PDA

View Full Version : Пиърсинг на ухото



fenkatakrisi952
10-10-2009, 10:17
Здравейте! :)
Мисля да си правя подобен пиърсинг http://prikachi.com/images.php?files/1101310N.jpg ,но в нета не намерих достатъчно информация. 8-)
Някой има ли?Боли ли?За колко време зараства?И като цяло дайте инфо ... :D :-)

Psyhosocial
10-10-2009, 10:48
Естествено, че боли, все пак тва е пиърс на хрущяла... Аз имам 2 там, които са вече на година. Отиваш в студио, пробиват те, те ще ти обяснят как да се грижиш за него. Но принципно 9 дни се промива с кислородна вода и се маже с гентамицин. След тия 9 дни няколко месеца го промоваш с физиологичен разтвор (за лещи ) , за да зарастне по - бързо..на всеки зараства за различно време ( няколко месеца).Ако не се грижиш добре, ще се възпали и става гадничко. Аз поддържах добра хигиена и не съм имала проблеми. Но да има си болка, ама е много готино :)

marin4itu
10-10-2009, 12:57
Мен там ме боля по малко отколкото на меката част на ухото. Боли после, докато зараства.

anonimchetou
10-10-2009, 13:40
на мене не ми харесва.. но все пак по темата никва идея няям какво що..

fenkatakrisi952
10-10-2009, 14:09
Мен там ме боля по малко отколкото на меката част на ухото. Боли после, докато зараства.

при теб за колко време зарасна?

mimsssssss
10-10-2009, 14:27
имах две дупхи на хрущяла и не зарастнаха за 3 месеца,постоянно ме болеше и накрая се наложи да ги махна,най странното беше че спазвах хигиена,обиците бяха от титан...такава болка сутрин след спане направо,то на устната не ме е боляло толкова колкото на ухото...

marin4itu
10-10-2009, 17:59
Мен там ме боля по малко отколкото на меката част на ухото. Боли после, докато зараства.

при теб за колко време зарасна?

Ами поне 2 месеца ме боля.. И после таман беше зараснала и спряла да ме боли и като бях на фризьор, фризьорката ми среса ухото и се възпали и пак ме боля, но сега вече е добре.

recklessx
10-10-2009, 18:08
Имам там. Пробиването не боли, ама след това поне 10 дена си е болка.. Нощем като се въртях и легнех ли на ухото се разсънвах набързо =)

fenkatakrisi952
10-13-2009, 17:32
А някой може ли да ми предложи някое студио в София? 8-)

velma
10-13-2009, 19:15
Задължително трябва да е с абокат,особено там ,където ти искаш,защото абоката изрязва каналче ,а пистолета разкъсва грубо тъканта и могат да се получат много неприятни инфекции и хрущялът ти да замине на кино.Боли съвсем малко и е кратко,но все пак зависи дали държиш на болка и дали пиърсърът си разбира от работата.Всеки случай не е болка за умиране :)Промиваш колкото се може по-често с физиологичен разтвор,не със спирт и не със кислородна вода( пречат на зарастването).Може да мажеш в началото с антибиотик ,за да не се инфектира евентуално,но не е задължително.Аз имам на извивката на хрущяла и мия проби една моя приятелка ,която се занимава от година вече някъде с това и е много добра.Все пак е по-добре в студио.Простов моя град няма,пък козметичките са тъпи и нищо не разбират и изобщо никва хигиена,нищо.И не им пука дали ще те наранят или не.Тъй че ти в софия имаш голям избор от студия.