PDA

View Full Version : Хелоуин



Impche
10-10-2009, 15:54
:grin: Звучи страшно а? :grin:

Нека си припомним за празника :-o

Хелоуин (или нощта на Вси Светии) е древен келтски празник, изключително почитан в Америка. Празнува се в нощта на 31 октомври срещу 1 ноември. За разлика от Св. Валентин например, Хелоуин не е особено популярен в България, но пък през последните години все повече хора започват го празнуват. Най-големите му почитатели, разбира се, са децата, които са и главните действащи лица в събитието.

Древните келти празнували своята Нова Година в нощта на 31 октомври. Тогава те прибирали последните реколти и вярвали, че в тази последна нощ от старата година сенките на мъртвите излизат на земята, за да търсят живи тела, в които да се вселят. За да се предпазят от тях, хората се опитвали да се облекат колкото се може по-страшно - слагали си животински кожи и глави, с надеждата да изплашат привиденията. Пред къщите си оставяли храна за духовете, с която да се нахранят и да не влизат вътре. Палели големи огньове, на които келтите се събирали, за да правят предсказания за идващата зима и същевременно да плашат чудовищата с тях.

Тиквеният фенер пък, който играе важна роля в празника на Вси светии, се нарича Светещият Джак и е кръстен на ирландски пияница, който успял три пъти да се измъкне от Дявола, надхитрявайки го.

Независимо от страховития привкус, който има този празник, в наши дни той се е комерсиализирал достатъчно, за да забравите първоизточника и да се насладите само на веселата част. В България все повече семейства организират партита на тази дата, на която да се позабавляват децата, а и техните родители. Все пак прилагането на американските традиции с плашенето по улиците не е препоръчително, защото повечето хора реагират негативно. Софиянците, които отбелязват събитието, се ограничават до забавления и украси в дома си или пък в специално организирани купони по повода. В някои детски градини и училища също се организират празненства, на които покрай купона се учат и нови английски думи. Малко по малко Хелоуин нахлува и в офисната обстановка - като весел повод за маскен бал, украса и забавления.

Ако за първи път тази година сте решили да празнувате, ето няколко лесно изпълними идеи. Можете да си купите тиква и заедно с малчуганите да я направите на фенер. Светва, като закрепите вътре свещ и направите дупки по стените. Малка издълбана и напълнена с вода тиква бързо се превръща във ваза за есенни цветя. Остатъци ще влязат в употреба за един ухаещ на канела тиквеник или пък просто запечени със захар.

По магазините за сувенири вече се предлагат много джунджурии, които носят духа на празника, с които да украсите дома си. Но много по-лесно и забавно е с децата да изрежете прилепи, да си измайсторите паячета и вещици от хартия, които да висят от полилея в хола. Приглушената светлина е задължителна, за подсилване на ефекта!

За вечеря можете да приготвите ето тази пълнена печена тиква със зеленчуци, по рецепта на сп. Меню или пък да я превърнете в оригинален десерт, напълнена със сушени плодове и локум, изпечена във фурната.

Все повече родители в София оргаинизарат малки празненства, на които се раздават лакомства, а децата са маскирани. Ако сте поканени на такова, няма смисъл да купувате специални костюми, по-добре е да развихрите въобръжението си и сами да им направите. Един стар чаршаф с две дупки за очи и нарисувана страшна уста, се превръща в призрак, а пък и малчуганите ще го оценят подобващо. Всъщност дори не е нужно и костюмът да е плащещ, може да бъде на зайче, пчеличка, коте.

Ако във входа на жилищния ви блок има повече деца, защо да не се преврънете в организатор на празненството? Уговорете се с другите родители да се маскират, разлепете съобщения във входа за останалите съседи, да очакват вечерта минаващите деца, по възможност подготвени с лакомства. Може да бъде направен и конкурс за най-оригинален тиквен фенер, задължително с мотивираща награда за победителя.

В случай, че не ви се занимава с някаква особена организация, можете просто да заведете малчуганите на ето този детски парти карнавал или пък да отидeтe сами, по-късно вечерта, на купона за възрастни, отново в клуб Colors. Само трябва да си измислите костюми.

Макар и съществуващия скептицизъм на повечето българи към този празник, той е най-почитан от хората, които имат деца и с всяка изминала година се превръща във все по-добър повод за забавление. Мрачната есен отачйващо се нуждае от разведрение, така че тази година не пропускайте да подобрите настроението си в нощта на Вси Светии.

И така - какво избирате? Лакомство или номер?

еее Темата е писана малко раничко :oops: но искам да направим едно събитие за празника на хелоуин :oops: Ще се състои във Варна .. ако искате да си организарате и във вашя град за да не се пишат 1000 теми напишете скайпа си и срещо него град ..
напимер sladkatakirska531 - Плевен
Костюмите ами по принцип трудно се намират във варна можете да вземете от някоя парти агенция под наем .. цените не съм сигурна но мисля че не са ниски 8-) ... Тикви с фенери амии незнам но май няма да станат лесно .. :? .. къде ще се състои:
аха ся да ви обесня за някои който не могат да разберат :
Нали знаете къде е съдът?Не ми до шадраваните .. не на общината а до Ню Йоркъра трябва да го знаят повечето фешън момичета :D :? ако имате идеи къде ще обикаляме споделете че не съм мисли по въпроса за което се извинявам :oops: искам помощ,съвети и коментар за събитието моля :oops: ..
На живо ще съм анонимна че ако съм обидила някой да не си изям боя пред всички :razz:

Impche
10-10-2009, 15:57
Забравих да постна едно сайтче с артикули за разни събития от този вид http://www.kuku-bg.com/ :-)

AutumnTears
10-10-2009, 16:04
и ти с този аватар ще ми говориш за древните келти? :-o

PsychologicalDisorder
10-10-2009, 16:08
аватара не е от значение, когато ползваш copy/ paste. :]

XceSS
10-10-2009, 16:09
Да ви пикая на американските глупости :x

SunnyTime
10-10-2009, 16:19
Браво за темичката :) на мен ми допада :) в нашето училище също сме решили да си отпразнуваме Хелоуин по английски и въобще целия ден да бъде посветен на това :)

Impche
10-10-2009, 16:25
и ти с този аватар ще ми говориш за древните келти? :-o

абе къф ти е проблема :?

Impche
10-10-2009, 16:32
и ти с този аватар ще ми говориш за древните келти? :-o не съди човека по аватара :lol: :lol:

AutumnTears
10-10-2009, 16:34
и ти с този аватар ще ми говориш за древните келти? :-o не съди човека по аватара :lol: :lol:
от цялата ти тема, която по незнайни причини реших да прочета, отсъждам, че си недостойна да пишеш/копираш каквото и да е свързано с древните келти...

mArMaLaDkA
10-10-2009, 16:36
Да ви пикая на американските глупости :x

Exactly!

Impche
10-10-2009, 16:38
Да ви пикая на американските глупости :x

Exactly!

Като не ви е интересно какво пишете бе :D

Impche
10-10-2009, 16:38
и ти с този аватар ще ми говориш за древните келти? :-o не съди човека по аватара :lol: :lol:
от цялата ти тема, която по незнайни причини реших да прочета, отсъждам, че си недостойна да пишеш/копираш каквото и да е свързано с древните келти...


ся темата не е за моя аватар и за тфа дали съм достойна или не :) ако ще коментираш нещо то това нека бъде по темата

mArMaLaDkA
10-10-2009, 16:40
Не е нужно да ми е интересно, за да си дам мнението. :lol:

Impche
10-10-2009, 16:42
Не е нужно да ми е интересно, за да си дам мнението. :lol: апФ няя значение... по добре от колкото да пишем извън темата :)

DisturbiaV
10-10-2009, 16:42
и ти с този аватар ще ми говориш за древните келти? :-o не съди човека по аватара :lol: :lol:

Ама го смени веднага :lol: баси смешката...Има тема за хелуин и в козветика и диети и още 50 да направите пак ще си остане малоумна идеята да го празнуваме.В америка да не би да празнуват няки от нашите празници?!

AutumnTears
10-10-2009, 16:43
по темата : този празник е грозно комерсиализиран и продължавам да се чудя защо толкова много хора го празнуват...

Impche
10-10-2009, 16:44
и ти с този аватар ще ми говориш за древните келти? :-o не съди човека по аватара :lol: :lol:

Ама го смени веднага :lol: баси смешката...Има тема за хелуин и в козветика и диети и още 50 да направите пак ще си остане малоумна идеята да го празнуваме.В америка да не би да празнуват няки от нашите празници?! Ем Стана ми тъп :) ами какво мен ме кефи празника :P
Айде ся който иска го празнува ми пише който не айде ся що да не пиша по темата че не ме засяга тоя празник :lol: :lol:

Impche
10-10-2009, 17:02
абе ясно е че няма се захванете за нещо сериозно :o ко ва занимавам кат си мисля че има хора тук :( :( :(

Joc
10-10-2009, 17:04
хероуииииинннн :lol:

DisturbiaV
10-10-2009, 17:08
ббуууууууу :-o

Joc
10-10-2009, 17:14
ббуууууууу :-o
недей, че се стряскам

DisturbiaV
10-10-2009, 17:19
ббуууууууу :-o
недей, че се стряскам

мани бе.миналата година някви пешлемета на хелуин се нацапотили и "ме уплашиха" като изкочиха от един ъгъл.Последици тяха едно насинено око и един шамар

Joc
10-10-2009, 17:25
ббуууууууу :-o
недей, че се стряскам

мани бе.миналата година някви пешлемета на хелуин се нацапотили и "ме уплашиха" като изкочиха от един ъгъл.Последици тяха едно насинено око и един шамар

:lol: си била опасна :)

DisturbiaV
10-10-2009, 17:28
по скоро бързо избухлива. :booooomb: пикая на хелуина :)

Joc
10-10-2009, 17:30
по скоро бързо избухлива. :booooomb: пикая на хелуина :)

+1 8)

PIF
10-10-2009, 17:33
Браво за темичката :) на мен ми допада :) в нашето училище също сме решили да си отпразнуваме Хелоуин по английски и въобще целия ден да бъде посветен на това :)
ЮРУУУУУУУУШ КЪМ АМЕРИКА ВСИЧКИИИИИ!!!


Всякакви подобни префърцунени мании са ми крайно противни, в цялото училище може би само ние не "празнуваме" измисления ви празник.

DisturbiaV
10-10-2009, 17:33
Оспамихме й темата на момата,ама и без тва е тъпа

PIF
10-10-2009, 17:34
нека, нека.... вземе и дойде малко акълец в ТИКВАТА :-)

DisturbiaV
10-10-2009, 17:36
^В ХЕЛУИНСКАТА ТИКВА 8-)

Joc
10-10-2009, 17:39
^В ХЕ]Р[/color]УИНСКАТА ТИКВА 8-)

DisturbiaV
10-10-2009, 17:43
тъкмо щях да кажа,че не съм писала такова нещо :lol: миналата година в даскало от 5 клас минаваха по стаите с едни чували за смет и земаха квото дадеш.Целите им торби бяха пълни с химикали.Ми ако занехме щяхме да им дадем бонбони и то не заради хелуни,ами просто да ги зарадваме

Joc
10-10-2009, 18:23
хероуина американски ли е ? :-o

balon4eee
10-10-2009, 18:41
ше има якоо партиии

woshata
10-10-2009, 18:46
Против съм празнуването на ТОВА нещо.

Boot
10-11-2009, 14:08
Повечето ни празници са яко комерсиализирани от американците, това е ясно. Въпросът е как усещаш празника в себе си.

Айде спрете да си празнувате рожденните дни, защото американците са ги превърнали в лайна. Но няма да спрете, защото искате да си получавате подаръците и да си запазите повода за празнуване, хъх.

LovelyGirl
10-11-2009, 14:26
Сигурна съм, че поне половината от вас, които плюят празника, празнуват Свети Валентин.

Не, че аз празнувам Хелоуин, но поне не го плюя.

Canis_Dirus
10-11-2009, 14:37
Повечето ни празници са яко комерсиализирани от американците, това е ясно. Въпросът е как усещаш празника в себе си.

Айде спрете да си празнувате рожденните дни, защото американците са ги превърнали в лайна. Но няма да спрете, защото искате да си получавате подаръците и да си запазите повода за празнуване, хъх.
Аз съм спрял да си ги празнувам, щото съм тру!

Boot
10-11-2009, 14:38
Ти си прекалено тру :D

Canis_Dirus
10-11-2009, 14:41
Ти си прекалено тру :D

предефинирам тру!

Новото измерение на тру.

Ама ще видиш след някоя и друга петилетка, когато боядисването на косата не е само прищявка, а необходимост, дали ще се радваш на РД-то.

Пък и предпочитам да си купя нещо сам, а не да ми избират...

kuklichka_bg
10-11-2009, 14:43
До сега не съм го празнувала,но тази годиня мисля. :)

meche95
10-11-2009, 14:43
Сигурна съм, че поне половината от вас, които плюят празника, празнуват Свети Валентин.

Не, че аз празнувам Хелоуин, но поне не го плюя.
къв Св.Валентин само ТРИФОН ЗАРЕЗАН :wink:

EarthShaker
10-11-2009, 14:45
А кои други келтско-ирландски празници почитате, господа и госпожи?
Ако хамериканците не бяха комерсиализирали този, вие дали щяхте да сте чували за него, толкова колкото и останалите им национални празници?

Дами, празнувате ли Лазаров ден?

Boot
10-11-2009, 15:48
.

Пък и предпочитам да си купя нещо сам, а не да ми избират...

Аз пък обичам всякакви подаръци (без тия излишните неща, които само седят и уж красят... )

EarthShaker
10-11-2009, 16:34
Всички християнски страни празнуват коледа от...? 1500 години?

а някои христиански страни празнуват хелоин от..? 30-40? 100?

EarthShaker
10-11-2009, 16:38
Християнска страна е тази, в която Християнството е официалната религия. Въпреки че има будисти, мохамедани, сектанти и атеисти, това е официалната религия тук.

Това имах предвид под христианска държава.

Canis_Dirus
10-11-2009, 16:39
какви християни сте като ходите на църква само по Великден :lol:
xТо не ходенето на църква те прави християнин.

Joc
10-11-2009, 16:53
какви християни сте като ходите на църква само по Великден :lol:
xТо не ходенето на църква те прави християнин.

тук много ми паднаха в очите едни хора, които на Великден отидоха на църква...след механата. #-o

PsychologicalDisorder
10-11-2009, 16:58
какви християни сте като ходите на църква само по Великден :lol: а ти ходиш ли поне по Великден? 8-)

LiLGrizzly
10-11-2009, 16:59
Пфф смятай половината от тука са яко ограничени чукове.. щото бил Американски празник и те не празнували наще .. и за туй ние не трябва да празнуваме този така ли ? Какво лошо има всички да се маскират и да стане яко парти а ?

Boot
10-11-2009, 17:39
Между другото Рей Бредбъри има хубава повест (?) по темата. "Дървото на Все Светии" се зове.

Decu
10-11-2009, 17:56
^ търсих го това по едно време, но нещо не го открих. :/
можеш ли да ми го намериш? :)


А Хелоуийн е як, хейтърчета.

Boot
10-11-2009, 18:02
^ търсих го това по едно време, но нещо не го открих. :/
можеш ли да ми го намериш? :)


А Хелоуийн е як, хейтърчета.
http://www.chitanka.info/lib/text/2824
ето го в електронен вариант.
Ако пък мноого държиш - като се видим следващия път ми напомни да ти я донеса на хАртия :)

Canis_Dirus
10-11-2009, 18:03
To рамазана е като хелоУЙна, само дето не се маскираш. Пак обикаляш от врата на врата и събираш лакомства.

LiRRRa
10-11-2009, 18:43
Не виждам някои хора какво лошо намират в това да се празнува празника и тук!?
Какво като е американски . . . ??
Никой не ви задължава да празнувате, като не искате, но принципно на празника се радват много хора, особено малките деца и би било забавно, според мен . . .
Аз дори също му се кефя, идеята е готина.

hardball
10-12-2009, 09:36
Миналата година бях в страна, в която се празнува и трябваше да бачкам тоя ден :lol:
Аз ще празнувам. Слагам рогата и отивам да пия :Р

dead_princess
10-12-2009, 09:45
Браво за темичката :) на мен ми допада :) в нашето училище също сме решили да си отпразнуваме Хелоуин по английски и въобще целия ден да бъде посветен на това :)

и ние празнувахме миналата година 8)

ZipFail
10-12-2009, 10:01
Шавуот (шавуа – седмица на ивр.) е единият от трите големи еврейски празника упоменати в Тора. Той се чества на 50 (7 седмици по 7 дена – 49) ден от началото на Песах – началото на пътя на народа на Израел за бягство от егоизма и търсене на алтруизма. Ако Песах е началото на този дълъг процес по пътя на постигане на алтруистични качества, то Шавуот символизира получаването на методиката за борба с егоизма и постигане на алтруизма. Едно от имената на празника е „Зман матан Тора” (времето на даряването на Тора) – инструкцията (ораа на ивр.) за борба с егоизма. В този ден (преди около 33 века) народът на Израел чества удостояването си с Тора (писмена и устна чрез Моше) на планината Синай, като получава ред нови заповеди за изпълнение (от тогава датира обичая да се ядат млечни продукти по време на празника).

Млякото в кабала символизира безрезервното отдаването - връзката между майката и детето. Белият цвят съгласно книгата „Зоар” характеризира сфира хохма – максимално близката по свойства до Твореца и далечна от егоизма малхут (черния цвят). В книгата „Зоар” алегорично тази връзка на човешките души с Твореца се представя като сватба – място за веселие и за съединяване на жениха с булката. Превеждайки с кабалистични термини: Зейр Анпин - Творецът очаква Малхут – събранието на всички разпилени души след швират акилим (разбиването на общата първа душа – Адам Ришон) да получат подготвената от Него светлина – безгранично наслаждение. По време на празника е прието да се изучава цяла нощ Тора.

Самият раби Шимон бар Йохай отдавал изключително значение на изучаването на светите книги с учениците си по време на будуването, което описва и в „Зоар”. Празникът е със силен духовен заряд и време за духовна работа. В еврейската традиция при сватбената церемония – хупа има особен (кабалистичен) атрибут: покривало над младоженците и най-близките им. Покривалото е символ на масаха (екрана на ивр.), който трябва да бъде изграден между кабалистите за преминаване през границата деляща нашия (егоистичен) свят от бъдещия (алтруистичен). Завършекът на тържественото събитие символично приключва със сливането на младоженците – т.е. състоянието наричано в кабала – Гмар тикун (крайното поправяне) и достигане на съвършеното духовно състояние в резултат на пълното сливане между разединените души. Не бива да забравяме четейки събитията по даряването на Тора, че става въпрос за нашите вътрешни състояния на борбата със собствения ни егоизъм.

:-) :-) :-)

ScionOfStorm
10-12-2009, 13:19
епа празнувайте Белтейн..

иначе кой каквото иска да си празнува. покрай Хелоуин има прекалено излишен шум и това ме дразни. повече в сравнение с доста други празници. :>

ScionOfStorm
10-12-2009, 15:26
абе има си според мен..

св. Валентин въобще не го обяснявам и няма защо да го сравняваме, от този празник ми се обръщат червата, както и от съпътстващите го изкуственост и превзетост в промишлени количества..

w0sh
10-12-2009, 15:35
хеРоуин?

cherinka
10-12-2009, 19:11
абе забавен си е празника

Canis_Dirus
10-12-2009, 19:17
А Деня на Свети Патрик празнувате ли?

А китайската нова година?

А Банго Васил?

Canis_Dirus
10-12-2009, 19:48
Под скъпите ми дизайнерски дрехи се крие душа на интелектуалец, майна. Кво да направим, че и кОлтурата се кОпува с пари?

И не забравяй да провериш, какво точно е направил Свети Патрик.

Impche
10-12-2009, 21:04
Пфф смятай половината от тука са яко ограничени чукове.. щото бил Американски празник и те не празнували наще .. и за туй ние не трябва да празнуваме този така ли ? Какво лошо има всички да се маскират и да стане яко парти а ?

Ей Тоя Човек го уважавам


Според мен ще стане много яко има чужденци в градовете и много ще се изкефят :grin: а другата година ще се включат повечко хора :)

ZipFail
10-12-2009, 21:07
Ми то в градовете и педофили има..знаете ли колко ще се накефят ако узаконим педофилията ? :grin: :grin: :grin:

Impche
10-12-2009, 21:20
xexe Ти към тях ли си :o :o

ZipFail
10-12-2009, 22:53
То и араби има бе, айде да си режем пишките, че да ги зарадваме ? 8)

LadyDi
10-13-2009, 05:28
То и араби има бе, айде да си режем пишките, че да ги зарадваме ? 8)
Или да направим Байряма официален национален празник?

Хелоуин е католически празник, а не американски, също като Св. Валентин.

zero
10-13-2009, 05:37
и ти с този аватар ще ми говориш за древните келти? :-o не съди човека по аватара :lol: :lol:

Ама го смени веднага :lol: баси смешката...Има тема за хелуин и в козветика и диети и още 50 да направите пак ще си остане малоумна идеята да го празнуваме.В америка да не би да празнуват няки от нашите празници?!
Е, че това си е празник ве .. треа се полее :lol:
Ето на, че поводи колкото искаш .. само да ти се пие 8-)

LadyDi
10-13-2009, 05:46
Бил е католически празник, но в момента е една умела медийна манипулация, която ни залива от малкия екран и ние седим, цъкаме с език и следваме сляпо. :)

Пропаганда... :)
Хайде сега всички дружно да празнуваме един празник, който няма нищщо общо с нас, а следващата стъпка е 4 юли... да поискаме от Правителството почивен ден и тогава, пак има пиене, фойерверки, абсолютен кеф.
Вярно, че е медийна манипулация, но идеята на Хелоуин и на Св. Валентин не е толкова в "американизацията". По-скоро това е една голяма машина за пари.
Представи си само колко се печели от цветя на 14 февруари.
Или колко би се печелело, примерно, от тикви на Хелоуин.

Колкото до zero, щом ти се пие, не ти трябват поводи.

LadyDi
10-13-2009, 06:00
Ами възприемаме онези чужди празници, дето носят пари.
Изобщо, нагъзваме се на всичко, от което си МИСЛИМ, че ще имаме изгода.
Колкото до манипулацията - така е. Просто аз говорех за празника, а не по принцип.

cherinka
10-13-2009, 06:31
5 маршрутки пълни с п*тки http://ibox.bg/forum/img/bigok.gif :-o

Goebbels
10-13-2009, 06:35
Отлично усвояваме евроатлантическите ценности. Кога ще празнуваме Ханука?

LadyDi
10-13-2009, 07:37
По Коледа.

Goebbels
10-13-2009, 07:51
http://store.picbg.net/pubpic/D9/18/bba6b4516faad918.jpg

edelweiss96
10-13-2009, 07:51
Този празник не го празнувам, а и не искам.

Goebbels
10-13-2009, 14:09
Не давам пукната пара нито за гоите, нито за богоизбраните

idi0tche
10-18-2009, 07:05
оо хораа не са ли осещате че ставате банални .. :-o
темата е за Хелоуин,а не кой бил християнин и кой не и кога хоите на църква като не го празнувате празника за кфо спамите темата .. на който не му харесва и не иска да го празнува да не пише ..
аз съм "за" за празнуването на празника .. само че ще е интересно да има повече хора .. а не само 2-3 .. надявам се да се вразомите малко и да спрете споровете си кой бил християнин и кой мюсюлманин .. :?
ае стига толкова акъл от мее .. [не че аз го имам в изобилие,но от някои писали в темата ми е дори в излишък] :lol:

Loshotia
10-18-2009, 07:16
^ верно го нямаш в изобилие, хич да не кажа. Да не би да си мислиш, че Хелуин е нещо като световния ден на жената, психичното здраве, борбата със замърсяването, без коли и нещо от сорта измислено от ООН?!

idi0tche
10-18-2009, 07:28
хах .. мислиш ли че ми пука за просташкото ти мнение .. :) ама айде да не спамим темата .. не че тя не е .. ако имаш да ми кааеш нещо .. пиши на ЛС .. :(

LadyDi
10-18-2009, 08:33
Ти понеже имаш много разОм в излишък, ходи си го празнувай в Америка. Тук си празнуваме българските празници.

Ти знаеш ли изобщо на кой български празник има обичай да се маскираме? Щото тоя еквивалент на Хелоуин си го имаме и у нас, ама не го празнувате.

Loshotia
10-18-2009, 10:51
^ не го празнуват, защото по американските тийн филми не го натрапват. Като имаше една тема в раздела за училище, посветена на Американския колеж, та там някой мозък от висотите на idi0tche (какъв ник, каква ирония!) беше казъл, че иска да учи в колежа, за да е като по колежанските филми.

LadyDi
10-18-2009, 13:53
То ще да е баш същото.

ifilin4ica
10-18-2009, 15:28
беше казъл, че иска да учи в колежа, за да е като по колежанските филми.

Като има кой да му плаща мизерното образование и да му угажда на прищевките, така ще е, а таксите за американския не са никак ама никак малки. :?

Impche
10-19-2009, 18:02
:-D :-D Loshotia не че твоя ник е по умен ама карай :-D

zvezdichkaaa
10-19-2009, 18:12
Оххх по темата,моля!
Аз си го празнувам всяка година и много ми харесва!Само още не съм решила как ще бъда тази година :oops:

Loshotia
10-19-2009, 19:14
:-D :-D Loshotia не че твоя ник е по умен ама карай :-D

Мислех си да се заям по някакъв начин, но съдбата достатъчно те е ограничила откъм интереси.

JUSTDNB
10-19-2009, 19:19
И кво лошо да се празнува Хелоуин?На който му е кеф.. що не,просто още един повод за пиене и др. работи
:booooomb:

DieselBlood
10-19-2009, 19:46
Такива лайна не празнувам аз.