34
:shock: това е нечовешко .. ;хх
съжалявам за детенцето :( злобните гадни тъпи контрольори..... заслужават живота много да им поднася много лоши неща :(

п.п.machoka
една моя съседка намери портмоне с хиляди евра и документи и потърси собственика и му го върна :) да живеят добрите хора !! :) :)

DimovB
10-09-2009, 18:40
една моя съседка намери портмоне с хиляди евра и документи и потърси собственика и му го върна :) да живеят добрите хора !! :) :)


ахахаха,
все едно каза "да живеят бунаците" :lol:

DisturbiaV
10-09-2009, 18:41
Пише,че са уволнили кондукторката :) Така и се пада.била в правото си за 6 стотинки :o Нали и е за парите бе хората предлагали тя отказала така жизнено важните й 6 стотинки.Въобще не й е била за това.Злобна е явно.Сега да злобее на воля :)

GossipGirl89
10-09-2009, 18:46
Те всичките са злобни и не само във Варна - и в София са същите, че сигурно и по-зле... На такива сцени с възрастни хора съм ставала свидетелка и такива думи съм чувала от ЖЕНИ контрольорки, че направо да се отврати човек... Била в правото си си... че какво е това право, което да й разрешава да свали 12 годишно дете въпреки че е имало възможност цялата сума за билетчето да й бъде платена ?!... Уж твърди, че тия 6 стотинки били важни за нея, а не е искала да вземе 10-те :? Малоумни хора колкото щеш. Добре че детето е имало работещ телефон...

teenems
10-09-2009, 18:53
ебасиии овцата .. пък и да беше приела 10 стотинки на хората ,козаа мръсна дано умре бавно и мъчително :x

Boot
10-09-2009, 18:55
Честно казано, аз на 13 прекосявах половин София, за да ходя на училище (а според статията въпросното дете е на 12) и си познавах спирките и т.н. Малко неориентиран ми се вижда или пък си си написала поста по определен начин, за да е по-драматичен...

И изобщо какви са тези драми и обвинения по контрольорите - хем искате градският транспорт да е читав, хем да не се плащат глобите (това няма общо със случая, но вие си поставяте всички под общ знаменател и държах да спомена). Еми няма как да стане.

Иначе контрольорката е била тъпа и нагла, да. И това не е нормално отношение към дете. Съгласна съм. Но ми се струва, че всичко е твърде преувеличено, наистина. Мен от началото на втори клас никой не ме е прибирал от училище, пътувала съм си сама с градски транспорт. Случвало ми се е и пеша по тъмно да се прибирам от училище... И не съм циврила. А и нямаше мобилни телефони по мое време, за да се обадя веднага на мама и да мрънкам.

На 12 години не си чак толкова малък, по дяволите. Има неща, с които просто трябва да се справиш мъжки.

machoka
10-09-2009, 19:05
Само дето на 12 не си мъж, а тук коментираме не точно това кой как се справя по звезден ориентир за прекосяване на града на 12 год, а отношението на суб-човеците от градския транспорт, имащи се за голямата работа.

maybeline
10-09-2009, 19:09
потресаващо е... :shock: то бива бива ама за тва България е на тва дередже...

Boot
10-09-2009, 19:47
Само дето на 12 не си мъж, а тук коментираме не точно това кой как се справя по звезден ориентир за прекосяване на града на 12 год, а отношението на суб-човеците от градския транспорт, имащи се за голямата работа.
Е естествено, че някой друг трябва да е виновен и да можем да псуваме дружно определна група хора, за да си излеем гнева някъде. Всички мнения в темата - контрольорите са тъпи, злобни.
В този случай - да. В други случаи - да. Но не са всички такива. А и аз много се радвам, че все пак има контрол в градския транспорт, защото ми писа от авантаджии, които едно билетче не искат да си платят. Но естествено никой не оценява, че все пак има и съвестни хора, които си вършат работата. И директно се почва с ругатните и то заради някакъв пикльо, който циври като остане за 5 минути сам.

Vincitore
10-09-2009, 19:47
Как може да свали детето за 10 стотинки !?! :o :o :o
А защо не свалят мангалите , а ?!
Видят ли мангал и го подминават , нито му искат билет или карта , нищо - а детето тръгнала да сваля ....
Нямам думи ....

kir40
10-09-2009, 19:52
Дано се задави с тия 6 стотинки :D

Lucho
10-09-2009, 20:02
Има ги....има ги и такива мърши. Но, всичко се връща, рано или късно...пък не го носи на гръб, голяма работа...аз ако съм бил нямаше и да го таксувам даже...алчни мръсни...абе нямам думи.

moon_flower
10-09-2009, 20:04
Аз изобщо не искам и да си помислям за тая тъпа крава.Но какво е можело да стане с детенцето..особено по тъмно.Ако верно е нямало телефон в себе си е щяло да се уплаши още повече,да не говорим за ужаса,който е изпитало като са го е свалила тая да го врънка по тъмниците..

Photophobia
10-09-2009, 20:11
Това не е единичен случай..
Пътували сме съученици и са сваляли защото еди-кой-си не му стигат 3 стотинки.. като,че ли ние няма да му дадем.. ебаси злобите върлуват във варненските автобуси.. :?

xHARDCANDYx
10-09-2009, 20:21
Еми тази жена може би също има дете...
Дано пък да и се върне,за да погледне от другата гледна точка..

malone
10-09-2009, 20:24
Случая е стряскаш,защото тя напук на това че са и предложили да се доплатят въпросните десет стотинки тя за назидание е свалила детето.Защо детото на 12 аджеба на всеки може да се случа да изпусне парите да той е гратисчия,но защо трябва да се правим на велики пред слабите.Аршин с който ни мерят тези контрольори не е един и същ и това им е проблема.Стряскам се от факта,че при гратисчия българин и гратисчия циганин,българина бива свалян,а цитганина му се прощава.Пълен абсурдистан е тази държава.

babity
10-09-2009, 21:06
Boot има право. Т'ва, че тази е била мърша и е решила да се прави на велика пред детето само защото друг никой не я ебава за чеп не значи, че всички са такива. Аз съм се качвала при супер слънчевите и усмихнати кондуктори и сме си правели лаф по маса време. Даже ни се хилеше, че не знаем в кой квартал сме, 'щото бяхме сбъркали рейса. :D

DarkKisss
10-09-2009, 21:22
Ебати тъпачката ..

cherinka
10-09-2009, 21:47
Как може да свали детето за 10 стотинки !?! :o :o :o
А защо не свалят мангалите , а ?!
Видят ли мангал и го подминават , нито му искат билет или карта , нищо - а детето тръгнала да сваля ....
Нямам думи ....
офф:

Стани контрольорка, свали 5-6 цигани и после кажи на вашите да споделят в кое гробище да те търсим. Съвсем сериозно!

в по-малко лошия случай сподели на вашите да ни осведомят в коя болница са те шили/преливали кръв/правили операции

най-малкото, което може да ти се случи е да те проълнат за цял живот. Теб, родителите ти,близките ти,потомоството,което след време ще създадеш и т.н.

Което опира до друг въпрос, но темата ще стане много дълга.
Защото 'лапето е нямало как да се защити, а всеки човек обича да показва "надмощието" си над по-слабите. ;)

jghgh
10-09-2009, 22:28
Как може да свали детето за 10 стотинки !?! :o :o :o
Нямам думи ....
Ае детето е на 12 бе, мааму, 6ти клас... Не е толкова малък. :)

Не се правя на бунтарка.. Не искам да обиждам модераторката, но случаят не е толкова скандален.. Чудо голямо, някаква злобна женица. Факт е, че е много грозно от страна на озлобената контрольорка да не приеме от другите пътници свещените 10стотинки (които уж са й били важни), но вие наистина се оливате с преиграването. Даже просто ей-така си плюете, даже не ви пука за случилото се. (бас!)

Наистина не всички са такива.
А и нали тая е уволнена. Всички са щастливи и доволни.
Чиста работа.

sh3_1s_7h3_0n3
10-09-2009, 23:12
Проблемът не е ВСИЧКИ контрольори... много ясно, че не всички са такива, че трябва да си има контрол и правила и т.н. Въпросът е, че за едни келяви 10 стотинки, които другите пътници са искали да му дадат, тя ей така напук го е свалила. И да, на 12 може да не си хипер-супер-турбо малък, че да не знаеш къде се намираш, но в ситуация при която някаква смотана, ниска, дебела леличка ти се развика в тролея, те направи на 100 кила и ти се паникьосаш, защото най-малко очакваш... като те свалят някъде-си-там вечерта едва ли ще се осъзнаеш в първия момент. А и каквото и да си говорим на 12 си си дете и да се панираш не ми звучи чак толкова ненормално и недопустимо. Баща му като му звънял да го пита къде се намира, той толкова е бил шокиран, че казал само, че има някакви блокове и куп други неориентирани неща. Но предполагам, че по вашата логика той е трябвало да й забърше сигурно два шамара, да й се развика 'мъжката' на свой ред, да я напсува и да си слезе царски от тролея и да не го е.е. Да, сигурно един ден и това може да стане..., защото това вече се вписва в 'нормалното ежедневие' и можеш почти всеки ден да го видиш в автобуса... но работата не е само там. А че от една дребнавост и злоба си го изкарва на дете...
Много е лесно да се правиш така на 'силен' и 'властен'..

Disrespect
10-10-2009, 00:05
Добре поне че уволниха мършата...

jghgh
10-10-2009, 00:12
Напълно си права. Естествено, че няма да се развиква 'мъжката'.
И по тъмно не е длъжен да може се оправя, все пак е на 12.. Но не е и чак такъв мъник де, тва се опитвам да кажа. Просто да не го изкарваме чак такава драма!
Да, грозно е, пошло е, некоректно е от страна на тая проста служителка. Най-голямата й грешка е, че не е приела от пътниците 10те стотинки.. но работата е приключила вече.. :-|


А и аз се обадих просто защото някои тука преиграват, както винаги, с фалшивото си съчувствие. : ) Пък ако се замислите кой знае какво не е станало. Просто поредната несправедлива и отвратителна случка от българския стандарт. Те тия служители кога ли са се държали нормално, не че няма и свестни де. Навсякъде са такива - по гарите, по автобусите, на гишетата.
Случаят не е толкова необичаен като имаме предвид горните факти. Ако бяхме една Холандия с коректни служители (или коя да е страна), тогава новината сигурно щеше да стресне доста хората, но аз на това дори не се възмутих. Просто поклатих глава - "Поредната злобна лелка..." .. Нищо учудващо, наистина. Жалко си е, да, но да не преиграваме излишно. Поне тея, които са никви на момчето..


Та, да.. Злобната лелка да го духа. Нали е уволнена.. Чиста работа, пак ви казвам!

BlackEyed
10-10-2009, 00:27
Добре поне че уволниха мършата...

Deadlock
10-10-2009, 11:55
..и са я уволнили, защото е зла?

Celence
10-10-2009, 12:07
далеч по-сериозни за обсъждане теми има от некво свалено дете от градския.

Тук мисля да не се съглася, тъй като си мисля, че не става дума точно за това дете, а за отношението към децата като цяло. Темата си е сериозна, принципно, защото сегашните деца са бъдещите хора в страната и както се казва - "каквото посееш, такова ще жънеш".

Статията изглежда малко драматична, наистина. И все пак контрольорката е постъпила подло, защото, като се замислите, тъпо е дори идеята, че дете може да се цигани за 10 стотинки.. още повече, че други хора са предложили да ги дадат.

meche95
10-10-2009, 12:27
У Варна са опасни кондукторките. Избирани по специален метод, по-широки и по-злобни от колкото високи.
е с товаа съм съгласна лятото една се зачдаше една заради багаж абее ужас неквоо в сф се моеш да се измкънеш а там не ми се мисли и остави всичко ама в сф всички са срещу контрольорите а там като видяха че не си от варна а от сф и пътниците тръгнаха срещу нас и почнаха да обиждат от сорта: "софианци долни мислите си че сте си в сф и такиа" :-x :-x :-x :D

PsychologicalDisorder
10-10-2009, 12:31
http://www.asap.co.uk/blog/wp-content/uploads/2008/08/shouting-at-a-computer.jpg

meche95
10-10-2009, 12:46
????

w0sh
10-10-2009, 12:51
аз нищо не разбрах от горните 3 поста.

FockidyFockFock
10-10-2009, 12:53
:-P

Lestat357
10-10-2009, 12:56
И какво?

Жената е била в правото си (това, какъв човек е, съвсем не би следвало да бъде тема за обсъждане тук, камо ли проникновения от типа на – ‘тази контрольорка е такава, следователно всички контрольори, м@ма им на племето, са такива, следователно хората днес сме такива – склонни сме да продадем човешкото в себе си за жълти стотинки’ – обобщено; у нея такова липсва и?), изпълнява задълженията си, а 12 е доста далечна възраст от 7*, нали? В тази тема: http://dnes.dir.bg/2009/10/09/news5199262.html ,май не биха писали толкова хора, примерно, така де, ако имаше пусната такава, датите съвпадат, дори часово.. И, да, спорил съм веднъж вече в подобна тема, точно в този форум, след малко ще приложа и линк. Всички бяха крайно недоволни от мизерното качество на предлаганата услуга по някои линии, но пък и категорично против да дупчат билетче освен в изключителни случаи. (yawn)

Конкретното дете – баща му не кара ли такси? Или пък леля му - кола? На 12 трябва да си подготвен за подобни случки и да реагираш малко по-адекватно (напълно съгласен с постовете на Boot). И детето вероятно така е постъпило, но защо да не направим отново поредната драма, достойна да съперничи единствено на несъмнено виталните теми, които се обсъждат малко по-надолу в десетки страници в раздела - ‘Флеш – за хората с флеш’, ‘Какво зимно яке искате момчета? Какво е модерно сега?’, WC, Sims 2 и тем подобни.. Има и няколко по-смислени, да.

Неприятно, разбирам, че си ядосана, но не е повод за тема в посещаван форум. В блог, може би. Камо ли подобни пледоарии по-въпроса.


..и са я уволнили, защото е зла?

Разбира се. След като е продала човешкото в себе си, сваляйки от автобуса 12-годишно момченце с недостатъчно стотинки за билет – какво друго? Както и да е. Хайде, това поне не е толкова незаслужено, макар и да е неправомерно за разлика от действията и.

p.s.: Сега да не ме блокираш в Скайп само?

bloodyF
10-10-2009, 13:14
Злобари навсякъде...Ненавиждам такива хора.Очевидно е за 10 стотинки,тогава ща просто не ги е взела от другите в автобуса/явно човечни хора/ тооолкова важните стотинки.Това чак е смешно да изхвърлиш дете за такава смешна сума.Такива хора заслужават шамар от живота,че да може да си осъзнаят

desyty
10-10-2009, 13:56
Това вече е нечовешко..пък и тук става дума за ДЕТЕ.. :?

Mooo6no
10-10-2009, 14:43
Много ми е странно как отделяте толкова внимание на тази тема, а за далеч по-важни случаи за незачитане на правата, като този със Спаска Митрова, дори няма и теми във форума.

Photophobia
10-10-2009, 14:54
Добре де,Lestat357.. да нямаше кой да предложи да даде щеше да е оправдано донякъде,няма пари - няма билет.
Обаче при положение,че са се намерили хора да дадат и тя напук е свалила момчето вече не може да го оправдаеш.
На 12 не е малък,но не е и голям. Има и по-големи ученици които ако объркат спирката после не могат да се приберат. Много си е права модераторката..


Много ми е странно как отделяте толкова внимание на тази тема, а за далеч по-важни случаи за незачитане на правата, като този със Спаска Митрова, дори няма и теми във форума.

Има,но не си видял.. Пък и странно те не се радваха на голям интерес (тези които видях де). Ама защо си мислиш,че случая е незначителен?

Mooo6no
10-10-2009, 15:15
Някаква лелка демонстрирала злобата си от това, че е просто една контрольорка и животът и е тъп и се е наложила върху единствения, който може да го направи и вътрешно да се почуства по-властна - едно 12-годишно момченце. Хората, които избиват личните си комплекси върху по-слабите са много. Не съм психолог да ги анализирам, но това е нещо нормално и го е имало винаги. Още повече тук и е показан червен сигнал срещу това, че може да прави каквото си иска и е уволнена. И не виждам какво толкова се коментира...

Ако тук става дума за действията на една дадена личност, която ние не възприемаме като "нормална" и "правилна" и тя съответно е санкционирана заради нея, то при Спаска Митрова, както и много други случаи, ставаме свидетели на неправомерната политика на цяла една държава. И нея, държавата за сега никой не я санкционира.

Photophobia
10-10-2009, 15:23
Какво толкова се коментира? Всеки бърза да изкаже съчувствие,това е..
Въпросът е приключен вече и всичко е чисто. Друг е въпроса колко страници ще направим в показване на съпричастност.

Колкото до Спаска.. не е лоша идеята някой да направи тема. Има много да се говори по въпроса,но не е тук мястото (сега ако ме разбереш погрешно ще се депресирам).

Lestat357
10-10-2009, 16:45
Добре де,Lestat357.. да нямаше кой да предложи да даде щеше да е оправдано донякъде,няма пари - няма билет.
Обаче при положение,че са се намерили хора да дадат и тя напук е свалила момчето вече не може да го оправдаеш.
На 12 не е малък,но не е и голям. Има и по-големи ученици които ако объркат спирката после не могат да се приберат. Много си е права модераторката..

@Photophobia нз чий фейк си, aко изобщо (моля да ме извиниш, ако греша). Нека приемем, че не си. Аз не я оправдавам и не твърдя, че е постъпила правилно. Има разлика между правилно и правомерно. Преди да заема чия да е страна обаче, първо трябва да ги чуя и двете. Така е доста тъпо. Твърдя категорично само едно – много шум за нищо. Твърде много.

Нз откъде идваш – и ти, и още няколко хора тук? Когато аз бях 6-ти клас (1998/1999) нямахме мобилни телефони, както и по времето на Boot. Сменях по две превозни средства, за да пътувам конкретно до училището си тогава. Неприятно, откъм време в път. Неколкократно са ме карали дотам и толкова. Два-три пъти, не повече. За осем месеца. Е и? Това ми беше училището. Когато си в 6-ти клас, вероятно дори си е същото училище, до което си пътувал в продължение на шест години (при мен не беше така, обикновено е). И за толкова време да не научиш маршрута? Да нямаш идея от произволна негова точка на какъв тролей/трамвай/автобус да се качиш? А защо не е изчакал сл. такъв? На 12 не си на 6. Абе, толкова ли уникален и необичайно независим за възрастта си съм бил? Значи така беше и с 2/3 от класа. Важи в общи линии и за сестра ми, която завърши тази година и за още лични примери, които учат и в момента.

Не е права контрольорката, че се е заяла, отнесла го е предостатъчно. Много шум за нищо.




Ама защо си мислиш,че случая е незначителен?

А ти как мислиш?


Какво толкова се коментира? Всеки бърза да изкаже съчувствие,това е..
Въпросът е приключен вече и всичко е чисто. Друг е въпроса колко страници ще направим в показване на съпричастност.

Да, нека направим още 10, по приключеният вече незначителен въпрос. Като е така - кое ли причини предишното ти мнение, очевидно конфликт няма.

Photophobia
10-10-2009, 17:12
Е не, предполагам повечето могат да се оправят.. нали.. ама не така грубо към детето :/
Все пак това с маршрута е малко .. хм.. абе субективно мнение. Може да в ново училище например? Не,че искам да предизвиквам конфликт или нещо такова 8-)
Пък и той че не може да се прибере - не може,но няма нищо общо с отношението на служителката.



п.п. Не съм фейк бе,писна ми стария ник :д

Luscious_Heart
10-10-2009, 17:18
смЕрт за кУнтрольорката

потни негри да я тапанят
Да й го натикат един такъв голям с разширени вени. :smt068 :smt068 :smt068 :x

Ако беше голям човек, на тъпата контрольорка щеше да й е*е майката, но говорим за детенце, за Бога! :? Просто не мога да изразя ужаса си... :-x
По тоя повод се сетих за една случка, която четох в нета. Една жена откраднала от магазин кебапче за 40 стотинки и всички наоколо яростно се нахвърлили, за да я опанд... :booooomb: Много са ербап разни уж защитници на закона, ама като стане на дума за някой "големец", ги е страх и са готови краката да му целуват! :-x Не се ли замислят колко е зле положението на жената, че да открадне някакво третокачествено кебапче, което кой знае от каква кайма е направено?! :x Не оправдавам кражбата й, но да са до такава степен озлобени.

Ако това беше моето дете или братче, щях да я намеря тая и да я намажа с лайна, честно. :-x Пък после в който затвор искат да ме мятат! Децата са невинни, беззащитни, представете си горкото дете да бяха го свалили на спирка в мангалския квартал?! Не ми се мисли... Имало е късмет, че се е свързало с брат си. Но тая случка направо ще му преобърне представите за света и по-конкретно родината... :? Ще осъзнае що е то алчност и че никой не е добронамерен към теб (освен семейството ти, разбира се).

SunnyTime
10-10-2009, 17:24
То трябва да си безакълен за да свалиш малко дете вечерта в тъмното заради някви си десет стотинки... :X нямам думи...

bulgarche
10-10-2009, 18:02
Ако не са мо достигали ще го свали, след като е неродевен пътник! Но ако наистина останалите пътници са искали да доплатят, но контрольорката е отказала - на въжето!

lDoLLl
10-10-2009, 18:15
^ да верно, щом някой е предложил да доплати, оная е щяла да си вземе крупната сума от 6 стотинки :-o

да й се връща тъпкано желая :)

SouthStandServiceLad
10-10-2009, 19:37
Тука чета и гледам... и се мая... И се чудя.. Половината ( девойки на всичкото отгоре !! ) защитнички на контрольорката бих с удоволствие ги пуснал в трамвая между Надежда и Банишора да видят как озлобените контрольорки, бивши затворнички се заяждат на пътниците за редовни билети, но с лоши дупки, тъй като перфораторите са зле.
Историите ми за съприкосновение с контрольорите могат да запълнят сигурно 10 страници, но в голям град с голям градски транспорт е така. Вярно е, че понякога и аз не съм прав, но съм ставал свидетел на това как контрольор посяга на 14 годишно момиче в трамвая. Познайте какво се случи с него. Излетя от трамвая със заканата повече да не го виждаме тук, че горко му се пише. Вярно е, че е кофти да си контрольор в подобен квартал и да си вършиш работата, но когато нападаш трябва да очакваш да бъдеш нападнат.
Не знам как е в другите градове, но все по често тук има хайки. Контрольори - няколко на куп, плюс полиция спират превозното средство и все едно претърсват за издирван престъпник или за наркотици.
Всеки път когато контрольор привиши правата си (работни и човешки) пред мен страда. И ще е така винаги.

А Търнокопа президент алее алееееее :grin:

ifilin4ica
10-10-2009, 20:07
След вчера нищо вече не може да ме изненада...
Връщах се от една приятелка и в автобуса имаше група ученици, които се прибираха от училище. Едно от децата си беше забравило ученическата карта и трябваше да плати цял билет обаче нямаше пари, а за лош негов късмет и приятелите му нямаха никакви. При което контрольорката му каза:Имаш 2 спирки да намериш пари иначе слизаш от автобуса. Ама то на детето му беше неудобно да иска пари от хората и си седи. И естествено след 2 спирки тая идва освирепяла и ядосана да си търси парите ама то няма. Показа й стари билети, каза й, че е редовен, че всеки ден пътува по тая линия ама не и не, щеше да го убие за тоя билет. При което тя му хвана чантата, която беше на седалката до него и когато автобуса спря на следващата спирка, тя я изхвърли през вратата, замъкна детето за ръката и почна да го блъска от автобуса :shock: Накрая естествено го изкара и автобуса си продължи, но не това е най-фрапиращото. Жалкото е, че автобуса беше пълен с хора, които само гледаха и нищо не направиха също така имаше и двама полицаи(мъж и жена), които бяха твърде заети да се щипят на седалките вместо да помогнат :?

mmKamm
10-10-2009, 20:48
Ето защо мразя хората като създания. Отвратителни същества.

Canis_Dirus
10-10-2009, 21:48
Абе някои хора май не загряха, че в случая не става дума за контролльорка, а за кондукторка. Тя не проверява, дали си си продупчил билета, тя ти го продава. Затова е тъпо в случая - така и така е щяла да си получи левчето. Просто се е заяла за нищо.

BomberStomper
10-10-2009, 21:58
Тука чета и гледам... и се мая... И се чудя.. Половината ( девойки на всичкото отгоре !! ) защитнички на контрольорката бих с удоволствие ги пуснал в трамвая между Надежда и Банишора да видят как озлобените контрольорки, бивши затворнички се заяждат на пътниците за редовни билети, но с лоши дупки, тъй като перфораторите са зле.
Историите ми за съприкосновение с контрольорите могат да запълнят сигурно 10 страници, но в голям град с голям градски транспорт е така. Вярно е, че понякога и аз не съм прав, но съм ставал свидетел на това как контрольор посяга на 14 годишно момиче в трамвая. Познайте какво се случи с него. Излетя от трамвая със заканата повече да не го виждаме тук, че горко му се пише. Вярно е, че е кофти да си контрольор в подобен квартал и да си вършиш работата, но когато нападаш трябва да очакваш да бъдеш нападнат.
Не знам как е в другите градове, но все по често тук има хайки. Контрольори - няколко на куп, плюс полиция спират превозното средство и все едно претърсват за издирван престъпник или за наркотици.
Всеки път когато контрольор привиши правата си (работни и човешки) пред мен страда. И ще е така винаги.

А Търнокопа президент алее алееееее :grin:Чувал си репортажа за контрольора,, цитирания по-горе е ебати асоциала, дори не е знаел че заради него е интевюто :razz: :razz: КАКВИ ХОРА ИМА НА ТОЗИ СВЕТ!

viksit0y
10-11-2009, 17:20
И аз съм от Варна и съм забелязала, че тия кондукторки/контролльорки са мн неучтиви и нелюбезни :-x
То да беше някой пияница да се качи и да отказва да си плати билета, а то дете и на всичкото отгоре тая тъпата да му прави проблеми и скандали за 10 ст. Възмутена съм, ама такава е България [-X

Миналата година или там когато направиха билетите 1 лв. аз доста отдавна не бях пътувала с автобус и се качвам и си бях приготвила 80 ст. (преди беше толкова) Давам ги на оная и тя вече с най-гадния си глас ми вика "Абе момиче, още 20 ст, бе!", аз си имах др пари в мене и й дадох, ама тя още малко щеше да ме изхвърли. Или пък друг път понеже чантата за училище беше доста пълна и изглеждаше голяма, качвам се в автобуса и кондукорката вика "С тия големите чанти се махайте от автобуса" И хората я гледат като :shock: Един човек после ми вика изобщо да не обръщам внимание на изтрещели бабички.

stealthyGirl
10-11-2009, 19:03
Доста хора се държат така с децата, точно и само като видят, че са деца. Някои (по мои наблщдения само жени) явно нямат доминираща роля в живота и като видят някой все още безпомощен и неориентиран каквото е едно дете, показват колко са важни демонстрирайки лошо поведение спрямо тях. Аз още имам ужаси от магазинерки и всячески се опитвам да избегна ходенето до магазина. 8-)

MissInd3p3nd3nt
10-11-2009, 21:50
Не мога просто да разбера как може има такива хора...

NamelessRomantic
10-11-2009, 21:56
Свинщина...мен като по-малък ме е сваляла кондукторка защото и дадох дребни стотинки.Много са жалки - не само са на работа кат ообщи работници технически,ами имат някакво невиждано самочувствие.Защо да дам дребните стотинки пък в магазина,тер не бързат ли?Те не се ли напрягат да ги броят?Жалка история.

Lorenzo
10-11-2009, 22:16
Ужас..

Dumb
10-12-2009, 13:16
Пълна тъпотия!
Всеки ден се сблъскваме с такива хора, постоянно...
Жалко е

PIF
10-12-2009, 13:30
Няма я човещината като едно време, вече всичко е интереси...Круела Девил в главната роля.

BomberStomper
10-12-2009, 18:29
Продавам майките ви боклуци за ШЕСТ, повтарям, ШЕСТ СТОТИНКИ! СМЕРТ!

LizZz
10-12-2009, 18:51
тъпо, но хората в автобуса не е трябвало да го позволят...
Именно тук е същността на проблема.

PsychologicalDisorder
10-12-2009, 18:52
за пари ли, аааааа...
за мноого лии??

:lol:

sh3_1s_7h3_0n3
10-12-2009, 23:22
тъпо, но хората в автобуса не е трябвало да го позволят...
Именно тук е същността на проблема.

Не мисля, че това е основният проблем - а това, че всеки с малко повече 'власт' държи да ти я навре в очите, за да си избие комплексите, правейки се на по-силен...
Конкретната ситуация не е просто пример за нещо случило се в градския транспорт... то се случва навсякъде, във всички сфери на живота, на много хора и т.н. Жалкото е и че 'назидаваш' някого за 6 стотинки..., които 'уж' са били проблема, но дори и да ти ги дадат -пак не си доволен и пак искаш да използваш 'властта си', за да покажеш надмощието си.
В крайна сметка дори и в една такава простовата битова ситуация изпъкват точно тези ключови думи - власт и пари. Както и да го въртиш и да го сучеш, всичко натам води. И сякаш е смешно даже да си помислиш за някаква ценност от рода на добрина, милостивост или каквото и да е...
Мен това ме възмути - че от една дребнавост продаваш човешкото в себе си.

VerryBerry
10-13-2009, 12:15
Как може да свали детето за 10 стотинки !?! :o :o :o
А защо не свалят мангалите , а ?!
Видят ли мангал и го подминават , нито му искат билет или карта , нищо - а детето тръгнала да сваля ....
Нямам думи ....


и аз!

SouthStandServiceLad
10-13-2009, 12:28
само търнокопа за тях ве !!!

guinessgirl
10-13-2009, 15:54
всъщност аз не мога да разбера какъв е проблема.. това и е работата на контрольорката.

по-скоро ми е странно,че на 12 години не може да се оправи в елементарна ситуация..

LiLGrizzly
10-18-2009, 15:24
Тая е за бесилото... :-x

scyLLa
10-18-2009, 17:26
всъщност аз не мога да разбера какъв е проблема.. това и е работата на контрольорката.

по-скоро ми е странно,че на 12 години не може да се оправи в елементарна ситуация..
Ти със задника ли си мислиш бе това е дете, живее в голям град на 12 години вечерта има ги сякви ненормалници в тая държава, като едното нищо може да му направят нещо лошо, а щом други хора са предлагали да заплатят сумата от 0,10 СТОТИНКИ :shock: да не би да пише някъде в правилниците (ако има такива) "Хората трябва да си заплащат със свой пари или в противен случай ще бъдат гонени" ?

happyfacex
10-18-2009, 17:59
Ужас! Как може да има такива хора!