PDA

View Full Version : Цъфтене на косата



NeopitomeNa
10-09-2009, 17:42
Косата ми е много..непокорна и се налага да я изправям всеки ден...та дори и така пак н е еперфектна,но както и да е.
Страхувам се,че накрая от толкова третиране ще стане много суха и ще нацъфти /нещо,което не е характерно за моята коса / Моля ви препоръчайте ми нещо,без значение дали ще е домашна маска или някакъв известен продукт...

sunshine92
10-09-2009, 17:52
Хининова вода :wink: или маска за коса с тривитаминол :)

Carmen_Kass
10-09-2009, 18:01
бадемово масло
масло от авокадо
масло от гроздови семки
Тези трите можеш да ги комбинираш с жълтък,някакъв алкохол(ракия,уиски),кисело мляко...
Професионален продукт за предпазване на косата от топлината на пресата.Мисля,че на AlfaParf имаше такъв.
Кристали за коса от серията Semi di Lino на AlfaParf (с вит.Е са),тоест имат и подхранващо действие(не само заглаждащо както повечето други)
След баня,на мокра коса-съвсем малко балсам С ОТМИВАНЕ по връхчетата на косата.НЯМА да го отмиваш(не пречи,а действа).За да се нормализира РН-то на косъма.
Ампули с кератин ( около 1,50 лв)-запечатват косъма,заглаждат го...

shutUp
10-09-2009, 18:06
маска със зехтин
или мед
много добре ми действат на моята коса
:)

petiam
10-10-2009, 07:09
Хининова вода :wink: :)

+1

Sweet__Dream
10-10-2009, 08:28
Мажи връхчетата на косата със зехтин.Изветрява,не се притеснявай.Няма да остане мазна. :)

lizzy
10-22-2009, 19:33
А за къде без кристалите за коса ? :P ;) Те са точно против цъфтежи и оделно че предпазват от струята на сешоара като се нанесат на мокра коса :-D Препоръчвам на SERI ---> http://img197.imageshack.us/img197/1015/kristaliseri.jpg (http://img197.imageshack.us/i/kristaliseri.jpg/)

renateee
10-23-2009, 11:16
Маски с тривитаминол, хининова вода, маски с хума и зехтин, шампоани против цъфтящи краища.. И куп още работи.
Кристали слагай задължително! :)

slynchoo
10-23-2009, 11:18
кристали за коса
хининова вода
и някакви маски,потърси в нета..мисля,че трябва да има нещо полезно там.

xHARDCANDYx
10-23-2009, 12:57
Каква хининова вода бе,нали ще нацъфти още повече от нея :?
Пробвай с кристали или термозащитния на Лореал,има и подобен с папая ,но не се сещам за марката :)

Pedigree
10-23-2009, 13:32
Маски за коса и кристали. Фризьорката си също можеш да питаш, за да ти препоръча нещо. В крайна сметка колкото и да я мажеш, пак си е ташак за косата с тези преси всеки ден и тнт.

lDoLLl
10-23-2009, 13:47
Преди измиване е добре да слагаш някакво мазно масло - авокадо, бадемово, жожоба, кокосово, все тая
Кристали - на Сери са много хубави
Има един продукт на Loreal Hot специално за предпазване от топлината на пресата при изправяне.
+ по-често подстригване на сухите крайща

lipstik
10-23-2009, 16:11
Кристали и домашни маски.Хининовата вода е за друго,не за цъфтеж.

renateee
10-23-2009, 17:27
А сега се сетих, че аз имам спрей, който се пръска преди изправяне за предпазване на косата от високата температура, прави изправянето по-лесно и задържа изправянето(смисъл ако не ти е толкова къдрава косата, като я изправиш, ще ти стои права през целия ден или два дена(зависи каква ти е косата и колко издържа обикновенно). Казва се Unisystem. Аз го взех от моя фризьорски салон(смисъл където аз се подстригвам), някакъв италиянски е.. Надявам се да го намериш и по магазините.. Ето и снимка:
http://i38.tinypic.com/veluoj.jpg

kotenceto_bonbon
10-23-2009, 18:21
А за къде без кристалите за коса ? :P ;) Те са точно против цъфтежи и оделно че предпазват от струята на сешоара като се нанесат на мокра коса :-D Препоръчвам на SERI ---> http://img197.imageshack.us/img197/1015/kristaliseri.jpg (http://img197.imageshack.us/i/kristaliseri.jpg/)


aham 8)

xHARDCANDYx
10-25-2009, 16:58
lipstik,
всички ни стига акъла дотам да се сетим ,че хининовата вода не е за цъфтеж..
За растеж е,а ускорения растеж води и до по-бързо нацъфтяване на краищата...
Логика :?
Айде със здраве ...

yyoonnii
10-25-2009, 17:36
или ще ходиш на фризьор да ти постригва малко косата или ще ползваш балсами за възтановяване на косата и балсам приди да изправяш!

Bellezza
11-04-2009, 11:16
Нишо освен кристалите не помага .. но и мога да ти кажа че с хубава преса няма да я навредиш кой знай колко използвай тези на SERI 8) :-)

BigFakeSmile
11-04-2009, 15:00
Ами верно ти се струва, ще се изхаби, особено ако пресата ти е силна. Можеш да използваш кристали за коса, ама са малко скъпички. Аз си купих един спрей на Loreal, Elseve anti-casse, много съм доволна, наистина, учудващо, но заздравява краищата и е около 6 лв. Също краищата като нацъфтят, отиваш на фризьор и е готово.

cool4eto0
11-04-2009, 16:13
мойта коса мнооого цъфти и за тва ползвам schauma за цъфтяща коса една оранжева :grin: а пък за топлинна обработка ползвам на L'oreal - studio hot straight едно розовичко според мен деиства :-D

Ewellin
11-04-2009, 19:18
ии моятаа много цъфти :-x :o
течни кристали си ползвам аз .. и да мисля че има ефект.. :)

titinkaa
11-05-2009, 08:04
Не се изправям всеки ден,но косата ми е такава,че бързо цъфти,затова й слагам маска на Елсев(жълта е кутийката).Правя я докато се къпя,т.е. на кутийката пише на подсушена коса т.е. аз правя така....къпя се,измивам я 2-3 пъти с шампоан,после вземам си кърпата и я подсушавам малко колкото да не е мн мокра,тогава взимам от маската намазвам си двете ръце и си мажа краищата,и втривам,в корените не се слага,за да не получиш обратен ефект,може да си намажеш косата с останалото по ръцете ти от краищата,НО САМО ПО ДЪЛЖИНА,БЕЗ КОРЕНИТЕ!!! :) После слагам кристали но когато косата вече е почти суха,съвсем леко да е влажна :)

heiress
11-05-2009, 21:05
Маслото от пшеничен зародиш е много добро против цъфтеж.
:)