PDA

View Full Version : Алтернативна музика.Кои са вашите любими песни ?



zliqgenii
10-10-2009, 10:19
Тъй като съм фен на алтернативната музика (алт.рок,метъл и т.нат.)Искам да попитам кои са вашите любими алтернатив парчета ?

ArrowsOfDeath
10-10-2009, 10:59
Всичко на любимата ми група Nickelback. Друго най-любимо алт.рок парче ми е на Queens of the Stone Age – Go With The Flow (http://vbox7.com/play:105c10fa)
Някои песни на Бьорк също много ми харесват като Pagan Poetry, Hunter и All Is Full Of Life.

BrainlessROCKBABY
10-10-2009, 16:43
йес! моята тема <33

ВСИЧКО на Nickelback, както каза ArrowsOfDeath. Също и Muse, Snow Patrol, Kings of Leon, Three Days Grace, KoЯn, Brad Sucks, Theory of a Deadman, Rise Against, Arctic Monkeys, The All-American Rejects, Foo Fighters...(n)

SorrowNeverDies
10-13-2009, 12:07
Ами отделни песни не мога да кажа, но повечето на Three Days Grace, Papa Roach, Theory Of A Deadman, Skillet, Dead By April, All Ends,... 8)

RichKidsOnLSD
10-13-2009, 16:55
Incubus са царе!

BrainlessROCKBABY
10-13-2009, 18:20
Incubus са царе!

ааай...уиш ю уър хииър :smt112

hardball
10-13-2009, 18:20
Имайки в предвид alternative какво е, темата е някак абсурдна малко един вид.
В какъв смисъл алтернативна? Алтернатива на чалгата ли?

TrustNobody
10-13-2009, 18:49
верно кажете малко по-точно какъв алтернатив ;р

RichKidsOnLSD
10-13-2009, 18:56
Пише... рок, метъл...

TellMeYourName
10-13-2009, 19:03
Incubus са царе!тука подкрепям.


...Chili Peppers също.

hardball
10-13-2009, 19:10
During the late 1990s and early 2000s, several alternative rock bands bands emerged, including The Strokes, Franz Ferdinand, Interpol and The Rapture, that drew primary inspiration from post-punk and New Wave, establishing the post-punk revival movement.[59] Preceded by the success of The Strokes and The White Stripes earlier in the decade, an influx of new alternative rock bands, including several post-punk revival artists and others such as Modest Mouse and Yeah Yeah Yeahs, found commercial success in the early 2000s. Due to the success of these bands, Entertainment Weekly declared in 2004, "After almost a decade of domination by rap-rock and nu-metal bands, mainstream alt-rock is finally good again."
Alternative rock (also called alternative music, alt-rock or simply alternative; known primarily in the UK as indie)

Аз от тея кажи- речи всички слушам, ама няма нищо общо с това, за което вие си говорите.. затова питам
Алтернативен метал- дървено желязо.
Затова пак- какво имате в предвид? Алтернативна спрямо кое?

giveupbitch
10-13-2009, 19:15
Incubus са царе!тука подкрепям.


...Chili Peppers също.
о,да
x333

RichKidsOnLSD
10-13-2009, 19:21
Името на стила е остаряло и не е актуално, алтернативният рок е бил алтернативен за времето, когато се е появил(90те), защото не е се е подчинявал на каноните на класически рок и е бил иновативен :)
Сега трябва да се нарича Модерен Рок, но хората като свикнат на нещо... и индианците не са индианци ама 8-)

hardball
10-13-2009, 19:23
Има в момента 30 вида инди, не ти ли стига? За мен алтърнатив си е обединително за иновациите в тая сфера.

PIF
10-13-2009, 19:25
Incubus са царе!тука подкрепям.


...Chili Peppers също.изневеряваш на най-големите!

RichKidsOnLSD
10-13-2009, 19:25
Изобщо не ме интересува :)

buffalo88
10-13-2009, 19:29
http://i29.photobucket.com/albums/c268/outkast4u/TOOL.jpg

ArrowsOfDeath
10-13-2009, 19:43
Не е нужно само в алт. рок да се ограничавате. За мен към алтернативната музика се считат и музиканти като Bj

RichKidsOnLSD
10-13-2009, 19:51
То и алтернативен рап има, за електронна музика да не говорим.

doublet
10-13-2009, 20:39
Taka az sym po fenche na alta w elektronnata muzika no kakto i da e :D

Inache widqh po-gore pisani Skilled, Papa Roach i t.n. grupi koito ne sa alt.
do kolkoto znam.No se obejdam che naisinta nqmat mai orientriran stil..ili pone tuka w BG ne znaem mngoo kakwo sa haha 8-)
no Papa Roach sys sig. ne sa ALT.

A moite faworiti za alta sa:

Crossbreed - Breathe
Celldweller - Switchback
Lostprophets - Make a Move

DeagleDoubleD
10-16-2009, 15:37
Имайки в предвид alternative какво е, темата е някак абсурдна малко един вид.
В какъв смисъл алтернативна? Алтернатива на чалгата ли?

Еми ако знаеш, какво значи самата дума "алтернатив" ще се сетиш.
Сега и мен грам не ме бива в обясненията обаче от изброените по-нагоре групи се вижда, че се има предвид / alternative rock и alternative metal
1 вид нещо по съвременно

а що се отнася до алтернативна музика незнам как може да сте изпуснали групата, която все 1во място по алтернативен стил през 20xx (забравих датата ама го даваха по МТV по телевизията преди известно време

групата е : Breaking Benjamin
и поздрав за феновете с : Breaking Benjamin - The Diary Of Jane


П.С (алтернативна чалга няма щото чалгата не е музика просто 40% кючеци и 60% жени, които имат "голям" бюст в гърдите ако ме разбирате. Той половината чалга е преработена от сръбски песни и тем подобни. )

Stan4o123
10-16-2009, 15:54
ох ох... официално любимата ми тема е това!!!Ще направя топ 10 за мен песни:

1.Breaking benjamin - Breath
2.Angels and Airwaves - everything's magic
3.Celldweller - Own little world
4.Sr-71 - mosquito
5.Sr-71 - lucky
6.Nickelback - next contestant
7.sum41 - with me
8.Dope - the sex machine
9.LostProphets - cant catch tomorrow
10.Blink 182 - always

ох,колко песни не можах да включа...

Stan4o123
10-16-2009, 15:57
Taka az sym po fenche na alta w elektronnata muzika no kakto i da e :D

Inache widqh po-gore pisani Skilled, Papa Roach i t.n. grupi koito ne sa alt.
do kolkoto znam.No se obejdam che naisinta nqmat mai orientriran stil..ili pone tuka w BG ne znaem mngoo kakwo sa haha 8-)
no Papa Roach sys sig. ne sa ALT.

A moite faworiti za alta sa:

Crossbreed - Breathe
Celldweller - Switchback
Lostprophets - Make a Move

Papa Roach страшно много се промениха...от чист Nu metal,минаха към metalcore и последният им албум си е чист алт. рок,дори просволутите слипнот се ориентираха на там :),поздрав с любимата ми тяхна песен papa roach - getting away with murder

zliqgenii
01-10-2010, 08:55
Искам да кажа че темата се отнася главно за алтернативен рок и метал ... нещо по съвременно :P

purpledawn
01-10-2010, 12:27
Three Days Grace & Breaking Benjamin <33

pamircola
01-10-2010, 12:37
за ме това просто не е музика :shock:

FuCkInBuBbLeGuM
01-10-2010, 18:52
Моите са:

1. Cradle Of Filth - The Byronic Man
2. Cradle Of Filth - Libertina Grimm
3. 30 Seconds To Mars - The Story / The Fantasy / The Kill
4. Cradle Of Filth - Cemetery And Sundown
5. HIM - Join Me
6. Pendulum - Hold Your Color (тука малко друг стил)
7. Korpiklaani - Vodka
8. Apocalyptica ft. Adam Gontier - I Don't Care

Не съм ги подреждала по тва коя ми е по - любима. Тия си ги пускам най - често.

soulja_girl4e
01-11-2010, 17:27
Breaking benjamin - Breath; Evil angel; Dear agony; I will not bow; Diary of jane (акустичната версия е даже по-добра от оригинала )

Three days grace - Never too late; Pain; Riot (и още доoooста от старите); Someone who cares; Live starts now; Last to know; World so cold (тоест почти целия нов албум 8-) )

Skillet - Comatose; Falling inside the black; Rebirthing; The last night и естествено за къде без Whispers in the dark

Nikelback - Savin' me; Far away (което съм 100% сиг, че не е алтърнатив, но не мога да не го напиша към любими 8-) ); I'd come for you; S.E.X; Rockstar...

Papa roach - I almost told you that I love you; Hollywood whore; Nights of love; Not listening; Last resort

Green day - основно Wake me up when september ends и 21 guns

и примерно да добавя MCR, Fall out boy, Evanescense, Good Charlotte но айде ще се огранича в чистия алтърнатив и няма да задълбавам 8-)