PDA

View Full Version : Първото ми интервю за работа.



cherinka
10-09-2009, 19:07
Не можах да несподеля с вас този тъй вълнуващ факт от моя личен живот, а именно Първото ми интервю за работа.

Тъй като се случи преди броени часове, все още ме държи тази емоция, която бих желала да ме напусне, тъй като ме обърква. Напрегнато ми е не толкова дали ще ме наемат, колкото до това,че не знам как да тълкувам представянето си и не знам какво впечатление съм оставила в интервюиращия.

Облякох се подобаващо. Дълги тъмни дънки с висок черен ток. Полу, отгоре със сако. Буйната ми коса бе прилежно изправена и лепнах една кариочка. Лек, светлолилав грим,а гланца го изядох по път...
Бях точна. Нито минута по-рано, нито минута по-късно. За сметка на това чаках 50минути за реда си.
Идва "boss-a", усмихвам се, поздравявам с една широка усмивка,а тя ме заведе до една стаича с маса и столчета. Накара ме да я почакам още около 10 минути (ужас).
Седнахме и интервюто започна. Задаваше ми странни въпроси.
Дори за момент не потрепнах,нито извърнах поглед, нито дадох някакъв друг знак на притеснителност, от което последваха думите "Вие сте много странна личност. Трудно ми е да ви определя/преценя. Всички други момичета се скъсват да нервничат,а вие....".
Гледах я непрестанно в очите докато разговаряхме.
Малко трудно ми бе да отговоря на въпросите от рода на
"Кандидатствалили сте по други обяви"
-Не.
"Защо?"
и
"Какво стана с последната ви работа" и "Защо се интересувате от тази длъжност"
вярно е,че това са едни от най-важните въпроси,но се справих, щом остана очарована от думите ми и най-вече след като разбра,че това е първото ми интервю за работа.
Малко се шокирах по едно време когато започна буквално да БЪЛВА въпроси един след друг, при което на въпроса "Пушите ли?" аз отговорих "Не". Последва "А не сте ли пушили?" -Не, "А пробвалили сте?"- Да,но... "аха,ясно,но сте преценили, че не е хубаво да се занимавате с това". :D
Чувствам се гузно в момента за тази лъжа.
Друг сюблимен момент беше въпроса "А,извинете, колко имате по български език?" :D :D :D :D :D викам шест,разбира се.
Чесно, мили мои, доста трудничко ми се видя да говоря на книжовен български език. Но съм се справила доволно, явно.
Другата простотия беше "Какво заплащане очаквате?" на което отговорих с "Очакванията на всеки човек са големи, но вие ще предложите по-малко, предполагам. Стигат ми да покриват разходите на един средностатистически тийнейджър" :D :D :D :D
На довиждане ме изпрати с думите "Много съм объркана от вас,жсправихте се чудесно,но ми трябва време да помисля" :-o което ме сдуха. Дори ми го повтори няколко пъти,всякаш се чувства виновна за нещо. Попита ме колко време съм я чакала, отговорих й 40мин.,а тя отвърна "Ще се постарая да го компенсирам,извинете ме много".
Дали това не са някакви загадки и догадки, с които да ме отпрати по "културния начин". Дефакто не знам другите как са се представили и нямам база на сравнение за това как да изчисля собственото си представяне.
Не знам, очаквам мненията ви. Като "ново изживяване" цял ден занимавам хората около мен. :D
Сега отивам да полея това си изживяване и да занимая още народ със себе си.
Имам нужда от подкрепа и кураж. :-)

machoka
10-09-2009, 19:11
Абе ела по София ще ти уредя някъде работа, ако си сериозна. Тва като епопея твоето 10 минутно интервю прозвуча хАхАх.

За какво кандидатстваш бтв? )

kir40
10-09-2009, 19:16
За каква работа кандидатсва?
Явно щом ти е казала,че другите са нервничели,докато ти си било спокоина,значи това е важно за нея-имаш един плюс.
А това за българския,че имаш 6 вярно ли е?

DimovB
10-09-2009, 19:19
нема те наемат 8-)

и мьен на тва ми миришье

GossipGirl89
10-09-2009, 19:22
Оф и аз в Понеделник съм на интервю, което ще е под формата на тест по Счетоводтство и нещо съм се притеснила леко 8-) Иначе на първото ми интервю бях много сдухана - чак потрепервах докато ми задаваха въпроси :D Хубаво е, че си била спокойна и уравновесена. Според мен си й направила добро впечатление и има вероятност да те вземе :)

SouthStandServiceLad
10-09-2009, 19:25
Зависи за кво кандидатстваш. Но според мен си наета.

machoka
10-09-2009, 19:25
МислИМ, че трябва да прекратиш участието си в тази тема.

Благодаря предварително.

w0sh
10-09-2009, 19:29
Затва е хубаво с връзко на рецепция у хотел българия.

Да се надяваме да ми се получи схемата.

cherinka
10-09-2009, 21:35
Абе ела по София ще ти уредя някъде работа, ако си сериозна. Тва като епопея твоето 10 минутно интервю прозвуча хАхАх.

За какво кандидатстваш бтв? )
Бтв беше над половин час. :-o
За детски аниматор. 8-)

GossipGirl89,не бях 'спокойна и уравновесена', искаше ми се да е така, просто много гадно скривам емоциите си и понякога това ми вреди...


П.П. Мислите ли, че няма да ви уведомя за крайния резултат. 8-) 8-) 8-)
Очаквайте нова тема. :-)


За каква работа кандидатсва?
Явно щом ти е казала,че другите са нервничели,докато ти си било спокоина,значи това е важно за нея-имаш един плюс.
А това за българския,че имаш 6 вярно ли е?
да, но кофтито е, че имам 3 часа седмично БЕЛ,защото съм в професионална гимназия, и бая пари за уроци и учене ще паднат за Литературата, за да може доволно да имам доволни знания 8-) и доволно оценка на матурата и кандидат-студенсткия след време...

Photophobia
10-09-2009, 21:41
радини вълнения 8-) 8-)

DebelaManekenka
10-09-2009, 21:46
cherinka, на колко си ?

machoka
10-09-2009, 21:49
детски аниматор омг ))) това не беше ли за стотинки на час ((

Sham
10-09-2009, 21:52
г-н администратор, я кажете кога ще се печели от изкуство?
//живопис не се брои:Д

на черинка, браво)

cherinka
10-09-2009, 21:53
cherinka, на колко си ?
Колкот' си искам. 8-)

детски аниматор омг ))) това не беше ли за стотинки на час ((

е,или тва, или макдоналдс, все пак трябва да е съобразено с тва,че Ходя на училище...хахаха не, чесно, неам си и на идея кво е заплащането...

MakeMeLaugh
10-09-2009, 21:56
Доста си наивна и се впечатляваш лесно от думи и жестове, ако не те изберат ще се сдухаш яко..
Подготви се и за двата отговора, не стой така надъхана все едно си избрана, щото обикновено като стоиш сигурен става обратното и ще ти стане мега тъпо.
Не е хубаво да лъжеш на интервю, не е хубаво, някой път ще видиш.. ;)

machoka
10-09-2009, 21:56
г-н администратор, я кажете кога ще се печели от изкуство?
//живопис не се брои:Д

на черинка, браво)

Когато българинът пожелае да удохотвори битието си. На Запад се печели повече от добре.

Sham
10-09-2009, 22:02
и Вие ли ще излетите, бе?
аман.

cherinka
10-09-2009, 22:06
Никой не е казал, че съм Супер надъханата, че ще ме вземат на работа.
Не ме разбирай погрешно, просто няколко часа след интервюто ми е тръпка, заради самото изживяване... това ще ми мине за нула време.
Всяко чудо за три дни, нали знаеш ;)
Бих ти казала, че изобщо не тая надежди. На никой не му се работи и не му се занимава с отговорности, а и няма как тази работа да ми е фикс идея, тъй като ако ми откажат живота ми няма да се промени с нищо.
Няма и как да се сдухам, защото нито съм кфалифицирана, нито нищо. Може да звучи грубо, но за мен психологията е най-елементарното и смешно нещо, с което би могъл да се занимава някой човек,защото никоя книга не би му дала отговори за живота, освен ако той самия не умее да мисли и разсъждава...

шанс..

п.п. аз съм 90% сигурна, че черинка ще остане безработна идните 7-8 години ;)

kir40
10-09-2009, 22:12
г-н администратор, я кажете кога ще се печели от изкуство?
//живопис не се брои:Д

на черинка, браво)

Когато българинът пожелае да удохотвори битието си. На Запад се печели повече от добре.
Никой не става художник за пари,особено на запад.

mArMaLaDkA
10-09-2009, 22:15
Чери, вместо полу и всякаш, поло и сякаш. ;)

MakeMeLaugh, а не е ли нормално да се е впечатлила? Рано ми е още да мисля за интервюта за работа, но пък смятам, че ако аз бях на нейно място, също щях да помня всяка една подробност от интервюто, даже щях да се обадя на всичките си близки и да им се похваля. В крайна сметка, наистина може и да не ме вземат, нищо че съм проглушила ушите на нашите(примерно) с това, как е минало, ама какво са ме питали, аз какво съм отговорила на свой ред, но пък ще ми е първото интервю за работа и малко, или много ще ми остави отпечатък в съзнанието.
Също така е нужно да попитам: трябва ли е да си казваш всичко от а до я? Смятам, че е нужно да си хитър и да успяваш така да извърташ нещата в своя полза, че те да ти носят само плюсове. Но наистина пък в случая на Черито солено може да й излезе - шест по български, пък пишем "полу", пушим като комин, а ще сме детски аниматори... :D

cherinka
10-09-2009, 22:23
Гледам го от добрата страна - имам повод да спра цигарите.
Иначе се почувствах глупаво за полУто, да, чесно казано никога не ми е било необходимо да я използвам в писмен вид, ама тази тема е за добро, явно, е, на', вече знам как се пише 8-)
само имам кофти мания по запетайките, лепя ги където ми падне, много са сладки, не мислиш ли?

mArMaLaDkA
10-09-2009, 22:43
Не знам дали да го приемам като намек, по простата причина, че и аз във форума ги цапвам, където сваря. 8-)

MakeMeLaugh
10-09-2009, 22:52
mArMaLaDkA, имах предвид, че лесно се впечатлява от думите на човека, който провежда интервюто.
А много често те просто са мили от уважение също и да те рпедразположат, но какво мислят за теб е друг въпрос.
Това са трикчета също да си покажеш същността.
;)

kir40
10-09-2009, 23:17
mArMaLaDkA, имах предвид, че лесно се впечатлява от думите на човека, който провежда интервюто.
А много често те просто са мили от уважение също и да те рпедразположат, но какво мислят за теб е друг въпрос.
Това са трикчета също да си покажеш същността.
;)
надценяваш интервюиращата

OtherDimension
10-09-2009, 23:26
нещо правите от мухата слон ми се струва?

hottie
10-10-2009, 08:05
Чери стискам палци да те вземат !
А относно парите - не това е толкова важно в случая. Важното е , че ще се научиш да поемаш отговорности, на постоянство и пр. А парите поне за джобни ще са ти добре. :)

RAWRRR
10-10-2009, 09:51
Въпреки че не е редно, може да се окаже че колегите ти пушат и не им правят никакъв проблем за това.Ние имаме правило на всеки 2 часа по 15 минути почивка за цигари.

Като си казала , че не пушиш си се пецакала, най- добрия варант е да казваш че си пушиш, само че няма да го правиш в работно време.Тогава те ще ти кажат каква е фирмената политика за това.

Иначе, успех!

YourStar
10-11-2009, 12:02
Пиши,като разбереш дали са те наели 8-)

SuNsEt
10-11-2009, 17:26
cherinka,мислех че следваш Българска филология.От къде ли съм останала с това впечатление??? :-o

Пожелавам ти успех с работата.

dead_princess
10-11-2009, 17:29
Не мога да повярвам, че имаш 6 по български език, а всъщност правиш елементарни грешки :)

lDoLLl
10-11-2009, 17:40
Това с въпроса за българския език наистина е било много грубо. 8-)

Относно цигарите (съжалявам, не съм изчела цялата тема, затова не знам за каква точно работа и фирма става въпрос) - На някои места рязко ти спада шансът да те назначат, ако кажеш, че пушиш (ясно защо, ще губиш от работното време за да димиш). Твой плюс е, че си казала, че не пушиш. :) Ще стискаш да не палиш на работа просто

LiLGrizzly
10-11-2009, 18:10
Аве чукове заплатата на детските аниматори на морето е 700 лв + стая + храна !

ImmortalTechnique
10-11-2009, 22:01
Нямам думи...

зададат ли ми въпрос на интервю колко имам по български език ще умра - това е директна атестация, че не можеш даже да говориш правилно, а ако си мякала...



Че кво толкова пък и да е мякала? Човек не може да си скрие произхода. Почти всички от източна България мякат, кой повече, кой по-малко. Верно има някои мякат наистина по сйелскйе, но пък не мисля, че е чак кой знае какъв дефект.

Boot
10-11-2009, 22:08
Нямам думи...

зададат ли ми въпрос на интервю колко имам по български език ще умра - това е директна атестация, че не можеш даже да говориш правилно, а ако си мякала...



Че кво толкова пък и да е мякала? Човек не може да си скрие произхода. Почти всички от източна България мякат, кой повече, кой по-малко. Верно има някои мякат наистина по сйелскйе, но пък не мисля, че е чак кой знае какъв дефект.
Напротив, ужасно е. И познавам хора от Пловдив и Варна, които грам не мякат. Въпрос на култура и уважение към езика е :)

ImmortalTechnique
10-11-2009, 22:15
Пловдив първо не е в източна България. Второ, за мен е по-голямо неуважение към езика западният говор в стил "Че одим да мочаме", когато говорят за себе си в първо лице множествено число, променят ударенията на половината думи в българския и т.н. Поне на мйекането се разбира кво говорят, а иди в Дупница, Монтана, Враца или Банско и слушай каква смеска от българо-македонско-сръбски говор употребяват.

Lorenzo
10-11-2009, 22:15
Миналата година за един склад :-D

Boot
10-12-2009, 07:21
Пловдив първо не е в източна България. Второ, за мен е по-голямо неуважение към езика западният говор в стил "Че одим да мочаме", когато говорят за себе си в първо лице множествено число, променят ударенията на половината думи в българския и т.н. Поне на мйекането се разбира кво говорят, а иди в Дупница, Монтана, Враца или Банско и слушай каква смеска от българо-македонско-сръбски говор употребяват.
Никой не е казал, че тяхното е правилно. Пак е гадно извращение. Но гледай себе си и своя говор, а не се сравнявай с разни индивиди, които са по-зле и от теб. Просто като голям човек се хвани и си оправи говора, защото е г-р-о-з-н-о.

tuzaro
10-12-2009, 07:59
Стиляна децата може само на глупости да ги научи майна....
Детски аниматор :lol: :lol:

ImmortalTechnique
10-12-2009, 08:29
Пловдив първо не е в източна България. Второ, за мен е по-голямо неуважение към езика западният говор в стил "Че одим да мочаме", когато говорят за себе си в първо лице множествено число, променят ударенията на половината думи в българския и т.н. Поне на мйекането се разбира кво говорят, а иди в Дупница, Монтана, Враца или Банско и слушай каква смеска от българо-македонско-сръбски говор употребяват.
Никой не е казал, че тяхното е правилно. Пак е гадно извращение. Но гледай себе си и своя говор, а не се сравнявай с разни индивиди, които са по-зле и от теб. Просто като голям човек се хвани и си оправи говора, защото е г-р-о-з-н-о.

Ами да ти кажа, струва ми се нереалистично да ми оценяш говора, без да си ме чул как произнасям дори и една дума, а да съдиш само по мнението ми. Имайки предвид, че работата ми е свързана предимно с говорене, обясняване и т.н., смятам, че засега се справям. :) Може да се каже, че говоря като старозагорец, ако познавате хора от там - не е мйеко (виж за монтанчанин е), естествено в никакъв случай не е и твърдо. Между другото, води се, че най-правилен книжовен български говорят във Велико Търново.

Имах един колега от Монтана, цял първи семестър едва му разбирах - на изречение по няколко думи се хващаха, бруталният диалект простол

Riot
10-12-2009, 09:23
Защо не показа сочни гърди...

Boot
10-12-2009, 09:42
Между другото, води се, че най-правилен книжовен български говорят във Велико Търново.


И кой точно го "води"? Бъди по-конкретен, защото и аз мога да ти кажа, че се води, че в Перник говорят най-правилно...

ImmortalTechnique
10-12-2009, 10:15
Водят го съответните научни институти за изследване на българския език. Което съвсем не означава, че всички търновчани говорят най-правилно, а всички останали грешно, но предполагам някакви статистически методи са използвали.

Battlescarred стига с тая "атестация" хаха, :D иначе си прав, но важно е и какво казваш, не само как го казваш, нали се сещаш. Дори е по-важното.

hardball
10-12-2009, 10:35
Еее, браво, справила си се :D
А за външния вид- потвърждавам, че беше 6 за интервю!!
Кажи дали се те взели после :Р

Boot
10-12-2009, 10:37
Водят го съответните научни институти за изследване на българския език. Което съвсем не означава, че всички търновчани говорят най-правилно, а всички останали грешно, но предполагам някакви статистически методи са използвали.

Кои са съответните научини институции? Някъде публикувано ли е официално това твърдение? Ти от къде го знаеш?

SouthStandServiceLad
10-12-2009, 14:33
Раперче, тва, което говориш е пълна глупост и е поредния слух разпространен от загорели за е.ане начални учителки, които се чудят кво да кажат на децата.
Въобще ква е тая категория " най-правилен български език ?!?". Той е или правилен или неправилен, като това включва правопис, правоговор, за които си има книжновни норми, поддържани от съответните хора и съвети в БАН. Всичко останало са измишльотини.

Briseis
10-12-2009, 18:15
това за Търново са пълни глупости. аз живея в тази област и много добре знам как "правилно" говорим... като отида по другите градове се усещам колко селско ми е произношението

справка: кофЪ, водЪ и яко мякане "ко прайте йе"

cherinka
10-12-2009, 19:52
оф,мислех да не пиша повече в темата си, ама сте ме разбрали погрешно.
Въпросът "Колко имате по български език" беше свързан с това, че си подбирах доволно думите и се изразявах добре и говорех правилно.
Това само с непознати мога да го правя.

MakeMeLaugh
10-12-2009, 20:58
За теб така е изглеждало 8-)

LovEsIckk
10-12-2009, 22:32
това за Търново са пълни глупости. аз живея в тази област и много добре знам как "правилно" говорим... като отида по другите градове се усещам колко селско ми е произношението

справка: кофЪ, водЪ и яко мякане "ко прайте йе"
+ :)

ImmortalTechnique
10-13-2009, 00:02
В някакво печатно издание на БАН го бях чел, ама отдавна беше.. ЛАДче 8-)

cherinka
10-13-2009, 07:30
Важното е да се разбираме и точка. 8-)