PDA

View Full Version : Нацъфтяла коса..



BigFakeSmile
10-10-2009, 09:37
ами това ми е проблема...
значии...косата ми беше..долу-горе дългичка..преди няколко месеца..
но си купих една преса..косата ми става невероятна...но и невероятно много се изхаби..
в смисъл от пресата не само нацъфтя, ами и почна да се къса..и така дължината и се скъси доста..сега ако се подстригвам трябва да ми вземат поне 5 см
а виждате на аватара ми до къде ми е косата..от зад е по дългичка де...ама пак не ми се дава..много къса ще стане..
а въпроса ми е като е нацъфтяла расте ли пак? щото аз и продължавам да се изправям...бива ме да прая безсмислени неща..
:(

ameli
10-10-2009, 09:40
ми спри да я изправяш и прави подхранващи маски

BigFakeSmile
10-10-2009, 09:43
ами аз маски си правя...полза не виждам
чудех се ако не се подстрижа може ли да расте?

aloveyou
10-10-2009, 09:44
Спри да я изправиш - защото ще стане още по зле..Също така прави и маски ( http://www.google.bg/#hl=bg&q=%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%B8+%D0%B7%D0%B0+%D1% 86%D1%8A%D1%84%D1%82%D1%8F%D1%89%D0%B0+%D0%BA%D1%8 0%D0%B0%D0%B8%D1%89%D0%B0&meta=&fp=a730e00f365e4f22 )

Abigoria
10-10-2009, 09:45
Не си тормози косата с разни глупости, ами й помогни. Пострижи я, разкарай пресата, яж повече плодове и зеленчуци, приемай повече витамини, защото 'красотата идва отвътре'- клиширано, но факт. Според мен ще ти отива черта... :)

LovelyGirl
10-10-2009, 09:45
5см. :shock: Товаса супер много за коса.Не расте особно много като е нацъфтяла.Спри да я изправяш.Нищо няма да остане от нея в скоро време.

drumhead1
10-10-2009, 10:00
Когато е цъфлнала расте,защото все пак расте от корените не от краищата мислете малко...
Но колкто повече расте толкова по-голями ти стават цъвтежите,и аз съм го имала тоя проблем и за да не си я подстригвам си я боядисах с боя за коса в моя си свят и ми се пооправи.

Sarafina
10-10-2009, 10:32
Решението е едно - подстригваш косата така, че да нямаш и един цъфнал косъм. След това ползваш разни серуми или маски и други подобни, за да не ти нацъфти отново. И ако това го спазваш, можеш отново да използваш преса... личен опит.

techCandy
10-10-2009, 10:39
Дам, косата расте от корените, не от краищата, съответно тоя въпрос е абсолютно неуместен. А по- добре ли е да ходиш с нацъфтяла и неподдържана коса от това да се лишиш от 5 см?

meche95
10-10-2009, 10:41
0о0о моята коса е права ама като си я връзвам в къщи и ми се нчупва от ластика и пак се изправям и така от лятото и са забелязах колко ми е нацъфтялаама не си личи все още не е толкова много ии ще исчакам още малко и на фризьор ама съвсем малко ще ми вземат ама ест няма да спра да се озравям и такиа ако пък чаак толкова ти е нацъфтяло просто ще си посстригваш връхчетата по-често

heiress
10-10-2009, 22:53
ами аз маски си правя...полза не виждам
чудех се ако не се подстрижа може ли да расте?

Разбира се, че може.. цъфтежа няма нищо общо с растежа и не пречи по никакъв начин; друг обаче е въпроса, че цъфтежите се разрастват по дължината на косата и колкото повече чакаш- толкова повече ще трябва да режеш накрая. Изправянето определено ти е пречка.. и то голяма, колкото и да не ти се вярва. Аз лично имам една приятелка, която се изправя по поне 2 пъти на ден и в момента косата и се къса само като натиснеш косъма с нокът, представи си до какво води това изправяне. Моят съвет е да си вземеш едно масло от ленено семе и едно от пшеничен зародиш, това разбира се след като отстраниш цъфтежа. Гарантирам ти, че ще има ефект.
Успех.
:)

petiam
10-11-2009, 07:25
Дам, косата расте от корените, не от краищата, съответно тоя въпрос е абсолютно неуместен. А по- добре ли е да ходиш с нацъфтяла и неподдържана коса от това да се лишиш от 5 см?

+1

Evenstar
10-11-2009, 11:36
Моята коса е дълга и права, но не бях ходила на подстрижка от доста време, за това се наложи да ми вземат доста. ( за щастие не беше фатално, тъй като ми е дълга). Та стилистката ми обясняваше, че е по-добре да се ходи по-редовно, от колкото да ти вземат на веднъж 5+санта. Цъфтежа на косата тръгва нагоре по косъма, който дори може да се накъса или раздвои по края. По добре отиди, тъй ли иначе все някога ще трябва да я подстрижеш, а колкото отлагаш по-нацъфтяла ще става.

bilqnavod
10-14-2009, 20:33
Толкова ли много се харесваш с изправена коса? Ти си толкова сладка няма
значение как си носиш косата, тебе младостта те краси. Щом е станало така значи си злоупотребила брутално с косата си. Мисля че е наложително да спеш с изправянето.

Hilary_
10-15-2009, 08:34
а въпроса ми е като е нацъфтяла расте ли пак?

мии не .. или поне до колкото знам .. 8-)

За изправянето съвсем те разбирам аз съм в горе долу същото положение .. :? Ами поспри да я изправяш за някакъв период от време ии го карай само на маски за коса .. пък и няма да е лошо да се подстрижеш (само нацъфтялото) .. :-o

eleberge
08-29-2010, 17:19
И аз преди използвах много често преса.Изправях се почти всеки ден и след време косата ми започваше да се накъсва на места от всичкото това горене и винаги като се върнех от фризьора плаках,защото съм загубила предишната си дължината .След това отново започвах да я изправям и историята се повтаряше няколко пъти.Накрая осъзнах,че само пресите са причината да нямам дълга и здрава коса,която винаги съм искала и просто вече се старая да не е горя толкова.Само когато имам поводи,а и има много прически,в които не е необходимо излозването на преси.Мога да кажа,че косата ми в момента е по-добре от всякога,дължината й ме задоволява,не се накъсва както преди и вече на плача след фризьор.Защо?Защото вече не използвам често преси.Правете си сами изводите. ;]

ПП-Пресите,машите и тн са враг на косата!!

sunshinee8
08-29-2010, 19:45
оф и аз съм подобно положение... но спрях пресата и сега използвам само пяна

galet0
08-29-2010, 20:10
Ами според мен пострижи това което е нацъвтяло,щото след време ще трябва да пострижеш още,ако сега не го направиш.След като се пострижеш използвай подхранващи шампоани и маски/балсами и косата я изправяй макс.1 път в седмицата ! :)

divacheee
08-29-2010, 20:21
Темата е от миналата година .. Не мислите ли, че мацката вече се е постригала :D